collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!  (Przeczytany 18471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 21, 2009, 18:23:06 pm »
widaÄ? ??e pps ewidentnie Tobie nie pasuje...
proponuje odej??Ä? od pps i zakupiÄ? program innej firmy

To nie jest g??upi pomys??, zamknij rok rozliczeniowy na PPS i nowy rok 2010 mo??esz rozpoczÄ?Ä? ju?? na nowym sofcie.

Polecam DjEryk ~ to dopiero dostaniesz sza??u :p

No tak mam to demo tego Eryka chyba dzia??a tylko gdzie?? na ??lÄ?sku... w ka??dym razie w bardzo ma??ym zakresie...

Mam w jednej przychodni drEryka i nie jest tak ??le. ?šwietny program jak chcesz co?? wiÄ?cej opr??cz prowadzenia rozlicze??, proste menu, wszystkie druki, recepty, L4, PPS-owi pod tym wzglÄ?dem du??o brakuje. RozliczaÄ? z NFZ te?? siÄ? da, ale tylko umowy AOS, POZ.

Mo??esz te?? spr??bowaÄ? programu firmy ABG mMedica, (demo -> http://www.mmedica.abg.com.pl/?TabId=71) mam ju?? drugi rok jednÄ? instalacjÄ? i raczej nie ma problem??w z rozliczaniem siÄ? z NFZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 21, 2009, 18:33:40 pm »
update pobieram nowÄ? wersje z tÄ?d ---> http://www.kamsoft.pl/prod/pps/index.htm

pe??nÄ? wersjÄ? te?? pobierasz z tego miejsca. Wybierasz przycisk [POBIERZ INSTALATOR].
Ca??o?? podobnie jak aktualizacja jest spakowana zipem i ma chyba ok 80MB. Je??li masz swojÄ? bazÄ? w Kamsofcie to ode??lÄ? Ci prawdopodobnie w formie kopii bezpiecze??stwa - nie wiem tylko czy w aktualnej wersji. Spytaj ich o to i popro??, ??eby wys??ali w tej wersji kt??rÄ? pobierzesz. Potem sobie odtworzysz to co przy??lÄ? i po sprawie.
A przede wszystkim przed instalowaniem nowego PPS skopiuj na wszelki wypadek poprzedni katalog w inne miejsce albo zmien mu nazwÄ?. ??eby by??a kopia jak co?? popsujesz  ;)

Oki Panowie uda??o siÄ? jednak data asysty mi mine??a a Bogowie wy??aczyli serwer... ;-/

nie wiem dok??adnie o co Tobie chodzi. Co siÄ? uda??o? PobraÄ? instalkÄ?? Jaki serwer wy??Ä?czyli?

EDIT: nie doczyta??em, ??e instalujesz na nowym komputerze - w takim przypadku oczywi??cie starego PPS nie kopiujesz bo nie masz  :)

A jakÄ? wersjÄ? programu masz teraz na starym komputerze?
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2009, 18:37:06 pm wysłana przez mpi »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 21, 2009, 18:44:50 pm »
Oki Panowie uda??o siÄ? jednak data asysty mi mine??a a Bogowie wy??aczyli serwer... ;-/

nie wiem dok??adnie o co Tobie chodzi. Co siÄ? uda??o? PobraÄ? instalkÄ?? Jaki serwer wy??Ä?czyli?

Ma starÄ? licencjÄ?, kt??rej sko??czy??a siÄ? data asysty i nie mo??e zainstalowaÄ? nowej wersji programu. Musisz zainstalowaÄ? program z nowÄ? licencjÄ?, skopiuj jÄ? ze starego komputera i wtedy powinno siÄ? daÄ? zainstalowaÄ? program.

