collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie POZ - mini Poradnik  (Przeczytany 75248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« dnia: Kwietnia 06, 2008, 14:53:40 pm »
Pomy??la??em sobie, ??e taki mini poradnik jak rozliczaÄ? POZ z pomocÄ? PPS'a na pewno siÄ? tu przyda. TrochÄ? jeszcze mu brakuje (np. raport??w zwrotnych), ale na razie mia??em czas tylko na to. Czekam na sugestiÄ?, poprawki itd. (a najbardziej czekam a?? kto?? napisze poradnik do innego zakresu ??wiadcze??) :)

1.   Lista POZ
– co miesiÄ?c do 7 dnia miesiÄ?ca

Modu?? Rozliczenia --> Deklaracje
Na poczÄ?tku miesiÄ?ca po dodaniu wszystkich nowych deklaracji wciskamy przycisk Kontrola, kt??ry zweryfikuje poprawno??Ä? deklaracji (czy sÄ? aktywowane do odpowiednich zakres??w wiekowych, czy pacjenci powinni mieÄ? ju?? PESEL – do 6 miesiÄ?ca ??ycia nie jest wymagany, itp.). Wyskoczy lista b??Ä?dnych deklaracji, kt??rÄ? mo??na zapisaÄ? oraz pojawi siÄ? pytanie czy deaktywowaÄ? b??Ä?dne deklaracje. Najlepiej je deaktywowaÄ?. Na podstawie informacji o b??Ä?dach w deklaracjach poprawiamy je (np. wpisujÄ?c brakujÄ?cy PESEL).
NastÄ?pnie filtrujemy deklaracje wybierajÄ?c tylko nieaktywne oraz jeden z typu deklaracji, np. Lekarz rodzinny. Poniewa?? filtry wiekowe w PPS wg mnie nie dzia??ajÄ? prawid??owo nie ruszamy ich.
MajÄ?c tak wyfiltrowane deklaracje wciskamy przycisk CF6 Aktyw. wszys. W nowym oknie wybieramy odpowiedni (do filtrowanych deklaracji) pkt. umowy, np. ?šwiadczenia Lekarza POZ oraz zakres wiekowy, np. ?šwiadczenia Lekarza POZ – Ubezpieczeni 0-6 r?? i klikamy przycisk ENT OK. Pojawi siÄ? okno z informacjÄ? b??Ä?dach poniewa?? pr??bowali??my aktywowaÄ? deklaracje z innych zakres??w wiekowych do zakresu 0-6. Nie nale??y siÄ? tym przejmowaÄ? i zamknÄ?Ä? okno. Kolejne okno z informacjÄ? ile deklaracji aktywowano a ile nie (r??wnie?? zamykamy).
Ponownie wciskamy przycisk CF6 Aktyw. Wszys. i aktywujemy deklaracje do kolejnego zakresu wiekowego. Je??eli po aktywacji wszystkich deklaracji danego typu do odpowiednich zakres??w wiekowych lista deklaracji (ca??y czas jest w??Ä?czony filtr deklaracji nieaktywnych) lista nie jest pusta to sprawdzamy co mo??e byÄ? przyczynÄ? nieaktywowania deklaracji (brak nr PESEL, deklaracja po??o??nej dla mÄ???czyzny, itp.) i dokonujemy poprawek.
Powtarzamy ca??Ä? operacjÄ? dla innych typ??w deklaracji (pomijajÄ?c kontrolÄ?, gdy?? wykonana by??a dla wszystkich deklaracji).

MajÄ?c aktywowane deklaracje przystÄ?pujemy do tworzenia Listy POZ.
Wciskamy przycisk C7 Raporty nastÄ?pnie F2 Dodaj --> ListÄ? POZ. W nowym oknie wybieramy wszystkie niezbÄ?dne pozycje pamiÄ?tajÄ?c ??eby jako miesiÄ?c podaÄ? miesiÄ?c, w kt??rym wykonujemy ListÄ? POZ. Nie zaznaczamy opcji Raport przyrostowy. Klikamy na ENT OK.
Lista zosta??a stworzona. Pozosta??o teraz wygenerowaÄ? plik z ListÄ? POZ klikajÄ?c na przycisk CF6 Wy??lij (nie nale??y siÄ? przejmowaÄ?, ??e w oknie wyboru miejsca zapisu wygenerowanego pliku widnieje rozszerzenie .xml, wygenerowany plik bÄ?dzie mia?? w??a??ciwe rozszerzenie czyli .PDX).
Tak wygenerowany plik wysy??amy na SZOI (Sprawozdawczo??Ä? --> POZ --> Deklaracje POZ)


