collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???  (Przeczytany 56815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 06, 2009, 00:41:59 am »
Przyjrzałem się dokładniej:
- nocna i świątecznej wyjazdowa opieka pielęgniarska: wymagany harmonogram tygodniowy (i tylko taki jest możliwy)
- wszystkie pozostałe świadczenia nocnej i świątecznej wyjazdowej opieki pielęgniarskiej: brak wymogów co do harmonogramu - może być godzinowy albo tygodniowy

Zwróćcie uwagę na jedno: harmonogram miejsca wprowadzamy tylko do świadczenia tego podstawowego. Napewno u nich w systemie zostanie również przypisany do pozostałych punktów umowy. Dlaczego tek nie zrobiono z harmonogramami personelu?
Bo lepiej niech się pomęczą świadczeniodawcy zamiast pokombinować troszeczkę i dodać kilka linijek kodu.

No a jeśli zmienią to jak? Będą wymagane szczegółowe czy tygodniowe bo już sam nie wiem co robić w przypadku 3 natępnych przychodni?  :)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 06, 2009, 00:47:35 am »
Przyjrzałem się dokładniej:
- nocna i świątecznej wyjazdowa opieka pielęgniarska: wymagany harmonogram tygodniowy (i tylko taki jest możliwy)
- wszystkie pozostałe świadczenia nocnej i świątecznej wyjazdowej opieki pielęgniarskiej: brak wymogów co do harmonogramu - może być godzinowy albo tygodniowy

Usunąłem harmonogram szczegółowy pracownikowi i teraz mam możliwość wprowadzenia harmonogram tygodniowego, więc nie trzeba dzwonić. Ja tam podam harmonogram tygodniowy i zrobię to NFZ-KO.

Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 06, 2009, 00:55:45 am »
a ja mam teraz dylematy:
1. czy skoro już zacząłem wpisywać harmonogramy nocn to w pozostałych przychodniach  też wpisać tak na przyszłość w razie czego?
2. jaki podać harmonogram tygodniowy. liczbę godzin nocnych czy może liczbę godzin wynikających z umowy o pracę (37:55). W ubiegłym roku logicznie myśląc podawałem harmonogramy dzienne bo przecież pielęgniarka tak pracuje, Jeśli dostanie zlecenie na zastrzyk czy tam coś innego to pójdzie w ramach nadgodzin. No.... ale wielokrotnie się przekonywałem że w kontaktach z Funduszem logiczne myślenie jest złym nawykiem... ???

pomyślę w nocy bo póki co wymiękam po całym dniu przed komputerem.

dobranoc  ;)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 06, 2009, 12:53:08 pm »
Panowie - takie szybkie pytanie:

jeśli na SZOI wprowadzę pielęgniarce harmonogram harmonogram podstawowy a potem dodam nocny to nie ułoży mi się według dni tygodnia tylko według kolejności dodania. A jak to wygląda potem w NFZ-KO? Też będzie taki porozwalany czy ułoży chronologicznie?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 06, 2009, 12:54:56 pm »
Ułoż się chronologicznie. Zresztą na wydruku i tak idzie w tabelce poziomej.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 06, 2009, 12:58:37 pm »
Ok dzięki, wydruk nieważny.
Chodziło mi to że po wczorajszych odkryciach nie będę wprowadzał narazie na SZOI harmonogramu nocnego. Jednak jeśli okaże się on potrzebny i go "doklepię" to później w NFZ-KO ewentualne usuwanie czy poprawianie na wizyty domowe jest łatwiejsze jeśli ułożony jest chronologicznie.
Gdyby więc w NFZ-KO układał tak samo jak na SZOI to już wo;ałbym wprowadzić teraz na zapas, ale skoro układa chronologicznie to w razie czego uzupełnię później.

Dzięki

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 06, 2009, 17:16:57 pm »
Jutro z rana dzwonię do NFZ zweryfikować informację podaną na stronach Porozumienia Zielonogórskiego, a wszystko dlatego, że mnie szlak trafił jak zobaczyłem, że po zaimportowaniu profilu z SZOI w NFZ-KO nie pokazuje harmonogramu tym pielęgniarkom gdzie rozbiłem harmonogram na SZOI na pracę w gabinecie i wizyty domowe. Tym gdzie wpisałem wszystkie godziny jako wizyty domowe, mają harmonogram, ale wpisane jako praca w gabinecie. Też tak macie?
Czemu wymagać od wszystkich lekarzy POZ wizyt domowych? Czy nie wiedzą, że część lekarzy przychodzi na popołudniówki i pracuje tylko na miejscu a nie robi wizyt? Chyba m. in. dlatego wprowadzili ograniczenia odnośnie lekarzy, na których można zbierać deklaracje.
Póki co wstrzymuje się z robieniem dokumentacji aktualizacyjnej.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 06, 2009, 17:35:40 pm »
Tak tylko podział na wizyty domowe i pracę robisz we wniosku zmian do umowy, a nie w zasobach świadczeniodawcy.

