collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???  (Przeczytany 56732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 05, 2009, 11:45:34 am »
To jeszcze zależy od tego jak podwykonawca wprowadził swój potencjał. Jeżeli sprzęt/środki transportu nie udostępnił dla innych to chyba nie będziesz mógł wykazać tego wsystkiego w swoim miejscu.

Gdybyś miał transport w swoim zakresie to byś nie tworzył nowej komórki? Nie ma chyba takiej? Wtedy byś wykazywał na gabinet lekarza POZ. Więc wydaje mi się, że i w tym przypadku też powinno się na gabinet lekarza POZ. Logicznie myśląc to miejscem wykonywania usług nie będzie siedziba Twojego podwykonawcy, ponieważ pacjenci tam się nie udają. Transport zamawiany jest przez lekarza i przyjeżdza pod dom pacjenta. Pozatym Ty prowadzisz całą ewidencję, rozliczenia z NFZ itd... podwykonawcy zlecasz tylko przewiezienie pacjenta.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 05, 2009, 13:02:50 pm »
Ja tak zrobiłem już tak w poprzednim roku. I teraz zaimportowałem tylko profil i zaznaczyłem odpowiednie godziny pracy poprawiałem na wizyty domowe.

czyli jeśli pielęgniarka dla przykładu pracuje w poniedziałek od 10:25-18:00 w tym wizyty domowe 12:00-15:00 to na SZOI wprowadzasz tak:  ???
poniedziałek 00:00 - 08:00 (POZN - do wykasownia w przypadku POZ)
poniedziałek 10:25 - 12:00
poniedziałek 12:00 - 15:00 (do poprawienia na wizyty domowe)
poniedziałek 15:00 - 18:00
poniedziałek 18:00 - 24:00 (POZN - do wykasowania w przypadku POZ)

niezła jazda  :D

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 05, 2009, 13:33:53 pm »
Ja tak zrobiłem już tak w poprzednim roku. I teraz zaimportowałem tylko profil i zaznaczyłem odpowiednie godziny pracy poprawiałem na wizyty domowe.

czyli jeśli pielęgniarka dla przykładu pracuje w poniedziałek od 10:25-18:00 w tym wizyty domowe 12:00-15:00 to na SZOI wprowadzasz tak:  ???
poniedziałek 00:00 - 08:00 (POZN - do wykasownia w przypadku POZ)
poniedziałek 10:25 - 12:00
poniedziałek 12:00 - 15:00 (do poprawienia na wizyty domowe)
poniedziałek 15:00 - 18:00
poniedziałek 18:00 - 24:00 (POZN - do wykasowania w przypadku POZ)

niezła jazda  :D

Co za debil to wymyślił.  >:(
Żeby można to zrobić w SZOI (wizyty domowe),
Dla lekarzy podaje się liczbę godzin, ale dla pielęgniarek już trzeba szczegółowy.

Podwykonawca ma uzupełnione i udostępnione swoje zasoby na SZOI, więc nie było by problemów z wykorzystaniem jego zasobów do przygotowania dokumentacji aktualizacyjnej.

Jakbym miał transport sanitarny u siebie to bym stworzył komórkę organizacyjną o kodzie 9240 - Zespół transportu sanitarnego. Miejsce jako takie nie ma znaczenia ponieważ czy miejsce będzie moje, czy podwykonawcy to pacjenci fizycznie nie udają się do miejsca wykonywania świadczenia, np. transport z domu pacjenta do przychodni.

A jaki personel wykazujesz w transporcie sanitarnym jeśli wykonuje go podwykonawca?
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 05, 2009, 13:47:56 pm »
jak pracowałem w tym ZOZie co pisałem wcześniej to transport wykonywany był we własnym zakresie więc wykazywaliśmy ratowników i kierowców. Teraz przychodnie, które obsługuję nie kontraktują transportu tylko podpisują oświadczenie innemu podmiotowi - podobnie jak z ambulatoryjną opieką nocną i wyjazdówką lekarską.

