collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie POZ - mini Poradnik  (Przeczytany 74956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 07, 2009, 14:03:31 pm »
ju?? wiemy o tym skrypcie :)
http://forumpps.pl/index.php?topic=693.0
pozdrawiam

Zbysiek

  • Gość
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 15, 2009, 18:24:18 pm »
Pzreczytalem "Mini poradnik" - pozyteczne choc juz nieaktualne. Mam prosbe do starych wyjadaczy POZ KS-PPS o podpowiedz odnosnie sprawozdawczosci POZ 2009 dla poczatkujacego POZ'towca (znjacego dobrze KS-PPS od strony AOS i LZ)..
Jak wprowadzac porady POZ ? W module POZ mam tylko 4 pozycje z waga "0" od 5.01.0000075 - 078 z umowy. Nie wiem gdzie wprowadzac te platne porady dla obcego (spoza wojewodztwa) - Jak probuje w rozliczeniach to mi wywala, ze powinienem w module POZ - a tam nie mam :)
Gdzie wprowadzac produkt 5.01.0000086 ?
A swoja droga przydal by sie taki mini poradnik na rok 2009 dla "dziewiczych"POZ'towcow :)

pozdrawiam

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 15, 2009, 19:29:16 pm »
Gdzie wprowadzaÄ? produkt 5.01.0000086 ?  - Nigdzie, to jest pozycja tylko do rachunku, kt??rÄ? dostaniesz z Funduszu

Nie wiem gdzie wprowadzaÄ? te p??atne porady dla obcego (spoza wojewodztwa) - wprowadzasz tak jak AOS w ??wiadczeniach - nie zmieniaj RODZAJU ?šWIADCZE??, zostaw Lecznictwo ambulatoryjne

Porady lekarza mo??esz wpisywaÄ? w POZ

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 16, 2009, 09:44:14 am »
dodam tylko ze dla wszystkich obcych (gmina, wojewodztwo, kraj) "Tryb przyjecia" powinien byc "Nagly"
reszte danych wypelniamy jak AOS

pozdrawiam

Zbysiek

  • Gość
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 16, 2009, 21:47:13 pm »
DziÄ?ki za "wyprostowanie" :)
Pogrzebalem troche i juz nie jestem taki zielony. Ale........
Albo cos tu jest spierdzielone, albo jednak ciagle jestem zielony..
Nie problemow jesli chodzi o SWIAD, lecz z ZBPOZ moim zdaniem jest cos nie tak:
Powprowadzalem na probe dla lekarza kilka porad w module POZ od 100101 - 100106 i probowalem dodac raport zbiorczy, a tu niespodzianka "Brak porad dla danego Platnika" - bede wdzieczny za wskazowki :)
A juz zupelny cyrk jest dla Poloznej, wprowadzajac w POZ 100302 100303 wogole nie racza pokazywac sie na liscie w tym samym module.
Jeszcze 2 pytanka kontrolne dla "Starych wyjadaczy":
1. Zalcznik nr 4 POZ lepiej policzyc i wpisywac z lapki, bo autouzupelnienie jest do bani ? (zauwazylem, ze tylko deklaracje mi autouzupelnia i chyba nie calkiem dobrze)
2. Czy jest mozliwosc w module wizyta trybu przyjecia (naglego np.) zgodnie z sugestiami Piotra, czy raczej nie bawic sie w ten modul i jechac wszystko w Rozliczeniach ?

Jeszcze raz dziekuje za powyzsze wskazowki :)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 17, 2009, 10:55:47 am »
Po??o??nÄ? robisz w module rozliczenia bo modu?? POZ nie jest jeszcze dostosowany.
Zbiorczy osobi??cie wprowadzam rÄ?cznie bo to autouzupe??nianie jako?? nigdy mnie nie przekona??o.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 17, 2009, 12:28:21 pm »
Zbiorczy osobi??cie wprowadzam rÄ?cznie bo to autouzupe??nianie jako?? nigdy mnie nie przekona??o.
A mi uzupe??nia bardzo ??adnie. U??ywam tej opcji odkÄ?d siÄ? pojawi??a :)

Zbysiek

  • Gość
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 17, 2009, 12:59:31 pm »
Powprowadzalem na probe dla lekarza kilka porad w module POZ od 100101 - 100106 i probowalem dodac raport zbiorczy, a tu niespodzianka "Brak porad dla danego Platnika" - bede wdzieczny za wskazowki :)

A co z tym ?
Rozumiem , ze zalacznik nr 4 recznie lub jezeli ktos ma szczescie zawierzyc autouzupelnianiu :)
Ale dlaczego nie chce mi generowac zalacznika 5 ? .... moze to niedorobka wersji 2.4 ?

pozdrawiam

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 17, 2009, 15:09:19 pm »
Cytuj
Rozumiem , ze zalacznik nr 4 recznie
To za??Ä?cznik nr4 siÄ? jeszcze w og??le wysy??a?

