collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak stworzyć raport zbiorczy POZ (załącznik nr5)?  (Przeczytany 113162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 16, 2009, 11:28:56 am »
skoczyp:
Tutaj nie wiedzia??em i dziÄ?kujÄ? za tÄ? informacjÄ?.

PiotrSz:
No rzeczywi??cie zgadza siÄ?. Jest szablon "za??Ä?cznik poz 4 - rok 2009" i po jego wybraniu informacje drukowane sÄ? poprawnie.

DziÄ?kujÄ? za odpowiedzi i wyja??nienie

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 16, 2009, 11:52:30 am »
Tak jak napisa?? PiotrSZ jest dostÄ?pny szablon wydruku na 2009 jednak ja osobi??cie nie drukujÄ? tych raport??w i wysy??am je tylko na szoi w formie elektronicznej. Szablon tych wydruk??w jest dla mnie i tak ??le zrobiony gdy?? zawiera r??wnie?? zbÄ?dne pozycje, np. wszystkie pozycje pielÄ?gniarki zadaniowej pomimo tego, ??e my mamy tylko pielÄ?gniarki w formie kapitacyjnej, pr??cz tego z racji tego ??e tworzÄ? dwa raporty (jeden do umowy na lekarza, po??o??nÄ? i pielÄ?gniarki szkolne a drugi dla pielÄ?gniarek ??rodowiskowych) - po jednym dla ka??dej umowy - nie widzÄ? sensu aby w wydruku raportu dla pielÄ?gniarki drukowa??y mi siÄ? pozycje dla lekarza, po??o??nej i pielÄ?gniarki szkolnej z warto??ciami 0 gdy?? sÄ? one uwzglÄ?dnione w drugi raporcie do odpowiedniej umowy.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 16, 2009, 12:11:38 pm »
Micha?? ale to juz chyba wymyslu NFZ bo o ile pamietam to wlasnie na ich wzorach to wszystko bylo a dawniej jak w Malopolskim OW NFZ wypelnialismy zbiorczy POZ na formularzach w ISI to tez to wszystko bylo mimo ze nie mamy wogole zakontraktowanej pielegniarki ani poloznej POZ a wymagane bylo podanie 0 dla tych pozycji !
Ten ostatni szablon na 2009 w PPSie jest o ile pamietam w miare zgodny z szablonami prezentowanymi przez NFZ

pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 16, 2009, 17:30:00 pm »
ByÄ? mo??e jest to zgodne z jakimi?? wzorami NFZ, ale dla mnie jest nie logiczne ??eby umieszczaÄ? w sprawozdaniu produkty niezakontraktowane w danej umowie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:26:11 pm »
Sprawozdanie POZ z diagnostyki wykonanej w I p????roczu 2009

Szanowni Pa??stwo
ZOW NFZ przypomina o konieczno??ci sporzÄ?dzenia sprawozdania z wykonanych w okresie stycze?? - czerwiec 2009 r. bada?? diagnostycznych, zgodnie § 10 umowy o udzielanie ??wiadcze?? zdrowotnych w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna.

 
Sprawozdanie nale??y dostarczyÄ? do ZOW NFZ do 25 lipca 2009 r.:

    * w wersji elektronicznej na adres alicja.nickel@nfz-szczecin.pl.
    * w wersji papierowej na adres ZOW NFZ, ul. Arko??ska 45, 71-470 Szczecin, Sekcja Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Szczeg????owych informacji udziela Alicja Nickel, tel. 091 425 10 60.


Niedostarczenie przez ??wiadczeniodawcÄ? sprawozdania jest jednoznaczne z niewywiÄ?zywaniem siÄ? z obowiÄ?zk??w wynikajÄ?cych z umowy zawartej z ZOW NFZ, co mo??e skutkowaÄ? zastosowaniem przewidzianych w umowie sankcji.
Prosimy o niezmienianie wzoru sprawozdania.


W za??Ä?czeniu:

    * wz??r formularza „P????roczne sprawozdanie z wykonanych bada??"

