collapse

Reklama


Autor Wątek: PROBLEM z wprowadzeniem świadczeń w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ  (Przeczytany 47209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Witam,
pr??bujÄ? pomagaÄ? ??onie w okie??znaniu PPSa do Indywidualnej Praktyki PielÄ?gniarki ?šrodowiskowej rozliczanej punktowo (zadaniowa forma rozliczania).
Program i licencjÄ? posiadamy od kilku dni, a kontrakt z NFZ podpisany jest od 1 kwietnia br.
Pliki rejestracyjny i umowy - wczytane.
Z pacjentami i aktywacjÄ? deklaracji sobie poradzili??my (tak mi siÄ? wydaje), ale nie bardzo udaje siÄ? nam wprowadziÄ? wykonane ??wiadczenia dla poszczeg??lnych pacjent??w. Niby system "podpowiada", ??e powinno siÄ? to robiÄ? w module POZ, ale wyglÄ?da nam to na spos??b rozliczania w formie kapitacyjnej, albo czego?? nie mo??emy znale??Ä? w instrukcji.

Czy kto?? znajÄ?cy zagadnienie m??g??y nam podpowiedzieÄ?, jak wprowadzaÄ? ??wiadczenia rozliczane punktowo dla pielÄ?gniarki ??rodowiskowo rodzinnej - bez gabinetu, tylko wizyty domowe, aby p????niej znalaz??y siÄ? one w wymaganych raportach wysy??anych do NFZ?

Pozdrawiam,
Krzysztof
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2009, 10:58:07 am wysłana przez Bartosz »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 24, 2008, 06:38:04 am »
Czy skonfigurowa??e?? odpowiednio modu?? POZ?
Powiniene?? wybraÄ? w nim (C5 Konfiguruj) umowÄ? na ten rok (z tego co piszesz to u ciebie powinna byÄ? tylko jedna do wyboru) i stawiasz "ptaszka" przy "Konfiguracja na 2008". Teraz po klikniÄ?ciu na "C3 PielÄ?gniarka" powinna siÄ? teoretycznie pojawiÄ? lista dostÄ?pnych ??wiadcze?? z katalogu pielÄ?gniarki (pobierana z umowy).
Tak to wg mnie powinno wyglÄ?daÄ? w teorii. Nie mam do czynienia z zadaniowÄ? formÄ? rozlicze??.

Je??eli to nie bÄ?dzie dzia??a??o to mo??esz jeszcze spr??bowaÄ? dodawaÄ? ??wiadczenia w module Rozliczenia --> C1 ?šwiadczenia. Klikasz "F2 Dodaj". W nowym oknie wybierasz pacjenta, przechodzisz do nowej zak??adki, wybierasz pracownika itd. nastÄ?pnie klikasz "F2 Dodaj pr." i tam z umowy wybierasz odpowiednie ??wiadczenie z umowy.
To r??wnie?? tylko i wy??Ä?cznie moje domys??y bo nie mam jak tego sprawdziÄ? w praktyce.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 24, 2008, 11:48:37 am »
Czy skonfigurowa??e?? odpowiednio modu?? POZ?
Powiniene?? wybraÄ? w nim (C5 Konfiguruj) umowÄ? na ten rok (z tego co piszesz to u ciebie powinna byÄ? tylko jedna do wyboru) i stawiasz "ptaszka" przy "Konfiguracja na 2008". Teraz po klikniÄ?ciu na "C3 PielÄ?gniarka" powinna siÄ? teoretycznie pojawiÄ? lista dostÄ?pnych ??wiadcze?? z katalogu pielÄ?gniarki (pobierana z umowy)

DziÄ?kujÄ? bardzo za szybkÄ? odpowied??, bo miesiÄ?c siÄ? ko??czy, a ja w lesie  :'(

To chyba dobry trop, bo nie mia??em wprowadzonej umowy do konfiguracji POZ, ale po wprowadzeniu umowy, zaznaczeniu ptaszka "Konfiguracja na 2008" rok - nie doda??y siÄ? automatycznie pozycje ??wiadcze?? z umowy.
ByÄ? mo??e trzeba je dodawaÄ? rÄ?cznie wpisujÄ?c z papierowego katalogu wszystkie pozycje ??wiadcze?? z umowy. Nie jest ich wiele - kilkadziesiÄ?t, ale nie wiem, czy przy dodawaniu rÄ?cznym wszystkie parametry us??ugi (kody, itp. bÄ?dzie mo??na uzupe??niÄ?, bo przy pr??bie dopisania takiej pozycji rÄ?cznie nie widzia??em miejsca do okre??lenia kodu, a nie chcÄ? czego?? namieszaÄ? w konfiguracji, czego nie m??g??bym odwr??ciÄ?.

