collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!  (Przeczytany 18469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« dnia: Listopada 21, 2009, 11:57:47 am »
Witam postanowi??em napisac o problemie pobierania numeru stanowiska.
W moim przypadku ks-pps omija ten b??ad po kilkukrotnym jego ??adowaniu NIGDY nie moge w??Ä?czyc programu za pierwszym razem! :-\
dzia??am obecnie na FIREBIRD 2.0 jednak przy instalacji aby wog??le mog??a byÄ? przeprowadzona z p??ytki jakÄ? dostarczy?? mi kamsoft potrzebnie jest ??rodowisko firebird 1.5 bo inaczej b??Ä?d i instalka staje (BTW bardzo przykre ??e tak jest i denerwujace) po instalce odinstalowanie firebirda 1.5 i instalacja 2.0 po reboocie komputera w??a??nie problem z uruchomieniem ksppsa za 1 razem!
Rada jakÄ? daje kamsoft na to to podmiana pliku midas.dll-od nich dostarczonego do lokacji C:\WINDOWS\SYSTEM32 ---> g??w*** to daje i problem nadal wystÄ?puje
Rada forum sprawdzenie w rejestrze windowsa (regedit) numeru stanowiska---> numer podana jest wartosÄ? binarna "1" i tyle nie wiem co tu zmienic raczej NIC ProszÄ? o radÄ? i z g??ry dziekuje
PS osobiste odczucia w obs??udze programu KOSZMARNE jest tyle firm co potrafiÄ? zrobiÄ? porzÄ?dne programy ksiegowe gdzie dzia??ania na bazach sÄ? jeszcze bardziej skomplikowane a tu TAKI KWAS i to w 21wieku. SUPPORT ze strony KAMSOFTU---> nie ??artujcie TRAGICZNY --->nie do??Ä? ??e kupuje siÄ? licencje---> TOTALNA OLEWKA z ich strony... trzeba ich nekac telefonami ??eby cokolwiek zrobili/pomogli .. no po prostu dzia??aja jak chcÄ? bo sa w??asciwie monopolistÄ?!!!
Wracajac do tematu czy wie kto?? jak usunac ten prozaiczny problem pobrania numeru stanowiska przy ??adowaniu ksppsa tak ??eby w??Ä?cza?? sie za pierwszym razem a nie za n-tym??

z powa??aniem
Micha?? G.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2009, 12:02:52 pm wysłana przez michas100 »
:-)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 21, 2009, 12:08:38 pm »
A u??y??e?? pliku z za??Ä?cznika? Je??li nie to spr??buj.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 21, 2009, 12:09:30 pm »
nie uzywa??em dziekuje za info zaraz u??yje Pozdrawiam
:-)

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 21, 2009, 12:15:51 pm »
spr??bowa??em po restarcie w??aczy?? sie kspps za 1-wszym razem jednak gdy chcia??em zamknÄ?c program wyskoczy?? b??ad i przy ponownym wejsciu problem wystÄ?pi?? znowu aha w rejestrze windowsowym warto??Ä? numeru stanowiska zmieni??a sie z 1-nki na 21
- znowu zrobi??em restart i teraz kspps nie w??aczy?? sie za 1-wszym razem... dzia??a nadal jak chce :-(
a nawet nie dzia??a bo od tamtego czasu nie uda??o mi sie za??adowaÄ? programu nadal nie moge w??aczyc programu nawet jak wy??acze firebirda i prubuje w??aczyÄ? kspps i wtedy zg??asza komunikat traktujacy o brak ??rodowiska co jest zrozumia??e je??li po tym w??acze firebirda z powrotem to znowu problem z pobraniem numeru stanowiska i tak w k????ko... pomocy
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2009, 12:27:47 pm wysłana przez michas100 »
:-)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 21, 2009, 13:11:04 pm »
A mo??e odinstaluj tego firebirda i postaw sobie nowego PPS-a.

SUPPORT ze strony KAMSOFTU---> nie ??artujcie TRAGICZNY --->nie do??Ä? ??e kupuje siÄ? licencje---> TOTALNA OLEWKA z ich strony... trzeba ich nekac telefonami ??eby cokolwiek zrobili/pomogli ..

Podobno za pi??cet mozna wszystko zrobiÄ?.

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 21, 2009, 13:14:24 pm »
:-) tak.... podobno
:-)

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 21, 2009, 13:20:50 pm »
A mo??e odinstaluj tego firebirda i postaw sobie nowego PPS-a.

