collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle  (Przeczytany 76304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joasia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #120 dnia: Lutego 11, 2011, 00:19:44 am »
Jasne, że jest. Wpisz sobie jednego pacjenta i wyciągnij do excela. I już będziesz wiedziała co gdzie wpisać :P

484 http://www.youtube.com/watch?v=AzohKci582w
Już wcześniej tego probowałam eksportując poprawione dane do exela (nieskutecznie). Teraz zrobiłam to drugi raz. Wyeksportowałam rapstat i  zrobiłam na bazie uzyskanego szablonu tabelę ze świadczeniami. Efekt- znów mam wszędzie wpisaną w PPS sesję zamiast cyklu, poznikały wprowadzone wcześniej informacje o dacie zakończenia a serwer NFZ odrzucił raport w całości z informacją " 130107 Błąd epizodu 3700003 W systemie płatnika nie zarejestrowano epizodu o podanym identyfikatorze "
Gdzie zrobiłam błąd?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #121 dnia: Lutego 11, 2011, 00:32:18 am »
Rozumiem, że importujesz poprzez rapstat?

serwer NFZ odrzucił raport w całości z informacją " 130107 Błąd epizodu 3700003 W systemie płatnika nie zarejestrowano epizodu o podanym identyfikatorze "

http://forumpps.pl/index.php?topic=3788.msg20755#msg20755

Offline Joasia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #122 dnia: Lutego 11, 2011, 00:36:51 am »
Tak.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2011, 01:04:53 am wysłana przez Joasia »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #123 dnia: Lutego 11, 2011, 00:43:27 am »
Jeżeli dobrze widzę to w rastacie nie można określić cyklu leczenia. Przykro mi ale musisz przerzucić się na Ambulatoryjny2010.
Teraz już wiemy dlaczego Fundusz wprowadził te cykle leczenia. :D

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #124 dnia: Lutego 11, 2011, 07:45:08 am »
Poprawiłam świadczenia o brakujący cykl ( przeniosłam dane do 2-go komputera, gdyż na jednym rozliczamy a na drugim wysyłamy raporty) i wysłałam ponownie raport do NFZ. Odbieram raport zwrotny a tam ponownie błąd: Brak danych o cyklu ok 30 błędów pozostałe 300 brak kodu ICD-9 . Czy ktoś moze mi wytłumaczyć jakim cudem pojawił się błąd brak kodu ICD-9 ??? Przecież cykle poprawiałam przez moduł rehabilitacja i zapewniam, że kody ICD-9 były przypisane.
Jakaś kompletna porażka w tym miesiącu z tymi rozliczeniami :(

Na komputerze z kórego rozliczam są wszędzie kody ICD-9 , Na komputerze z którego wysyłam raporty nie ma kodów ICD-9.
Eksport wykonuję przez ambulatoryjny. Czy przyczyną moze byc błąd podczas przenoszenia danych ? ???

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #125 dnia: Lutego 11, 2011, 08:29:50 am »
A co mam wpisać w tych polach przy cyklach: Nazwa....., Min.liczba uczestników....., Maks. liczba uczestników......, Data zakończenia...... Jeśli pacjent miał zabiegi od 15 stycznia do 26 stycznia?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #126 dnia: Lutego 11, 2011, 09:02:18 am »
A co mam wpisać w tych polach przy cyklach: Nazwa....., Min.liczba uczestników....., Maks. liczba uczestników......, Data zakończenia...... Jeśli pacjent miał zabiegi od 15 stycznia do 26 stycznia?

No nie, cały miesiąc na forum o tym piszemy, a ty jeszcze pytasz się jakie dane tam wpisać ...
Zobacz tutaj:
http://forumpps.pl/index.php?topic=3232.msg19173#msg19173
http://forumpps.pl/index.php?topic=3232.msg20142#msg20142
Pozdrawiam
Bartosz

Offline łcm lubań

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #127 dnia: Lutego 11, 2011, 09:27:03 am »
A co mam wpisać w tych polach przy cyklach: Nazwa....., Min.liczba uczestników....., Maks. liczba uczestników......, Data zakończenia...... Jeśli pacjent miał zabiegi od 15 stycznia do 26 stycznia?

