collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???  (Przeczytany 56786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 04, 2009, 22:38:19 pm »
a w NZOZach jest więcej problemów.

A co powiesz na taki zozik, gdzie w zatrudnionym personelu na SZOI jest 917 osób.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 04, 2009, 22:44:57 pm »
917 to sporo.

Kiedyś pracowałem w takim co ma ok 250 (w tym większość wizyty domowe i praca w gabinecie). Całe szczęście teraz mam mniej pracy  :)

Pav - nie do końca też patrz ilościowo. Jeśli większość pracowników ma jedno miejsce pracy i jeden harmonogram w gabinecie to nie jest to samo co rozbijanie harmonogramów a w przypadku pielęgniarek środowiskowych jeszcze nocna i świąteczna opieka wyjazdowa. To też się liczy

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 04, 2009, 22:51:16 pm »
Ja mam 517 i weź nie uzupełniaj na bieżąco harmonogramów, jak masz jednego pracownika, który jest zgłoszonych w umowach SZP, AOS, ASDK, POZ, RTM, to robi się delikatnie burdel
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 04, 2009, 22:55:12 pm »
A w tzw. międzyczasie 13 się zwolni, 11 nowych zatrudni, 4 zmieni miejsce pracy, a 80 musisz zmienić bo Funduszowi się nie podobają godziny.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 04, 2009, 23:00:11 pm »
jak masz jednego pracownika, który jest zgłoszonych w umowach SZP, AOS, ASDK, POZ, RTM, to robi się delikatnie burdel

haha, no nieźle nieźle. Jeszcze w tylu na raz nie miałem. Jednak rozumiem, że są to różne umowy a więc trzeba kombinować.
Ale na przykład w ostatnich dwóch latach POCHP było w POZ. Jak wykazywałem harmonogram to ten sam co w gabinecie lekarza POZ. Teraz w związku z tym, że to oddzielna umowa trzeba fikcje ładować.

Totalna bzdura. Nie dość, że pacjenta ciężko znaleźć do programu to jescze jak znajdę muszę go zaprosić w innych godzinach określonych na POCHP (ale nie za długich - żeby na POZ wystarczyło).  :)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 04, 2009, 23:00:26 pm »
A w tzw. międzyczasie 13 się zwolni, 11 nowych zatrudni, 4 zmieni miejsce pracy, a 80 musisz zmienić bo Funduszowi się nie podobają godziny.

Dziś włączyli u mnie sprawdzać zgodność harmonogramu pracy lekarza z datą wykonania świadczenia i dostałem do ok. 500 produktów błąd 3000095 inny dzień pracy lekarza niż ustalony w umowie. I cały dzień spędzony na zmianie harmonogramów w SZOI.   >:(  Urok dużych ZOZ-ów.

My mieliśmy program CHUK w POZ, ale żeśmy zrezygnowali bo było mało chętnych. Chyba w ciągu roku załapało się na program ok 20 osób.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2009, 23:01:57 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 04, 2009, 23:05:03 pm »
Całe szczęście, że w SZP nie trzeba wykazywać harmonogramów, bo to już by była fikcja.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 04, 2009, 23:11:12 pm »
Całe szczęście, że w SZP nie trzeba wykazywać harmonogramów, bo to już by była fikcja.

nooooo a potem broni NFZ że dużo czasu na oferty heheh :)
a mówiąc poważnie to za to męczycie się z JGP...

Bartosz - a z CHUK można zrezygnować? Jakiś czas temu nasz Oddział upominał na stronie że CHUK jest obligatoryjny?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 04, 2009, 23:12:49 pm »
Całe szczęście, że w SZP nie trzeba wykazywać harmonogramów, bo to już by była fikcja.

Chyba położnym było trzeba ułożyć harmonogram tygodniowy zrobić, ale one nie są wykazywane w realizacji świadczeń w SZP. Dobrze pamiętam bo u mnie pracują po 7:35 godziny i delikatnie mówiąc miałem trudności z ułożeniem fikcyjnego harmonogramu pracy oddziału.

