collapse

Reklama


Autor Wątek: Przeniesienie danych  (Przeczytany 14351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Justyska

  • Gość
Przeniesienie danych
« dnia: Marca 31, 2008, 17:43:17 pm »
WITAM WSZYSTKICH -jestem rehabilitantka,ale w mojej firmie zajmuje sie pps...mam problem-padl mi komp na ktorym robilam rozliczenia,informatyk skopiowal mi wszystko na drugi komp-byly pewen problemy z aktualizacja ale wszystko dzialalao...teraz po rozliczeniu lutego chcialabym przerzucic rozliczenie za luty na ten pierwszy kopm ktory wrocil juz z naprawy-jednak odtworzenie kopi bezp.nie dalo efektu,czy mozna np wygenerowac ,wyeksporotwac..jakos sam luty do exela i wrzucic na drugi komp??bede wdzieczna za kazda podpowiedz...pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2008, 09:39:45 am wysłana przez pav »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: JEDNOSTANOWISKOWA WERSJA
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2008, 20:53:31 pm »
Obawiam siÄ?, ??e nie ma takiej mo??liwo??ci, bez ingerowania w bazÄ? danych. W KSSWD da??o radÄ? to zrobiÄ?, ale z tego co wiem to tutaj ju?? siÄ? nie da tego zrobiÄ?.

1. A dlaczego odtworzenie kopii nie da??o efektu?
2. Jaka to kopia zawierajÄ?cy stycze?? i luty?
3. Nie rozumiem. Informatyk przegra?? PPS na drugi komputer bez stycznia? Czyli po prostu postawi?? nowy?
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2008, 21:22:50 pm wysłana przez pav »

Justyska

  • Gość
Odp: JEDNOSTANOWISKOWA WERSJA
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 31, 2008, 21:41:40 pm »
po odtworzeniu kopi bezpieczenstwa z tego kompa z e styczniem i lutym na ten drugi komp pojawialy sie wciaz nowe komunikaty-np blad 408 albo 208 albo pnieprawidlowy longin i haslo-mimo prawidlowego localhost i masterkey...
informatyk skopiowal wszystko po kolei na drugi komp -jak to zrobil nie wiem..
na jednym kompie mam styczen,a na drugim mam styczen i luty...
a mam jeszcze pytanko-od kwietnia mam miec wersje dwustanowiskowa...jak moge dwa laptopy ,ktore nie beda w jednej sieci(jeden w pracy na bezprzewodomym netku) a drugi u mnie w domu na stacjonarnym netku jakos zsynchronizowac?dziekuje
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2008, 21:53:10 pm wysłana przez Justyska »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: JEDNOSTANOWISKOWA WERSJA
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 31, 2008, 21:52:32 pm »
Na kompie kt??ry by?? uszkodzony jest tylko stycze??. Na komputerze zastÄ?pczym jest stycze?? i luty? I chodzi o to ??eby przenie??Ä? dane z zastÄ?pczego na ten pierwszy co by?? uszkodzony? Je??li tak to skopiuj na jaki?? pen drive lub p??ytÄ? CD folder C:\KS\KS-PPS i przenie?? na komputer kt??ry by?? uszkodzony. Na tym kt??ry by?? uszkodzony jest tam folder C:\KS\KS-PPS to zmie?? mu nazwÄ? przed kopiowaniem z no??nika na np. C:\KS\KS-PPS1.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: JEDNOSTANOWISKOWA WERSJA
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 31, 2008, 22:36:31 pm »
pnieprawidlowy longin i haslo-mimo prawidlowego localhost i masterkey...

Hmm, do samego PPS nie ma has??a, chyba ??e kto?? sobie nada??. Powinno byÄ? KSADM i bez has??a. A MASTERKEY to has??o do bazy.

jak moge dwa laptopy ,ktore nie beda w jednej sieci(jeden w pracy na bezprzewodomym netku) a drugi u mnie w domu na stacjonarnym netku jakos zsynchronizowac

Mo??e kto?? zna. Ale podejrzewam, ??e nie da rady na jednej bazie jechaÄ?. Chyba ??e na jakim?? serwerze bÄ?dzie postawiona. Jak dla mnie pozostaje robienie kopii bezpiecze??stwa i wgrywanie jej.

Justyska

  • Gość
Odp: JEDNOSTANOWISKOWA WERSJA
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 31, 2008, 22:37:38 pm »
 ::)dziekuje-zrobie napewno albo poprosze informatyka:-)tylko w tamtym z estyczniem i lutym byl maly blad-nie chcial mi usuwac blednych wpisow i boje sie ze jak to skopiuje to bedzie tak samo w tym obecnym...

