collapse

Reklama


Autor Wątek: PROBLEM z w??a??ciwÄ? aktywacjÄ? deklaracji - zadaniowa forma finansowania piel. ??r.  (Przeczytany 4391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Witam,
mam kolejny problem  :'(
po wys??aniu deklaracji do SZOI otrzyma??em raport o b??Ä?dach nr 88 dla wszystkich przes??anych deklaracji "brak ??wiadczenia w umowie umo??liwiajÄ?cego rozliczenie deklaracji".

Podejrzewam, ??e niew??a??ciwie je aktywowa??em i podczas pr??by "aktywuj wszystkie"  w karcie "wyb??r zakontraktowanej us??ugi pakietu" mam puste pola - nic nie mogÄ? wybraÄ?, bo nic nie ma, a chyba powinna byÄ? mo??liwo??Ä? wyboru w moim przypadku pozycja "zadaniowa forma finansowania" z pliku umowy.

Program zarejestrowany, umowa wczytana, wszystkie ??wiadcznia i produkty za miesiÄ?c kwiecie?? wprowadzone.
PodglÄ?dajÄ?c umowÄ? widzÄ? jej pozycje - r??wnie?? zadaniowÄ? formÄ? finansowania - ??wiadczenia i produkty mogÄ? wprowadzaÄ? (wybierajÄ?c pozycje z umowy), a nie mogÄ? w??a??ciwie aktywowaÄ? deklaracji.

Pom????cie proszÄ?, bo ma??o zosta??o czasu.

Czy mo??na to jako?? naprawiÄ?? Czy lepiej zainstalowaÄ? od nowa, wczytaÄ? pliki licencji i odtworzyÄ? kopiÄ?, ale czy to ponownie nie powieli w/w b??Ä?du?

Mo??e co?? siÄ? "sypnÄ???o" podczas aktualizacji do wersji 2008.01.1.1 ?

Pozdrawiam i z nieciepliwo??ciÄ? wyglÄ?dam kolejnej pomocy.
KRZYSZTOF
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2008, 23:11:45 pm wysłana przez KRZYSZTOF »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3184
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
swego czasu mia??em taki b??Ä?d poniewa?? czÄ???Ä? deklaracji mia??a zaznaczonÄ? opcjÄ? "Deklaracja nie jest podstawÄ? p??atno??ci". Po wyczyszczeniu tego pola i ponownym wys??aniu deklaracji b??Ä?dy zniknÄ???y.
Problem polega na tym, ??e ja rozliczam siÄ? wg stawki kapitacyjnej, wiÄ?c nie mog??em mieÄ? tej opcji. Ty skoro rozliczasz wg formy zadaniowej chyba powiniene?? mieÄ? jÄ? jednak zaznaczonÄ?.
Mo??e to tylko taka informacja, ??e nie dostaniesz kasy za deklaracje i musisz siÄ? do tego przyzwyczaiÄ?? Poczekaj na kogo?? kto mia?? z tym do czynienia albo zadzwo?? do kamsoftu tudzie?? informatyk??w oddzia??owych NFZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
swego czasu mia??em taki b??Ä?d poniewa?? czÄ???Ä? deklaracji mia??a zaznaczonÄ? opcjÄ? "Deklaracja nie jest podstawÄ? p??atno??ci". Po wyczyszczeniu tego pola i ponownym wys??aniu deklaracji b??Ä?dy zniknÄ???y.
Problem polega na tym, ??e ja rozliczam siÄ? wg stawki kapitacyjnej, wiÄ?c nie mog??em mieÄ? tej opcji. Ty skoro rozliczasz wg formy zadaniowej chyba powiniene?? mieÄ? jÄ? jednak zaznaczonÄ?.

Te?? mi siÄ? tak wydaje. PamiÄ?tam kiedy?? pielÄ?gniarkom, kt??re zajmujÄ? siÄ? POZ z formÄ? zadaniowÄ? pisa??em skrypt w SQL, kt??ry w bazie zaznacza?? w??a??nie pole "Deklaracja nie jest podstawÄ? p??atno??ci".
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3184
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
od biedy zawsze mo??na wyeksportowaÄ? deklaracje do excela i tam w odpowiedniej kolumnie (nie pamiÄ?tam nazwy) zamiast T wpisaÄ? N. Tak zmodyfikowany plik zaimportowaÄ? i te?? powinno zadzia??aÄ?. :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Jak Wam nie dziÄ?kowaÄ?  ;D

O to chodzi??o !
Spr??bowa??em zmiany na jednej deklaracji i okno "wyb??r zakontraktowanej us??ugi  pakietu" ju?? mia?? wyglÄ?d poprawny i mo??liwo??c wyboru pozycji.

Wyeksportowa??em wszystkie deklaracje do Excela i w kolumnie KAPITACJA- ta w??a??nie, poprawiana deklaracja mia??a literkÄ? "N", a reszta "T".

