collapse

Reklama

Autor Wątek: KS-EDM SUITE (c)  (Przeczytany 1079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Profesor Wilczur

• Ekspert
  • Pomógł? 68
  • W-M OW NFZ
Odp: KS-EDM SUITE (c)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2021, 13:14:07 pm »
[...]
Dlaczego Media-Markt, Ikea nie muszą przekazywać operacji na kartach kredytowych klientów "do chmury" i płacić za ich utrzymanie. Dlaczego ?
Dlatego, że państwo nie zostało dopuszczone do tego by cokolwiek Ikei narzucić.
[...]
A czasem nie wprowadzili kas fiskalnych online? Poza tym jeszcze JPK i inne takie...

No i teoretycznie można prowadzić działalność w czymś darmowym + gabinet.gov.pl do P1.

Offline Paweł

• Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 446
  • Zachodniopomorski OW
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2021, 13:21:33 pm »
A czasem nie wprowadzili kas fiskalnych online? Poza tym jeszcze JPK i inne takie...

I muszą płacić grube tysiące za konieczność wysyłania i przechowywania tych danych?

Offline Michał

• ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 89
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2021, 20:35:34 pm »
hmm rozumiem a przynajmniej tak mi się zdaje zdanie wszystkich na ten temat, ale...

1. Uważam, że kwestia umożliwienia wymiany EDM jest ważna i dobrze, że chcą to wprowadzić.
2. Czy sposób wprowadzenia i mechanizmy do tego wybrane są najlepsze? Nie wiem. Nie jestem specjalistą. Ja osobiście bym wolał żeby tak jak "państwo" daje możliwość korzystania z darmowego gabinet.gov.pl do prowadzenia dokumentacji medycznej, dało też możliwość skorzystania z darmowej chmury i wtedy dzięki KS-EDMSuite można by np. wybrać czy dane będą synchronizowane ze zdalnym repozytorium Kamsoftu u siebie czy w chmurze (tak jest już teraz) czy darmowym repozytorium państwowym w chmurze (a może jeszcze z jakimś repozytorium w chmurze od innych dostawców).
3. Czy można porównywać mechanizmy dotyczące systemu fiskalnego i systemu ochrony zdrowia? Może i można, ale nie w tych kwestiach. Czy IKEA i Media-Markt potrzebują/muszą wymieniać się informacją o operacjach na kartach kredytowych? Wg mnie nie. Czy podmioty medyczne powinny mieć możliwość wymiany dokumentacji medycznej między sobą. Oczywiście, że tak.
4.zukes serio uważasz, że lekarzowi przychodni czy szpitalowi nie jest potrzebna wymiana EDM? Wg mnie najłatwiej jest to osiągnąć dzięki chmurze. Z chęcią poznam te prostsze i tańsze alternatywy, o których piszesz. Wg mnie jeżeli lekarz dzisiaj potrzebuje lub nie "pana informatyka", totak samo będzie go potrzebował lub nie i nie będzie konieczności posiadania specjalisty od chmury,
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline bartolinio

• Zaawansowany
  • **
  • Pomógł? 3
  • Zachodniopomorski OW
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2021, 14:41:03 pm »
jak wygląda proces zamówienia tego suite (wersja chmurowa) i potem proces wdrożenia?
robią to sami?
zdalnie czy ktoś przyjeżdża?
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2021, 15:00:39 pm wysłana przez bartolinio »

Offline 09061303

• Global Moderator
  • Ekspert
  • Pomógł? 267
  • Podkarpacki OW
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2021, 00:13:41 am »
W tym temacie masz dwa elementy. ZSI-REPa i Suitea. W cenniku przynajmniej someda jest opcja wdrożenia - 1500zł netto dla pakietu B. W tym podejrzewam zrobią Ci jedno i drugie. Suite działa podobno na Azure MSowym, także to wpięcie się pewnie tylko w usługę. ZSI-REP do ogarnięcia zdalnie. Jeśli dasz radę hardwarową stronę ogarnąć sam, to resztę zrobią zdalnie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Daro

• Początkujący
  • *
  • Pomógł? 0
Odp: KS-EDM SUITE - ZSI-REP konfiguracja
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2021, 12:48:03 pm »
Witam, a może już ktoś konfigurował EDM suit i usługę ZSI-REP na KSPPS (licencję już mam)
- czy już można włączyć tą usługę na KSPPS można już to konfigurować,
myślę o instrukcji która jest dostępna w tym temacie - EDM suit i usługę ZSI-REP
czy bez pomocy Kamsoftu się nie obejdzie?

można prosić o jakieś sugestie, może już ktoś to robił,
 ::)
Darek

* Kalendarz Świadczeniodawcy

Maj 2021
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2 3 4 5 6 7 [8]
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31