collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?  (Przeczytany 85082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: Jak rozliczaÄ? pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepis??w o koordynacji?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 03, 2009, 09:41:18 am »
A ja mam pytanie jak wys??aÄ? oddzielny raport statystyczny tylko z us??ugÄ? udzielonÄ? pacjentowi w ramach przepisach o koordynacji. Jak przes??aÄ? zwyk??e zlecenie to oczywiste, ale jak oddzielnie to jedno, kt??re jest w??r??d wszystkich zlece?? to niestety nie wiem. Pom????cie. Czy mo??e wys??aÄ? jeden raport wraz z tÄ? us??ugÄ?, a jak piszecie przyjdÄ? dwa szablony rachunku. Jeden bÄ?dzie obejmowa?? us??ugi dla pacjent??w z deklaracjami, a drugi dla tego z UE.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak rozliczaÄ? pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepis??w o koordynacji?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 03, 2009, 09:45:23 am »
Podczas tworzenia raportu wybierz podstawÄ? ubezpieczenia: "ubezpieczony na podstawie przepis??w o koordynacji".

PS.
Zadajesz pe??no pyta??, na kt??re odpowiedzi znajdujÄ? siÄ? na forum. Szukaj!
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak rozliczaÄ? pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepis??w o koordynacji?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 03, 2009, 10:51:52 am »
Ja tam wysy??am wszystkich pacjent??w razem.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak rozliczaÄ? pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepis??w o koordynacji?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 03, 2009, 12:25:16 pm »
Ja te??. Wa??ne jest ??eby podczas rozliczeniowego wybraÄ? "ubezpieczony na podstawie przepis??w o koordynacji" bo musi byÄ? osobny szablon rachunku.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Jak rozliczaÄ? pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepis??w o koordynacji?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 03, 2009, 15:05:36 pm »
to zalezy od wojewodztwa
ja w Malopolskim OW NFZ zarowno I jak i II faze wysylam w calosci (tzn koordynacje razem z innymi swiadczeniami)
i do zwrotki II fazy dostaje taka liczbe szablonow jaka jest ilosc koordyncaji + normalny szablon do standartowych swiadczen

pozniej przy wydruku zestawienia finansowego wybieram tylko podstawy swiadczen tak zeby podkladki do faktur byly jedna bez koordynacji a koordynacje osobno

wiec znou co "ksiestwo" to inaczej ;-)

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 01, 2010, 22:53:18 pm »
Wprowadzał może ktoś członka rodziny?

Mam kobitkę, która mieszka w Polsce i dostała z NFZ poświadczenie nr 02/06...... Z tego co się orientuję to jej mąż pracuje za granicą. Jako dokument uprawniający wprowadziłem "poświadczenie" (bo nie jest to chyba druk E106?), kategoria osoby "inna osoba ubezpieczona", tylko że rozpędziłem się i w podstawie prawnej wybrałem "zamieszkanie w innym państwie niż państwo właściwe".

Wrócił mi błąd o braku adresu w państwie stałego zamieszkania.
I teraz pytanie czy dlatego ten błąd jest ponieważ wybrałem złą podstawę prawną? Jeżeli wybiorę "osoba bezrobotna oraz członkowie rodzin" to nie będzie potrzebny adres w państwie zamieszkania? Czy jednak ten drugi adres wypełnić taki sam czyli w Polsce?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 01, 2010, 22:59:18 pm »
Jeżeli to Polak ubezpieczony za granicą to tylko i wyłącznie podajesz "adres w państwie stałego zamieszkania" i wpisujesz adres w Polsce.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 01, 2010, 16:01:25 pm »
Czy ktoś coś wie na temat zmian dotyczących w tym temacie?
A może ktoś był na szkoleniu w naszym Oddziale?
Bo dziś dowiedziałem się, że do rachunku będę musiał dołączyć jakiś druk z rozliczeniem. Na pytanie skąd ten druk wziąć usłyszałem, że "jest w programie" no i że gdybym był na szkoleniu to bym wszystko wiedział...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 01, 2010, 16:57:52 pm »
ja niestety nie mogłem być na szkoleniu, ale sądziłem, że podobnie jak z poprzednich niewiele bym skorzystał. POZ też dotknęły jakieś zmiany w tym zakresie?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 01, 2010, 18:56:52 pm »
Z tego co się zorientowałem to pacjent z Unii będzie mógł mieć jeszcze diagnostykę i zostaną zwrócone za to pieniądze. Nie wiem tylko jak ma się to odbywać. Czy będą aneksy do umów z dodatkowymi usługami? A może na tym całym druku rozliczeniowym trzeba będzie wyszczególnić czy tylko porada, czy jakieś badania a kwotę ręcznie będzie można wprowadzić w rachunku? Zielonego pojęcia nie mam a potrzebuję na gwałt rozliczyć unijnych w AOS i POZ.

Podobno osobne rozliczeniowe będzie trzeba robić na unijnych i będą one weryfikowane w Oddziale a moja delegatura już się tym zajmować nie będzie. Ile w tym prawdy to nie wiem.

Czekamy na Bartosza - on zawsze w temacie  :D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 01, 2010, 19:08:32 pm »
Ale nie dotyczy to chyba wszystkich unijnych pacjentów?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 01, 2010, 22:37:53 pm »
Czekamy na Bartosza - on zawsze w temacie  :D

Też nie byłem na tym szkoleniu - ale myślę że dotyczyło ono tych zmian -> http://www.nfz-bydgoszcz.pl/article/swiadczeniodawcy/article.php?id_item_tree=bfa41bf40e84a352b81b3e177124d97d&id_art=dda1eea6918a537361860d8f1b5b8dc0

Czekam aż mi cofną faktury, wtedy będę się martwił i powiedzą co i jak.  ;D
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 01, 2010, 22:42:37 pm »
Hmmm ale tu się aż tak dużo nie zmienia, po prostu pacjenci z poświadczeniami E109 i E121 idą tak jak inni unijni zamiast jako zwykli ubezpieczeni.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 01, 2010, 23:05:41 pm »
Hmmm ale tu się aż tak dużo nie zmienia, po prostu pacjenci z poświadczeniami E109 i E121 idą tak jak inni unijni zamiast jako zwykli ubezpieczeni.

No właśnie, a kalkulacje kosztów robi się tylko dla świadczeń rozliczanych ryczałtem (SOR, izba przyjęć, zespoły wyjazdowe) i w tym wypadku można jedynie ręcznie wpisać kwotę. Zresztą zmiany obowiązują od 1 maja, a faktury dotyczące poprzedniego miesiąca z AOS, POZ zostały zaksięgowane i nikt z NFZ nie miał żadnych uwag.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mabat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 1
Odp: Jak rozliczać pacjenta ubezpieczonego na podstawie przepisów o koordynacji?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 09, 2010, 11:17:13 am »
Też interesuje mnie ten problem,do tej pory miałam na listach POZ pacjentów z E106,E121 rozliczanych stawką kapitacyjną ale co po zmianach ,jeżeli udzielimy im porady i rozliczymy ich jak pacjentów z UE to mogą być na listach pozytywnych w POZ,przecież płacą nam już za nich ryczałtowo
jak to rozwiązać ,proszę o podpowiedź

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 114
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]