collapse

Reklama


Autor Wątek: Przeniesienie danych  (Przeczytany 14345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 21, 2008, 21:31:49 pm »
W ten spos??b dane po imporcie nie zgadzajÄ? siÄ? z danymi w Funduszu - brak potwierdzenia, inne identyfikatory. Je??eli jest nadwykonanie w lutym to w ten spos??b nie da rady rozliczyÄ?.
Tak mi siÄ? wydaje.  ;)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3190
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 21, 2008, 22:00:48 pm »
WpisujÄ?c wizyty POZ na dw??ch kompach w r????nych lokalizacjach, raz w miesiÄ?cu eksportujÄ? dane do .xls (z tego kompa gdzie mniej siÄ? wpisuje) i importujÄ? ten plik do serwera pod kt??ry podpiÄ?te mam stanowiska sieciowe. i Wtedy na serwerze ma wszystkie wizyty i tworzÄ? wszelkie raporty tylko na serwerze. W kolejnym miesiÄ?cu importujÄ? kolejnÄ? partiÄ? danych (trzeba sobie gdzie?? zapisaÄ? do jakiego dnia wizyty by??y wyeksportowane) i znowu importujÄ? na serwer i znowu generujÄ? raporty.
To jedno stanowisko s??u??y tylko jako maszyna do wklepywania w interfejsie PPS a wszystko robiÄ? na serwerze.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Justyska

  • Gość
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 22, 2008, 14:52:01 pm »
wiem ze brak potwierdzenia...mam go na tym drugim kompie,jednak mam teraz wszystkich pacjentow i ich zabiegi na jednym kompie,i jak przegladam dane miesaic po miesiacu to wiem kiedy i co by??o u danego pacjenta wykonane...a co do bledow-to nie mialam ich w lutym ,pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 25, 2008, 00:01:51 am »
wiem ze brak potwierdzenia...mam go na tym drugim kompie,jednak mam teraz wszystkich pacjentow i ich zabiegi na jednym kompie,i jak przegladam dane miesaic po miesiacu to wiem kiedy i co by??o u danego pacjenta wykonane...a co do bledow-to nie mialam ich w lutym ,pozdrawiam
Tylko te ??wiadczenia z lutego wejdÄ? do najbli??szego raportu statystycznego, pamiÄ?taj aby je usunÄ?Ä? z raportu statystycznego przed wysy??kÄ? do NFZ. ??eby rozwiÄ?zaÄ? ten problem mo??esz utworzyÄ? raport statystyczny tylko z us??ugami lutowymi i wygenerowaÄ? plik, ale oczywi??cie nie wys??aÄ? go. Wtedy ju?? nie bÄ?dÄ? one wchodziÄ? do raportu statystycznego.
Pozdrawiam
Bartosz

Justyska

  • Gość
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 25, 2008, 11:04:29 am »
dziekuje BARTKU za podpowiedz:-0 tak zrobie zeby nie by??o niespodzianek;-) pozdrawiam :)http://

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 04, 2008, 18:46:45 pm »
foti a czemu uwa??asz za g??upotÄ? przenoszenie danych na inny komputer za pomocÄ? kopii bezpiecze??stwa?
Ja w??a??nie w taki spos??b przenoszÄ?. Po pierwsze i tak robiÄ? te kopiÄ? a po drugie taka kopia zajmuje znacznie mniej miejsca.
Co twoim zdaniem przemawia za kopiowaniem ca??ego katalogu?

Kopiujesz ca??y katalog pps-a z komputera na nowy na kt??rym chcesz odpaliÄ? program
Po??niej jesli to nie jest domy??lny katalog to musisz ustawiÄ? scie??ki do bazy w pliku kspps.ini
(choÄ? je??li to jest przekopiowane na dysk tak samo jak na innym komputerze to musi chodziÄ?)
Jedynym problemem mo??e byÄ? to ??e zaktualizowa??a?? program w miÄ?dzyczasie a na komputerze masz firebirda 1.5.
Odinstaluj go w??wczas i zainstaluj wersjÄ? 2.0
BÄ?dziesz mia??a taki stan jak ten z komputera na kt??rym pracowa??a??

A czytajÄ?c tw??j post poni??ej mam wra??enie ??e masz dane na jednym kompie ale nie w takim stanie jak by??y. Czyli zostanÄ? przy ponownym raporcie zn??w wys??ane do NFZ.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 05, 2008, 08:21:49 am »
Czyli zostanÄ? przy ponownym raporcie zn??w wys??ane do NFZ.

Je??eli stworzy dodatkowy raport to nie zostanÄ? wys??ane. Inny problem to ewentualne zmiany/poprawki. Je??eli jest nadwykonanie to nie da rady go wyfakturowaÄ?.
SÄ? to dane po prostu wgrane jeszcze raz bez potwierdze?? ze strony funduszu.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Przeniesienie danych
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 06, 2008, 00:12:33 am »
Je??eli stworzy dodatkowy raport to nie zostanÄ? wys??ane. Inny problem to ewentualne zmiany/poprawki. Je??eli jest nadwykonanie to nie da rady go wyfakturowaÄ?.
SÄ? to dane po prostu wgrane jeszcze raz bez potwierdze?? ze strony funduszu.
Problem z nadwykoaniem mo??na rozwiÄ?zaÄ? w ten spos??b ??e w instalacji PPSa z ??wiadczeniami z lutego:
-eksportujemy do excela nadwykonia (status potwierdzone)
-usuwamy produkty potwierdzone
-wysy??amy raport statystyczny
Na instalacji PPSa z pozosta??ymi ??wiadczeniami:
-import ??wiadcze?? z excela
-wysy??amy raport statystyczny.
Spos??b jest dobry tym bardziej teraz gdy teraz nie mo??na dzieliÄ? produkt??w wykazywanych w raporcie rozliczeniowym, nie bÄ?dzie trzeba robiÄ? ??adnych korekt do faktury z lutego.

Cytat: Justyska
informatyk skopiowal wszystko po kolei na drugi komp -jak to zrobil nie wiem..
SwojÄ? drogÄ? narobi??o siÄ? trochÄ?, nie odpowiedzialny informatyk, kt??ry tak sobie zainstalowa?? nowÄ? instalacje PPSa. Chyba nie bardzo zna?? sie na rzeczy.
 
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 305
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3064 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]