collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???  (Przeczytany 56808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« dnia: Grudnia 04, 2009, 17:52:35 pm »
Poniżej informacja ze strony Porozumienia Zielonogórskiego nt. aneksowania umów:

"04.12.2009, 02:31:12
Komunikat w sprawie aneksowania
Zgodnie z ustaleniami z dnia 02.12.2009 poczynionymi z Panią Minister Zdrowia Ewą Kopacz na podstawie zmienionego rozporządzenia Ministra Zdrowia w zakresie świadczeń koszykowych w rodzaju POZ, zostanie znowelizowane, wprowadzając uzgodnione zmiany Zarządzenie 72/2009 Prezesa NFZ, które będzie stanowić podstawę do zawierania umów.
Zgodnie z wolą Pani Minister do czasu zakończenia prac nad zmianą rozporządzeń i zarządzeń Prezesa NFZ, nie będą do świadczeniodawców przesyłane żadne dokumenty typu: aneks, umowa inne. Po zamknięciu zapisów zarządzenia zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia - Dyrektorzy OW NFZ przedłożą świadczeniodawcom jednolite w całym kraju, aneksy w wersji papierowej do obecnych umów na rok 2010, będące prostą wersją aneksowania, zgodną
z OWU.
W zakresie wersji elektronicznej umów na 2010 rok dotychczasowe umowy zostaną zaktualizowane (metodą kopiowania obecnych wersji elektronicznych), bez wypełniania wersji aktualizacyjnej elektronicznie.
 
Zalecamy zapoznanie się z uzgodnieniami, a dalsze informacje i zalecenia zostaną przekazane w kolejnym komunikacie.

Pozdrawiam
Prezes Federacji PZ
Bożena Janicka "

Ma ktoś z Was może jakieś informacje na ten temat? Czy ja dobrze rozumiem, że nie będzie zabawy z SZOI, NFZ-KO itp., tylko papierowe aneksy? Byłoby super :)
Pozdrawiam,

Patrycja

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 04, 2009, 17:56:50 pm »
Uparliście się, że jakieś zabawy z SZOI mają być. Nie macie wszystkiego uzupełnionego?

W zakresie wersji elektronicznej umów na 2010 rok dotychczasowe umowy zostaną zaktualizowane (metodą kopiowania obecnych wersji elektronicznych), bez wypełniania wersji aktualizacyjnej elektronicznie.

Pobożne życzenia. Który to już rok Kamsoft próbuje zmodyfikować system, tak aby dało radę to zrobić?
Przecież te aktualizacje danych są tylko po to aby system mógł wygenerować umowę na nowy rok. Do tej pory ręcznie nie mogli tego zrobić. Coś się zmieniło?

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 04, 2009, 20:13:33 pm »
Ja nie jestem informatykiem (mój zawód jest wybinie humanistyczny :) ), do tego sprawami NFZ zajmuję się dorowczo - nie mam wobec tego zielonego pojęcia, w jaki sposób pliki z umowami są tworzone, co jest do tego potrzebne itp.
Nie wiem, też czy jest technicznie możliwe stworzenie tych plików bez naszych dokumentacji aktulizacyjnych.

To jest oczywiste, że SZOI uzupełniony u każdego jest, ale to nie oznacza, że mam ochotę bawić się w importy profili, uzupełnianie ankiet, drukowanie, zastanawianie się co wpisać. Poza tym zawsze są jakieś wątpliwosci, co gdzie napisać lub jak.
Ja np. się zastanawiam, jak wpisać w tym roku sprzętu w poz - w ubiegłym roku w Wlkp. można było wpisać to zbiorczo jako wyposażenie gabinetu lekarza poz. Czy w tym roku też to wystarczy, czy może trzeba każdy sprzęt podać osobno?
To tylko jeden przykład, że choć niby wszystkie dane mamy, niby po tylu latach wszystko jest jasne, a zawsze się pojawiają się jakieś znaki zapytania.

