collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???  (Przeczytany 56828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 06, 2009, 19:22:23 pm »
Tak jak napisał Marcin jak w lipcu jak nie uzupełniłem we wniosku zmian do umowy w poszczególnych punktów to dostałem negatywa. Więc teraz uzupełniłem w dokumentacji poszczególne punkty umowy.

Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za tworzenie zapytań ofertowych czy Pani Magda czy Pan Bolesław czy może ktoś inny, ale w zapytaniu ofertowym Michał jest w NFZ-KO (konkurs ofert -> zapytanie ofertowe -> podgląd) np. dla świadczenia lekarza poz - stany nagłych zachorowań -  art. 2 ust.1 pkt 2,3 ustawy, karta polaka, ubezpieczeni obcokrajowcy zatrudnieni czasowo na teryt.rp :

Wymaga się podania danych osób personelu medycznego wykonującego świadczenie w danym miejscu przez oferenta.
Nie wymaga się podania planu turnusów.
Nie wymaga się podania wykazu sprzętu.

Sprzętu nie musisz podać, natomiast personel tak.

NFZ skonstruował tak zapytanie ofertowe żeby im posłużyło do zrobienia umów i obawiam się jak nie podasz osób personelu to możliwe że NFZ zacznie sprawdzać harmonogram pracy osób wykonujących świadczenia z wykonanym świadczeniem.

A te numery telefonów podanych w ogłoszeniach o aktualizacjach ofertowych to są do kogo z Biura konkursu ofert:
(0-52) 325-28- 89 - Bolesław S, 325-29-66 ?, 325 27- 96?, a te dwa pozostałe bo teraz nie pamiętam.

Bo może są inne osoby mogące merytorycznie udzielić jakiś informacji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2009, 19:26:33 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 06, 2009, 22:33:53 pm »
Hmmmm pół biedy gdyby tylko skończyło się to brakiem przypisania personelu/harmonogramu do punktu umowy bo można później zgłoszenie zmiany do umowy zrobić.
Według mnie nie będzie tej pozycji później w umowie.

Kiedyś dawno temu wybieraliśmy w ofercie np. lekarz 0-6, lekarz 7-65, lekarz pow 65. U nowego świadczeniodawcy nawet jak nie miał eklaracji na dzieci (przedział 0-6) podczas rozpoczęcia działalności to wpisywałem w ilości 1 bo inaczej nie byłoby tego punktu w umowie. Nawet się wtedy jeszcze upewniałem w Funduszu czy dobrze rozumuję i potwierdzili.

W czerwcu pytałem czy muszę wypełniać wszystkie pozycje harmonogramami skoro i tak w przypadku pielęgniarki używam tylko "świadczenia pielęgniarki poz" i pozostałe nie są mi potrzebne w umowie ale niestety kazali  :D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 07, 2009, 09:20:54 am »
Michał wysłałem Ci maila bo nie mogę priva - błąd podczas wysyałania że nie można znaleźć użytkownika.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 07, 2009, 10:09:43 am »
Info z naszego oddziału: Jutro do Warszawy jadą dyrektorzy oddziałów i mają rozmawiać m. in. na temat tej nieszczęsnej dokumentacji aktualizacyjnej (czy trzeba). Na chwilę obecną trzeba. Jeżeli zaś chodzi o to czy trzeba uzupełniać wszystkie zakresy czy tylko podstawowe to jest to właśnie dyskutowane. Jak coś ustalą to mają mnie powiadomić a wtedy napiszę na forum.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 07, 2009, 11:37:31 am »
Zwróćcie uwagę jak głęboko NFZ ma nas w d.
Jutro czyli we wtorek dopiero jadą na spotkanie. Tego dnia napewno nie ukaże się żadna informacja. Jeśli już to ogłoszą to w środę i to nie od rana.

Ja żeby zdążyć do piątku to w środę w południe muszę już mieć podrukowane wszystko i zacząć jeździć, podpisywać i pakować w koperty żeby w piątek rano się wybrać do NFZ i dostarczyć.