Całe szczęście, że w SZP nie trzeba wykazywać harmonogramów, bo to już by była fikcja.

nooooo a potem broni NFZ że dużo czasu na oferty heheh :)
a mówiąc poważnie to za to męczycie się z JGP...

Bartosz - a z CHUK można zrezygnować? Jakiś czas temu nasz Oddział upominał na stronie że CHUK jest obligatoryjny?

My w każdym razie nic nie wykazujemy do NFZ i odpukać nie czepiają się.
JGP teraz to już luzik.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2009, 23:16:48 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 04, 2009, 23:20:10 pm »
nooooo a potem broni NFZ że dużo czasu na oferty heheh :)
a mówiąc poważnie to za to męczycie się z JGP...

1. Czasu jest dużo.
2. Jedna osoba nie pilnuje wszystkiego.
3. Jak pilnujesz na bieżąco to później tylko wciagnięcie personelu poklikanie "dadaj wszystko" i cyknięcie ankiet, w sumie moze z jednen dzień.
4. Wbrew pozorom JGP to nic strasznego. Na początku było przerażenie wśród personelu ale z czasem wychodzi chyba nawet lepiej niż kiedyś. Dlatego czekam na JGP w specjalistyce, wtedy przynajmniej nie będzie problemu z kwalifikowaniem porad, podobnie jak kiedyś było, że robiąc konkretne badanie pacjent kwalifikował się do konkrentego typu porady.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 04, 2009, 23:22:39 pm »
Chyba położnym było trzeba ułożyć harmonogram tygodniowy zrobić, ale one nie są wykazywane w realizacji świadczeń w SZP. Dobrze pamiętam bo u mnie pracują po 7:35 godziny i delikatnie mówiąc miałem trudności z ułożeniem fikcyjnego harmonogramu pracy oddziału.

U mnie oddział 24h, lekarze 40h-godz. w innych miejscach + pielęgniarki 37:55 i położne 08:00-15:35.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 04, 2009, 23:29:10 pm »
Chyba położnym było trzeba ułożyć harmonogram tygodniowy zrobić, ale one nie są wykazywane w realizacji świadczeń w SZP. Dobrze pamiętam bo u mnie pracują po 7:35 godziny i delikatnie mówiąc miałem trudności z ułożeniem fikcyjnego harmonogramu pracy oddziału.

U mnie oddział 24h, lekarze 40h-godz. w innych miejscach + pielęgniarki 37:55 i położne 08:00-15:35.

A na oddziale ginekologiczno - położniczym nie wykazujesz położnej w godzinach 15:35 - 8:00?
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 04, 2009, 23:30:22 pm »
3. Jak pilnujesz na bieżąco to później tylko wciagnięcie personelu poklikanie "dadaj wszystko" i cyknięcie ankiet, w sumie moze z jednen dzień.

Będę uparty  :) poklikanie, dodaj wszystko, pozmienianie harmonogramów (wizyty domowe), podrukowanie (x3), poukładanie tego wszystkiego, umówienie się z lekarzami którzy jednak pracują, dojechanie, popodpisywanie i ponumerowanie to rzeczywiście z jeden dzień. 7 przychodni to 7 dni - ostatnia po terminie  :) (nie wspominam o dodatkowch problemach takich jak pilnowanie i dyscyplinowanie podwykonawców...)

My w każdym razie nic nie wykazujemy do NFZ i odpukać nie czepiają się.

To pukajmy pukajmy bo nie jesteście sami  ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 04, 2009, 23:31:45 pm »
A na oddziale ginekologiczno - położniczym nie wykazujesz położnej w godzinach 15:35 - 8:00?

Nie

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 05, 2009, 00:18:14 am »
Mam w POZ podwykonawcę, który świadczy mi usługi transportu sanitarnego. I mam dylemat czy wskazać własne miejsce udzielania świadczeń (np. poradnia lekarza POZ) czy miejsce udostępnione przez podwykonawcę w dokumentacji aktualizacyjnej?
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 88
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]