Dlatego się nie obrażę, jeśli w tym roku wszystko sprowadzi się do podpisania aneksu.
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 04, 2009, 21:30:44 pm »
z tego co wiem to w wlkp się dodaje cały sprzęt 1 kliknięciem więc nie widzę w czym problem :) no chyba że się mylę.

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 04, 2009, 21:48:02 pm »
z tego co wiem to w wlkp się dodaje cały sprzęt 1 kliknięciem więc nie widzę w czym problem :) no chyba że się mylę.

Na SZOI?

theority

  • Gość
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 04, 2009, 21:51:41 pm »
W NFZ-KO "dodaj caly sprzet dostepny w miejscu"

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 04, 2009, 21:53:08 pm »
W NFZ-KO "dodaj caly sprzet dostepny w miejscu"

Ta? O cholera, nie wiedziałem.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 04, 2009, 21:55:37 pm »
z tego co wiem to w wlkp się dodaje cały sprzęt 1 kliknięciem więc nie widzę w czym problem :) no chyba że się mylę.

W czym problem? Jeśli ktoś robi tylko jedną dokumentację to pewnie w niczym, ale zrobienie 7-8 w okresie rozliczeniowym i przez 6 dni (Kuj-Pom) w tym 2 wolne od pracy - nie wszyscy są dostępni - jest trochę problematyczne.

Dlaczego?
Chociażby z powodu harmonogramów. Owszem - można wszystko dodać jednym kliknięciem, ale niestety na SZOI nie wprowadzamy podziału na wizyty domowe i pracę w gabinecie. Ten podział robisz dopiero w NFZ-KO (lub na SZOI ale dopiero w zgłoszeniu zmian). Z tym również nie byłoby większego problemu, ale w tym roku jakiś ****** stanął na wysokości zadania i rozbił pakiety świadczenia lekarza poz, świadczenia położnej poz, świadczenia pielęgniarki poz i w tej chwili każdy z punktów umowy (świadczenia lekarza poz, świadczenia lekarza poz w programie chuk, świadczenia lekarza poz dla osób z innych OW, świadczenia lekarza poz dla pacjentów unijnych, itd......) wykazujesz w dokumentacji a więc harmonogram, podwykonawców, sprzęt....
Nie dość, że z 7 przychodni robi Ci się 21 kopert z dokumentacjami to jeszcze każda jest rozbita na 6-7 punktów.
Jedyne co mi przychodzi na myśl to na SZOI porozbijać harmonogramy a w NFZ-KO jedynie poprawiać odpowiednie na wizyty domowe.

Jeszcze nigdy nie było tak źle. Nawet kiedyś jak co roku trzeba było od nowa klepać sprzęt to chociaż terminy były odpowiednie

theority

  • Gość
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 04, 2009, 21:59:06 pm »
Jeszcze nigdy nie było tak źle. Nawet kiedyś jak co roku trzeba było od nowa klepać sprzęt to chociaż terminy były odpowiednie

Potwierdzam, ten rok nie obfituje w przyjemna prace a teraz jeszcze ta przerwa serwisowa w SZOI jest dobitna :/

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 04, 2009, 22:08:04 pm »
Nie dość, że z 7 przychodni robi Ci się 21 kopert z dokumentacjami to jeszcze każda jest rozbita na 6-7 punktów.
Dlaczego 21 kopert? 7 przychodni = 7 kopert

Jedyne co mi przychodzi na myśl to na SZOI porozbijać harmonogramy a w NFZ-KO jedynie poprawiać odpowiednie na wizyty domowe.

Ja tak zrobiłem już tak w poprzednim roku. I teraz zaimportowałem tylko profil i zaznaczyłem odpowiednie godziny pracy poprawiałem na wizyty domowe.