Jak ukaże się komunikat to ja i tak 23 koperty już będę musiał mieć wydrukowane....
A mogliby wstrzymać i ewentualnie przedłużyć do poniedziałku. Rachunki spokojnie by się pokończyło. Pytanie tylko po co?  ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 07, 2009, 11:40:08 am »
I znowu bzdurne wydawanie kasy na przejaźdźki. W dzisiejszych czasach mogliby sobie zrobić videokonferencję.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 07, 2009, 12:05:58 pm »
I znowu bzdurne wydawanie kasy na przejaźdźki. W dzisiejszych czasach mogliby sobie zrobić videokonferencję.
Głupio tak pić do monitora  ;D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 07, 2009, 16:07:24 pm »
Nie wiem czy Michał otrzymał odpowiedź ale ja jeszcze przed chwilą dzwoniłem i na chwilę obecną wygląda to tak:

-do oferty/dokumentacji aktualizacyjnej wprowadzamy wszystkie punkty (świadczenia lekarza poz, świadczenia lekarza poz w chuk, świadczenia lekarza poz w przypadkach nagłych dla soób z innych OW.... itd.... - podobnie z pielęgniarką i położną).

-jeśli nie wybierzemy danego punktu nie będziemy mieli go w umowie.

-do chwili rozmowy ze mną  pan B.S był przekonany że pozostałe punkty wystarczy tylko wybrać do oferty ale nie trzeba w nich dodawać personelu, sprzętu itd. Wyprowadziłem go z tego błędu ponieważ NFZ-KO nie zatwierdzi oferty jeśli w którymś punkcie nie będzie personelu, lub jeśli personel będzie miał 0:00 godzin. W wyniku tych informacji powiedział że w takim razie musi coś tam u siebie poprzestawiać bo myślał że będzie inaczej (prawdopodobnie weryfikację oferty)

-w sprawie wizyt domowych u lekarzy to rozmawiałem z panią merytorycznie odpowiedzialną za POZ i zgodziła się, że lekarze którzy nie zbierają deklaracji nie muszą wykonywać wizyt domowych ani świadczyć usług codziennie. Zgodziła się na wykazywanie w dokumentacji po 1 minucie wizyt domowych u danego lekarza celem obejścia zabezpieczeń. Poinformowałem o tym przed chwilą pana B.S. Z tego co zrozumiałem nie jest wymagane "mieszanie" w grafiku tj. gdy lekarz pracuje przykładowo do 18:00 to nie musimy przerabiać na 17:59 i wprowadzać 17:59-18:00 wizyty domowe. Można dodać nową pozycję 18:00-18:01 gdyż ewentualny konflikt z innym harmonogramem w przypadku gdy tu są wizyty domowe można wyłączyć w NFZ.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2009, 16:09:09 pm wysłana przez mpi »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 07, 2009, 18:17:20 pm »
Byłem w drodze do Poznania, więc nie bardzo miałem możliwość sprawdzenia maila i napisania na forum.
Potwierdzam wszystko co napisał mpi. Podejrzewam, że jutro ukarzą się poprawione zapytania ofertowe. Zobaczymy jeszcze co wymyślą jutro w Warszawie dyrektorzy oddziałów. Tak czy owak wszystko wygląda nie tak jak powinno. Już sobie wyobrażam, że znowu w styczniu nie będzie można wpisywać świadczeń do PPS'a bo nie będziemy mieli umów w wersji elektronicznej.
Jest gorzej niż w przypadku drogowców, którzy co roku są zaskoczeni pogodą.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mmila13

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 2
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 07, 2009, 20:11:46 pm »
Czy może mnie ktoś oświecić, bo czuję się lekko skołowana - przeczytałam cały wątek i sprawdziłam u siebie - po zaimportowaniu zapytania ofertowego i utworzeniu dokumentacji aktualizacyjnej mam do wyboru tylko 3 zakresy: lekarz poz, położna poz, pielęgniarka szkolna. Nie ma CHUK a w tym roku był realizowany taki punkt umowy. I teraz nie bardzo wiem, ktoś wyżej napisał że jak nie będzie w ofercie to nie będzie w umowie - czy ktoś też tak ma - Wielkopolski Oddział NFZ.

Offline niao

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Pomógł? 1
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:07:25 pm »
Witam,
przeczytalem caly watek jednak nie ma tutaj odpowiedzi na moje pytanie. Bardzo prosilbym o odpowiedzi
1) na stronie Wlkp oddzialu napisane jest:
3. Dokumentacja aktualizacyjna sporządzona w programie NFZ-KO powinna składać się z:

Cytuj
a. wersji elektronicznej zawierającej:

