collapse

Reklama


Autor Wątek: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego  (Przeczytany 46281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 31, 2014, 12:02:46 pm »
ja po analizie zarzadzenia stwierdzam, ze bedzie tak jak mowi pawel
porada poczatkowa z odpowiednia porada wlasciwa
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 31, 2014, 13:03:55 pm »
Obawiam się, że paragraf 17 pkt 1 Zarządzenia do AOS Was nie puści ..

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 31, 2014, 15:13:10 pm »
Zwróć uwagę, że ani w załączniku 5a ani w 5b nie znajduje się porada początkowa.
Chcesz mi powiedzieć, że mam sztucznie generować porady?
Zgłasza się pacjent, na pierwszej wizycie wykonuję mu wszystkie badania, stawiam diagnozę i przepisuję leki. Mam rozumieć, że chciałbyś aby pacjent przyszedł następny raz abym mógł rozliczyć wizytę pierwszorazową?

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 31, 2014, 16:00:26 pm »
Rozwiązaniem problemu byłoby na karcie usługi dodatkowe pole z danymi usługi początkowej w sensie wykonuję usługę np W41 w dniu np 2.01.2015 z ICD10 itd i tutaj też określam dane usługi początkowej nawet z tą samą datą ... eeee ale po co to wszystko :(   

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 31, 2014, 16:53:43 pm »
Przy aktualizacji SOMEDu napisali :
8. Mechanizm zapisujący, oprócz edytowanego zlecenia dodatkowe zlecenie na poradę początkową jeśli takie
zlecenie jest wymagane do odpowiedniego rozliczenia poprzez gruper AOS.

jakby automat, który sam doda poradę początkową może nie będzie zdublowania dla WP1 z W40 ...

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 31, 2014, 17:10:11 pm »
Amelka może czas już wyluzować jest 17 do końca starego roku niewiele, więc pomartwisz się za rok  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 31, 2014, 17:21:29 pm »
niby tak, Amelka jest wyluzowana to tata jest jeszcze na obrotach bo zaczynają się "ciekawe" zapytania od lekarzy o co chodzi itp jak to porada za 0zł itp ale oczywiście nikt nie czytał co podpisywał

Offline Lostriska

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 2
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 02, 2015, 07:02:30 am »
Dzwoniłam do MOW NFZ i zapytałam czy można początkową i pierwszorazową jednego dnia oczywiście na piśmie nie dadzą nic a odp słowna "jesli coś nie jest zabronione to jest dozwolone"
Nie muszę być jajkiem na patelni, by móc opisać jajecznicę.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 02, 2015, 10:49:30 am »
Info z Małopolskiego OW NFZ (oczywiście nieoficjalne bo nikt się pod tym nie podpisze.. :-/ )

1) pacjent pierwszorazowy - nie wiadomo dokładnie czy porada co 2 lata u danego świadczeniodawcy czy u wszystkich.. dla bezpieczeństwa na razie zalecają pytanie pacjentów czy aby gdzieś nie byli..

2) porady pierwszorazowe w poradniach które wg załącznik 1a nie mają ich wymienionych i nie mają wyjętego na nie limitu - w tych poradniach NIE robimy pierwszorazowych.. (które niby zastąpiły kompleksowe a tych się trochę robiło w ginekologii i chirurgii np..)

3) porada specjalistyczna pierwszorazowa (W4x) MUSI być poprzedzona poradą początkowa (WP01) które może być wykazana w tym samym dniu i paragraf 17 nie powinien blokować bo to nie będzie drugi produkt rozliczeniowy w tym samym dniu tylko statystyka.. (już się pewnie programiści systemów świadczeniodawców cieszą..)

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 02, 2015, 11:14:51 am »
1) pacjent pierwszorazowy - nie wiadomo dokładnie czy porada co 2 lata u danego świadczeniodawcy czy u wszystkich.. dla bezpieczeństwa na razie zalecają pytanie pacjentów czy aby gdzieś nie byli..

A jak pacjent skłamie to oczywiście żadnych konsekwencji wyciągnąć nie można.

