collapse

Reklama


Autor Wątek: Medycyna szkolna  (Przeczytany 4496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MCV

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
Medycyna szkolna
« dnia: Stycznia 21, 2009, 16:33:50 pm »
Witam

Jak za pomocÄ? programu wygenerowaÄ? i wys??aÄ? do NFZ listÄ? uczni??w?

Wys??a??em do NFZ ListÄ? POZ, okaza??o siÄ?, ??e jest wszystko ok, ale ominÄ???em pielÄ?gniarki itd.

Pani w NFZ powiedzia??a, ??e wszystko jest dobrze,ale brakujÄ? osobno wygenerowanych danych na temat medycyny szkolnej?

Przepraszam, ??e tak dziwnie napisa??em, ale nie znam siÄ? a?? tak na tym... a muszÄ? zastÄ?piÄ? kogo?? na jaki?? czas.

Pozdrawiam.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Medycyna szkolna
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2009, 18:39:09 pm »
A czy czasem nie masz dw??ch um??w? JednÄ? na lekarza + po??o??nÄ? (lista kt??rÄ? wys??a??e??) i drugÄ? na pielÄ?gniarkÄ?. W tym roku sÄ? dwie umowy i wysy??amy dwie listy POZ.

Temat przenoszÄ? do dzia??u problemy, tutaj jest dzia?? raporty rozliczeniowe.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Medycyna szkolna
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2009, 10:42:58 am »
Bartosz, nie strasz mnie.... Jakie znowu dwie umowy? Wys??a??am wczoraj 1 listÄ? poz do 1 umowy, kt??ra obejmuje lekarza oraz higienistkÄ? szkolnÄ?. Wysy??ane zosta??y wszystkie deklaracje (widzÄ? to po ich ilo??ciach). Nic nie slysza??am o jakich?? odrÄ?bnych umowach na szko??y....
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Medycyna szkolna
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2009, 11:07:00 am »
->MCV - a czy deklaracje uczni??w sÄ? podpiÄ?te do odpowiedniego punktu umowy na 2009? bo z tego co siÄ? orientujÄ? osobnej listy uczni??w siÄ? nie robi... wszystko idzie razem z listÄ? pacjent??w - tak jak napisa??a Patrycja

Offline MCV

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
Odp: Medycyna szkolna
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 04, 2009, 18:54:25 pm »
Sam ju?? siÄ? pogubi??em...

Jak wysy??acie listÄ? uczni??w w danych szko??ach?
Jest kilka szk???? - mam ilo??Ä? og????em wys??aÄ? - wysy??am tabelkÄ? excel'a z danymi,a to nie to...

Mam takÄ? wys??aÄ?,ale nie wiem jak.
ByÄ? mo??e nie chodzi o program, a sam spos??b wysy??ania - tabelka w xls czy jak inaczej?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Medycyna szkolna
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 04, 2009, 20:42:36 pm »
Uczni??w wysy??asz tak jak pozosta??e deklaracje (lekarz, pielÄ?gniarka, po??o??na). Jest jedna lista zawierajÄ?ca deklaracje lekarzy, po??o??nej i pielÄ?gniarek szkolnych (jedna umowa) oraz druga zawierajÄ?ca deklaracje pielÄ?gniarek ??rodowiskowych (druga umowa). W programie masz mo??liwo??Ä? i obowiÄ?zek wpisania uczni??w i szk???? do jakich nale??Ä? (regon szko??y). Wszystko jest na forum. Nie mam czasu ??eby za ciebie szukaÄ?.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MCV

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
Odp: Medycyna szkolna
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 05, 2009, 09:22:50 am »
Ok, dziÄ?ki kolego, a teraz mo??e ma??a podpowiedz w zwiÄ?zku z tym:

"W programie masz mo??liwo??Ä? i obowiÄ?zek wpisania uczni??w i szk???? do jakich nale??Ä? (regon szko??y)."
Szuka??em na forum,ale chyba "szukajka" nie siÄ?ga tak daleko...

Gdzie  czy jak wpisujÄ? siÄ? uczni??w i szko??y? Oj tylko z tym mam problem i obiecujÄ? ju?? wiÄ?cej nie zawracaÄ? takimi problemami ;).

Program mi siÄ? podoba bo nie ma wodotrysk??w, kt??rych nie znoszÄ?... tylko opanowanie tego ehh...