2.   Listy uczni??w – co miesiÄ?c do 7 dnia miesiÄ?ca (dane zawarte w Li??cie POZ), dodatkowo dwa razy w roku (do 7 marca i do 7 pa??dziernika) nale??y przes??aÄ? podpisanÄ? przez dyrektor??w szk???? informacjÄ? o liczbie uczni??w objÄ?tych opiekÄ? przez ?šwiadczeniodawcÄ? (za??Ä?cznik nr 4 do umowy)


3.   Raport Statystyczny (wykonanych ??wiadcze??) – co miesiÄ?c do 10 dnia miesiÄ?ca.
Modu?? Rozliczenia --> Raporty --> F2 Dodaj --> Raport wykonanych ??wiadcze??
Nale??y pamiÄ?taÄ? aby wybraÄ? poprzedni miesiÄ?c, np. tworzÄ?c raport na poczÄ?tku kwietnia wybieramy marzec.
Generujemy plik z rozszerzeniem .SWX klikajÄ?c na CF6 Wy??lij. Teraz wysy??amy plik na SZOI (Raporty --> Raporty statystyczne (medyczne))


4.   Raport zbiorczy (ilo??ciowy) wykonanych ??wiadcze?? (za??Ä?cznik nr 5) – co miesiÄ?c do 10 dnia miesiÄ?ca.

Opisane tutaj.


5.   Sprawozdanie wykonanych bada?? (za??Ä?cznik nr 6)
– raz na p???? roku (do 25 lipca i do 25 stycznia) w formie elektronicznej i papierowej.
P??ki co wg mnie w PPS nie mo??na jeszcze tworzyÄ? tego sprawozdania.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2008, 09:53:18 am wysłana przez Przemek »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2008, 11:10:56 am »
A gdzie mo??na poczytaÄ? na temat rozlicze?? um??w z innych zakres??w?

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 20, 2008, 14:39:45 pm »

Badania (za?? nr 6) mo??na zrobiÄ?
Trzeba tylko wybraÄ? Typ ??wiadcze 18.9, 21.9 ...  zgodnie z za??. nr 6 do umowy

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 22, 2008, 07:05:33 am »
A gdzie mo??na poczytaÄ? na temat rozlicze?? um??w z innych zakres??w?

Bartosz napisa?? bardzo fajne przewodniki dotyczÄ?ce raport??w rozliczeniowych kolejnych faz (dostÄ?pne w odpowiednich dzia??ach forum jako przyklejone tematy).
??eby mo??na by??o poczytaÄ? na temat rozlicze?? w innych zakresach kto?? musi o tym napisaÄ?. :) Ja mam do czynienia tylko z POZ, wiÄ?c o nim napisa??em. Mo??e nied??ugo znajdÄ? czas ??eby trochÄ? uaktualniÄ? poradnik.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline julbed

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 30, 2008, 09:56:29 am »
Pr??bowa??em wygenerowaÄ? plik poz zgodnie z mini Poradnikiem. GenerujÄ?c pilk w okienku z miejscem wyboru zapisu by??o rozszerzenie xml. Ale po wygenerowaniu plik ma dajek rozszerzenie xml, a nie tak jak powiniem .PDX

Co mam zrobiÄ? aby prawid??owo wygenerowaÄ? obowiÄ?zujÄ?cy plik . PDX?