- dane identyfikacyjne oferenta
- wykaz podwykonawców z informacją o umowach podwykonawstwa
- wykaz personelu z opisem kompetencji
- wykaz sprzętu
- wykaz miejsc udzielania świadczeń z danymi identyfikacyjnymi
- populacja pacjentów
- lista obszarów działania
- harmonogram pracy personelu lub jego ogólną dostępność godzinową
- ankiety dotyczące danego zakresu świadczeń.
rozumiem ze w przypadku umowy dla pielegniarki i poloznej tak czy siak trzeba wykazywac harmonogram szczegolowy bo inaczej oferta nie przechodzi sprawdzenia. Sciagnalem z SZOI najnowsza wersje profilu swiadczeniodawcy a jednak w nfz-ko nie mam dla pielegniarek harmonogramu szczegolowego (jednie ilosc godzin tygodniowo). Oznacza to ze musze wpisac go recznie czy w SZOI uzupelnic? Tak czy siak bede musial modyfikowac harmonogram pracy tygodniowy w przypadku gdy bede tworzyl dokumentacje aktualizacyjna na nocnej i swiatecznej wyjazdowaj opieki pielegniarskiej w POZ

2) Nocna i swiateczna ambulatoryjna opieka pielegniarska w POZ - czy da sie (jesli tak to w jaki sposob) zrobic oferte w przypadku gdy NZOZ nie mial podpisanej umowy na ten zakres swiadczen w 2009 roku

3) Jakie nalezy podac miejsce wykonywania w przypadku tworzenia dokumentacji aktualizacyjnej dla "Nocna i swiateczna wyjazdowa opieka pielegniarska w POZ".?

« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2009, 21:18:05 pm wysłana przez niao »
Wielkopolski NFZ

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:19:35 pm »
mam do wyboru tylko 3 zakresy: lekarz poz, położna poz, pielęgniarka szkolna.

całkiem możliwe, że u Ciebie w oddziale pracują młodsze, myślące osoby i masz tylko te 3 punkty do wyboru. To tylko moje przypuszczenie, jednak lepiej upewnij się że robisz wszystko ok  i spytaj u siebie czy tworząc dokumentację wybierasz tylko jedną pozycję w przypadku lekarza i tylko jedną w przypadku położnej.

niao
1) na SZOI w zatrudnionym personelu - miejsca pracy tworzysz harmonogram zamiast podawania liczby godzin i wtedy do NFZ-KO przejdzie Ci ten harmonogram

2) w POZ można wnioski składać przez cały rok - do 10 każdego miesiąca. Wtedy pobierasz z przeglądarki postępowań zapytanioe na nocną które "wisi" przez cały rok. Te zapytania, które teraz NFZ dały na stronach są do dokumentacji aktualizacyjnych. Pytanie tylko kto miał wcześniej dla Twoich pacjentów nocną opiekę pielęgrniarską?

3) gabinet pielęgniarki POZ

Offline niao

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Pomógł? 1
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:25:37 pm »
Cytuj
1) na SZOI w zatrudnionym personelu - miejsca pracy tworzysz harmonogram zamiast podawania liczby godzin i wtedy do NFZ-KO przejdzie Ci ten harmonogram
rozumiem ze moge tylko jeden harmonogram przypisac w SZOI - ten harmonogram wykazac w ofercie pielegniarki a nastepnie tworzac oferte dla Nocna i swiateczna ambulatoryjna opieka pielegniarska w POZ tygodniowy czas pracy zmienic w NFZ-KO?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2009, 21:28:35 pm wysłana przez niao »
Wielkopolski NFZ

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:31:19 pm »
dla jednego miejsca możesz wpisać tylko jeden harmonogram, jeśli w jednym miejscu a w ramach różnych umów pracownik pracuje w różnych godzinach np. w ramach jednej umowy pracuje od 8:00-10:00 a w ramach drugiej umowy 10:00-12:00 to dajesz takie pozycje a potem w NZF-KO usuwasz w poszczególnych umowach niepotrzebne godziny.

Nie wiem tylko co chcesz zrobić. Domyślam się, że masz pielęgniarkę środowiskową i chcesz dodatkowo ambulatoryjną nocną pielęgniarkę zakontraktować? Tylko w przypadku ambulatoryjnej chyba będzie potrzebny harmonogram szczegółowy potrzebny jak w przypadku piel. sr.

W NFZ-KO po wczytaniu zapytania będziesz wiedział jaki jest potrzebny. Zdaje mi się, że Bartosz ostatnio wspominał że dla pielęgniarki potrzebny szczegółowy a dla lekarza już nie

Offline niao

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Pomógł? 1
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:33:44 pm »
witam mpi,
dziekuje za odpowiedzi..juz wszystko rozumiem. najbardziej chodzilo mi o ten harmonogram. I chce zakontraktowac WYJAZDOWA nocna i swiateczna pielegniarke a tam nie potrzebny jest szczegolowy.
Wielkopolski NFZ

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 126
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]