Ja sobie robiłem harmonogramy w SZOI w ten sposób że:
08:00 - 11:00
11:00 - 13:00
13:00 - 16:00,
a w NFZ-KO zaznaczam i poprawiam na wizyty domowe.


Co do godzin lekarza POZ to nie wynika jasno że lekarz ma obowiązek udzielania wizyt domowych.

Zarządzenie Nr 72/2009/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 3 listopada 2009 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna:

§ 13.
Organizacja udzielania świadczeń

1. Świadczeniodawca zapewnia dostępność do świadczeń będących przedmiotem umowy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, zgodnie z harmonogramem stanowiącym integralną część umowy, przestrzegając następujących zasad organizacji udzielania świadczeń:
1) świadczenia lekarskie realizowane są w formie porad ambulatoryjnych w miejscu udzielania świadczeń oraz w przypadkach uzasadnionych wskazaniami medycznymi - poprzez porady udzielane w domu świadczeniobiorcy:. dni i godziny przyjęć, w tym czasu przeznaczonego na realizację porad udzielanych w warunkach domowych, określa harmonogram pracy lekarza stanowiący integralną część umowy;
2) w filiach świadczeniodawcy poz, dopuszcza się udzielanie w czasie krótszym niż w godzinach od 8.00 do 18.00, jeżeli w tych godzinach
świadczeniobiorcy mają dostęp do innego miejsca udzielania świadczeń przez danego świadczeniodawcę poz ? zgodnie z harmonogramem pracy świadczeniodawcy stanowiącym integralną część umowy;
2. Świadczeniodawca ma obowiązek zapewnić w godzinach dostępności do świadczeń będących przedmiotem umowy, funkcjonowanie gabinetu zabiegowego, w tym punktu szczepień ? minimum 1 raz w tygodniu także po godz. 15.00.


« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2009, 17:53:54 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 06, 2009, 17:36:39 pm »
Michał ale podział na wizyty domowe i pracę w gabinecie na SZOI robisz tylko w zgłoszeniu zmian do umowy i te informacje nie znajdą się w profilu.

W "potencjale świadczeniodawcy" (oj jak ja nienawidzę tego wyrażenia :) ) możesz jedynie wprowadzić przykładowo 08:00 - 10:00 i 10:00 - 15:35 a potem w NFZ-KO stawać na odpowiedniej pozycji i zmieniać na wizyty domowe.

Ja się wku...łem jak porozpisywałem w ten sposób godziny na nocną opiekę pielęgniarską w NFZ-KO wymagany jest harmonogram tygodniowy i widzę tylko liczbęgodzin tygodniowo.
Dlatego teraz siedzę i następnym wprowadzam tylko tak jak podałem powyżej a w nocnej będę podawał liczbę godzin wynikającą z dziennego harmonogramu.

Co do lekarzy to ja też będę dzwonił od samego rana (do pana B. S. ?) i jeśli jest ktoś jeszcze z K-P to proszę o to samo. Może jak wiele osób będzie naciskało to coś wskóramy? Przecież nie wszyscy tak jak napisał Michał zbierają deklaracje. A co z tymi co przychodzą na zastępstwa?

Michał - ja jednak nie wstrzymuje się i robię. Jak uzupełnię na SZOI wszystko to wczytam sobie zapytania i profile i przygotuję oferty. Chociażby z tego względu, żeby potem na szybko nie pomylić się przy dodawaniu poszczególnych punktów umowy. Dla każdego zakresu jest po 6-7 i można coś przoczyć. Najwyżej jak się coś wyjaśni to zaktualizowany profil zawsze można wczytać ponownie i uzupełnić w każdej pozycji harmonogramy...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 06, 2009, 18:31:54 pm »
Michał - ja jednak nie wstrzymuje się i robię. Jak uzupełnię na SZOI wszystko to wczytam sobie zapytania i profile i przygotuję oferty. Chociażby z tego względu, żeby potem na szybko nie pomylić się przy dodawaniu poszczególnych punktów umowy. Dla każdego zakresu jest po 6-7 i można coś przoczyć. Najwyżej jak się coś wyjaśni to zaktualizowany profil zawsze można wczytać ponownie i uzupełnić w każdej pozycji harmonogramy...