Pozdrawiam Julian

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 30, 2008, 14:14:06 pm »
mo??esz spakowaÄ? .xml do archiwum .zip a nastÄ?pnie zmieniÄ? rozszerzenie .zip na .pdx
mo??esz r??wnie?? spr??bowaÄ? ponownie wygenerowaÄ? plik w PPS.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline FOP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Pomógł? -4
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 10, 2008, 23:53:50 pm »
No fajnie ...  ;) kliknÄ???em kontrola i okaza??o sie ??e oko??o 30 os??b ma z??e przedzia??y wiekowe (ciekawe na jaki dzie?? sprawdza czy do miesiaca czy dnia i gdzie sie to ustawia) to akurat mia??o tak byc, po czym gdy wycofa??em te deklaracje nastapi?? koniec... nie moge ich juz aktywowac owym CF6 gdy?? nie jest podswietlony i po prostu u??yc go nie mogÄ?, gdy ustawiam wycofane wyswietla mi sie lista deklaracji ale to wszystko... posiedze troche mo??e za??apie jak sie zmienia przedzia??y wiekowe w PPS i aktywuje do innych w/g danej daty dziennej  :) A mo??e macie jakÄ?s podpowiedz? Z g??ry dziÄ?kuje. (??al tych 30 w koncu wszystkich jest tylko 3100 i to zawsze jakas kasa)  ;)


OK ju?? wiem gdzie sie ustawia kontrole co do dnia to po prostu Wiek pacjenta :) ale reszty nie kumam jak mam te nieaktywne deklaracje przypisac do zakres??w wiekowych? Przyciski aktywacja zaznacz i aktywuj wszystkie sa martwe nie moge z nich skorzystac w stosunku do tych wycofanych deklaracji ??????????
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2008, 00:03:34 am wysłana przez FOP »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 11, 2008, 00:07:46 am »
Ja to robiÄ? tak, datÄ? ustawiam na 1 lipca (Deklaracje -> wiek pacjenta, nad polem status), przeprowadzÄ? kontrolÄ? , nastÄ?pnie program pyta siÄ? czy deaktywowaÄ? nie poprawne deklaracje, tak. NastÄ?pnie wybieram status: nieaktywowane i klikam aktywuj wszystkie CF6, i po kolei wybieram zakresy wiekowe. A?? nie bÄ?dzie ??adnych os??b lub je??li zostanÄ? to je wycofujÄ?.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 11, 2008, 00:19:58 am »
Wg mnie nie czyta??e?? uwa??nie i zamiast deaktywowaÄ? deklaracje niepotrzebnie je wycofa??e??. Mam racjÄ?? Czy masz aktywny przycisk przywr??Ä?? Je??eli tak to skorzystaj z niego. Tylko pamiÄ?taj ??eby wpisaÄ? datÄ? przed 1 lipca bo inaczej kasa za nie bÄ?dzie naliczona dopiero w przysz??ym miesiÄ?cu. Najlepiej wpisza faktycznÄ? datÄ? z??o??enia deklaracji.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline FOP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Pomógł? -4
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 11, 2008, 10:19:55 am »
Ok czyta??em uwa??nie tzn, deaktywowa??em je prawid??owo, nie wiem jak wy??owic te deaktywowane tzn nie przyporzadkowane do pkt. umowy by wy??wietli??y mi sie tylko te deaktywowane (poprzednio m??j b??ad, gdyz deaktywowane szuka??em w wycofanych, wiem jestem g??upi :) niestety robiÄ? to bo musze ), u g??ry mogÄ? zaznaczyc Aktyw do. i wy??wietla mi sie lista aktywowanych deklaracji do danego pkt umowy niestety nie mam pojecia jak zrobic by lista zawiera??a same deaktywowane po czym CF6 i do przodu???

Ok juz za??apa??em, no tak status  :-[ wstyd wstyd wstyd no co zrobic wszystko z doskoku robiÄ? w przerwie miedzy innymi stresujacymi zajeciami  ;)



« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2008, 10:22:26 am wysłana przez FOP »

Offline FOP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Pomógł? -4
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 11, 2008, 10:32:47 am »
Generalnie fajni ludzie jestescie odpowiadacie na moje g??upie pytania, jestem wdziÄ?czny, pozdrawiam.


