collapse

Reklama


Autor Wątek: Porady POZ od sierpnia  (Przeczytany 60633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #60 dnia: Października 15, 2008, 07:40:59 am »
to mo??e poprawiÄ? tylko te rekordy z poradami kt??re siÄ? kwalifikujÄ? do kod??w 5010..75 i 5010..76 - mniej pracy

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #61 dnia: Października 15, 2008, 08:06:44 am »
BÄ?dÄ? pisa?? dzi?? do KS mo??e dostanÄ? jaki?? skrypt, kt??ry by zmienia?? ??wiadczenia i robi?? korekty na - produkt??w 44,45 i na plus nowe produkty. Bo jak teraz u??yje skryptu, kt??ry dosta??em od KS to on zmienia produkty na nowe ale majÄ? status zatwierdzone i nie mogÄ? przes??aÄ? ich ponownie raportem statystycznym.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #62 dnia: Października 15, 2008, 11:00:42 am »
BÄ?dÄ? pisa?? dzi?? do KS mo??e dostanÄ? jaki?? skrypt, kt??ry by zmienia?? ??wiadczenia i robi?? korekty na - produkt??w 44,45 i na plus nowe produkty. Bo jak teraz u??yje skryptu, kt??ry dosta??em od KS to on zmienia produkty na nowe ale majÄ? status zatwierdzone i nie mogÄ? przes??aÄ? ich ponownie raportem statystycznym.

ja juz to przerabialem za lipiec-sierpien kiedy mialem wpisane wszystkie prorady na starych produktach i byly wyslane ..
trzeba uzyc opcji serwisowej tej co przy REH uzywalismy
potem skrypcik z Kamsoftu ktory zmienia stare produkty na nowe i rozdziela je na podstawie ICD10
potem wysylka i odbior I fazy i jest ok

a teraz we wrzesniu mialem inny problem bo rejestratorki wpisaly mi praktycznie wszystko pod produkty 77 i 78
wiec znowu
opcja serwisowa
kolejn yskrypt z kamsoftu ktory sortuje na podstawie ICD10 pomiedzy produktami 75-78
i wysylka I fazy

i wszystko mam na czysto u siebie i w NFZ !

pozdrawiam

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #63 dnia: Października 15, 2008, 17:49:18 pm »
Ale czy te wasze zmiany sÄ? w og??le konieczne?

ZarzÄ?dzenie wchodzi w ??ycie z dniem podpisania, ale z "mocÄ? obowiazujÄ?cÄ?" od 1 pa??dziernika (i co?? tam dla higieny szkolnej od wrze??nia). WiÄ?c po co poprawiaÄ? lipiec i sierpie???

Poza tym w odpowiedz na kt??ry?? z poprzednich post??w - stawka kapitacyjna siÄ? jednak zmienia - bÄ?dzie wynosiÄ? 96 z??otych na rok czyli 8 na m-c (zmienia siÄ? za??Ä?cznik okre??lajÄ?cy stawki kapitacyjne). Czyli opr??cz tego, ??e bÄ?dzie nowa grupa z przelicznikiem 3,0 to bÄ?dzie tak??e podwy??szka w innych grupach kapitacyjnych.
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #64 dnia: Października 15, 2008, 17:56:24 pm »
Jeszcze jedno:

A co jak pacjent przychodzi i ma wpisywane 3 rozpoznania? Do tej pory to nie by??o istotne, kt??re siÄ? wpisa??o.

Czy bÄ?dzie mo??na sobie wybieraÄ??  ;D

Jak kto?? us??yszy o jakich?? "wytycznych" w tym wzglÄ?dzie - to proszÄ? daÄ? tutaj znaÄ?  :)
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #65 dnia: Października 15, 2008, 21:16:17 pm »
WiÄ?c po co poprawiaÄ? lipiec i sierpie???

Poniewa??:

Liczba ??wiadczeniobiorc??w, o kt??rej mowa w ust. 5, ustalana jest przez Fundusz
wed??ug stanu na pierwszy dzie?? miesiÄ?ca stanowiÄ?cego okres sprawozdawczy na
podstawie przekazanych przez  ??wiadczeniodawcÄ?, w terminach zgodnych
z postanowieniami umowy:
1)  raport??w statystycznych z porad udzielonych osobom opisanym w ust. 2 pkt 1
w 3 (trzech) poprzednich okresach sprawozdawczych
2) oraz bie??Ä?cej informacji o aktywnych deklaracjach wyboru w danym okresie
sprawozdawczym, sporzÄ?dzonej na podstawie posiadanych deklaracji wyboru
i zawierajÄ?cej: imiÄ? i nazwisko, nazwisko rodowe, datÄ? urodzenia, numer
PESEL i adres zamieszkania.”,


Czyli dla pa??dziernika ilo??Ä? pacjent??w kwalifikujÄ?cych siÄ? do grupy ze wsp????czynnikiem 3,0 bÄ?dzie ustalana na podstawie miesiÄ?cy: wrze??nia, sierpnia, lipca. Ja bym ten zapis w ten spos??b interpretowa??.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 21:18:02 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #66 dnia: Października 15, 2008, 21:23:34 pm »
Szczerze m??wiÄ?c, to ja ju?? nie wiem, jak to interpretowaÄ?.