Pozdrawiam
Bartosz

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 21, 2009, 20:29:37 pm »

Mam w jednej przychodni drEryka i nie jest tak ??le. ?šwietny program jak chcesz co?? wiÄ?cej opr??cz prowadzenia rozlicze??, proste menu, wszystkie druki, recepty, L4, PPS-owi pod tym wzglÄ?dem du??o brakuje. RozliczaÄ? z NFZ te?? siÄ? da, ale tylko umowy AOS, POZ.
Ciekawi mnie czy nie dostajesz sza??u z wiecznym wysy??aniem raport??w do poprawy do dr eryka - no chyba ??e ju?? co?? poprawili i mo??na samemu poprawiaÄ? :)
Pozdro

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 21, 2009, 21:04:36 pm »
a nie pro??ciej jest pobraÄ? aktualnÄ? wersjÄ? instalacyjnÄ? ze strony kamsoftu? ona jest z firebirdem 2.0.

Pr??bujesz czystego PPSa zainstalowaÄ? czy ju?? masz program od dawna? Pytam bo co?? mi siÄ?tu nie zgadza... przej??cie na 2.0 by??o do??Ä? dawno temu, wiÄ?c czemu teraz instalujesz starÄ? instalkÄ? z 1.5 i uaktualniasz firebirda?

tak mam stara p??ytke od kamsoftu z firebirdem 1.5 i instaluje wszystko na nowym czytaj... czystym systemie, BAZÄ? kt??ra uleg??a uszkodzeniu mam wys??anÄ? przez ftp do naprawy do kamsoftu (notabene malutka bo ~~200mb) cieszy?? bym sie jesli poczestowaliby??cie mnie linkiem do nowej instalki ksppsa Pozdrawiam
aha kopie bezpiecze??stwa najaktualniejsza mam z 05.09.2009 i dlatego tak zale??y mi na odratowaniu tej bazy ze starego komputera
Cytuj
widaÄ? ??e pps ewidentnie Tobie nie pasuje...
proponuje odej??Ä? od pps i zakupiÄ? program innej firmy
...przepraszam ??e skrzywi??em siÄ? na ... Boga...;-)


update pobieram nowÄ? wersje z tÄ?d ---> http://www.kamsoft.pl/prod/pps/index.htm

Oki Panowie uda??o siÄ? jednak data asysty mi mine??a a Bogowie wy??aczyli serwer... ;-/

format wymiany danych jest otwarty, proponujÄ? samemu klepaÄ? pliki XML ;) lub napisaÄ? do tego program

co do licencji to tak jak Bartosz m??wi skopuj plik z licencjÄ? ze starego kompa i wczytaj podczas instalacji najnowszej wersji pobranej z ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/ArchiwumZIP/KS-PPSinstalacja.ZIP
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2009, 21:06:43 pm wysłana przez miszol »

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 22, 2009, 10:49:24 am »
Witam tak zrobi??em licencje pobra??em z instalki z uszkodzonego komputera gdy?? ta na p??ycie od kamsoftu nie pozwala??a na zainstalowanie Ksppsa ze strone oczywi??cie tam pobra??em PE?NÄ? WERSJÄ?.
Teraz odpowiadam co znaczy ??e wy??Ä?czyli serwer czÄ?sto gÄ?sto zdarza  siÄ? tak ??e na weekend "Bogowie" grzebiÄ? cos w serwerze ---> tym odpowiedzialnym za aktualizacje automatyczne KS-PPSa wiÄ?c i tak siÄ? sta??o tym razem, Sami mozecie sobie to sprawdziÄ? klikajÄ?c Aktualizacja w KSPPSie wyskoczy dostÄ?p zablokowany ... trwa modernizowanie serwera, w wersji kt??rÄ? chcia??em instalowaÄ? pierwotnie czytaj starej nie ma tego komunikatu tylko jest b??Ä?d, spowodowane jest to tym i?? KS-PPS jest programem rozwojowym i kod (tego starego programu-mojej starej pp??ytki instalacyjnej) tego nie uwzglÄ?dnia??.
Co do los??w mojej bazy przes??anej do Kamsoftu to przes??a??em im samÄ? bazÄ? *.dbf dlatego i?? kopii bezpiecze??stwa nie mo??na by??o zrobiÄ? z uwagii na uszkodzenie bazy, noatomiast pewnÄ? i dzia??ajÄ?ca kopie bezpiecze??stawa mam z 05.09.09r----> czyli dawno i sporo bym musia?? siÄ? napisaÄ? od tamtego czasu. W piÄ?tek 20.11.2009 po rozmowie z serwisem Kamsoftu powiedzieli mi ??e baza jest ju?? w??asciwie naprawiona i ??e faktycznie skopanych by??o pare rekord??w odpowiedzialnych za deklaracje i ??e wszytko bÄ?dzie ok i ??ebym nie dzwoni??, ??e siÄ? sami odezwÄ?... jednak narazie cisza!
a czas p??ynie.... sobie... niecierpliwie czakam do poniedzia??ku... majÄ?c ju?? wszystko przygotowane na nowym komputerze.
:-)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 22, 2009, 11:26:52 am »