WidaÄ? je natomiast w w module ROZLICZNIA - na g??rze ekranu w pozycjach do filtrowania, po wybraniu umowy.

Cytuj
Je??eli to nie bÄ?dzie dzia??a??o to mo??esz jeszcze spr??bowaÄ? dodawaÄ? ??wiadczenia w module Rozliczenia --> C1 ?šwiadczenia. Klikasz "F2 Dodaj". W nowym oknie wybierasz pacjenta, przechodzisz do nowej zak??adki, wybierasz pracownika itd. nastÄ?pnie klikasz "F2 Dodaj pr." i tam z umowy wybierasz odpowiednie ??wiadczenie z umowy...

Przy takiej pr??bie, po wybraniu C1 ?šwiadczenia - Rodzaj ??wiadczenia - "?šwiadczenia POZ" pokazuje siÄ? okienko ostrze??enia o tre??ci "?šwiadczenia POZ nale??y wprowadzaÄ? w module POZ" i rodzaj ??wiadczenia (POZ) nie daje siÄ? "zatrzymaÄ?" w tym oknie.

Bardzo proszÄ? o jakie?? dalsze sugestie

Pzdr.
Krzysztof

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 24, 2008, 12:11:49 pm »
Niestety nie wiem czy po rÄ?cznym dodaniu bÄ?dzie wszystko ok.

W module rozliczenia w polu Rodzaj ??wiadczenia wybierz Leczenie ambulatoryjne zamiast ?šwiadczenie POZ.

Spr??buj wpisaÄ? kilka ??wiadcze?? w module POZ i wyeksportuj do .xls p????niej zr??b to samo w module Rozliczenia. Sprawd?? czy sÄ? wszystkie wymagane dane.

Je??eli nikt kto ma z tym do czynienia Ci jeszcze nie odpowie to najlepiej i tak napisaÄ? maila do Kamsoftu z pro??bÄ? o wyja??nienie jak to powinno siÄ? robiÄ? (gdyby?? siÄ? dowiedzia?? to napisz na forum).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 24, 2008, 12:17:21 pm »
Ja mia??em do wpisania 1 osobÄ? spoza wojew??dztwa u lekarza POZ. W module rozliczenia te?? nie mog??em zmieniÄ? na ??wiadczenia POZ. Zostawi??em ??wiadczenie ambulatoryjne. Wybra??em produkt z umowy POZ i nie by??o ??adnego problemu z rozliczeniem. Statystyczny przeszed??, rozliczeniowy te??.

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 24, 2008, 13:02:33 pm »
Dzwoni??em przed chwilÄ? do KAMSOFT,
po kilku pr??bach po??aczono mnie przez sekretariat.

Z informacji, kt??re otrzyma??em od pani, kt??ra zajmuje siÄ? PPS, wynika, ??e te ??wiadczenia z umowy powinny pojawiÄ? siÄ? w module POZ, po wczytaniu umowy do konfiguracji i po klikniÄ?ciu na klawisz PIELÄ?GNIARKA.
Nie pojawi??y siÄ?, pani kaza??a wczytaÄ? nowÄ? wersjÄ? programu (mam najnowszÄ?) jeszcze raz wczytaÄ? plik umowy do programu - wczyta??em - i znowu bez efektu. Lista us??ug z umowy nie pojawi??a siÄ?. P????niej poinformowa??a mnie, ??e nie mo??e blokowaÄ? ??Ä?cza! Ale bÄ?dÄ? za chwilÄ? dzwoni?? jeszcze raz.
Dodatkowo wy??lÄ? maila za radÄ? michalszym.