2) porady pierwszorazowe w poradniach które wg załącznik 1a nie mają ich wymienionych i nie mają wyjętego na nie limitu - w tych poradniach NIE robimy pierwszorazowych.. (które niby zastąpiły kompleksowe a tych się trochę robiło w ginekologii i chirurgii np..)

Oczywiście, że nie robimy bo w umowie ich nie ma :)

3) porada specjalistyczna pierwszorazowa (W4x) MUSI być poprzedzona poradą początkowa (WP01) które może być wykazana w tym samym dniu i paragraf 17 nie powinien blokować bo to nie będzie drugi produkt rozliczeniowy w tym samym dniu tylko statystyka.. (już się pewnie programiści systemów świadczeniodawców cieszą..)

I w tym momencie zrobi się bajzel bo zestaw świadczeń będzie od do. Nie wierzę w to, że program nie rozciągnie dat zestawu po wpisaniu pozycji porady początkowej.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 02, 2015, 11:31:42 am »
3) porada specjalistyczna pierwszorazowa (W4x) MUSI być poprzedzona poradą początkowa (WP01) które może być wykazana w tym samym dniu i paragraf 17 nie powinien blokować bo to nie będzie drugi produkt rozliczeniowy w tym samym dniu tylko statystyka.. (już się pewnie programiści systemów świadczeniodawców cieszą..)

I w tym momencie zrobi się bajzel bo zestaw świadczeń będzie od do. Nie wierzę w to, że program nie rozciągnie dat zestawu po wpisaniu pozycji porady początkowej.

No kolejne pytanie to właśnie jak powyżej, czyli czy robimy jeden zestaw świadczeń i w nim WP01 i W40 np czy dwa osobne i w każdym po jednej..
To w przypadku porady w tym samym dniu.. a w przypadku różnych dni? Czym (jeżeli nie zestawem świadczeń) spinanym ze sobą WP01 i W4x?
Dział weryfikacji świadczeń w MOW NFZ na nic mi jeszcze nie może odpowiedzieć bo sami nic nie wiedzą.. zasady weryfikacji przyjdą im odgórnie.

Pozdrawiam

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 301
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 02, 2015, 11:55:16 am »
2) porady pierwszorazowe w poradniach które wg załącznik 1a nie mają ich wymienionych i nie mają wyjętego na nie limitu - w tych poradniach NIE robimy pierwszorazowych.. (które niby zastąpiły kompleksowe a tych się trochę robiło w ginekologii i chirurgii np..)

a we włocławskim oddziale kuj-pom mówili, że można a poprostu kasy nie ma oddzielnie ....

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 02, 2015, 12:08:38 pm »
2) porady pierwszorazowe w poradniach które wg załącznik 1a nie mają ich wymienionych i nie mają wyjętego na nie limitu - w tych poradniach NIE robimy pierwszorazowych.. (które niby zastąpiły kompleksowe a tych się trochę robiło w ginekologii i chirurgii np..)

a we włocławskim oddziale kuj-pom mówili, że można a poprostu kasy nie ma oddzielnie ....

Dlatego właśnie poruszyłem ten temat z MOW.. oni twierdzą swoje :-/ Na razie nie mam jeszcze plików z umowami więc nie wiem co tam będzie bo do tej pory to one tak naprawdę definiowały co można w danej poradni.

Pozdrawiam

Offline Manjak

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 02, 2015, 12:31:44 pm »
Jeżeli w załączniku 5a nie ma 'krzyżyka' przy danej poradni, to raczej nierealne, że będzie można taką poradę rozliczyć.

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: schemat przyjęcia dla pacjenta pierwszorazowego
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 07, 2015, 15:50:01 pm »

Odpowiedź pytanie nr3. Jeśli pacjent nie korzystał ze świadczeń w danym zakresie, ale tu chodzi o danego  świadczeniodawcę ponieważ nie jesteśmy w stanie sie dowiedziec od pacjenta czy korzystal juz gdzies z danej poradni (taką informację uzyskałam z NFZ ŁOW)

Ja,  dowiedziałem się w POW NFZ, że mamy zrobić wywiad z pacjentem i dowiedzieć się czy korzystał ze świadczeń w danym zakresie . Czyli w każdym województwie inaczej :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 157
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]