UWAGA!!!
Szablon sprawozdania i instrukcjÄ? importu znajdujÄ? siÄ? na trzeciej stronie tego wÄ?tku -> http://forumpps.pl/index.php?topic=11.30 . Nie wiem czy szablon wydruk sprawozdania jest zgodny z za??Ä?cznikiem do umowy. Nie sprawdza??em, je??li jest nie zgodny bÄ?dzie trzeba to zg??osiÄ? do Kamsoftu.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 06, 2009, 22:29:16 pm »
W programie KSPPS nie mo??na dodaÄ? badania elektrokardiograficznego (EKG) w spoczynku - 1001700001 zgodnie z w za??Ä?cznikiem nr 5 do umowy stanowiÄ?cej za??Ä?cznik nr 2a do Warunk??w zawarcia um??w, mimo obietnic dodania badania w kolejnych aktualizacjach przez producenta programu. W za??Ä?czniku przesy??am pliki dodajÄ?cÄ? badanie elektrokardiograficznego (EKG) i jednocze??nie dajÄ?ce mo??liwo??Ä? sporzÄ?dzenia sprawozdania z wykonanych bada?? diagnostycznych w okresie stycze?? - czerwiec 2009 r z brakujÄ?cym badaniem.

Mimo sprawdzenia skrypt??w, nale??y przed u??yciem skrypt??w wykonaÄ? kopie bezpiecze??stwa z modu??u serwis.

Skrypty nale??y wykonaÄ? w odpowiedniej kolejno??ci w module serwis -> wykonanie polecenia sql -> [F9]Wykonaj:
1. EKGwPOZ1 -> Zamknij
2. EKGwPOZ3 -> Zamknij

EDIT: doda??em szablon zawierajÄ?cy wszystkie (61 pozycji) r??wnie?? badanie elektrokardiograficzne (EKG) w spoczynku
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2009, 22:19:44 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 07, 2009, 00:17:52 am »
dzia??a  :D
serdeczne dziÄ?ki
aczkolwiek ZOW wymaga i tak po swojemu - xls
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline Kozak_K

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Odp: Jak stworzyÄ? raport zbiorczy POZ (za??Ä?cznik nr5)?
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 23, 2009, 13:59:43 pm »
Witam. Pobra??em za??Ä?cznik nr 5, wczyta??em i uzupe??ni??em. Przy przeglÄ?daniu widzÄ? wszystko tak jak powinno byÄ?. Natomiast jak wydrukujÄ? ten za??Ä?cznik to wszystkie wpisane warto??ci wychodzÄ? dok??adnie podwojone. Czyli je??eli wpisa??em 1500 morfologii to na wydruku mam 3000. Pytanie czy wszyscy tak majÄ? czy tylko ja?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak stworzyć raport zbiorczy POZ (załącznik nr5)?
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 01, 2010, 11:50:04 am »
czy w tym roku, w przypadku pielęgniarki pozycje które w ubiegłym roku miały kod 8.11 mają 7.11?
Czy może przeoczyłem jakieś roporządzenie zmieniające?

Jeśli jednak jest 7.11 to brakuje tego w PPS, oraz pozostałych szczepień w lekarzu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak stworzyć raport zbiorczy POZ (załącznik nr5)?
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 01, 2010, 12:24:27 pm »
wg mnie dla pielęgniarki wygląda to tak:
100201   8.7   liczba wizyt patronażowych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym
100202   8.6   liczba pozostałych wizyt domowych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym
100203   7.6   liczba wizyt zrealizowanych w okresie sprawozdawczym w gabinecie pielęgniarki poz
100204   7.11   liczba świadczeń profilaktycznych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym
100205   7.11   liczba świadczeń diagnostycznych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym
100206   7.11   liczba świadczeń pielęgnacyjnych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym
100207   7.11   liczba świadczeń leczniczych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym
100208   7.11   liczba świadczeń rehabilitacyjnych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym
100211   7.20   liczba świadczeniobiorców, u których w okresie sprawozdawczym wykonane zostały testy przesiewowe
100210   7.11   liczba iniekcji i zabiegów zrealizowanych w okresie sprawozdawczym na podstawie zlecenia lekarza ubezpieczenia zdrowotnego