Mam w jednej przychodni drEryka i nie jest tak ??le. ?šwietny program jak chcesz co?? wiÄ?cej opr??cz prowadzenia rozlicze??, proste menu, wszystkie druki, recepty, L4, PPS-owi pod tym wzglÄ?dem du??o brakuje. RozliczaÄ? z NFZ te?? siÄ? da, ale tylko umowy AOS, POZ.
Ciekawi mnie czy nie dostajesz sza??u z wiecznym wysy??aniem raport??w do poprawy do dr eryka - no chyba ??e ju?? co?? poprawili i mo??na samemu poprawiaÄ? :)
Pozdro

Co?? za co??, ja sobie lubiÄ? sobie pod??ubaÄ? w xml-u. Z drugiej strony to dyskredytuje program, ??e by program nie umia?? robiÄ? korekt dla u??ytkownika PPSa to jaki?? absurd.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 22, 2009, 12:16:08 pm »
Witam tak zrobi??em licencje pobra??em z instalki z uszkodzonego komputera gdy?? ta na p??ycie od kamsoftu nie pozwala??a na zainstalowanie Ksppsa ze strone oczywi??cie tam pobra??em PE?NÄ? WERSJÄ?.
Teraz odpowiadam co znaczy ??e wy??Ä?czyli serwer czÄ?sto gÄ?sto zdarza  siÄ? tak ??e na weekend "Bogowie" grzebiÄ? cos w serwerze ---> tym odpowiedzialnym za aktualizacje automatyczne KS-PPSa wiÄ?c i tak siÄ? sta??o tym razem, Sami mozecie sobie to sprawdziÄ? klikajÄ?c Aktualizacja w KSPPSie wyskoczy dostÄ?p zablokowany ... trwa modernizowanie serwera, w wersji kt??rÄ? chcia??em instalowaÄ? pierwotnie czytaj starej nie ma tego komunikatu tylko jest b??Ä?d, spowodowane jest to tym i?? KS-PPS jest programem rozwojowym i kod (tego starego programu-mojej starej pp??ytki instalacyjnej) tego nie uwzglÄ?dnia??.
Co do los??w mojej bazy przes??anej do Kamsoftu to przes??a??em im samÄ? bazÄ? *.dbf dlatego i?? kopii bezpiecze??stwa nie mo??na by??o zrobiÄ? z uwagii na uszkodzenie bazy, noatomiast pewnÄ? i dzia??ajÄ?ca kopie bezpiecze??stawa mam z 05.09.09r----> czyli dawno i sporo bym musia?? siÄ? napisaÄ? od tamtego czasu. W piÄ?tek 20.11.2009 po rozmowie z serwisem Kamsoftu powiedzieli mi ??e baza jest ju?? w??asciwie naprawiona i ??e faktycznie skopanych by??o pare rekord??w odpowiedzialnych za deklaracje i ??e wszytko bÄ?dzie ok i ??ebym nie dzwoni??, ??e siÄ? sami odezwÄ?... jednak narazie cisza!
a czas p??ynie.... sobie... niecierpliwie czakam do poniedzia??ku... majÄ?c ju?? wszystko przygotowane na nowym komputerze.
to ju?? nie wiem, uda??o siÄ? zainstalowaÄ? najnowszÄ? wersjÄ? u??ywajÄ?c pliku licencyjnego ze starego kompa?
co do kopii bezpiecze??stwa to dobrym nawykiem jest robienie jej codziennie