Podejrzewam jaki?? b??Ä?d w programie, albo z??Ä? konstrukcjÄ? pliku umowy wygenerowanÄ? przez NFZ (gdy przeglÄ?da??em plik utworzony po wczytaniu umowy z rozszerzeniem .xml jest tam taka pozycja KAPITACJA=A (nie wiem co to znaczy) - chocia?? w pozycjach umowy jest nazwa zadaniowa forma rozliczania).

Je??eli siÄ? nie uda, to spr??bujÄ? zrobiÄ? tak jak radzi?? pav - dopisaÄ? do pacjent??w us??ugi przez ROZLICZENIA - wybierajÄ?c ??wiadczenia ambulatoryjne - ale bojÄ? siÄ?, ??e odrzucÄ? z SZOI taki ca??o??ciowy raport (to by by??a finansowa katastrofa)..., a mo??e nie odrzucÄ??


Offline anna852

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Pomógł? 2
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 24, 2008, 20:19:26 pm »
Nie odrzucÄ?!!! Rozliczam pielÄ?gniarkÄ? zadaniowÄ? od stycznia br. (NFZ Warszawa, Delegatura P??ock) i jak do tej pory nikt nie zakwestionowa?? formy raportu statystycznego (bynajmniej rachunki p??acÄ?).
WpisujÄ? to w??a??nie w module Rozliczenia, zak??adka - ??wiadczenia, wpisujÄ?c rodzaj ??wiadczenia leczenie ambulatoryjne. Je??li potrzebowa??by?? jeszcze jaki?? informacji to s??u??Ä? pomocÄ?.

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 24, 2008, 23:43:05 pm »
...Je??li potrzebowa??by?? jeszcze jaki?? informacji to s??u??Ä? pomocÄ?.

DziÄ?kujÄ? za deklaracjÄ? pomocy. Pyta?? mam wiele i nie chcÄ? za??miecaÄ? wÄ?tku, wiÄ?c skontaktujÄ? siÄ? za pomocÄ? maila. A gdy uda mi sie przej??Ä? tÄ? rejestracjÄ? i poprawnie rozliczyÄ? siÄ? z NFZ - to zobowiÄ?zujÄ? siÄ? do opisania tego krok po kroku.

DziÄ?kujÄ? za pomoc. Przywracacie mi wiarÄ? w ludzi  :)

no... nie spr??bujÄ?, bo anna852 ma ukryty mail, bardzo proszÄ? o kontakt mailowy.

a tak na gorÄ?co, ma kolejne pytania:
1. czy potrzebujÄ? s??ownik??w ICD-9 i ICD-10 (gdzie?? wyczyta??em, ??e do POZ nie jest to wymagane)
2. podczas pr??by rejestracji ??wiadczenia udzielonego pacjentowi, program informuje o konieczno??ci wype??nienia wymaganych p??l - nie chcÄ? czego?? namieszaÄ?, bo ju?? wprowadzi??em rÄ?cznie pozycjÄ? do pustego s??ownika ICD-10 i w ??aden spos??b nie mogÄ? siÄ? jej pozbyÄ?
3. czy mo??liwe jest, kr??tkie, nawet odp??atne przeszkolenie w zakresie rozliczania zadaniowego pielÄ?gniarki ??rodowiskowej POZ w programie PPS- mogliby??my przyjechaÄ? do P??ocka - to tylko 80 km - jeste??my pojÄ?tnymi uczniami?

Nie ukrywam, ??e od poczÄ?tku podjÄ?cia decyzji o tej dzia??alno??ci, spe??nianie wszystkich wymog??w to "droga przez mÄ?kÄ?" i ka??da pomoc w pokonywaniu kolejnych przeszk??d jest nieoceniona.

Pozdrawiam i proszÄ? o maila,
Krzysztof
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2008, 00:06:40 am wysłana przez KRZYSZTOF »