Kasiu ja w Nazwie wpisuję nr skierowania pacjenta i dalej według schematu Pana Bartosza:)
Kasia:)

Offline paulis0686

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #128 dnia: Lutego 14, 2011, 10:40:29 am »
nie wiem czy ktos zauwazyl, że podczas wprowadzania świadczenia wszystko potrzebne dodane + (wypełnony cykl) dodaje kolejny dzien przez ALT+F2 zmianiam date (cykl jest podany) dodaje poszczególne dane ICD10, ICD9 i procedure zatwierdzam to wszystko przyciskiem OK. Wchodze na dzien co przed chwila wprowadziłem i patrze a cyklu nie ma. Ma ktoś ten sam problem ?

Mam ten sam problem, ale nadal nie rozwiązany. Może ktoś się wypowie na ten temat.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #129 dnia: Lutego 14, 2011, 11:02:13 am »
nie wiem czy ktos zauwazyl, że podczas wprowadzania świadczenia wszystko potrzebne dodane + (wypełnony cykl) dodaje kolejny dzien przez ALT+F2 zmianiam date (cykl jest podany) dodaje poszczególne dane ICD10, ICD9 i procedure zatwierdzam to wszystko przyciskiem OK. Wchodze na dzien co przed chwila wprowadziłem i patrze a cyklu nie ma. Ma ktoś ten sam problem ?

Mam ten sam problem, ale nadal nie rozwiązany. Może ktoś się wypowie na ten temat.

Problemu nikt na forum nie rozwiąże bo leży on w nieprawidłowym działaniu programu. Trzeba powiadomić Kamsoft, najlepiej mailowo na kspps@kamosft.pl o tym problemie i może problem zostanie przez nich rozwiązany w jakiejś aktualizacji.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline paulis0686

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #130 dnia: Lutego 14, 2011, 11:20:53 am »
Pocieszające..... >:(
Ani NFZ ani KAMSOFT nie mogą na dzień dzisiejszy określić jasno zasad programowych... Żenada !!!!!!!

Offline artdentis

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #131 dnia: Lutego 15, 2011, 14:45:09 pm »
Witam serdecznie!
Mam problem odnoście cykli leczenia. To znaczy wpisałam pacjenta który miał 4 zabiegi przez 9 dni więc zabieg się skończył 31.01, ostatni zabieg pacjent miał 1 lutego lecz ja w cyklu wpisałam date zakończenia 31.01, co mam teraz zrobić jak chce wpisać tą lutową wizyte???

Offline Lena

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 1
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #132 dnia: Lutego 18, 2011, 10:05:32 am »
Rozliczyłam styczeń, wszystko było ok. :) Teraz przy wprowadzaniu  pacjenta, który w styczniu zakończył pierwszy cykl zabiegów a w lutym ma nowe skierowanie, w miejscu cykle ukazuje sie komunikat ,,sesja przekroczyła maksymalną liczbę uczestników (2/1)". Oczywiście zmieniłam nazwe by program nie przypisywał do poprzedniego cyklu, ale komunikat wciąż sie pokazuje. Z czego to wynika? Chciałabym rozwiazać ten problem przed wysłaniem raportu na koniec miesiąca.
Może ktoś już sobie z tym poradził?
Być moze jest to banalnie proste, ale jestem nowicjuszem i nie chciałabym tego problemu zostawiać na później.
Z góry dziękuje za pomoc.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #133 dnia: Lutego 18, 2011, 10:25:07 am »
Nowe skierowanie = nowy cykl
Pozdrawiam
Bartosz

Offline grisza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #134 dnia: Lutego 28, 2011, 20:10:47 pm »
Witam - kurde czytam i czytam i się lekko zamotałem - ja wpisuje w nazwie cyklu pesel pacjenta i czy zakładając mu nowy cykl np. na luty mogę wpisywać nadal pesel, oczywiście z inną datą cyklu?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 194
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]