Co majÄ? trzy miesiÄ?ce do rozliczenia jednego miesiÄ?ca? Czy to ma znaczyÄ?, ??e w pa??dzierniku kto?? zakwalikuje siÄ? do nowej grupy, je??li wystÄ?pi w raportach za lipiec, sierpie?? i wrzesie?? z odpowiednim rozpoznaniem?

Czy to nie jest nieco dziwaczna konstrukcja?

Pozdrawiam,

Patrycja

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #67 dnia: Października 15, 2008, 21:59:03 pm »
Patrycja to nie chodzi o to ze "ktos" sie zakwalifikuje tylko konkretna ilosc bedaca srednia z ostatnich 3 miesiecy wykonan produktow 75 i 76
A przynajmniej ja to tak rozumiem

pozdrawiam

Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #68 dnia: Października 15, 2008, 23:39:14 pm »
To naprawdÄ? dziwna konstrukcja i nie bardzo jÄ? rozumiem.
a jak jaki?? pacjent w ciÄ?gu tych trzech miesiÄ?cy bÄ?dzie mia?? kilka wizyt zwiÄ?zanych z cukrzycÄ? lub CHUK oraz kilka niezwiÄ?zanych to do jakiej grupy zostanie ostatecznie przydzielony?
ju?? widzÄ? jakie bÄ?dÄ? z tym problemy. Jestem ciekaw kto to wymy??li?? i czemu nie zostali??my o tym wcze??niej poinformowani? Czy nie lepiej by??oby to wprowadziÄ? od stycznia 2009 roku?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #69 dnia: Października 16, 2008, 00:22:45 am »
Jeszcze jedno:

A co jak pacjent przychodzi i ma wpisywane 3 rozpoznania? Do tej pory to nie by??o istotne, kt??re siÄ? wpisa??o.

Czy bÄ?dzie mo??na sobie wybieraÄ??  ;D

Jak kto?? us??yszy o jakich?? "wytycznych" w tym wzglÄ?dzie - to proszÄ? daÄ? tutaj znaÄ?  :)

Na stronie NFZ Kielce znalaz??em komunikat w sprawie klasyfikacji porad lekarza POZ.

Szuka??em jakiego?? wyt??umaczenia tego zapisu (czyt. co mia?? autor na my??li) i doszed??em do nastÄ?pujÄ?cych wniosk??w:

W § 11 ust. 2 jest napisane:

W stosunku do  ??wiadczeniobiorcy zadeklarowanego do lekarza poz, roczna
stawka kapitacyjna korygowana jest wsp????czynnikiem odpowiednim do: grupy
wiekowej w kt??rej ??wiadczeniobiorca siÄ? znajduje lub charakteru miejsca pobytu
??wiadczeniobiorcy lub, w przypadku leczenia niekt??rych chor??b przewlek??ych,
odpowiednim dla zdefiniowanej rozpoznaniem, wg klasyfikacji ICD-10, przyczyny
udzielonej porady/udzielonych porad.

Definicja choroby przewlek??ej:

Choroba przewlek??a, choroba trwajÄ?ca d??ugo, tj. d??u??ej ni?? 3 miesiÄ?ce. Choroba przewlek??a oznacza najczÄ???ciej chorobÄ? lub inwalidztwo trwajÄ?ce w spos??b ciÄ?g??y albo dajÄ?ce nawroty. Pacjenci chorujÄ?cy przewlekle wymagajÄ? d??ugoterminowej opieki - lekarskiej i pielÄ?gniarskiej.

??r??d??o: encyklopedia WIEM


Czyli NFZ na podstawie raport??w statystycznych z 3 (trzech) ostatnich okres??w bÄ?dzie wyszukiwa?? pacjent??w, kt??rym zosta??a udzielone porady w zwiÄ?zku z leczeniem cukrzycy i/lub choroby uk??adu krÄ???enia i uzna choroby tych pacjent??w (na podstawie jaki?? kryteri??w) jako przewlek??e. Prawdopodobnym kryterium kwalifikujÄ?cym pacjenta do grupy bÄ?dzie, d??ugo??Ä? leczenia i czÄ?stotliwo??Ä? udzielenia porad danemu pacjentowi w zwiÄ?zku z leczeniem cukrzycy i/lub choroby uk??adu krÄ???enia.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2008, 00:52:03 am wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #70 dnia: Października 17, 2008, 10:32:53 am »
witajcie

zastanawia??em siÄ? z kt??rej strony uderzÄ? tym razem i jak szybko to nastÄ?pi... okaza??o siÄ? ??e dali nam odetchnÄ?Ä? tylko 28 numerk??w...

je??li chodzi o zmianÄ? kod??w porad zgodnie z zarz. 51_POZ, to niestety ale robi??em to rÄ?cznie z pe??nym wsparciem excel'a z tym ??e tylko te porady, kt??re nie by??y wys??ane SWX, czyli prawie ca??y sierpie??. Porady lipcowe i czÄ???Ä? porad (kilka dni) z sierpnia mia??em ju?? potwierdzone wiÄ?c zgodnie z sugestiÄ? informatyk??w NFZ ola??em je...