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Medycyna szkolna
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 05, 2009, 09:30:41 am »
w karcie dodawania deklaracji:
- mamy ju?? wybranego ucznia dla kt??rego chcemy dodaÄ? deklaracjÄ?
- wybieramy datÄ?
- typ deklaracji - PIELÄ?GNIARKA ?šROD. NAUCZ. I WYCH.
- wybieramy pracownika
- rybieramy Rodzaj - je??eli jest to zwyk??a szko??a to bÄ?dzie to "Ucze?? w szkole typu I.1"
- nastÄ?pnie wybieramy typ szko??y/plac??wki - wybieramy interesujÄ?cÄ? nas szko??Ä? - je??eli nie ma jej na li??cie mo??na jÄ? dodaÄ?, je??eli nie ma regonu a szko??a jest to mo??na regon dopisaÄ?
-naciskamy enter lub ok i deklaracja dodana

pozostaje tylko aktywowaÄ? wpisane deklaracje

Offline MCV

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
Odp: Medycyna szkolna
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 05, 2009, 21:27:14 pm »
Ok dziÄ?kujÄ?, a jest mo??liwo??Ä? hurtowa zmiany typu deklaracji ?

I kr??tkie pytanie - liczba uczni??w w danej szkole jest brana z ilo??ci os??b podpiÄ?tych pod pielÄ?gniarkÄ? srod.naucz.wych ?

No to teraz mam problem...
By??y dodawane deklaracje bez uwzglÄ?dniania pielÄ?gniarki ??rod.naucz.wych. bo by??y tylko dwie pielÄ?gniarki ??rodowiskowe i na nie dodawane osoby... teraz okazujÄ? siÄ?, ??e muszÄ? wybranym osobom zmieniÄ? typ deklaracji, pielÄ?gniarkÄ? bo dosz??a w??a??nie ta szkolna i przypiÄ?Ä? pod pierwszÄ? umowÄ? :/ PrzypiÄ?Ä? nie jest problem, zmieniÄ? pielÄ?gniarkÄ? te??, ale typ deklaracji mi zosta?? i dodanie szko??y do niej :/

CiÄ???ko to widzÄ?...
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2009, 21:53:37 pm wysłana przez MCV »

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Medycyna szkolna
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 05, 2009, 22:09:32 pm »
Ok dziÄ?kujÄ?, a jest mo??liwo??Ä? hurtowa zmiany typu deklaracji ?

I kr??tkie pytanie - liczba uczni??w w danej szkole jest brana z ilo??ci os??b podpiÄ?tych pod pielÄ?gniarkÄ? srod.naucz.wych ?
z tego co siÄ? orientuje to r??wnie wa??ne jak typ deklaracji, czyli: PIELÄ?GNIARKA ?šROD. NAUCZ. I WYCH. jest rodzaj deklaracji czyli: Ucze?? w szkole typu I.1
No to teraz mam problem...
By??y dodawane deklaracje bez uwzglÄ?dniania pielÄ?gniarki ??rod.naucz.wych. bo by??y tylko dwie pielÄ?gniarki ??rodowiskowe i na nie dodawane osoby... teraz okazujÄ? siÄ?, ??e muszÄ? wybranym osobom zmieniÄ? typ deklaracji, pielÄ?gniarkÄ? bo dosz??a w??a??nie ta szkolna i przypiÄ?Ä? pod pierwszÄ? umowÄ? :/ PrzypiÄ?Ä? nie jest problem, zmieniÄ? pielÄ?gniarkÄ? te??, ale typ deklaracji mi zosta?? i dodanie szko??y do niej :/

CiÄ???ko to widzÄ?...
pamiÄ?tam ??e u??y??em do tego excela, mimo tego zajÄ???o mi to sporo czasu...

Offline MCV

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
Odp: Medycyna szkolna
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 05, 2009, 22:44:05 pm »
NFZ ??ciga?? przez 3 miesiÄ?ce z powodu listy uczni??w - a teraz wiem, ??e problem le??a?? w dodawaniu deklaracji. DeklaracjÄ?, kt??re dostawa??em nie zawiera??y tej w??a??nie pielÄ?gniarki "?šROD. NAUCZ. I WYCH."- wszystko sz??o na ??rodowiskowÄ? :/... teraz trzeba kombinowaÄ?.

Cytuj
pamiÄ?tam ??e u??y??em do tego excela, mimo tego zajÄ???o mi to sporo czasu...
Tak, ale jak eksportuje i importuje to dopisuje, a usunÄ?c starych deklaracji nie mo??na (chyba).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 102
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3282 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3061 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]