collapse

Reklama


Autor Wątek: poświadczenie na podstawie formularza e 121  (Przeczytany 40840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 16, 2013, 21:20:46 pm »
Nie wiem, jak wykazać takiego pacjenta, który właśnie okazał się 'czerwony' w EWUŚ.
Pan (Polak), po sprawdzeniu przez rejestratorki pokazał poświadczenie NFZ o prawie do świadczeń na terenie RP - w pełnym zakresie świadczeń. 

Ponieważ pacjent jest unijny, to - jak rozumiem - nie może być tak jak dotychczas sprawozdany na naszych listach/w raportach z podstawą U.

Problem jest taki, że jak wskażę podstawę ubezpieczenia dot. UE w tym momencie muszę wypisać w programie całą litanię nt. dokumentu uprawniającego UE. A ja na podstawie tego poświadczenia tych informacji po prostu nie mam  - nie wiem nawet, na podstawie jakiego formularza unijnego zostało wystawione to poświadczenie, co to za kategoria osoby itp.

Pytanie zatem czy takiego pacjenta powinnam jednak wykazać jakoś inaczej niż opisałam to wyżej czy też zmuszeni jesteśmy oprócz tego poświadczenia do zebrania "wywiadu" od pacjenta nt. tego, jak wypełnić te inne rubryki.



Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 16, 2013, 21:27:56 pm »
Akurat tak się składa, że wszystkie potrzebne informacje znajdują się na poświadczeniu.

co to za kategoria osoby itp.

Osobiście tego nawet nie zaznaczam i nie było nigdy problemu :P

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 16, 2013, 21:59:55 pm »
Ja tam nie znalazłam rodzaju formularza UE (mogę się tylko domyślać, że to akurat jest emeryt). Nie jest ono potrzebne?

I jeszcze jedno - przy próbie zmiany uprawnienia na unijne program nie pozwala mi zapisać tych zmian ze względu na to, że pacjent miał świadczenia wykazywane ze 'zwykłym' ubezpieczeniem.  A z tym  to już nie wiem, co mam zrobić...
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 16, 2013, 22:12:10 pm »
Ja tam nie znalazłam rodzaju formularza UE (mogę się tylko domyślać, że to akurat jest emeryt). Nie jest ono potrzebne?

Rodzaj formularza wynika z samego numeru. Chodzi o pola "kategoria osoby" i "podstawa prawa udzielenia świadczenia"? Nigdy nie wypełniam

I jeszcze jedno - przy próbie zmiany uprawnienia na unijne program nie pozwala mi zapisać tych zmian ze względu na to, że pacjent miał świadczenia wykazywane ze 'zwykłym' ubezpieczeniem.  A z tym  to już nie wiem, co mam zrobić...

Wklej całą treść komunikatu. Podejrzewam, że komunikat mówi, że pacjent miał rozliczone świadczenia przy innym modelu naliczania. Ale zawsze mogę sie mylić :P

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 16, 2013, 22:27:18 pm »
Siedzę teraz na innym komputerze, więc nie wkleję - ale nie mylisz się - to było właśnie coś takiego  :(
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline dana51

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Pomógł? 8
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 16, 2013, 22:33:17 pm »
Podstawy prawnej nie ruszasz,zaznaczasz jedynie CUDZOZIEMIEC, instytucja właściwa i dalej całe poświadczenie, tak jak okna zaczną wyskakiwać.
Piszesz, że nie znalazłaś rodzaju formularza- to dlaczego zaznaczyłaś w tytule, iż chodzi o poświadczenie E121???
Czasami program nie może zapisać zmian, choć wszystkie dane są prawidłowe,ja kasuję takiego pacjenta i wpisuję na nowo- działa.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 16, 2013, 22:36:17 pm »
Podstawy prawnej nie ruszasz,zaznaczasz jedynie CUDZOZIEMIEC, instytucja właściwa i dalej całe poświadczenie, tak jak okna zaczną wyskakiwać.

Jezeli to Polak to nie cudzoziemiec. Zaznaczasz "uprawniony na podstawie przepisów o koordynacji"

Czasami program nie może zapisać zmian, choć wszystkie dane są prawidłowe,ja kasuję takiego pacjenta i wpisuję na nowo- działa.

Teraz nie trzeba juz kasować. Dodajesz nową podstawę i już. A jak skasujesz takiego pacjenta to co ze świadczeniami, które były kiedyś?

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 16, 2013, 22:45:09 pm »
Co w takim razie zrobić z brakiem możliwości dodania nowego, unijnego  uprawnienia z uwagi na wcześniejsze świadczenia?
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 16, 2013, 22:48:09 pm »
Ja ju wspomniałem - zapodaj cały komunikat.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 16, 2013, 22:58:14 pm »
Treść komunikatu:

"Odnaleziono świadczenia danego pacjenta zarejestrowane do umowy zawierającej model naliczania świadczeń po stronie świadczeniodawcy, z którymi zostały wysłane do OW NFZ uprawnienia pacjenta inne niż UE. Z tego powodu nie możda dodać uprawnień na podstawie przepisów o koordynacji."
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 17, 2013, 07:44:00 am »
Czyli wchodzisz w umowy i zmieniasz w umowach za lata ubiegłe model naliczania (Taki magiczny przycisk "Naliczanie NFZ"). Musisz się cofnąć bodaj od 2010 wstecz.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 17, 2013, 08:55:44 am »
Nie byłam świadoma, że taki przycisk w ogóle istnieje :)

Dzięki Paweł, zrobiłam tak jak pisałeś, uprawnienia zostały zmienione na unijne bez problemów.
A czy to działa, dowiemy się wkrótce, jak będzie możne wysyłać raporty statystyczne (a co do list deklaracji... tu trochę dłużej :) )
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 30, 2013, 13:33:45 pm »
Na wszelki wypadek w tym miesiącu jeszcze zrobię po staremu tj. dodam nowych pacjentów bez peselu.
Ale na przyszłość chcę pozmieniać te modele naliczania. Nawet kliknąłem przycisk, ale wyskoczył komunikat, żeby zrobić kopię bezp. Tzn że to tak długo trwa? No i rozumiem, że na SZOI też to muszę zrobić?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 30, 2013, 18:57:53 pm »
Na wszelki wypadek w tym miesiącu jeszcze zrobię po staremu tj. dodam nowych pacjentów bez peselu.
Ale na przyszłość chcę pozmieniać te modele naliczania. Nawet kliknąłem przycisk, ale wyskoczył komunikat, żeby zrobić kopię bezp. Tzn że to tak długo trwa? No i rozumiem, że na SZOI też to muszę zrobić?

Yes  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: poświadczenie na podstawie formularza e 121
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 30, 2013, 19:09:34 pm »
No a długo w KS-PPS trwa ta procedura?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]