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 22, 2009, 12:44:15 pm »
Witam tak zrobi??em licencje pobra??em z instalki z uszkodzonego komputera gdy?? ta na p??ycie od kamsoftu nie pozwala??a na zainstalowanie Ksppsa ze strone oczywi??cie tam pobra??em PE?NÄ? WERSJÄ?.
Teraz odpowiadam co znaczy ??e wy??Ä?czyli serwer czÄ?sto gÄ?sto zdarza  siÄ? tak ??e na weekend "Bogowie" grzebiÄ? cos w serwerze ---> tym odpowiedzialnym za aktualizacje automatyczne KS-PPSa wiÄ?c i tak siÄ? sta??o tym razem, Sami mozecie sobie to sprawdziÄ? klikajÄ?c Aktualizacja w KSPPSie wyskoczy dostÄ?p zablokowany ... trwa modernizowanie serwera, w wersji kt??rÄ? chcia??em instalowaÄ? pierwotnie czytaj starej nie ma tego komunikatu tylko jest b??Ä?d, spowodowane jest to tym i?? KS-PPS jest programem rozwojowym i kod (tego starego programu-mojej starej pp??ytki instalacyjnej) tego nie uwzglÄ?dnia??.
Co do los??w mojej bazy przes??anej do Kamsoftu to przes??a??em im samÄ? bazÄ? *.dbf dlatego i?? kopii bezpiecze??stwa nie mo??na by??o zrobiÄ? z uwagii na uszkodzenie bazy, noatomiast pewnÄ? i dzia??ajÄ?ca kopie bezpiecze??stawa mam z 05.09.09r----> czyli dawno i sporo bym musia?? siÄ? napisaÄ? od tamtego czasu. W piÄ?tek 20.11.2009 po rozmowie z serwisem Kamsoftu powiedzieli mi ??e baza jest ju?? w??asciwie naprawiona i ??e faktycznie skopanych by??o pare rekord??w odpowiedzialnych za deklaracje i ??e wszytko bÄ?dzie ok i ??ebym nie dzwoni??, ??e siÄ? sami odezwÄ?... jednak narazie cisza!
a czas p??ynie.... sobie... niecierpliwie czakam do poniedzia??ku... majÄ?c ju?? wszystko przygotowane na nowym komputerze.
to ju?? nie wiem, uda??o siÄ? zainstalowaÄ? najnowszÄ? wersjÄ? u??ywajÄ?c pliku licencyjnego ze starego kompa?
co do kopii bezpiecze??stwa to dobrym nawykiem jest robienie jej codziennie
witam tak uda??o siÄ?... wiem ??e jest dobrym nawykiem ... teraz bÄ?de o tym pamiÄ?ta??... BTW kopie bezpiecze??stwa umieszcza??em r??wnie?? na p??ytkach cd(wypalanie) a na niej napisana data(mam takie pude??ko z napisem ..kopie bezpiecze??stawa)

edit: 14:10 w??aczyli serwer:... i pobra??em licencje teraz oczekiwanie na naprawiona baze danych...
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2009, 14:55:44 pm wysłana przez michas100 »
:-)

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 24, 2009, 21:30:45 pm »
Witam Wszystkich no dzisiaj dosta??em naprawiona baze i pobra??em z ftp... program dzia??a... wreszcie aha nie wiedzia??em ??e ta "przyjemno??Ä?" kosztuje 300z??... netto...
:-)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 24, 2009, 22:18:16 pm »
Witam Wszystkich no dzisiaj dosta??em naprawiona baze i pobra??em z ftp... program dzia??a... wreszcie aha nie wiedzia??em ??e ta "przyjemno??Ä?" kosztuje 300z??... netto...