Cytuj
moze to niedorobka wersji 2.4 ?
Zaktualizuj do 3.0 to siÄ? dowiesz.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2009, 15:11:59 pm wysłana przez jedrek »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 18, 2009, 19:08:42 pm »
Poniewa?? filtry wiekowe w PPS wg mnie nie dzia??ajÄ? prawid??owo nie ruszamy ich.

Dlaczego tak uwa??asz? WykonujÄ?c aktywacjÄ? z wykorzystaniem filtr??w wiekowych a nastÄ?pnie ponowne wciskajÄ?c kontrolÄ? nie ujzymy komunikatu o b??Ä?dnie zaaktywowanych deklaracjach...
ZresztÄ? do kt??rego przedzia??u wiekowego podepniemy deklaracjÄ? jest niewa??ne. Fundusz robi to samodzielnie, ponadto przypisuje deklaracje do punktu umowy zwiÄ?zanego z cukrzycÄ? i chorobami uk??Ä?du krÄ???enia...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 18, 2009, 19:49:14 pm »
Poniewa?? filtry wiekowe w PPS wg mnie nie dzia??ajÄ? prawid??owo nie ruszamy ich.

Dlaczego tak uwa??asz? WykonujÄ?c aktywacjÄ? z wykorzystaniem filtr??w wiekowych a nastÄ?pnie ponowne wciskajÄ?c kontrolÄ? nie ujzymy komunikatu o b??Ä?dnie zaaktywowanych deklaracjach...
ZresztÄ? do kt??rego przedzia??u wiekowego podepniemy deklaracjÄ? jest niewa??ne. Fundusz robi to samodzielnie, ponadto przypisuje deklaracje do punktu umowy zwiÄ?zanego z cukrzycÄ? i chorobami uk??Ä?du krÄ???enia...

a czy zwr??ci??e?? uwagÄ? na datÄ? stworzenia poradnika? Wtedy wspomniane filtry nie dzia??a??y prawid??owo. Je??eli zaznaczy??e?? jaki?? filtr wiekowy a nastÄ?pnie pr??bowa??e?? aktywowaÄ? deklaracje do tego samego zakresu wiekowego czÄ???Ä? deklaracji nie by??a aktywowana (pokazywa?? siÄ? wspomniany komunikat o wieku niezgodnym z zakresem w umowie). Jak jest teraz nie wiem bo siÄ? ju?? przyzwyczai??em do takiego dzia??ania.

Twierdzisz, ??e nieistotne jest do kt??rego zakresu wiekowego podepniemy deklaracjÄ?, ale przecie?? PPS nie da nam szansy aktywacji do z??ego zakresu wiekowego (wyskoczy wspomniany komunikat).

Z cukrzycÄ? i CHUK to jest inna bajka bo fundusz robi to na podstawie nades??anych przez nas raport??w statystycznych.

UWAGA: Niech nikomu nie przyjdzie do g??owy aktywacja pacjent??w do punktu umowy zwiÄ?zanego cukrzycÄ? bo wtedy nie dostanie za nich pieniÄ?dzy!
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 18, 2009, 20:13:35 pm »
zwr??ci??em uwagÄ? na datÄ?, ja w PPS "wszed??em" jako?? na poczÄ?tku 2007 roku i zawsze u??ywa??em filtr??w wiekowych bez najmniejszych problem??w

jeszcze raz twierdzÄ? ??e to co zaaktywujemy (chodzi mi o przedzia??y wiekowe) nie ma znaczenia.