Ale jeszcze pro??ba o ma??e rozwiniÄ?cie tematu. ChcÄ? mieÄ? pewno??Ä?, ??e teraz deklaracje "p??jdÄ?" w raporcie kompletne, bo nie bÄ?dzie czasu na kolejne poprawienie. Chcia??bym siÄ? dowiedzieÄ?, kt??re jeszcze kolumny MUSZÄ? byÄ? wype??nione?

SÄ? jeszcze puste "KOD US?UGI"; "KOD US?UGI SZCZEG???OWEJ" "NUMER PUNKTU UMOWY" i kilka innych, ale chyba mniej znaczÄ?cych, np.: "KOD CHOROBY", "NUMER LEGITYMACJI", "NUMER KARTY UBEZP. ZDROWOTNEGO", itp.

>>>>>>
OK. Deklaracje sÄ? w porzÄ?dku.  Te pozycje, kt??re wymieni??em wy??ej mogÄ? zostaÄ? puste.

Wys??a??em do SZOI raport  statystyczny z wykonanych ??wiadcze?? .swx - czekam na zwrotny.

Za??Ä?cznik nr 5 dla zadaniowej formy finansowania pielÄ?gniarki ??rodowiskowo rodzinnej POZ, p??ki co,  wykonuje siÄ? tylko w formie papierowej, drukujÄ?c Za??Ä?cznik nr 1 do zarzÄ?dzenia nr 22/2008/DSOZ (ten z kodami ??wiadcze??) wype??niajÄ?c na g??rze nazwÄ? ??wiadczeniodawcy, kod umowy (poda??em 3 - dwa z wydrukowanego raportu statystycznego i jeden z papierowego egzemplarza umowy - bo nie wiedzia??em, kt??ry jest w??a??ciwy) i okres sprawozdawczy - (np. 04-2008) nastÄ?pnie wype??nia siÄ? pozycjÄ? 2.1 wpisujÄ?c ilo??Ä? wykonaych ??wiadcze?? w jednej pozycji jedna kom??rka z lewej strony przed polem "komunikat dla ??wiadcze?? ambulatoryjnych i szpitalnych" (ilo??Ä? z raportu statystycznego), podpisuje siÄ? i sk??ada siÄ? w DELEGATURZE NFZ - tak jest przynajmniej u nas.

DziÄ?kujÄ? baaaaaaaaardzo michalszym i Bartosz za pomoc w przebrniÄ?ciu kolejnych barier i proszÄ? o dalszÄ? ??askawo??Ä? w pokonywaniu przysz??ych trudno??ci.

Pozdrawiam,
KRZYSZTOF
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2008, 15:45:09 pm wysłana przez KRZYSZTOF »

Yubei

  • Gość
Odp: PROBLEM z w??a??ciwÄ? aktywacjÄ? deklaracji - zadaniowa forma finansowania piel
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 09, 2009, 17:27:21 pm »
swego czasu mia??em taki b??Ä?d poniewa?? czÄ???Ä? deklaracji mia??a zaznaczonÄ? opcjÄ? "Deklaracja nie jest podstawÄ? p??atno??ci". Po wyczyszczeniu tego pola i ponownym wys??aniu deklaracji b??Ä?dy zniknÄ???y.
Problem polega na tym, ??e ja rozliczam siÄ? wg stawki kapitacyjnej, wiÄ?c nie mog??em mieÄ? tej opcji. Ty skoro rozliczasz wg formy zadaniowej chyba powiniene?? mieÄ? jÄ? jednak zaznaczonÄ?.

Te?? mi siÄ? tak wydaje. PamiÄ?tam kiedy?? pielÄ?gniarkom, kt??re zajmujÄ? siÄ? POZ z formÄ? zadaniowÄ? pisa??em skrypt w SQL, kt??ry w bazie zaznacza?? w??a??nie pole "Deklaracja nie jest podstawÄ? p??atno??ci".


Mam podobny problem, mo??e kto?? z was jest z woj. podlaskiego?
Wysy??am deklaracje z zaznaczonym polem "Deklaracja nie jest podstawÄ? p??atno??ci" ale po przes??aniu na SZOI pojawia mi siÄ? b??Ä?d importu. Kod b??Ä?du 88 Brak ??wiadczenia w umowie umo??liwiajÄ?cego rozliczenie deklaracji.
Czy powinienem co?? jeszcze ustawiÄ??
Jak wchodzÄ? w modu?? POZ i C5 Konfiguracja to opr??cz umowy powinienem zaznaczaÄ? jakie?? ??wiadczenie?

Wys??a??em raport statystyczny dla jednej osoby i wr??ci?? bez b??Ä?du. Informatyk z NFZ powiedzia?? ??eby tymi deklaracjami siÄ? nie przejmowaÄ? bo to co?? u nich ale ja chcia??bym mieÄ? pewno??Ä?, ??e u siebie mam wszystko dobrze poustawiane.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 16:14:57 pm wysłana przez Yubei »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 27
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9350 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3115 Wiadomości
09061303
3047 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:14 - 713KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 25.

[Pokaż zapytania]