collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami  (Przeczytany 45243 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline DominikCz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 1
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #255 dnia: Maja 02, 2023, 15:35:04 pm »
Dlaczego odrzuca 1601x4 podczas wizyty, na której mam też 0402, 1504 i 1502? Świadczenia 0402,1504 i 1502 przechodzą, a do złogów wraca błąd "Współwystępowanie Świadczeń, Których Nie Można Sumować W Tym Samym Czasie" ???
Błąd walidacji NFZ, trzeba czekać aż poprawią, bez znieczulenia przechodzi bez błędów

Dziękuję, a jeszcze mam pytanie dlaczego odrzuca 1601x4 z błędem "Kod spec-roz WKR nie może współwystępować z kodem spec-roz @2" - nic więcej podczas wizyty nie było wykonywane, tyko 1601x 4, pacjent pełnoletni, sprawozdane tak, że pakiet pierwszy z krotnością 1, a reszta (umiejscowienia 20,30,40) z krotnością 0,8. Teoretycznie wszystko ok, a w praktyce nfz wyrzuca mi błąd.
Tak, sprawozdanie jest dobrze, widoczne NFZ ma problem po swojej stronie

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #256 dnia: Maja 02, 2023, 16:12:27 pm »
Na szoi ukazał się taki komunikat:
Szanowni Państwo!
Uprzejmie informuję, że w dniu 10 maja o godz. 10.00 planowany jest Webinar dla
świadczeniodawców dotyczący kontraktowania świadczeń stomatologicznych rozlicznych
pakietami.
Przesyłam link do spotkania, z uprzejmą prośbą o udostępnienie go świadczeniodawcom w
SZOI/Portalu Świadczeniodawcy.
https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_t-iqO_PiReC2mkBT0F3Psw#/registration


a jak to się ma do §  23. ust.3 o.w.u.ś. Dokumenty rozliczeniowe świadczeniodawca składa Prezesowi Funduszu albo dyrektorowi oddziału wojewódzkiego Funduszu, z którym zawarł umowę, w terminie do 10. dnia każdego miesiąca, za miesiąc poprzedni.

Offline MagdaPe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #257 dnia: Maja 02, 2023, 17:09:06 pm »
Przecież o 10:00 ludzie pracują,do diabła >:(

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #258 dnia: Maja 02, 2023, 17:42:54 pm »
I wy naprawdę myślicie, że dowiecie się czegoś więcej niż wiecie?

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #259 dnia: Maja 02, 2023, 19:22:00 pm »
I tak będą cytować zdania, a w praktyce nic nie przedstawią bo zawsze zgonią na dostawców oprogramowania.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #260 dnia: Maja 02, 2023, 22:47:59 pm »
Dlaczego odrzuca 1601x4 podczas wizyty, na której mam też 0402, 1504 i 1502? Świadczenia 0402,1504 i 1502 przechodzą, a do złogów wraca błąd "Współwystępowanie Świadczeń, Których Nie Można Sumować W Tym Samym Czasie" ???
Błąd walidacji NFZ, trzeba czekać aż poprawią, bez znieczulenia przechodzi bez błędów
Nie tylko usuwanie złogów odrzuca - co jest dziwne bo skaling można robić bez znieczulenia, lub ze znieczuleniem powierzchniowym - również ekstrakcje. Ja mam wypełnienie 0403, 1505, 1502 do zęba 16  a ekstrakcję mleczaka bez znieczulenia 75 w innej ćwiartce. Też odrzucono z tym samym komunikatem co jest totalną bzdurą. Zgłosiłam dzisiaj trzy błędy merytoryczne , oprócz tych dwóch jeszcze skaling w pakiecie ST30A , pisaliście już o tym. W nazwie jest jest do łuku zębowego  czyli albo szczęka albo żuchwa , w opisie procedura 1602 do wszystkich zębów. . Teraz już mam następny "babol" Pakiet ST03 - w opisie znieczulenie z ST1 musi być a z ST2 możliwe  wskazanie więcej niż 1 z procedur. Tylko..... po wpisaniu ICD9 1809  ( opatrunku z szyciem ) odrzucono bo brak prawidłowego ICD . Z opatrunkiem chirurgicznym 1815 przeszło. Wychodzi na to ,że do szycia trzeba wpisywać kolejny pakiet ST27  tylko czy przejdzie bez znieczulenia? Jest opcjonalne ale pewnie będzie taki sam komunikat jak z ekstrakcją. No i niby można do  tego 1815 ale w załączniku do tego pakietu brak ST2. Zaczyna mnie to bawić....

Offline Karolaxxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #261 dnia: Maja 03, 2023, 10:05:18 am »
Czy ktoś koduje przez panel stomatolog ??
Jak wpisuje kod pakietu np. ekstrakcja to nie wpisuje już 1701 tylko ewentualne znieczulenie? Bo wpisałam 1701+ znieczulenie i za dużo pkt mi wyszło. I gdzie wogole zmienia się rozliczenie na 0,8 z tego poziomu?