Rzeczywiście zapomniałem, że jest odrębna komórka na transport. Masz rację. Wydaje mi się, że powinieneś wykazać personel podwykonawcy. Kiedyś nasz oddział wrzucił na stronę informację co to jest usługa, świadczenie, zakres itd. w przypadku podwykonawców. Wtedy również coś mi się kojarzy podawali w jakich przypadkach należy wykazać personel podwykonawców. Napewno nie trzeba jeśli jest to usługa (np. USG, RTG), ale w pierwszym roku pamiętam pisałem oświadcznia do ofert, że podwykonawca błędnie zaznaczył w umowie np. świadczenie a powinna być usługa i w z związku z tym nie jest wykazany jego personel.

A powiedz mi bo nie rozumiem tego że dla lekarzy podaje się liczbę godzin a dla pielęgniarek szczegółowy? POZ masz na myśli?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 05, 2009, 13:53:33 pm »
A powiedz mi bo nie rozumiem tego że dla lekarzy podaje się liczbę godzin a dla pielęgniarek szczegółowy? POZ masz na myśli?

Dla lekarza podajesz liczbę godzin 24
A dla pielęgniarki poniedziałek 18 - 8 itd. chodzi mi o POZ dla nocnej i świątecznej opieki medycznej.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 05, 2009, 14:14:26 pm »
aha, ja jak pisałem wcześniej wyjazdówkę lekarską "oddaję" innym więc nie wiedziałem o tym.

Znalazłem ten komunikat odnośnie podwykonawców i ich personelu:
http://www.nfz-bydgoszcz.pl/article/swiadczeniodawcy/kontraktowanie_swiadczen/kontraktowanie_2008/article.php/id_art/945f0ec717be9729d87507b57ca90b21

Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 05, 2009, 14:16:37 pm »
Czyli czekamy z aneksowaniem do POZ czy jednak robimy wersje papierowe i elektroniczne aneksów? Sam już nie wiem co robić. Porozumienie na stronie każe nie robić, że nie będzie trzeba składać wersji elektronicznej tylko zostaną dostarczone do podpisania gotowe aneksy. Powiedzcie co Wy na to? 

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 05, 2009, 18:35:29 pm »
Ja będę robił dokumentację, ale chyba zostawię wszystko tak jak miałem do tej pory. Jeżeli się okaże, że nie trzeba robić dokumentacji to nie będę zmartwiony bo wiele się przy tym nie napracuje. Jeżeli zaś się okaże, że trzeba było to w styczniu najzwyczajniej w świecie będę zmieniał na SZOI poprzez zgłoszenie zmian do umowy.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 05, 2009, 23:55:47 pm »
Co za debil to wymyślił.  >:(
Żeby można to zrobić w SZOI (wizyty domowe),
Dla lekarzy podaje się liczbę godzin, ale dla pielęgniarek już trzeba szczegółowy.

debili to robią z nas. I myślę, że mają z tego niezły ubaw. Od rana siedzę i wpisuję dla pielęgniarek na SZOI harmonogramy tak jak opisywałem powyżej - mające nawet po 27 pozycji. Skończyłem 3 przychodnie i sobie pomyślałem że sprawdzę efekty swojej pracy w NFZ-KO.

I co się okazało? W nocnej i świątecznej wyjazdowej opiece pielęgniarskiej wymagany jest harmonogram tygodniowy.
6 miesięcy temu wymagali podanie harmonogramu nocnego. Teraz powprowadzałem sobie cały harmonogram i okazuje się, że niepotrzebnie.

Kpiny sobie robią. Was naprawdę to nie denerwuje? Dalej twierdzicie, że te dokumentacje to pikuś? Kilka minut i po sprawie?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2009, 23:59:18 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 06, 2009, 00:02:13 am »
Jasne  :P

Jak dziś pamiętam, jak w jednym nzoz-ie wpisywałem w zadaniówce 36 pielęgniarek do zgłoszenia "zmiany do umowy" do pięciu zakresów z podziałem na gabinet i wizyty domowe :D .
Włączyłem komputer w pracy i robiłem na dwóch bo strasznie długo trzeba było czekać za przejscie przez poszczególne "zatwierdź", "dalej", "ok".

