collapse

Reklama


Autor Wątek: Porady POZ od sierpnia  (Przeczytany 60669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #75 dnia: Października 17, 2008, 12:10:00 pm »
ja r??wnie?? proponujÄ? czekaÄ? co siÄ? oka??e, tym bardziej (??e 51 wchodzi??o w tym zakresie formalnie od 29 lipca) a w praktyce od 1 sierpnia...

jest tylko jedna wkurzajÄ?ca kwestia... zmiany sÄ? wprowadzane wieloetapowo... czy Kto?? w centrali nie mo??e po??wieciÄ? chwili czasu aby przy okazji wprowadzania nowo??ci (w postaci 51) nakre??liÄ? ca??o??ciowy sens wprowadzanych zmian. Pracownicy NFZ wiedzÄ? czego siÄ? spodziewaÄ? (sÄ? o??wieceni) my wiemy czego siÄ? spodziewaÄ? (jeste??my o??wieceni i uspokojeni) i robione jest od poczÄ?tku tak jak ma byÄ?...

Po prostu jak BigBroder (pisownia specjalna) z g??ry kapie strzÄ?pkiem informacji i jest k..wa zadowolony jaki to On guru... a mo??e On sam nic nie wie (ten guru BigBroder)... a systemy NFZ-tu usamodzielni??y siÄ?, przejÄ???y kontrolÄ? nad nami (??uczkami) i pracownikami NFZ (??ukami)...


Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #76 dnia: Października 17, 2008, 14:17:23 pm »
Z jednej strony obserwujÄ? ten wÄ?tek i trochÄ? siÄ? bojÄ?, ale z drugiej to szlag mnie ma??o nie trafi??, kiedy dowiedzia??em sie o paru praktykach, kt??re od poczÄ?tku roku nie da??y ??adnego raportu statystycznego i uwa??ajÄ? ??e jest OK (tak im powiedziano w NFZ-cie).
Ja ju?? nic nie rozumiem
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #77 dnia: Października 17, 2008, 18:58:52 pm »
Norbert -  nie by??o takiego obowiÄ?zku, przynajmniej w niekt??rych wojew??dztwach. MogÄ? napisaÄ?, jak by??o u mnie, czyli w Wielkopolsce.

Zgodnie z wywalczonymi przez porozumienie zielonog??rskie zasadami, do wprowadzenia nowego zarzÄ?dzenia wystarczy??a sprawozdawczo??Ä? tabelarczna, a raporty tylko tam gdzie NFZ p??aci za ??wiadczenia.Pojawi?? siÄ? nawet komunikat na ten temat.

ZarzÄ?dzenie by??o z 29 lipca 2008. WiÄ?c raporty obowiÄ?zujÄ? praktycznie od sierpnia. Jak by??o pod tym wzglÄ?dem w innych OW, nie wiem.

Oczywi??cie nie mam pojÄ?cia jak to siÄ? ma do tego nowego zarzÄ?dzenia. Pewnie sko??czy siÄ? na tym, ??e kto nie wpisa?? lipca, ten w pierwszym miesiacu nie bÄ?dzie mia?? nikogo zakwalifikowanego do nowej grupy - pod warunkiem, ??e prawid??owo rozumiemy tre??Ä? tego zarzÄ?dzenia ;D
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #78 dnia: Października 17, 2008, 21:30:57 pm »
Oto komunikat ze strony WOW NFZ:

"Dodatkowo WOW NFZ informuje, ??e w zwiÄ?zku z zarzÄ?dzeniem 79/2008/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 13 pa??dziernika 2008r. oznaczenie deklaracji os??b, kt??rej udzielono porad/y w zwiÄ?zku z leczeniem cukrzycy i/lub choroby uk??adu krÄ???enia – wsp????czynnikiem 3,0 na listach POZ na dzie?? 1 pa??dziernika 2008 nastÄ?pi na podstawie prawid??owo z??o??onych raport??w statystycznych za miesiÄ?c sierpie?? i wrzesie?? 2008. Okre??lenie „prawid??owo z??o??one raporty” oznacza, ??e  sprawozdano us??ugi o kodach 501000000075 lub 501000000076 oraz prawid??owo okre??lono jednostki ICD10. "