dla lekarza tak:
100101   2.5   liczba porad patronażowych u dzieci do 6 tyg. życia udzielonych w miejscu udzielania świadczeń
100102   8.5   liczba porad patronażowych u dzieci do 6 tyg. życia udzielonych w domu pacjenta
100103   2.17   liczba wykonanych badań bilansowych 2 latków
100104   2.17   liczba wykonanych badań bilansowych 4 latków
100105   2.17   liczba wykonanych badań bilansowych 6 latków
100106   2.17   liczba wykonanych pozostałych badań bilansowych u dzieci i młodzieży
100107   46.19   liczba obowiązkowych szczepień ochronnych4 wykonanych w ramach profilaktycznej opieki nad dziećmi w wieku od 0 do 6 lat
100108   46.19   liczba obowiązkowych szczepień ochronnych4 wykonanych w ramach profilaktycznej opieki nad dziećmi i młodzieżą w wieku od 7 do 19 lat
100109   46.19   Liczba szczepień ochronnych zalecanych wykonanych u świadczeniobiorców zadeklarowanych do lekarza poz

dla położnej:
100302   8.6   liczba pozostałych wizyt domowych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym
100303   7.6   liczba pozostałych wizyt zrealizowanych w okresie sprawozdawczym w gabinecie położnej poz

a dla pielęgniarki szkolnej tak:
100401   45.20   liczba uczniów w rocznikach określonych dla bilansów zdrowia, u których wykonane zostały testy przesiewowe
100402   45.20   liczba uczniów w pozostałych rocznikach , u których wykonane zostały testy przesiewowe
100403   45.21   liczba wykonanych i udokumentowanych innych świadczeń profilaktycznych
100404   45.11   liczba udzielonych uczniom świadczeń pomocy doraźnej
100501   45.21   liczba uczniów klas I-VI objętych grupową profilaktyką fluorkową w okresie sprawozdawczym

Nie sprawdzałem jeszcze czy wszystkie pozycje są w PPS.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Jak stworzyć raport zbiorczy POZ (załącznik nr5)?
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 01, 2010, 12:33:29 pm »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak stworzyć raport zbiorczy POZ (załącznik nr5)?
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 01, 2010, 15:01:22 pm »
Zobacz tu http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12&artnr=3970&b=1

tu jest podany załącznik dla zadaniowej pielęgniarki. Mi chodzi o kapitacyjną.

Michał a skąd wziąłeś 7.20 w pozycji z testami przesiewowymi?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak stworzyć raport zbiorczy POZ (załącznik nr5)?
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 01, 2010, 15:39:50 pm »
Właśnie tam jest właściwy wykaz (dotyczący formy kapitacyjnej). Sprawdź załącznik nr 3 do tego zarządzenia.
Skąd wziąłem 7.20? Wziąłem ją z wspomnianego już załącznika. Jeżeli natomiast pytasz się skąd wziąłem liczbę pacjentów to dostałem ją od pielęgniarki.
Na początku roku dostały ode mnie wydrukowane wszystkie informacje jakich będę potrzebował co miesiąc (czyli takie wewnętrzne sprawozdania miesięczne) stworzone na podstawie aktualnego rozporządzenia, więc mogły na bieżąco to zliczać. Ja to tylko przeklepuje do PPS'a

PS.
Faktycznie brakuje pozycji 7.11 i szczepień dla lekarza.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak stworzyć raport zbiorczy POZ (załącznik nr5)?
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 01, 2010, 17:22:38 pm »
chodziło mi o kod 7.20 nie o liczbę pacjentów  :D.

Fakt - przepraszam bo zapędziłem się za daleko i przeglądałem w katalogu zal_nr_6_umowa a tam jest załącznik dla pielęgniarki zadaniowej.

Ale i tak to nie zmienia faktu że przy takich kodach nie można w chwili obecnej utowrzyć sprawozdania w PPS.

Aha i jeszcze jedno: do tej pory był kod 8.11 - "świadczenia w domu pacjenta". W przypadku np. świadczeń leczniczych do tej pory kazałem liczyć tylko te wykonane w domu. Czy w związku ze zmianą kodu zmienił się zakres przedstawianych informacji? 7.11 to "pozostała opieka ambulatoryjna"
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2010, 17:27:48 pm wysłana przez mpi »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 45
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]