Offline anna852

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Pomógł? 2
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 25, 2008, 17:12:17 pm »
Poni??ej kr??tki przewodnik (mam nadziejÄ? ??e przydatny ;)) jak wpisaÄ? porady pielÄ?gniarki POZ.
PielÄ?gniarka rozliczana zadaniowo:
Modu?? Rozliczenia --> ?šwiadczenia
NastÄ?pnie F2 – Dodaj.
I tak:
W pierwszej zak??adce (nazywa siÄ? ona ?šwiadczenie) powinni??my mieÄ?:
- Rodzaj ??wiadczenia – leczenie ambulatoryjne
- Oddzia?? NFZ – wiadomo, ka??dy wybiera sw??j
- wybranego pacjenta (imiÄ?, nazwisko)
W tej zak??adce ju?? nic wiÄ?cej nie uzupe??niamy.
Przechodzimy na zak??adkÄ? ?šwiadczenia jednostkowe.
1.   Wprowadzamy miejsce wykonywania us??ug (u mnie jest to gabinet pielÄ?gniarki ??rodowiskowo-rodzinnej). Je??li ??le wybierzemy to nie bÄ?dzie mo??liwo??ci wpisania potem produkt??w z umowy.
2.   Podajemy ImiÄ? i nazwisko pielÄ?gniarki kt??ra wykonuje ??wiadczenia.
3.   NastÄ?pna jest data – w mojej delegaturze panie ??yczÄ? sobie aby ??wiadczenia by??y wpisywane tylko z jednego dnia, wiÄ?c data poczÄ?tku i zako??czenia jest taka sama.
4.   Kolejki oczekujÄ?cych nie musimy wype??niaÄ?.
5.   Ministerialny kod ??wiadczenia jaki wpisujÄ? to 8.6 – wizyta pielÄ?gniarki w domu pacjenta
6.   Kod autoryzacji i sesja – nie wpisujemy
7.   Rozpoznanie g????wne czyli ICD10 – podajemy koniecznie. Je??li by??aby konieczno??Ä? wpisania wiÄ?kszej ilo??ci kod??w ni?? jeden to dodajemy je za pomocÄ? przycisk??w SF2 Dodaj.
8.   WpisujÄ? r??wnie?? kody ICD9 (CF2 – Dodaj) choÄ? nie jestem do ko??ca pewna czy sÄ? one potrzebne. Ale raczej tak. Nigdy nie pr??bowa??am wys??aÄ? bez tych kod??w, wiÄ?c nie wiem czy system SZOI by to odrzuci??.
9.   NastÄ?pnym krokiem jest wpisanie produkt??w z umowy czyli F2 – Dodaj pr. I tu uzupe??niamy tylko numer umowy, kod produktu kontraktowego czyli w??a??nie ?šwiadczenia pielÄ?gniarki POZ – Zadaniowa Forma Finansowania. NastÄ?pnym krokiem jest wybranie kodu produktu jednostkowego. I w tym w??a??nie miejscu wpisujemy to co by??o danego dnia zrobione. Nie wiem czy mo??na rozliczaÄ? krotno??ci us??ug. Nigdy tego nie robi??am. Zawsze wpisywa??am jedno ??wiadczenie na jeden dzie??. Je??li dane ??wiadczenie by??o wykonywane codziennie to codziennie je wpisywa??am. Tak chcÄ? u nas w delegaturze w P??ocku. Ale mo??e inne delegatury nie bÄ?dÄ? kwestionowa??y gdy wpisze siÄ? danÄ? us??ugÄ? np. toaleta jamy ustnej wykonywanÄ? od dnia np. 1 do dnia 10 i zrobi ilo??Ä? wykonanych produkt??w – 10. Tak na pewno by??oby ??atwiej i szybciej.
10.   ChcÄ?c dodaÄ? nastÄ?pny produkt wykonany w danym dniu wystarczy kliknÄ?Ä? F2 Dodaj Pr. Po zako??czeniu wprowadzania produkt??w klikamy Enter.
11.   ChcÄ?c wprowadziÄ? kolejne dni klikamy na AF2 Dodaj ??wiadczenie. I powtarzamy wszystko od pkt. 7. 

Mo??e co?? niejasno napisa??am ale czasami trudno jest opisaÄ? jak danÄ? rzecz zrobiÄ?. Poza tym jestem informatykiem a nie polonistÄ?  ;D i czasami zdania mogÄ? nie mieÄ? sensu. (jak to z informatykami bywa).
pozdrawiam i ??yczÄ? cierpliwo??ci przy "wklepywaniu" us??ug. Jakby co?? by??o niejasne to piszcie a postaram sie to wyja??niÄ?.

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 25, 2008, 23:19:37 pm »
WLELKIE podziÄ?kowania dla anna852 za mini poradnik  ;D

To naprawdÄ? przydatne informacje, szczeg??lnie dla nowicjuszy, samodzielnie rozpoczynajÄ?cych "przygodÄ?" z raportowaniem do NFZ.