Czyli - dla tych, kt??rzy mieli jakie?? wÄ?tpliow??ci - lipca nie trzeba poprawiaÄ?  :D
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #79 dnia: Października 17, 2008, 22:53:06 pm »
Lipca nie trzeba tyle tylko, ??e wiele ??wiadczeniodawc??w ma wpisany sierpie?? wg starego kodowania. Nie wynika to jednak z niewiedzy czy niechÄ?ci a z winy NFZ, kt??ry aneksy umo??liwiajÄ?ce wpisywanie porad wg nowego kodowania udostÄ?pni?? pod koniec sierpnia albo jeszcze p????niej.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #80 dnia: Października 18, 2008, 10:52:11 am »
Rozmawia??am z naszymi lekarzami w sprawie tych zmian. Mamy kilka wÄ?tpliwo??ci:

1)  co wpisywaÄ? gdy pacjent przyjdzie tylko po recepty? Czy to siÄ? kwalifikuje pod poradÄ? kardiologicznÄ?/cukrzycowÄ?? PamiÄ?tam, ??e kiedy?? by??a wojna z NFZ o to, czy powt??rka lek??w musi byÄ? wykazywana. NFZ uzna??, ??e oczywi??cie ??e tak. Nie wiem, co uwa??ajÄ? teraz.

2) je??li tak, to je??li kto?? przyjdzie po recepty na nadci??nienie i powiedzmy zwyrodnienie krÄ?gos??upa (obie choroby przewlek??e), to kt??rÄ? wpisaÄ??

Ten komunikat, o kt??rym kto?? wy??ej pisa??, tego nie wyja??nia.
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #81 dnia: Października 18, 2008, 11:52:05 am »
(...)
1)  co wpisywaÄ? gdy pacjent przyjdzie tylko po recepty? Czy to siÄ? kwalifikuje pod poradÄ? kardiologicznÄ?/cukrzycowÄ?? PamiÄ?tam, ??e kiedy?? by??a wojna z NFZ o to, czy powt??rka lek??w musi byÄ? wykazywana. NFZ uzna??, ??e oczywi??cie ??e tak. Nie wiem, co uwa??ajÄ? teraz.
(...)

wg. mnie powt??rka lek??w np w chorobie uk??adu krÄ???enia powinna byÄ? wykazana jako porada. w og??le wszystkie powt??rki powinny byÄ? wykazywane jako porady

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #82 dnia: Października 19, 2008, 13:37:29 pm »
No to ju?? jasne... wystarczy pare porad z sierpnia przeprawiÄ? na "cukrzycowe" wys??ac raport i ok.
Nikt nie m??wi o ilo??cach, chyba, ??e przerobic wszystkie porady z ICD10 "cukrzycowe i sercowe" i via NFZ,
a to da siÄ? zrobiÄ? z automatu excela.
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #83 dnia: Października 20, 2008, 09:31:44 am »
No to ju?? jasne... wystarczy pare porad z sierpnia przeprawiÄ? na "cukrzycowe" wys??ac raport i ok.
Nikt nie m??wi o ilo??cach, chyba, ??e przerobic wszystkie porady z ICD10 "cukrzycowe i sercowe" i via NFZ,
a to da siÄ? zrobiÄ? z automatu excela.

jaki excel .. po co ..
przeciez to wszystko mozna zrobic PPSem + skrypty

ja to juz dawno u siebie poprawilem

jako ze swiadczenia sa jzu wyslane w I fazie do NFZ to trzeba uzyc funkcji serwisowej
Serwis->Raportowanie do OWNFZ->Zbiorcze korekty swiadczen->Utworzenie korekt dla swiadczen z wybranego okresu rozliczeniowego
i tam wybieramy miesiac ktory nas interesuje (kazdy osobno), umowe i produkt ktory nas interesuje
utworzy to korekty do juz wyslanych swiadczen POZ i przygotuje je do ponownej wysylki
teraz robimy skrypty poprawiajace produkty
jezeli mamy wpisane swiadczenia na starych kodach 44-45 to odpalamy skrypty ktore to porawiaja na 75-78
a jezeli mamy wpisane swiadczenia na kodach 77-78 bez rodzialu na cukrzyce(itd) to odpalamy skrypty
ktory na rozloza swiadczenia pomiedzy produkty 75-78 na podstawie kodow ICD10
oba przypadki przerabialem u siebie skutecznie
potem juz tylko raport I fazy, wysylamy, odbieramy i powinno byc na czysto

skrypty w wersji pierwszej (z 44-45 na 75-78) sa w skryptotece
tych drugich skryptow chyba nie ma ale jezeli ktos potrzebuje to prosze pisac

pozdrawiam 

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #84 dnia: Października 23, 2008, 12:23:58 pm »
Ukaza?? siÄ? komunikat na stronie OW NFZ Pozna?? w sprawie porad lekarza POZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #85 dnia: Października 30, 2008, 18:30:50 pm »
Dosta??am dzi?? wynik weryfikacji listy poz.

