collapse

Reklama


Autor Wątek: Weryfikacja poprawno??ci adres??w w POZ  (Przeczytany 2795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Weryfikacja poprawno??ci adres??w w POZ
« dnia: Lipca 27, 2009, 18:09:25 pm »
Witam,

Wielkopolski Oddzia?? NFZ (nie wiem czy inne r??wnie??) znalaz?? sobie kolejnÄ? rzecz do weryfikacji. Tym razem - adresy podopiecznych POZ.

"W systemie SZOI zostanÄ? umieszczone dla Pa??stwa 2 dodatkowe komunikaty z nieprawid??owo??ciami w zakresie przekazywania tych danych tak aby przed weryfikacjÄ? pa??dziernikowÄ? poprawiÄ? te dane.

Zestawienie prezentujÄ?ce z jakich gmin, powiat??w i wojew??dztw posiadajÄ? Pa??stwo osoby – do oceny przez Pa??stwa prawid??owo??ci tych danych (dane sÄ? dostÄ?pne tylko dla os??b w kt??rych kodu terytorialnego gminy wg GUS jest okre??lony)
Zestawienie szczeg????owe os??b kt??re majÄ? nieprawid??owo??ci w adresach – z podaniem b??Ä?du. (ten komunikat otrzymajÄ? jedynie ?šwiadczeniodawcy, kt??rzy posiadajÄ? b??Ä?dy)
W/w zestawienia zostanÄ? udostÄ?pnione r??wnie?? pod koniec sierpnia i wrze??nia i bÄ?dÄ? siÄ? opiera??y na aktualnych listach POZ z danego miesiÄ?ca celem weryfikacji skuteczno??ci poprawiania tych danych.

Baza terytorialna gmin i miejscowo??ci jest publikowana na stronach G????wnego UrzÄ?du Statystycznego - http://www.stat.gov.pl/bip/36_PLK_HTML.htm.

Przed przystÄ?pieniem do poprawy tych danych prosimy aby zwr??cili siÄ? Pa??stwo do Producent??w Pa??stwa oprogramowania celem wskazania najskuteczniejszych metod poprawy tych b??Ä?d??w."

Moje pytanie jest podobne jak w akapicie powy??ej - jak naj??atwiej jest poprawiaÄ? takie b??Ä?dny adresy? Wydaje mi siÄ?, ??e excelu, ale chcia??abym wiedzieÄ? czy kto?? ma inny pomys??.

Na koniec chwila narzekania na KAMSOFT - b??Ä?dy wy??apane przez NFZ dotyczÄ? (przynajmniej u mnie) tylko miejscowo??ci. Nie zamierzam siÄ? czepiaÄ? b??Ä?d??w wynikajÄ?cych z importu pacjent??w z excela w 2000 roku (wtedy u Wlkp. wprowadzano ksswd). Ale ja mam r??wnie?? b??Ä?dy w miejscowo??ciach, kiedy pacjent by?? ju?? wpisywany bezpo??rednio do ksswd lub pps, gdzie miejscowo??Ä? zosta??a wybrana z listy w programie ??? A teraz jakim?? cudem jest b??Ä?dna... Kto?? wie, jakim cudem ???




Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Weryfikacja poprawno??ci adres??w w POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 27, 2009, 19:51:05 pm »
Powinna?? siÄ? zainteresowaÄ? funkcjÄ? serwisowÄ? udostÄ?pnionÄ? w aktualizacji 2009.03.1.0 z dnia 2009-07-09. Osobi??cie jej nie testowa??em.

Modu?? SERWIS -> baza danych -> pacjent -> uzupe??nienie gmin pacjent??w na podstawie miejscowo??ci.

Wykonanie funkcji pozwoli powiÄ?zaÄ? miejsca zamieszkania pacjent??w z gminami. PowiÄ?zanie dotyczy tylko tych pacjent??w, kt??rzy nie majÄ? wype??nionych danych gminy.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Weryfikacja poprawno??ci adres??w w POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 28, 2009, 09:32:09 am »
ja b??Ä?dnych adres??w mam oko??o 0,2% wiÄ?c my??lÄ? ??e poradzÄ? sobie z poprawami z modu??u rozliczenia->pacjenci

my??lÄ? ??e b??Ä?dy w miejscowo??ciach mogÄ? wynikaÄ? ze zmian nazw miejscowo??ci (co siÄ? zdarza)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 41
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9347 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3115 Wiadomości
09061303
3047 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]