S??owniki ju?? zam??wili??my. DziÄ?kujÄ? r??wnie?? za wyja??nienie kilku innych kwestii.

Pozdrawiam,
KRZYSZTOF


irka

  • Gość
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 15, 2009, 13:39:14 pm »
anna 852 jaka jest procedura icd9 dla zadaniowej formy rozlicze,n tzn jaki nr kodu?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 15, 2009, 19:44:35 pm »
anna 852 jaka jest procedura icd9 dla zadaniowej formy rozlicze,n tzn jaki nr kodu?

Zgodnie z RozporzÄ?dzeniem MZ z dnia 20 czerwca 2008 r. w sprawie zakresu niezbÄ?dnych informacji gromadzonych przez ??wiadczeniodawc??w, szczeg????owego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiÄ?zanym do finansowania ??wiadcze?? ze ??rodk??w publicznych § 3 pkt. 1 ust. 5 m??wi:
   kody zrealizowanych istotnych procedur medycznych wed??ug MiÄ?dzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych Rewizja DziewiÄ?ta CM (pe??ny kod sk??ada siÄ? z siedmiu znak??w), z wy??Ä?czeniem ??wiadcze?? zdrowotnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej; a je??eli kod dotyczy procedury dokonania przeszczepu – dodatkowo datÄ? wykonania przeszczepu

W POZ nie ma obowiÄ?zku wpisywania ICD9.

Pozdrawiam
Bartosz

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 16, 2009, 10:57:41 am »
Witam  ;D
W polu REJESTRACJA - ?šWIADCZENIE - DODAJ ?šWIADCZENIE - Wykonane procedury medyczne wg klasyfikacji ICD-9 nie wpisujemy ??adnych informacji - tak jak napisa?? Bartosz - p??ki co, nie sÄ? one (jeszcze) wymagane dla zadaniowej formy finansowania POZ.
S??owniki w programie PPS, dla zadaniowej formy finansowania pielÄ?gniarki POZ, sÄ? potrzebne do wype??nienia pola ROZPOZNANIE G???WNE, kt??re pobieramy z listy wgranych s??ownik??w.
Ju?? robili??my korektÄ? dla pacjenta, kt??ry mia?? szczeg????owo wybrany kod rozpoznania g????wnego w formie:
Axx.xxx
musieli??my poprawiÄ? na format:
Axx

ale to by??o w po??owie zesz??ego roku i skutkowa??o korektami do wystawionych wcze??niej rachunk??w.

Pozdrawiam,
KRZYSZTOF
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2009, 22:34:50 pm wysłana przez KRZYSZTOF »