Mirek

  • Gość
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #11 dnia: Września 30, 2008, 21:26:17 pm »
Aby nie zak??adaÄ? nowego wÄ?tku pociÄ?gnÄ? dalej ten. Do tej pory POZ rozliczali??my w KS-SWD, ale przyszed?? czas przesiÄ???Ä? siÄ? na KS-PPS. Og??lnie przesz??o to bezbole??nie (dziÄ?ki forum  :)). Moje pytanie dotyczy opcji kontroli deklaracji. PostÄ?pujÄ? tak jak opisa?? Micha??, ale nurtuje mnie jedna sprawa. Gdy wciskam Kontrola (w celu kontroli zakres??w wiekowych i numer??w PESEL) pojawia siÄ? lista deklaracji z uwagami. Problem polega, ??e lista ta zawiera tak??e uwagi o braku numer??w PESEL dla cudzoziemc??w, czy nie mo??na tego obej??Ä?, aby lista nie zawiera??a tych pozycji. Przejrza??em forum, opcje KS-PPS i nic nie znalaz??em  :-\.

Pozdrawiam Mirek

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #12 dnia: Października 01, 2008, 08:49:02 am »

 Tak na prawdÄ? nie wiem czy jest potrzeba sprawdzania tego czy jest pacjent aktywny w prawid??owej us??udze. 

Do NFZ nie idÄ? kody us??ug tylko pesele i znaczniki (rodzaj DPS, SZKO?A TYP I.1 itd..). NFZ sam ustala us??ugi do jakich przyporzÄ?dkuje ze wzglÄ?du na wiek a jakie do DPS czy konkretnego typu szko??y. Kod??w us??ug nie ma w formacie XML w deklaracjach.

Offline basicx122

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 06, 2009, 08:17:16 am »
Witam

Jestem poczÄ?tkujÄ?cym u??ytkownikiem KS-PPS - proszÄ? o wyrozumia??o??Ä? :)
Mam nastÄ?pujÄ?cy problem, nie potrafiÄ? aktywowaÄ? deklaracji, mam wpisane deklaracje w module rozliczenia, sprawdzam pod wzglÄ?dem poprawno??ci i jest OK, jak chce aktywowaÄ? (C6F Aktywuj wszys.) otwiera mi siÄ? nowe okno i w tym oknie nie mogÄ? nic wybraÄ? -  tzn. mogÄ? wybraÄ? tylko  oddzia?? NFZ  i nic wiÄ?cej.
Deklaracje sÄ? do umowy na rok 2008 - mamy zaleg??e i trzeba szybko je wys??aÄ?, a nie wiem jak to zrobiÄ? ab otrzymaÄ? plik formacie pdx i wys??aÄ? do szoi
ProszÄ? o pomoc, serdecznie pozdrawiam
Adam

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Rozliczanie POZ - mini Poradnik
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 06, 2009, 08:34:29 am »
Witam

Jestem poczÄ?tkujÄ?cym u??ytkownikiem KS-PPS - proszÄ? o wyrozumia??o??Ä? :)
Mam nastÄ?pujÄ?cy problem, nie potrafiÄ? aktywowaÄ? deklaracji, mam wpisane deklaracje w module rozliczenia, sprawdzam pod wzglÄ?dem poprawno??ci i jest OK, jak chce aktywowaÄ? (C6F Aktywuj wszys.) otwiera mi siÄ? nowe okno i w tym oknie nie mogÄ? nic wybraÄ? -  tzn. mogÄ? wybraÄ? tylko  oddzia?? NFZ  i nic wiÄ?cej.
Deklaracje sÄ? do umowy na rok 2008 - mamy zaleg??e i trzeba szybko je wys??aÄ?, a nie wiem jak to zrobiÄ? ab otrzymaÄ? plik formacie pdx i wys??aÄ? do szoi
ProszÄ? o pomoc, serdecznie pozdrawiam
Adam
w oknie w kt??rym mo??esz wybraÄ? tylko oddzia?? NFZ zmie?? rok na 2008 - powinny siÄ? pojawiÄ? dostÄ?pne umowy i listy us??ug do kt??rych nale??y aktywowaÄ? deklaracje. nastÄ?pnie postÄ?puj zgodnie z tym co napisa?? Micha?? w pierwszym poscie

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]