SUPPORT ze strony KAMSOFTU---> nie ??artujcie TRAGICZNY --->nie do??Ä? ??e kupuje siÄ? licencje---> TOTALNA OLEWKA z ich strony... trzeba ich nekac telefonami ??eby cokolwiek zrobili/pomogli ..

Podobno za pi??cet mozna wszystko zrobiÄ?.
:-) no mi nie jest do ??miechu... BTW chyba nie mia??e?? do czynienia z ich supportem

a wracajac do tematu odinstalowanie ppsa i instalacja na nowo z firebirdem 1.5--> inaczej wog??le sie nie zainstaluje zgeneruje ten sam problem wiem bo sprawdza??em
:-)

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 21, 2009, 13:33:46 pm »
Zainstalowa??em za TwojÄ? rada teraz ??miga na firebirdzie 1.5 i teraz moje pytanie jak wg. Was zmieniÄ? firebirda na 2.0 prosze o radÄ? tak step by step ??ebym nie pope??ni?? b??edu...

na tym firebirdzie 1.5 uruchamia siÄ? za ka??dym razem nawet po restarcie komputera jednak trzeba go zmienic na firebird 2.0
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2009, 13:37:02 pm wysłana przez michas100 »
:-)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 21, 2009, 13:47:17 pm »
Zainstalowa??em za TwojÄ? rada teraz ??miga na firebirdzie 1.5 i teraz moje pytanie jak wg. Was zmieniÄ? firebirda na 2.0 prosze o radÄ? tak step by step ??ebym nie pope??ni?? b??edu...

na tym firebirdzie 1.5 uruchamia siÄ? za ka??dym razem nawet po restarcie komputera jednak trzeba go zmienic na firebird 2.0

Zmiana Firebirda 1.5 na 2.0 -> http://forumpps.pl/index.php?topic=836.0
Pozdrawiam
Bartosz

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 21, 2009, 14:16:15 pm »
Zainstalowa??em za TwojÄ? rada teraz ??miga na firebirdzie 1.5 i teraz moje pytanie jak wg. Was zmieniÄ? firebirda na 2.0 prosze o radÄ? tak step by step ??ebym nie pope??ni?? b??edu...

na tym firebirdzie 1.5 uruchamia siÄ? za ka??dym razem nawet po restarcie komputera jednak trzeba go zmienic na firebird 2.0

Zmiana Firebirda 1.5 na 2.0 -> http://forumpps.pl/index.php?topic=836.0
ok dzieki spr??buje i dam znaÄ? czy sie uda??o
:-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 21, 2009, 15:13:14 pm »
a nie pro??ciej jest pobraÄ? aktualnÄ? wersjÄ? instalacyjnÄ? ze strony kamsoftu? ona jest z firebirdem 2.0.

Pr??bujesz czystego PPSa zainstalowaÄ? czy ju?? masz program od dawna? Pytam bo co?? mi siÄ?tu nie zgadza... przej??cie na 2.0 by??o do??Ä? dawno temu, wiÄ?c czemu teraz instalujesz starÄ? instalkÄ? z 1.5 i uaktualniasz firebirda?

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 21, 2009, 15:33:07 pm »
Witam postanowi??em napisac o problemie pobierania numeru stanowiska.
W moim przypadku ks-pps omija ten b??ad po kilkukrotnym jego ??adowaniu NIGDY nie moge w??Ä?czyc programu za pierwszym razem! :-\
dzia??am obecnie na FIREBIRD 2.0 jednak przy instalacji aby wog??le mog??a byÄ? przeprowadzona z p??ytki jakÄ? dostarczy?? mi kamsoft potrzebnie jest ??rodowisko firebird 1.5 bo inaczej b??Ä?d i instalka staje (BTW bardzo przykre ??e tak jest i denerwujace) po instalce odinstalowanie firebirda 1.5 i instalacja 2.0 po reboocie komputera w??a??nie problem z uruchomieniem ksppsa za 1 razem!
Rada jakÄ? daje kamsoft na to to podmiana pliku midas.dll-od nich dostarczonego do lokacji C:\WINDOWS\SYSTEM32 ---> g??w*** to daje i problem nadal wystÄ?puje
Rada forum sprawdzenie w rejestrze windowsa (regedit) numeru stanowiska---> numer podana jest wartosÄ? binarna "1" i tyle nie wiem co tu zmienic raczej NIC ProszÄ? o radÄ? i z g??ry dziekuje
PS osobiste odczucia w obs??udze programu KOSZMARNE jest tyle firm co potrafiÄ? zrobiÄ? porzÄ?dne programy ksiegowe gdzie dzia??ania na bazach sÄ? jeszcze bardziej skomplikowane a tu TAKI KWAS i to w 21wieku. SUPPORT ze strony KAMSOFTU---> nie ??artujcie TRAGICZNY --->nie do??Ä? ??e kupuje siÄ? licencje---> TOTALNA OLEWKA z ich strony... trzeba ich nekac telefonami ??eby cokolwiek zrobili/pomogli .. no po prostu dzia??aja jak chcÄ? bo sa w??asciwie monopolistÄ?!!!
Wracajac do tematu czy wie kto?? jak usunac ten prozaiczny problem pobrania numeru stanowiska przy ??adowaniu ksppsa tak ??eby w??Ä?cza?? sie za pierwszym razem a nie za n-tym??

