Aktualna wersja KS-PPS: 2024.03.1.1 z dnia 2024-10-31Monitoring temperatury w lodówkach medycznych Kontakt redakcja@forumpps.plJesteśmy na Facebooku, dołącz do nas! 16 Lecie Forumpps.pl
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
1. czy konieczne jest wykonanie wszystkich wskazanych badań, czy wybranych?
2. Jeśli z różnych powodów pacjentka ciężarna przychodzi częściej - traktujemy to jako zwykłe świadczenie specjalistyczne lub kompleksowe?
3. Z prezentacji szkoleniowej "Rozliczenie świadczenia możliwe jest po wykazaniu w raporcie statystycznym świadczeń profilaktycznych, badań diagnostycznych i konsultacji medycznych przypisanych właściwemu terminowi badania wskazanego w rozporządzeniu" - jak wykazać świadczenia profilaktyczne i konsultacje medyczne?
Witam,...A jeżeli np pacjent był w czerwcu u neurologa i miał wykazana wizytę spec za 4pk i dostał skierowanie na rtg i wrócil z wynikiem w lipcu to jaka porada mu wykazac , spec. I -typu , czy II-typu..?
To pewnie też się przyda osobom zajmującym się specjalistyką:CytujKomunikat DSOZ dotyczący sprawozdawania świadczeń w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna W związku ze zmianą z dniem 1 lipca 2011 roku sposobu rozliczania świadczeń w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna informujemy, że każda pojedyncza wizyta pacjenta w ramach specjalistycznych świadczeń ambulatoryjnych powinna zostać sprawozdana odrębnie. Zestawy świadczeń zawierające zbiorczo kilka wizyt udzielonych temu samemu pacjentowi w danym okresie nie będą przyjmowane do rozliczenia przez systemy informatyczne oddziałów wojewódzkich NFZ.
Komunikat DSOZ dotyczący sprawozdawania świadczeń w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna W związku ze zmianą z dniem 1 lipca 2011 roku sposobu rozliczania świadczeń w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna informujemy, że każda pojedyncza wizyta pacjenta w ramach specjalistycznych świadczeń ambulatoryjnych powinna zostać sprawozdana odrębnie. Zestawy świadczeń zawierające zbiorczo kilka wizyt udzielonych temu samemu pacjentowi w danym okresie nie będą przyjmowane do rozliczenia przez systemy informatyczne oddziałów wojewódzkich NFZ.
Nie trzeba wykonać wszystkich badań - decyduje lekarz. Są to badania zalecane.
Cytat: Bartosz w Lipca 07, 2011, 14:14:55 pmNie trzeba wykonać wszystkich badań - decyduje lekarz. Są to badania zalecane.Jak znam życie i Fundusz to zalecane badania są wymaganymi.
Pojawiła się też bardzo ciekawa kwestia. W przypadku ZOZ-ów, zakład jeśli chce wykonywać procedury zabiegowe to powinien posiadać wpis w RZOZ - gabinet zabiegowy (kod 0060) tak twierdziła pani, która zajmuje się w OWNFZ rozliczaniem AOS. A dzisiaj od innej osoby z OWNFZ mam informację że jednak nie trzeba posiadać wpisu. Paranoja ...
Cytat: koshi w Lipca 07, 2011, 13:55:29 pm2. Jeśli z różnych powodów pacjentka ciężarna przychodzi częściej - traktujemy to jako zwykłe świadczenie specjalistyczne lub kompleksowe?To jest ryczał, kobiecie w ciąży można rozliczyć 8 porad. Co nie oznacza że nie może chodzić częściej - to zależy od potrzeby pacjentki jak chodzi. Spójrz do dokumentu załączonego - zaprezentowany jest sposób rozliczenia świadczeń dla kobiety w ciąży.
Cytat: Paweł w Lipca 07, 2011, 14:31:18 pmCytat: Bartosz w Lipca 07, 2011, 14:14:55 pmNie trzeba wykonać wszystkich badań - decyduje lekarz. Są to badania zalecane.Jak znam życie i Fundusz to zalecane badania są wymaganymi.W K-P OW NFZ na szkoleniu właśnie było powiedziane że są to badania zalecane i nie trzeba robić wszystkich.
Cytat: Paweł w Lipca 07, 2011, 14:31:18 pmCytat: Bartosz w Lipca 07, 2011, 14:14:55 pmNie trzeba wykonać wszystkich badań - decyduje lekarz. Są to badania zalecane.Jak znam życie i Fundusz to zalecane badania są wymaganymi.http://nfz-poznan.pl/faq/index.php/jgp-aos/54-odpowiedzi-do-pyta-jgp-aos/211-procedura-505000000081