Mam pro??bÄ? poniewa?? w momencie wybicia godziny W, bÄ?dzie w tym wÄ?tku chaos i du??a liczba post??w czy mogliby??cie zamieszczaÄ? skrypty otrzymane od Kamsoftu z pe??nym opisem dzia??ania w dziale skryptoteka.

Poza tym skrypty, kt??re otrzymali??cie przy zarz. 51 czy mogliby??cie udostÄ?pniÄ? w jednym wsp??lnym wÄ?tku r??wnie?? w tym dziale...

pozdrawiam...



Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #71 dnia: Października 17, 2008, 10:35:27 am »
BÄ?dÄ? pisa?? dzi?? do KS mo??e dostanÄ? jaki?? skrypt, kt??ry by zmienia?? ??wiadczenia i robi?? korekty na - produkt??w 44,45 i na plus nowe produkty. Bo jak teraz u??yje skryptu, kt??ry dosta??em od KS to on zmienia produkty na nowe ale majÄ? status zatwierdzone i nie mogÄ? przes??aÄ? ich ponownie raportem statystycznym.

Bartosz. Jak dostaniesz ten skrypt to umie??Ä? na forum. Ja r??wnie?? mam lipiec zrobiony wg starego kodowania. Rozmawia??em dzisiaj z paniÄ? z NFZ i powiedzia??, ??e wiÄ?kszo??Ä? lipcowych raport??w jest zrobionych w??a??nie wg starego kodowania i mo??e to byÄ? problem. Ludzie w OW NFZ dowiadujÄ? siÄ? o tych zmianach w tym samym terminie co my i r??wnie?? sÄ? niepocieszeni.
Mam nadziejÄ?, ??e przy wystawianiu rachunku bÄ?dzie mo??na nadal korzystaÄ? z szablonu jaki otrzymujemy razem z raportem zwrotnym do list POZ i ??e bÄ?dzie ju?? zawiera?? wszystkie wymagane pozycje.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #72 dnia: Października 17, 2008, 10:52:56 am »
Bartosz. Jak dostaniesz ten skrypt to umie??Ä? na forum.

Skrypty wrzucone do skryptoteki, zaznaczam ??e nie testowa??em skrypt??w.

Rozmawia??em dzisiaj z paniÄ? z NFZ i powiedzia??, ??e wiÄ?kszo??Ä? lipcowych raport??w jest zrobionych w??a??nie wg starego kodowania i mo??e to byÄ? problem. Ludzie w OW NFZ dowiadujÄ? siÄ? o tych zmianach w tym samym terminie co my i r??wnie?? sÄ? niepocieszeni.
Micha??. Czy paniÄ? z NFZ z kt??rÄ? rozmawia??e?? to ta Pani o nazwisku na G.  :-X Czy mo??e m??wi??a czy trzeba a je??li trzeba to do kiedy trzeba poprawiÄ? te ??wiadczenia na zgodne z zarzÄ?dzeniem 51/2008.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2008, 11:05:48 am wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #73 dnia: Października 17, 2008, 11:12:09 am »
lipca nie ma sensu ruszaÄ?.

ZarzÄ?dzenie 51 wesz??o w ??ycie z dniem 29 lipca (tylko kasa siÄ? zmieni??a od 1 lipca) wiÄ?c formalnie tylko w 3 dniach mo??na wykazaÄ? nowe kody.

Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #74 dnia: Października 17, 2008, 11:31:16 am »
Zgadza siÄ?. Rozmawia??em z paniÄ? G. :)
M??wi??a, ??e MO??E byÄ? problem, ale tak naprawdÄ? chyba nie do ko??ca wiedzia??a bo nie wie jak to ma wyglÄ?daÄ? od strony technicznej.
Ja chyba na razie dam sobie spok??j z poprawianiem lipca. W listopadzie wy??lÄ? kolejny raport statystyczny (z wizytami z pa??dziernika) i listÄ? POZ i zobaczÄ? czy bÄ?dzie jaki?? problem. Je??eli tak, to wtedy bÄ?dÄ? dzia??aÄ?. Ju?? wielokrotnie siÄ? przekona??em, ??e nie ma sensu wychodziÄ? przed szereg:)

edit: m??wi??a o lipcowych, ale pewnie chodzi??o o sierpniowe bo wtedy ju?? obowiÄ?zywa??o zarzÄ?dzenie, ale niestety nie by??o aneks??w a bez aneks??w nie mo??na by??o wpisywaÄ? nowych ??wiadcze??. Ja ca??y sierpie?? mam r??wnie?? wg starego kodowania. Jestem jednak dobrej my??li i wierzÄ?, ??e nie trzeba bÄ?dzie tego zmieniaÄ?:)
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2008, 11:48:03 am wysłana przez Micha?? »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 89
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]