Z tym czasem nie przesadzajcie, jak macie na bieżąco prowadzone zasoby świadczeniodawcy w SZOI to przygotowanie oferty nie wiele zajmuje. Przygotowanie oferty dla położnej zajęło mi dzisiaj 20 minut.
Pozdrawiam
Bartosz

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 04, 2009, 22:14:00 pm »
Z tym czasem nie przesadzajcie, jak macie na bieżąco prowadzone zasoby świadczeniodawcy w SZOI to przygotowanie oferty nie wiele zajmuje. Przygotowanie oferty dla położnej zajęło mi dzisiaj 20 minut.

E tam, tylko 2 tygodnie czasu i w dodatku za darmo.

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 04, 2009, 22:14:50 pm »
Potwierdzam - może nie 20 minut tylko 30, ale zupełnie bezproblemowo.
Pozdrawiam wszystkich

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 04, 2009, 22:16:28 pm »
Bartosz teraz Ty przesadzasz w drugą stronę :)

Dla jednej położnej to pewnie że 20 minut. Podobne czasy miałem w AOS. Jak masz NZOZy z 7 lekarzami, 5 pielęgniarkami i położne to już nie jest tak szybko.

21 kopert ponieważ dla jednego świadczeniodawcy masz oddzielne zapytanie na lekarza poz + położna, oddzielne na pielęgniarkę środowiskową i oddzielne na nocną i świąteczną opiekę.

A więc 3 dokumentacje aktualizacyjne na jedną przychodnię

EDIT: zapomniałem jeszcze, że rozdzielili POCHP z POZ a więc jeszcze 2 koperty do tych 21 dochodzą :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2009, 22:20:35 pm wysłana przez mpi »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 04, 2009, 22:25:10 pm »
Bartosz teraz Ty przesadzasz w drugą stronę :)

Dla jednej położnej to pewnie że 20 minut. Podobne czasy miałem w AOS. Jak masz NZOZy z 7 lekarzami, 5 pielęgniarkami i położne to już nie jest tak szybko.

21 kopert ponieważ dla jednego świadczeniodawcy masz oddzielne zapytanie na lekarza poz + położna, oddzielne na pielęgniarkę środowiskową i oddzielne na nocną i świąteczną opiekę.

A więc 3 dokumentacje aktualizacyjne na jedną przychodnię

EDIT: zapomniałem jeszcze, że rozdzielili POCHP z POZ a więc jeszcze 2 koperty do tych 21 dochodzą :)

A chyba że tak...  :)

W poniedziałek i wtorek będę robił takie duże POZ, więc muszę się zaopatrzyć w koperty.

A u nas w K-P miała być przerwa w działaniu SZOI bo wyłączyli? Na SZOI nie było żadnego komunikat?
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 04, 2009, 22:34:02 pm »
A u nas w K-P miała być przerwa w działaniu SZOI bo wyłączyli? Na SZOI nie było żadnego komunikat?

KU*** M** !!!!!!!! Teraz to już lekka przesada! Po prostu za*****cie... brak słów.

Teraz jeszcze jeden argument na "mało czasu".

A co swoich wcześniejszych wywwodów to może i jestem marudny ale ja mam niewiele indywidualnych praktyk gdzie jest tylko jedna osoba a w NZOZach jest więcej problemów.
Weźmy na przykład pielęgniarki pracujące w punkcie szczepień. Wykazujemy je wiadomo - pod świadczeniami lekarza POZ. W tym roku porobiłem wszędzie tak jak powinno być - czyli gabinet lekarza poz i gabinet lekarza poz dla dzieci. I co teraz? Muszę kombinować z pielęgniarką od szczepień bo wykazując jej ten sam harmonogram nie przejdzie mi oferta. W jednym miejscu wykażę harmonogram a w drugim łączny godzinowy czas pracy. Więc i tak w NFZ-KO muszę poprawiać.

Takich "perełek" jest więcej co powoduje, że człowiek chciałby tym pomysłowym dobromirom z NFZ zrobić już nie powiem co.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 131
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9304 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]