Mam pytanie dotyczące tych 6-7 zakresów. Chcąc świadczyć usługi Lekarza POZ, pielęgniarki POZ, położnej POZ i pielęgniarki szkolnej mam zamiar do jednego zapytania zrobić oferty w zakresach: świadczenia lekarza poz, świadczenia położnej poz i świadczenia pielęgniarki szkolnej, a do drugiego: świadczenia pielęgniarki poz (tak zrobiłem w zeszłym roku).
Chyba nie trzeba dodawać zakresów typu: wizyta patronażowa, czy świadczenia lekarza poz udzielane w stanach nagłych..., itp? To byłby kolejny idiotyzm.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 06, 2009, 18:47:10 pm »
Mam pytanie dotyczące tych 6-7 zakresów. Chcąc świadczyć usługi Lekarza POZ, pielęgniarki POZ, położnej POZ i pielęgniarki szkolnej mam zamiar do jednego zapytania zrobić oferty w zakresach: świadczenia lekarza poz, świadczenia położnej poz i świadczenia pielęgniarki szkolnej, a do drugiego: świadczenia pielęgniarki poz (tak zrobiłem w zeszłym roku).
Chyba nie trzeba dodawać zakresów typu: wizyta patronażowa, czy świadczenia lekarza poz udzielane w stanach nagłych..., itp? To byłby kolejny idiotyzm.

Ja dodawałem wszystkie punkty umowy do dokumentacji aktualizacyjnej.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 06, 2009, 18:49:18 pm »
no właśnie bym się tak nie awanturował w tym wątku  ;) o krótki czas gdyby nie trzeba było. Ja uważam, że trzeba.
Dlaczego?

Pamiętasz w czerwcu aneksowanie na pielęgniarkę środowiskową i nocną? Należało w zgłoszeniach zmian wpisać do wszystkich punktów umowy harmonogram. A jak podejrzałeś poprzednie półrocze to widać było harmonogram tylko w głównej pozycji (np. świadczenia pielęgniarki poz). Dlatego tak było bo w ofercie wykazywaliśmy tylko świadczenia lekarza poz, świadczenia pielęgrniarki poz i świadczenia położnej poz. I tylko te punkty umowy miały przypisane harmonogramy.

Od półrocza robiąc zgłoszenia do umowy wymagali żeby do wszystkich punktów przypisać harmonogramy.
Dlatego uważam że trzeba wszystkie punkty wybrać.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 06, 2009, 19:02:20 pm »
Tydzień temu rozmawiałem z panią Magdą K., która w naszym oddziale zajmuje się POZ i powiedziała, że podczas robienia dokumentacji nie trzeba będzie już dodawać harmonogramu do każdej pozycji tak jak było to w czerwcu w wypadku pielęgniarek.
Bartosz, jeżeli dodawałeś wszystkie punkty umowy to w każdym z nich musiałeś podać harmonogram i dlatego uważam, że nie trzeba wszystkich punktów wykazywać w ofercie.
Ponieważ jest tyle niejasności, a ja nie lubię pracować niepotrzebnie i już wielokrotnie się przekonałem, że zbytni pośpiech mi nie służył (więcej pracy i stresu przy wytykaniu błędów), poczekam do jutra aż zadzwonię do NFZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 06, 2009, 19:09:00 pm »
z panią Magdą K., która w naszym oddziale zajmuje się POZ i powiedziała...

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że z kolei pani Anna J. oraz Zdzisława D. mówią, że jednak trzeba i tak jest w każdym oddziale i każdym rodzaju świadczeń. Co osoba to inne zdanie na ten sam temat. A jak będzie to dowiedzą się ci do których przyjdzie uzupełnienie oferty.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 06, 2009, 19:13:00 pm »
obyś Michał miał rację, jednak ja wielokrotnie się przekonywałem, że to co mówi ktokolwiek z NFZ (oprócz jednej osoby do której wiecznie nie można się dodzwonić :)) jutro wygląda zupełnie inaczej. Mało tego - kilkakrotnie się wypierano że udzielano mi takich informacji....

Ja też niedawno słyszałem, że termin na dokumentację aktualizacyjną będzie bardzo długi - ponad 2 tygodnie. Ponadto słyszałem, że na nocną trzeba podać harmonogram taki jak wykazywaliśmy w czerwcu (jako nocne wizyty domowe). Tylko ciekawe jak skoro NFZ-KO nie przyjmuje...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 140
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]