No niestety gwarancja nie obejmuje tego typu sytuacji i trzeba p??aciÄ?, a wystarczy??o by po??wiÄ?ciÄ? 5 minut i wydaÄ? 30z?? na PenDrive (USB Flash):

Szczeg????owe warunki pkt. 11
11.   Gwarancja nie obejmuje wadliwej pracy Systemu, je??eli powodem wadliwej pracy oka??e siÄ? w szczeg??lno??ci:
(...)
2.   ca??kowita lub czÄ???ciowa utrata danych spowodowana nieprzestrzeganiem przez Klienta zasad w??a??ciwej Eksploatacji Systemu w zakresie sporzÄ?dzania codziennych kopii archiwalnych bazy danych,
(...)
Pozdrawiam
Bartosz

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 25, 2009, 06:55:13 am »
Witam Wszystkich no dzisiaj dosta??em naprawiona baze i pobra??em z ftp... program dzia??a... wreszcie aha nie wiedzia??em ??e ta "przyjemno??Ä?" kosztuje 300z??... netto...

No niestety gwarancja nie obejmuje tego typu sytuacji i trzeba p??aciÄ?, a wystarczy??o by po??wiÄ?ciÄ? 5 minut i wydaÄ? 30z?? na PenDrive (USB Flash):

Szczeg????owe warunki pkt. 11
11.   Gwarancja nie obejmuje wadliwej pracy Systemu, je??eli powodem wadliwej pracy oka??e siÄ? w szczeg??lno??ci:
(...)
2.   ca??kowita lub czÄ???ciowa utrata danych spowodowana nieprzestrzeganiem przez Klienta zasad w??a??ciwej Eksploatacji Systemu w zakresie sporzÄ?dzania codziennych kopii archiwalnych bazy danych,
(...)
dok??adnie tak... jednak ciekawym jestem jakby kspps by?? postawiony na np... Linux Slackware czy by spisywa?? sie lepiej niz pod Windows, bo przecie?? firebirda mo??na z paczki zainstalowaÄ? na slacku bez problemu... Pozdrawiam
Edit: jednak na linuxie mo??emy postawiÄ? jedynie serwer plik??w a niestety do pracy potrzeba nam wtedy klienta windowsowego (IMO)
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2009, 06:58:27 am wysłana przez michas100 »
:-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 25, 2009, 10:29:52 am »
[2.   ca??kowita lub czÄ???ciowa utrata danych spowodowana nieprzestrzeganiem przez Klienta zasad w??a??ciwej Eksploatacji Systemu w zakresie sporzÄ?dzania codziennych kopii archiwalnych bazy danych,

ale w tym przypadku by?? chyba problem uszkodzenia bazy a nie utraty danych? Co mi po codziennej kopii bezpiecze??stwa je??li baza uszkodzi??a siÄ? np. miesiÄ?c temu a b??Ä?d wyszed?? dopiero teraz?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 25, 2009, 10:37:30 am »
Witam Wszystkich no dzisiaj dosta??em naprawiona baze i pobra??em z ftp... program dzia??a... wreszcie aha nie wiedzia??em ??e ta "przyjemno??Ä?" kosztuje 300z??... netto...