po pierwsze: mo??na podejrzeÄ? plik pdx zawierajÄ?cy listÄ? POZ - brak informacji do jakiego punktu umowy deklaracja POZ jest przyporzÄ?dkowana

po drugie: je??li pobierasz wszystkie zwrotne raporty (dwa sÄ? z datÄ? weryfikacji list POZ i jeden z wcze??niejszÄ?) to po zaimportowaniu tego z datÄ? wcze??niejszÄ? (potwierdzenie deklaracji) przeaktywujÄ? Ci siÄ? wszystkie deklaracje w taki spos??b jak przyporzÄ?dkowa?? sobie fundusz. je??li NFZ podepnie sobie jakie?? deklaracje do punktu zwiÄ?zanego z cukrzycÄ? to po wczytaniu tego raportu w PPS zrobi siÄ? dok??adnie to samo.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 18, 2009, 21:58:06 pm »
My??lÄ?, ??e ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Mo??emy siÄ? licytowaÄ?: pracujÄ? na PPS od ko??ca 2006 roku, filtry nie dzia??a??y (dosta??em potwierdzenie od kamsoftu, ale nie chce mi siÄ? szukaÄ? maila - by??y to czasy kiedy ciÄ?gle co?? nie dzia??a??o i jednÄ? aktualizacjÄ? naprawiali jednÄ? rzecz a psuli innÄ? wcze??niej dzia??ajÄ?cÄ?). Je??eli twierdzisz, ??e filtry dzia??a??y prawid??owo "jako?? na poczÄ?tku 2007 roku" i teraz te?? dzia??ajÄ? to ??wietnie. Nie sprawdza??em.

jeszcze raz twierdzÄ? ??e to co zaaktywujemy (chodzi mi o przedzia??y wiekowe) nie ma znaczenia.

Czy ja gdzie?? napisa??em, ??e ma znaczenie, do kt??rego zakresu wiekowego aktywujemy deklaracjÄ? i ??e jest to wysy??ane do NFZ? TwierdzÄ? tylko, ??e PPS nie pozwoli aktywowaÄ? deklaracji do z??ego zakresu wiekowego.

po drugie: je??li pobierasz wszystkie zwrotne raporty (dwa sÄ? z datÄ? weryfikacji list POZ i jeden z wcze??niejszÄ?) to po zaimportowaniu tego z datÄ? wcze??niejszÄ? (potwierdzenie deklaracji) przeaktywujÄ? Ci siÄ? wszystkie deklaracje w taki spos??b jak przyporzÄ?dkowa?? sobie fundusz. je??li NFZ podepnie sobie jakie?? deklaracje do punktu zwiÄ?zanego z cukrzycÄ? to po wczytaniu tego raportu w PPS zrobi siÄ? dok??adnie to samo.

Dziwi mnie to. Pobieram wszystkie raporty zwrotne i importuje je do PPS'a i nigdy nie mia??em deklaracji aktywowanych do punktu umowy zwiÄ?zanego z cukrzycÄ? i CHUK.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 18, 2009, 22:30:21 pm »
nigdy nie mia??e?? czego?? takiego jak w za??Ä?czniku? ja z tego powodu ca??y poczÄ?tek grudnia przesiedzia??em na telefonie po tym jak do jednego PPSa zaimportowano w??a??nie ten zwrotny kt??ry zmienia aktywacjÄ? deklaracji.

a wracajÄ?c do znaczenia przedzia????w wiekowych chodzi mi o comiesiÄ?cznÄ? kontrolÄ? deklaracji kt??ra jest obecnie praktycznie niepotrzebna. w deklaracjach xml wysy??ana jest tylko umowa do kt??rej przyporzÄ?dkowane sÄ? deklaracje.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 18, 2009, 23:02:22 pm »
Pewnie, ??e mia??em co?? takiego, ale nigdy z tym problem??w nie by??o.
Teraz jeszcze raz testowo zaimportowa??em i widzÄ?, ??e faktycznie zmienia siÄ? punkt umowy, do kt??rego aktywowane sÄ? deklaracje.
Jak widaÄ? nieufno??Ä? wobec automat??w wbudowanych w PPS'a czasami pop??aca. Je??eli kto?? postÄ?powa?? zgodnie z poradnikiem to tak jak ja uniknÄ??? tych problem??w bo co miesiÄ?c aktywowa?? wszystkie deklaracje tylko do zakres??w wiekowych (pomimo, ??e wcze??niej zaczytany raport zwrotny przeni??s?? cze??Ä? deklaracji do cukrzycy i CHUK).
Mo??na te?? zwyczajnie nie importowaÄ? tego raportu bo on nie jest do niczego potrzebny.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 95
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]