Offline ernest

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #262 dnia: Maja 03, 2023, 10:37:42 am »
A ja zapytam jeszcze raz:
Mam wersję 2023.01.1.1  czy można zautomatyzować aby produkty kontraktowe i jednostkowe wybierały się same po wpisaniu tylko procoder icd9 ?
Chociaż już powoli się nauczyłem tych grup to jednak jest to kłopotliwe.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #263 dnia: Maja 03, 2023, 12:03:02 pm »
A ja zapytam jeszcze raz:
Mam wersję 2023.01.1.1  czy można zautomatyzować aby produkty kontraktowe i jednostkowe wybierały się same po wpisaniu tylko procoder icd9 ?
Chociaż już powoli się nauczyłem tych grup to jednak jest to kłopotliwe.
Jedynie co możesz zrobić to by do konkretnych grup ST podpinały się automatycznie procedury icd9.
Słowniki>Baza Usług Medycznych
szukasz konkretnej usługi, dajesz na popraw i tam trzeba sobie pododawać procedury

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #264 dnia: Maja 03, 2023, 12:32:13 pm »
Czy ktoś koduje przez panel stomatolog ??
Jak wpisuje kod pakietu np. ekstrakcja to nie wpisuje już 1701 tylko ewentualne znieczulenie? Bo wpisałam 1701+ znieczulenie i za dużo pkt mi wyszło. I gdzie wogole zmienia się rozliczenie na 0,8 z tego poziomu?

W rozliczeniu wpisujesz tylko grupę, nie dajesz już znieczulenia.

Offline Karolaxxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #265 dnia: Maja 03, 2023, 13:20:46 pm »
Czy ktoś koduje przez panel stomatolog ??
Jak wpisuje kod pakietu np. ekstrakcja to nie wpisuje już 1701 tylko ewentualne znieczulenie? Bo wpisałam 1701+ znieczulenie i za dużo pkt mi wyszło. I gdzie wogole zmienia się rozliczenie na 0,8 z tego poziomu?

W rozliczeniu wpisujesz tylko grupę, nie dajesz już znieczulenia.

Rozumiem dziękuję, przy skalingu też taka sytuacja że nie trzeba 1601 wpisać?. A co do pakietów to wie Pan gdzie zmienić drugi i kolejny  na 0,8?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #266 dnia: Maja 03, 2023, 13:24:00 pm »
Rozumiem dziękuję, przy skalingu też taka sytuacja że nie trzeba 1601 wpisać?. A co do pakietów to wie Pan gdzie zmienić drugi i kolejny  na 0,8?

A jest takie świadczenie w umowie do wybrania 1601?
Przy skalingu wybiera się grupę ST30. Współczynniki korygujące zaznacza się spacją tam gdzie jest pole ze współczynnikami.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #267 dnia: Maja 03, 2023, 13:27:45 pm »
Podsumowując: udało mi się prawie wszystko ładnie rozliczyć z MyDr. Tylko 2 malutkie problemy ;)
1. MyDr błędnie wysyła 1,3 przy połączeniu WKW+WKR i musiałem ręcznie zmienić w pliku na 1,2
2. ST30A wraca z błędem WYKAZANE ŚWIADCZENIE PRZEKRACZA LIMIT ŚWIADCZEŃ DLA USTALONEJ GRUPY ŚWIADCZEŃ LUB NASTĄPIŁO NIEDOPUSZCZALNE ICH NAKŁADANIE ale pewnie to jeszcze do ustawienia przez Fundusz.

Offline Karolaxxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #268 dnia: Maja 03, 2023, 13:37:31 pm »
Rozumiem dziękuję, przy skalingu też taka sytuacja że nie trzeba 1601 wpisać?. A co do pakietów to wie Pan gdzie zmienić drugi i kolejny  na 0,8?

A jest takie świadczenie w umowie do wybrania 1601?
Przy skalingu wybiera się grupę ST30. Współczynniki korygujące zaznacza się spacją tam gdzie jest pole ze współczynnikami.

Chodzi mi o skaling w pakiecie, czy również wystarczy kod pakietu. Bo pierwszego dnia po wejściu zmian, uzyskałam informacje, że bez wpisania kodu nie widać podzleceń i napewno się to wtedy nie rozliczy.
Właśnie nie widzę gdzie zmienić ten współczynnik...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #269 dnia: Maja 03, 2023, 13:40:51 pm »
Właśnie nie widzę gdzie zmienić ten współczynnik...

Zależy w jakim programie. Jeżeli PPS to tak jak powiedziałem a jeżeli to SOMED to tu jest odpowiedź https://forumpps.pl/index.php?topic=14484.msg102716#msg102716

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 210
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]