No niestety gwarancja nie obejmuje tego typu sytuacji i trzeba p??aciÄ?, a wystarczy??o by po??wiÄ?ciÄ? 5 minut i wydaÄ? 30z?? na PenDrive (USB Flash):

Szczeg????owe warunki pkt. 11
11.   Gwarancja nie obejmuje wadliwej pracy Systemu, je??eli powodem wadliwej pracy oka??e siÄ? w szczeg??lno??ci:
(...)
2.   ca??kowita lub czÄ???ciowa utrata danych spowodowana nieprzestrzeganiem przez Klienta zasad w??a??ciwej Eksploatacji Systemu w zakresie sporzÄ?dzania codziennych kopii archiwalnych bazy danych,
(...)
dok??adnie tak... jednak ciekawym jestem jakby kspps by?? postawiony na np... Linux Slackware czy by spisywa?? sie lepiej niz pod Windows, bo przecie?? firebirda mo??na z paczki zainstalowaÄ? na slacku bez problemu... Pozdrawiam
Edit: jednak na linuxie mo??emy postawiÄ? jedynie serwer plik??w a niestety do pracy potrzeba nam wtedy klienta windowsowego (IMO)

no niestety nie ma tak latwo!
w chwili obecnej nie postawisz PPSa z Firebirdem na linuxie poniewaz nie ma bibliotek kamsoftowych pod firebirda 2.0 dla linuxa (dla 1.5 podobno byly)
sam program to inna sprawa bo chodzi tylko pod windowsem ale wg mnie nie ma problemu zeby pod linuxem zrobic udostepniony zasob na Sambie i na nim zainstalowac program z ktorejs stacji roboczej tak zeby dalo sie z tego robic aktualizacje glownego programu i zeby klienty mialy sie z czego aktualizowac

PPSa z linuxem da sie postawic w chwili obecnej jezeli masz baze na Oracle

pozdrawiam

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: KS-PPS b??Ä?d pobierania numeru stanowiska REVIEW!
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 25, 2009, 13:22:23 pm »
Witam Wszystkich no dzisiaj dosta??em naprawiona baze i pobra??em z ftp... program dzia??a... wreszcie aha nie wiedzia??em ??e ta "przyjemno??Ä?" kosztuje 300z??... netto...

No niestety gwarancja nie obejmuje tego typu sytuacji i trzeba p??aciÄ?, a wystarczy??o by po??wiÄ?ciÄ? 5 minut i wydaÄ? 30z?? na PenDrive (USB Flash):

Szczeg????owe warunki pkt. 11
11.   Gwarancja nie obejmuje wadliwej pracy Systemu, je??eli powodem wadliwej pracy oka??e siÄ? w szczeg??lno??ci:
(...)
2.   ca??kowita lub czÄ???ciowa utrata danych spowodowana nieprzestrzeganiem przez Klienta zasad w??a??ciwej Eksploatacji Systemu w zakresie sporzÄ?dzania codziennych kopii archiwalnych bazy danych,
(...)
dok??adnie tak... jednak ciekawym jestem jakby kspps by?? postawiony na np... Linux Slackware czy by spisywa?? sie lepiej niz pod Windows, bo przecie?? firebirda mo??na z paczki zainstalowaÄ? na slacku bez problemu... Pozdrawiam
Edit: jednak na linuxie mo??emy postawiÄ? jedynie serwer plik??w a niestety do pracy potrzeba nam wtedy klienta windowsowego (IMO)

no niestety nie ma tak latwo!
w chwili obecnej nie postawisz PPSa z Firebirdem na linuxie poniewaz nie ma bibliotek kamsoftowych pod firebirda 2.0 dla linuxa (dla 1.5 podobno byly)
sam program to inna sprawa bo chodzi tylko pod windowsem ale wg mnie nie ma problemu zeby pod linuxem zrobic udostepniony zasob na Sambie i na nim zainstalowac program z ktorejs stacji roboczej tak zeby dalo sie z tego robic aktualizacje glownego programu i zeby klienty mialy sie z czego aktualizowac

PPSa z linuxem da sie postawic w chwili obecnej jezeli masz baze na Oracle

pozdrawiam
witam znaczy ??e na linuxie musia??by byÄ? firebird 2.0 hmmm ja na slacku postawiony mam firebird1.5(inne programy nie do nfztu z niego korzystajÄ? np.. Tales w??asnie zas??b udostÄ?pniony przez SMB(samba)i na windowsie podmapowany dysk) pzdr:-)
:-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 183
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]