z powa??aniem
Micha?? G.

widaÄ? ??e pps ewidentnie Tobie nie pasuje...
proponuje odej??Ä? od pps i zakupiÄ? program innej firmy

co do problemu to podobnie jak mpi radzÄ? pobraÄ? najnowszÄ? wersjÄ? instalacyjnÄ? ze strony kamsoftu (zwr??Ä? uwagÄ? ??eby to by??a wersja pe??na a nie tylko aktualizacja) i wczytaÄ? kopiÄ? bezpiecze??stwa. Przed instalacjÄ? proponujÄ? jeszcze odinstalowaÄ? firebirda i usunÄ?Ä? (lub zmieniÄ? nazwÄ?) folder firebirda z program files.
mo??na jeszcze usunÄ?Ä? z rejestru wpisy zwiÄ?zane z pps'em - oczywi??cie po uprzedniej kopi rejestru

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 21, 2009, 15:47:58 pm »
a nie pro??ciej jest pobraÄ? aktualnÄ? wersjÄ? instalacyjnÄ? ze strony kamsoftu? ona jest z firebirdem 2.0.

Pr??bujesz czystego PPSa zainstalowaÄ? czy ju?? masz program od dawna? Pytam bo co?? mi siÄ?tu nie zgadza... przej??cie na 2.0 by??o do??Ä? dawno temu, wiÄ?c czemu teraz instalujesz starÄ? instalkÄ? z 1.5 i uaktualniasz firebirda?

tak mam stara p??ytke od kamsoftu z firebirdem 1.5 i instaluje wszystko na nowym czytaj... czystym systemie, BAZÄ? kt??ra uleg??a uszkodzeniu mam wys??anÄ? przez ftp do naprawy do kamsoftu (notabene malutka bo ~~200mb) cieszy?? bym sie jesli poczestowaliby??cie mnie linkiem do nowej instalki ksppsa Pozdrawiam
aha kopie bezpiecze??stwa najaktualniejsza mam z 05.09.2009 i dlatego tak zale??y mi na odratowaniu tej bazy ze starego komputera
Cytuj
widaÄ? ??e pps ewidentnie Tobie nie pasuje...
proponuje odej??Ä? od pps i zakupiÄ? program innej firmy
...przepraszam ??e skrzywi??em siÄ? na ... Boga...;-)


update pobieram nowÄ? wersje z tÄ?d ---> http://www.kamsoft.pl/prod/pps/index.htm

Oki Panowie uda??o siÄ? jednak data asysty mi mine??a a Bogowie wy??aczyli serwer... ;-/
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2009, 16:43:33 pm wysłana przez michas100 »
:-)

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 21, 2009, 17:50:32 pm »
widaÄ? ??e pps ewidentnie Tobie nie pasuje...
proponuje odej??Ä? od pps i zakupiÄ? program innej firmy
Polecam DjEryk ~ to dopiero dostaniesz sza??u :p
Pozdro
Zibi

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 21, 2009, 17:59:00 pm »
widaÄ? ??e pps ewidentnie Tobie nie pasuje...
proponuje odej??Ä? od pps i zakupiÄ? program innej firmy
Polecam DjEryk ~ to dopiero dostaniesz sza??u :p
Pozdro
Zibi
No tak mam to demo tego Eryka chyba dzia??a tylko gdzie?? na ??lÄ?sku... w ka??dym razie w bardzo ma??ym zakresie...
:-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 170
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]