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 06, 2009, 00:09:58 am »
To że długo to jeszcze mogę przeboleć, przy okazji kilka ciekawych programów obejrzałem  ;).

Ale kur... nie dość że oczy mnie już strasznie bolą, narobiłem się wprowadzając te pozycje do nocnej opieki to teraz w normalnej pielęgniarce muszę je kasować a w nocnej są niepotrzebne bo wpisuję liczbę godzin tygodniowo.

To już nie jest debilizm tylko brak mózgu u osób opracowujących te systemy, albo po prostu mają w d.... tych co później na tym pracują.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 06, 2009, 00:15:22 am »
A co ich to obchodzi. To Ty,czy tam osoby, które Tobie płacą, chcecie mieć kontrakt i musicie zrobić to tak ja im się podoba. A że musisz siedzieć przez tydzień i klikać zupełnie bez sensu? Zresztą po dwóch miesiącach dojdą do wniosku, że chyba jednak potrzebują harmonogramu szczegółowego i będziesz klikał spowrotem.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 06, 2009, 00:21:04 am »
Jeszcze jeden kwiatek:
Nocna i świąteczna opieka medyczna w  poz - wymagany harmonogram tygodniowy, ale już w:
Świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej- lekarz - stany nagłych zachorowań - art.2 ust.1 pkt 2,3 ustawy, karta polaka, ubezpieczony obcokrajowiec zatrudniony czasowo,
Świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej - pielęgniarka - stany nagłych zachorowań - art.2 ust.1 pkt 2,3 ustawy, karta polaka, ubezpieczony obcokrajowiec zatrudniony czasowo,
Świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej- lekarz - stany zachorowań - na podstawie przepisów o koordynacji (ekuz,certyfikat) itd
musisz podać harmonogram szczegółowy.

Ja w nocnej nic nie będę dodawał w SZOI, zmieniać będę to w NFZ-KO. Bo szkoda roboty.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 06, 2009, 00:26:25 am »
A co ich to obchodzi. To Ty,czy tam osoby, które Tobie płacą, chcecie mieć kontrakt i musicie zrobić to tak ja im się podoba. A że musisz siedzieć przez tydzień i klikać zupełnie bez sensu? Zresztą po dwóch miesiącach dojdą do wniosku, że chyba jednak potrzebują harmonogramu szczegółowego i będziesz klikał spowrotem.

No tak ale może jesteśmy w stanie coś z tym zrobić?
Nikt tego nie zgłasza i o wielu bzdurach dyrektorzy oddziałów czy też inne osoby decydujące nie wiedzą nawet.

Kiedyś zadzwoniłem do dyrektora z pretensjami ale co mu się dziwić, że mnie spławił jak usłyszał tylko jedną skargę  :).
Każdy siedzi cicho i rzeźbi ciągle coś na SZOI a powinniśmy zacząć protestować.

Bartosz jeżeli w nocnej opiece medycznej (ja mam pielęgniarską) trzeba szczegółowy to 4 czy 6 pozycji po kolei będziesz w NFZ-KO poprawiał? To chyba więcej pracy i łatwiej o pomyłkę

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 06, 2009, 00:34:11 am »
Bartosz jeżeli w nocnej opiece medycznej (ja mam pielęgniarską) trzeba szczegółowy to 4 czy 6 pozycji po kolei będziesz w NFZ-KO poprawiał? To chyba więcej pracy i łatwiej o pomyłkę

Zamierzam zadzwonić do Bolesława S. w poniedziałek z samego rana i niech to poprawi i wystawi poprawne pliki zapytania ofertowego.

Z transportem sanitarnym to samo:
transport sanitarny w  poz - harmonogram tygodniowy
transport sanitarny "daleki" w poz na odległość (tam i z powrotem) 121-400  km,
transport sanitarny "daleki" w poz na odległość (tam i z powrotem) powyżej 400  km  - harmonogram szczegółowy
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2009, 00:38:12 am wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 98
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]