collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak stworzyć raport zbiorczy POZ (załącznik nr5)?  (Przeczytany 114047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 02, 2009, 19:42:31 pm »
Wydaje mi siÄ? ??e problem le??y w wersji raportu, kt??ry wysy??asz z KSPPS w wersji 3.1.2, a SZOI akceptuje 2.1.2. Ostatnio jakie?? zamieszanie jest z wersjÄ? raportem ZBPOZ. Proponuje rozpakowaÄ? plik z raportem (np. WinZip, 7-zip), a nastÄ?pnie zmieniÄ? w pliku z raportem (do edycji pliku z raportem polecam program Notepad++) wersjÄ? 3 na 2:

typ="ZBPOZ" wersja="3" nfz:wersja="1.2" na typ="ZBPOZ" wersja="2" nfz:wersja="1.2"

NastÄ?pnie spakowaÄ? plik i zmieniÄ? rozszerzenie pliku z *.zip na *.pzx. I wys??aÄ? taki plik na SZOI.

Wysy??a??em wczoraj raport ZBPOZ w wersji 3.1.2 na SZOI, kt??re jest w wersji 2009.04.2.194.
Pozdrawiam
Bartosz

decerios

  • Gość
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 03, 2009, 09:23:03 am »
Wydaje mi siÄ? ??e problem le??y w wersji raportu, kt??ry wysy??asz z KSPPS w wersji 3.1.2, a SZOI akceptuje 2.1.2.
Dok??adnie tak. Postapi??em nieco inaczej (jeszcze przed pojawieniem siÄ? odpowiedzi na moje pytanie) - zarejestrowa??em ??wiadczenia w spos??b opisany w 1 po??cie - rejestracja itd. Wygenerowany raport by?? w wersji 2, a nie 3 co problem rozwiÄ?za??o.

DziekujÄ?.

Pozdrawiam,
Tomasz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 04, 2009, 12:01:07 pm »
Wysy??a??em wczoraj raport ZBPOZ w wersji 3.1.2 na SZOI, kt??re jest w wersji 2009.04.2.194.

Ja dzisiaj niestety nie by??em w stanie wys??aÄ? takiego komunikatu dok??adnie na tÄ? samÄ? wersjÄ? SZOI. Pojawia?? siÄ? komunikat:

Cytuj
B??Ä?d operacji importu (Raporty zbiorcze)
(E)B001 – Brak pliku z raportem lub nierozpoznany format.

cvc-enumeration-valid: Value '3' is not facet-valid with respect to enumeration '[2]'. It must be a value from the enumeration.

Po rÄ?cznej zmianie wersji z 3 na 2. Raporty zbiorcze przesz??y.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 04, 2009, 20:29:56 pm »
Raport ZBPOZ utworzony na podstawie szablonu jest generowany w wersji: wersja="3" nfz:wersja="1.2"
Raport ZBPOZ utworzony rÄ?cznie jest generowany w wersji: wersja="2" nfz:wersja="1.2"

 ;D

Pozdrawiam
Bartosz

Offline Stan13a

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 06, 2009, 17:50:00 pm »
Gdzie mo??na znale??Ä? gotowy szablon do ZBPOZ ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 06, 2009, 21:09:26 pm »
a czyta??e?? w og??le ten wÄ?tek albo korzysta??e?? z wyszukiwarki? kolejne takie pytanie a bÄ?dzie ban.

PS.
na 3 stronie tego wÄ?tku Bartosz do??Ä?czy?? odpowiednie pliki.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Stan13a

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 06, 2009, 22:04:11 pm »
Czyta??em, szuka??em i otrzyma??em odpowiedz, ale nadal nie wiem jak zrobiÄ?: wersjÄ? elektronicznÄ? roportu zbiorczego w POZ za miesiÄ?c????

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 07, 2009, 07:52:42 am »
Gdzie mo??na znale??Ä? gotowy szablon do ZBPOZ ?

Tak brzmia??o twoje pytanie i udzieli??em ci na nie odpowiedzi. Wszytko masz napisane. Czego dok??adnie nie rozumiesz?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 07, 2009, 08:08:56 am »
Wszystkie problemy z wersjÄ? raportu ZBPOZ rozwiÄ?zuje aktualizacja 2009.01.8.3 z dnia 2009-05-06. Je??li kto?? ma jeszcze problem z raportem to przekazuje skrypt w za??Ä?czniku o kt??rym mowa w informacji o aktualizacji.

Skrypt nale??y oczywi??cie wykonaÄ? w module serwis -> wykonywanie polece?? SQL.

Czyta??em, szuka??em i otrzyma??em odpowiedz, ale nadal nie wiem jak zrobiÄ?: wersjÄ? elektronicznÄ? roportu zbiorczego w POZ za miesiÄ?c????

Do generacji plik??w z raportem s??u??y przycisk "wy??lij".
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Stan13a

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 08, 2009, 10:34:08 am »
Nie wiem czemu na ekranie nie mia??em plik??w z za??acznikami? Wczoraj siÄ? pojawi??y i je zciÄ?gno??Ä?m. W w/w nie ma porady w zwiÄ?zku z leczeniem cukrzycy? Przepraszam za zamieszanie !!! Ale dlaczego tak by??o nie wiem?? DziÄ?kujÄ? za odpowiedz i jeszcze raz przepraszam za zamieszanie !!!!!!