Jest ju?? wyszczeg????niona nowa grupa kapitacyjna (cukrzycowo-chukowa :) ).

Na podstawie ilo??ci os??b w tej grupie muszÄ? stwierdziÄ?, ??e chyba nasze rozwa??ania o tych 3 miesiÄ?cach siÄ? nie sprawdzi??y. U mnie jest bardzo du??o tych os??b,i choÄ? jeszcze tego nie sprawdza??am, na oko wydaje mi siÄ?, ??e sÄ? to tylko pacjenci z wrze??nia kt??rzy mieli odpowiednie rozpoznanie - trudno mi uwierzyÄ?, ??e tak du??o os??b siÄ? powt??rzy??o.

Wy te?? tak macie?
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #86 dnia: Października 30, 2008, 20:59:06 pm »
W??a??nie sprawdzi??am te porady - i wydaje mi siÄ? ich za du??o. Jest ich wiÄ?cej ni?? porad cukrzycowych i kardiologicznych w samym wrze??niu.

Kto?? wie w jaki spos??b NFZ tÄ? liczbÄ? obliczy??? Nie bardzo podoba mi siÄ? perspektywa robienia p????niej korekt...
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #87 dnia: Października 31, 2008, 09:13:31 am »
MogÄ? siÄ? dowiedzieÄ?, gdzie widzisz nowÄ? grupÄ? kapitacyjnÄ? (cukrzycowo-chukowÄ?)? Ja raporty zwrotne list POZ otrzyma??em ju?? ok. 20 pa??dziernika i mo??e to przez to ich nie ma, ale szczerze m??wiÄ?c nie wiem gdzie tego szukaÄ?. 22 pa??dziernika podpisa??em aneks do umowy i jest on ju?? dostÄ?pny w wersji elektronicznej. Niestety pr??cz zmiany stawek nie zauwa??y??em ??eby pojawi??a siÄ? dodatkowa grupa kapitacyjna.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #88 dnia: Października 31, 2008, 10:35:19 am »
hej

po raz kolejny totalny burdel ze strony NFZ ...
wczorajszy komunikat mojego oddzialu (malopolska)
http://www.nfz-krakow.pl/index.php?com=komunikaty&id=539
nowy zalacznik rozliczeniowy dla POZ obowiazujacy od 01.09.2008 .. ogloszony 30.10.2008 ..
oczywiscie zalacznik jest nowy ale wg mnie juz nieaktualny no bo nie ma w nim tych nowych
grup kapitacyjnych, jedynie podniesiona stawka ..
umowy elektronicznej dalej zadnej nowej nie mam ..
podobno wczoraj pszyszla umowa pisemna (aneks) do podpisania i odeslania ale w niej tez
sa tylko nowe stawki ..
no i weryfikacji tez oczywiscie jeszcze nie ma !

ehh ... szkoda gadac ..

pozdrawiam

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #89 dnia: Października 31, 2008, 16:43:50 pm »
Jak to siÄ? robi w Wielkopolsce  ;D :

- pojawi??a siÄ? nowa grupa kapitacyjna w takim pliku, w kt??rym jest tabeleczka ze wszystkimi grupami i ilo??ciÄ? uznanych deklaracji,
- na SZOI pojawi??a siÄ? nowy plik umx, ktory zawiera ju?? nowÄ? stawkÄ? i nowÄ? grupÄ?,
- raport zwrotny wgrywany do ppsa te?? uwzglÄ?dni?? liczbÄ? pacjent??w z nowej grupy, rachunek na podstawie szablonu utworzy?? siÄ? bez problem??w i uwzglÄ?dnia wszelkie nowe zmiany.
- nie dostali??my jeszcze papierowych aneks??w do podpisu  ??? ChoÄ? muszÄ? przyznaÄ?, ??e tak siÄ? dzieje ju?? trzeci raz z rzÄ?du. Jest to wygodne i mo??na uniknÄ?Ä? robienia potem korekt.

Nie wiem tylko skÄ?d tak wysoka liczba podopiecznych w tej nowej grupie... ??eby to by??o na minus, to bym rozumia??a, ??e czego?? tam nie uznali, ale ??eby na plus?
Pozdrawiam,

Patrycja

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 69
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 1

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]