Yubei

  • Gość
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 09, 2009, 17:22:58 pm »
Poni??ej kr??tki przewodnik (mam nadziejÄ? ??e przydatny ;)) jak wpisaÄ? porady pielÄ?gniarki POZ.
PielÄ?gniarka rozliczana zadaniowo:
Modu?? Rozliczenia --> ?šwiadczenia
NastÄ?pnie F2 – Dodaj.
I tak:
W pierwszej zak??adce (nazywa siÄ? ona ?šwiadczenie) powinni??my mieÄ?:
- Rodzaj ??wiadczenia – leczenie ambulatoryjne
- Oddzia?? NFZ – wiadomo, ka??dy wybiera sw??j
- wybranego pacjenta (imiÄ?, nazwisko)
W tej zak??adce ju?? nic wiÄ?cej nie uzupe??niamy.
Przechodzimy na zak??adkÄ? ?šwiadczenia jednostkowe.
1.   Wprowadzamy miejsce wykonywania us??ug (u mnie jest to gabinet pielÄ?gniarki ??rodowiskowo-rodzinnej). Je??li ??le wybierzemy to nie bÄ?dzie mo??liwo??ci wpisania potem produkt??w z umowy.
2.   Podajemy ImiÄ? i nazwisko pielÄ?gniarki kt??ra wykonuje ??wiadczenia.
3.   NastÄ?pna jest data – w mojej delegaturze panie ??yczÄ? sobie aby ??wiadczenia by??y wpisywane tylko z jednego dnia, wiÄ?c data poczÄ?tku i zako??czenia jest taka sama.
4.   Kolejki oczekujÄ?cych nie musimy wype??niaÄ?.
5.   Ministerialny kod ??wiadczenia jaki wpisujÄ? to 8.6 – wizyta pielÄ?gniarki w domu pacjenta
6.   Kod autoryzacji i sesja – nie wpisujemy
7.   Rozpoznanie g????wne czyli ICD10 – podajemy koniecznie. Je??li by??aby konieczno??Ä? wpisania wiÄ?kszej ilo??ci kod??w ni?? jeden to dodajemy je za pomocÄ? przycisk??w SF2 Dodaj.
8.   WpisujÄ? r??wnie?? kody ICD9 (CF2 – Dodaj) choÄ? nie jestem do ko??ca pewna czy sÄ? one potrzebne. Ale raczej tak. Nigdy nie pr??bowa??am wys??aÄ? bez tych kod??w, wiÄ?c nie wiem czy system SZOI by to odrzuci??.
9.   NastÄ?pnym krokiem jest wpisanie produkt??w z umowy czyli F2 – Dodaj pr. I tu uzupe??niamy tylko numer umowy, kod produktu kontraktowego czyli w??a??nie ?šwiadczenia pielÄ?gniarki POZ – Zadaniowa Forma Finansowania. NastÄ?pnym krokiem jest wybranie kodu produktu jednostkowego. I w tym w??a??nie miejscu wpisujemy to co by??o danego dnia zrobione. Nie wiem czy mo??na rozliczaÄ? krotno??ci us??ug. Nigdy tego nie robi??am. Zawsze wpisywa??am jedno ??wiadczenie na jeden dzie??. Je??li dane ??wiadczenie by??o wykonywane codziennie to codziennie je wpisywa??am. Tak chcÄ? u nas w delegaturze w P??ocku. Ale mo??e inne delegatury nie bÄ?dÄ? kwestionowa??y gdy wpisze siÄ? danÄ? us??ugÄ? np. toaleta jamy ustnej wykonywanÄ? od dnia np. 1 do dnia 10 i zrobi ilo??Ä? wykonanych produkt??w – 10. Tak na pewno by??oby ??atwiej i szybciej.
10.   ChcÄ?c dodaÄ? nastÄ?pny produkt wykonany w danym dniu wystarczy kliknÄ?Ä? F2 Dodaj Pr. Po zako??czeniu wprowadzania produkt??w klikamy Enter.
11.   ChcÄ?c wprowadziÄ? kolejne dni klikamy na AF2 Dodaj ??wiadczenie. I powtarzamy wszystko od pkt. 7. 

Mo??e co?? niejasno napisa??am ale czasami trudno jest opisaÄ? jak danÄ? rzecz zrobiÄ?. Poza tym jestem informatykiem a nie polonistÄ?  ;D i czasami zdania mogÄ? nie mieÄ? sensu. (jak to z informatykami bywa).
pozdrawiam i ??yczÄ? cierpliwo??ci przy "wklepywaniu" us??ug. Jakby co?? by??o niejasne to piszcie a postaram sie to wyja??niÄ?.



A czy na pierwszej stronie nie trzeba uzupe??niaÄ? informacji o Zleceniu?
Czy gdzie?? trzeba umie??ciÄ? informacje o lekarzu zlecajÄ?cym?

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: PROBLEM z wprowadzeniem ??wiadcze?? w zadaniowej formie rozl. piel. ??r. POZ
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 10, 2009, 10:12:46 am »
Zlecenia nie trzeba uzupe??niaÄ?. Najwa??niejsza informacja w zadaniowej formie finansowania to uzupe??nienie ilo??ci uzyskanych pkt. w skali Barthel i czy pacjent zosta?? zakwalifikowany do opieki domowej w przypadku wybrania procedury "Wykonanie kwalifikacji pacjenta na podstawie skierowania do objÄ?cia pielÄ?gniarskÄ? opiekÄ? domowÄ?". Nale??y te?? pamiÄ?taÄ?, ??e w przypadku "barthelowc??w" kwalifikacje nale??y powtarzaÄ? co najmniej co 3 miesiÄ?ce (zarzÄ?dzenie 12/2009/DSOZ Prezesa NFZ).
Pozdrawiam!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 93
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]