Justyska

  • Gość
Odp: JEDNOSTANOWISKOWA WERSJA
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 31, 2008, 22:40:01 pm »
do pav :-) dziekuje pytania o has??o by??o po probie rozpakowania kopi bezpieczenstwa w tym drugim laptopie po naprawie(a kopia byla z tego pierwszego)
wlasnie tak myslalam zeby robic codziennie kopie bezp.i ja odtwarzac w domku;-)

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: JEDNOSTANOWISKOWA WERSJA
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 06, 2008, 11:35:52 am »
Obawiam siÄ?, ??e nie ma takiej mo??liwo??ci, bez ingerowania w bazÄ? danych. W KSSWD da??o radÄ? to zrobiÄ?, ale z tego co wiem to tutaj ju?? siÄ? nie da tego zrobiÄ?.

1. A dlaczego odtworzenie kopii nie da??o efektu?
2. Jaka to kopia zawierajÄ?cy stycze?? i luty?
3. Nie rozumiem. Informatyk przegra?? PPS na drugi komputer bez stycznia? Czyli po prostu postawi?? nowy?

Bawi??em siÄ? troszke kopiami bezpiecze??stwa itp i to straszna wg mnie g??upota w taki spos??b przerzucac program miedzy kompami.
Njaprostrzym rozwiÄ?zaniem jest:
Zainstalwoac kspps na tym kompie co wroci?? z naprawy.
Przerzucenie ca??ego katalogu KS na ten nowy komp
i program bedzie chodzi?? bez problemu.

Justyska

  • Gość
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 06, 2008, 12:16:47 pm »
do foti-hmm problem w tym,ze na tym co wroci?? z naprawy jest pps a odtworzona na nim kopia z tego drugiego nie chodzi-po prostu nie widzi jej wogole komp...dzieki za rade..pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3190
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 06, 2008, 14:08:59 pm »
foti a czemu uwa??asz za g??upotÄ? przenoszenie danych na inny komputer za pomocÄ? kopii bezpiecze??stwa?
Ja w??a??nie w taki spos??b przenoszÄ?. Po pierwsze i tak robiÄ? te kopiÄ? a po drugie taka kopia zajmuje znacznie mniej miejsca.
Co twoim zdaniem przemawia za kopiowaniem ca??ego katalogu?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 06, 2008, 20:35:42 pm »
Ja bardziej odno??cie robienia kopii program??w dla potomnych (lub ewentualnie w razie problem??w)
Na pewno przemawia czas. Zak??adajÄ?c, i?? mam kilkana??cie PPS'??w na dysku i chcÄ? zrobiÄ? kopiÄ?. To na pewno szybciej jest skopiowaÄ? ca??y katalog KS-PPS ni?? zrobiÄ? kilkana??cie kopii.
Je??eli chodzi o przeniesienie danych z jednego PPS'a to na pewno lepiej zrobiÄ? kopiÄ? i jÄ? wgraÄ? na inny komputer. Przecie?? trwa to tylko chwilÄ?.

Offline Grumens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
  • warmińsko - mazurski NFZ
Odp: JEDNOSTANOWISKOWA WERSJA
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 07, 2008, 17:24:07 pm »
a mam jeszcze pytanko-od kwietnia mam miec wersje dwustanowiskowa...jak moge dwa laptopy ,ktore nie beda w jednej sieci(jeden w pracy na bezprzewodomym netku) a drugi u mnie w domu na stacjonarnym netku jakos zsynchronizowac?dziekuje
Justyska, wyprobuj program Hamachi, program tworzy wirtualna siec LAN. Bardzo dobrze sie spisuje i ma prosta obsluge.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1580&Hamachi+1.0.2.5
Pozdrawiam
Grumens

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3190
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 07, 2008, 17:41:10 pm »
Grumens. Kiedy?? bawi??em siÄ? hamachi, ale niestety przy neostradzie 512 z jednej i drugiej strony nie dzia??a??o to rewelacyjnie (przy lepszym ??Ä?czu pewnie sprawa wyglÄ?da inaczej). Nie wiem ile danych jest wysy??anych/odbieranych do/z bazy danych. Lepiej (mo??na r??wnie?? z pomocÄ? hamichi) jak bÄ?dziesz dzia??aÄ? na pulpicie zdalnym np. przy pomocy UVNC. Tak czy owak wiÄ???e siÄ? to z tym, ??e laptop w przychodni musia??by byÄ? ca??y czas w??Ä?czony co chyba nie jest dobrym rozwiÄ?zaniem, ale co kto lubi.

TrochÄ? w tym temacie pisali??my tu: http://forumpps.pl/index.php?topic=3.0
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: JEDNOSTANOWISKOWA WERSJA
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 07, 2008, 22:22:11 pm »
wyprobuj program Hamachi

Ja ten program u??ywam do innych cel??w  ;)
F08

Justyska

  • Gość
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 21, 2008, 20:34:37 pm »
zaryzykowa??am zrobi??am eksport lutego -zapisa??am jako plik exel,potem na drugim lapropie wykonalam import lutego z tego exela-uda??o sie!!! sa tylko niezatwierdzone wpisy zamast wczesniej zatwierdzonych-ale mam teraz wszystkie dane w jednym miejscu;-) pozdrawiam :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 296
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3065 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]