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 08, 2009, 16:54:00 pm »
By??o tak zapewne bo sprawdzajÄ?c ten post nie by??e?? zalogowany. SprawdzajÄ?c wczoraj by??e?? zalogowany, wiÄ?c mia??e?? dostÄ?p do za??Ä?cznik??w. Zgadza siÄ??
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 08, 2009, 17:13:49 pm »
W w/w nie ma porady w zwiÄ?zku z leczeniem cukrzycy?

W za??Ä?cznikach nie ma porady lekarskiej diagnostyczno-terapeutycznej udzielonej w miejscu udzielania ??wiadcze?? pacjentowi w zwiÄ?zku z leczeniem cukrzycy i/lub choroby uk??adu krÄ???enia poniewa?? te porady sÄ? przekazywane komunikatem ??wiadcze?? ambulatoryjnych i szpitalnych. OdnoszÄ? wra??enie ??e nie czyta??e?? za??Ä?cznika nr 4 do umowy.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 16, 2009, 10:04:32 am »
Zanim napiszÄ? do Kamsoft'u w tej sprawie wolÄ? siÄ? upewniÄ? czy u Was jest tak jak u mnie. I czy je??li jest tak jak u mnie (niezgodnie z za??Ä?cznikiem) to czy co?? w tym kierunku robicie czy puszczacie tak jak jest? Ot???? chodzi o uzupe??nienie danych do zbiorczego raportu i jego wydruk.

We wzorze za??Ä?cznika dla pielÄ?gniarki w formie kapitacyjnej jest m.in.:
100203   7.6  liczba wizyt zrealizowanych w okresie sprawozdawczym w gabinecie pielÄ?gniarki poz
100210  8.11 Iniekcje i zabiegi wykonane na podstawie zlecenia lekarza
a dla po??o??nej sÄ? tylko takie dwie pozycje:
100302  8.6  liczba pozosta??ych wizyt domowych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym
100303  7.6  liczba pozosta??ych wizyt zrealizowanych w okresie sprawozdawczym w gabinecie po??o??nej poz

Natomiast po wydruku z PPS'a (najnowsza dostÄ?pna wersja 2009.02.3.0) zbiorczego raportu wed??ug szablonu "za??Ä?cznik 5 poz - nowy" mam takie pozycje:
dla pielÄ?gniarki w formie kapitacyjnej jest m.in.:
100203  8.6  liczba wizyt zrealizowanych w okresie sprawozdawczym w gabinecie pielÄ?gniarki poz zamiast kodu 7.6 na wydruku jest kod 8.6
100210  8.11 Iniekcje i zabiegi wykonane na podstawie zlecenia lekarza brak jest tej pozycji na wydurku

a dla po??o??nej opr??cz tych dw??ch pozycji:
100302  7.6  liczba pozosta??ych wizyt domowych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym zamiast kodu 8.6 na wydruku jest kod 7.6
100303  7.6  liczba pozosta??ych wizyt zrealizowanych w okresie sprawozdawczym w gabinecie po??o??nej poz (poprawnie)

mam jeszcze takie kt??re nie wystÄ?pujÄ? we wzorze:
100301 7.7 liczba zrealizowanych wizyt patrona??owych u pacjent??w zadeklarowanych
100304 7.11 liczba ??wiadcze?? profilaktycznych zrealizowanych w okresie rozliczeniowym
100305 7.11 liczba ??wiadcze?? diagnostycznych zrealizowanych w okresie rozliczeniowym
100306 7.11 liczba ??wiadcze?? pielÄ?gnacyjnych zrealizowanych w okresie rozliczeniowym
100307 7.11 liczba ??wiadcze?? leczniczych zrealizowanych w okresie rozliczeniowym
100308 7.11 liczba ??wiadcze?? rehabilitacyjnych zrealizowanych w okresie rozliczeniowym

oraz takie kt??re wystÄ?pujÄ? we wzorze a nie wystÄ?pujÄ? na wydruku (dla danych zbiorczych jest, ??e nie dotyczy, ale na wydruku powinny siÄ? znale??Ä? z takÄ? adnotacjÄ?):
5.01.00.0000089   8.7   wizyta patrona??owa
5.01.00.0000090   41.6   wizyta w edukacji przedporodowej u kobiety w ciÄ???y
5.01.00.0000091   8.6   wizyta w opiece pooperacyjnej nad kobietami po operacjach ginekologicznych i onkologiczno-ginekologicznych


Mo??e trochÄ? niezgrabnie opisa??em sytuacjÄ? wystÄ?pujÄ?cÄ? u mnie, ale mam nadziejÄ?, ??e osoby kt??re wiedzÄ? o co chodzi nie bÄ?dÄ? mia??y problemu ze zrozumieniem i interpretacjÄ?.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 16, 2009, 11:10:21 am »

ale wersji papierowej do Zbiorczego nie trzeba sk??adaÄ?.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwca 16, 2009, 11:19:57 am »
hej

a czy przypadkiem nie ma dostepnego jeszcze jednego szablonu wydruku z oznaczeniem 2009 ? bo cos mi sie tak kojarzy!

to co opisales dotyczy chyba tylko wydruku (i wlasnie szablonu) a w pliku do NFZ idzie to co ma isc (mam nadzieje ;-)

pozdrawiam
Piotr

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]