collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z blokadÄ? poprawy danych ( blokowanie dostÄ?pu )  (Przeczytany 2507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maxmaj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Problem z blokadÄ? poprawy danych ( blokowanie dostÄ?pu )
« dnia: Lutego 17, 2009, 12:07:07 pm »
Witam wszystkich. Mam problem z KSPPS tzn. czasami jak chcÄ? poprawiÄ? wprowadzone dane wy??wietla mi tak jak bym robi?? podglÄ?d czyli nie ma aktywnych okien ani przycis??w. Co mo??e byÄ? przyczynÄ?. Sprawdzi??em poprawno??Ä? bazy, zainstalowa??em jeszcze raz program i nadal to samo. Zaznacze ??e KSPPS zainstalowany jest na serwerze ( Firebird ) i pod??Ä?czonych jest kilka ko??c??wek. Czy serwer nie wyrabia z bazÄ? danych ? Czy czas przej??Ä? na Oracle ?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3281
  • Pomógł? 109
Odp: Problem z blokadÄ? poprawy danych ( blokowanie dostÄ?pu )
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 17, 2009, 12:29:24 pm »
Witam wszystkich. Mam problem z KSPPS tzn. czasami jak chcÄ? poprawiÄ? wprowadzone dane wy??wietla mi tak jak bym robi?? podglÄ?d czyli nie ma aktywnych okien ani przycis??w. Co mo??e byÄ? przyczynÄ?. Sprawdzi??em poprawno??Ä? bazy, zainstalowa??em jeszcze raz program i nadal to samo.

jak ci sie jakies swiadczenie otworzy do podgladu zmaiast do edycji to sprobuj na nim zrobic magiczna kombinacje CTRL+ALT+SHIFT+B
zamknac okno swiadczenia i ponownie sprobuj edycje
powinno pomoc
mi tez sie tak czasami zdaza i to nie tylko przy swiadczeniach ..

Cytuj
Zaznacze ??e KSPPS zainstalowany jest na serwerze ( Firebird ) i pod??Ä?czonych jest kilka ko??c??wek.

Firebird (2.0) radzi sobie calkiem przyzwoicie z KS-PPSem przy kilku-kilkunastu stanowiskach i bazie do kilkuset MB
u mnie niestety baza ma juz ponad 850MB (caly 2008 rok) i powoli zaczynaja sie coraz czestsze problemy (ale nie wiem na 100% ze to wina Firebirda)
w sumie to juz od dluzszego czasu zdazaja mi sie jaja z serwerem bazy ktory raz na jakis czas wywala sie na serwerze (abnormal termination w logu firebirda) a takze bardzo czesto firebird sypie bledem 10054 do loga (to w sumie chyab od poczatku pracy z PPSem)

Cytuj
Czy serwer nie wyrabia z bazÄ? danych ?

Firebird raczej jeszcze wyrabia
problem ktory opisujesz raczej nie ma nic wspolnego z samym silnikiem bazy tylko z czyms w samym PPSie

Cytuj
Czy czas przej??Ä? na Oracle ?

ja tez tak uznalem i poczynilem juz pierwsze kroki w tym kierunku ... jednakze nie jest to az tak proste (no chyba ze ktos chce zaczac na Oracle z czysta baza to latwiej chociaz tez jest jeden wredny bug ktory dal mi popalic .. ale to juz rozgryzlem)
jak ogarne ostatecznie temat migracji Firebird->Oracle to dam znac co i jak na forum

pozdrawiam

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Problem z blokadÄ? poprawy danych ( blokowanie dostÄ?pu )
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 17, 2009, 13:11:51 pm »
Witam

Mam podobny problem i napewno nie jest on zwiÄ?zany z wielko??ciÄ? bazy. Zawsze pomaga restart programu, a zdarza mi siÄ? ten przypadek bardzo rzadko.
Moja baza ma prawie 4GB, chodzi na Firebirdzie 2 i nie mam z niÄ? ??adnych problem??w, wiÄ?c pewnie problem jest w programie.

Pozdrawiam

Offline PREMAS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z blokadÄ? poprawy danych ( blokowanie dostÄ?pu )
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 24, 2009, 21:42:37 pm »
Potwierdzam, u mnie tez tak jest co jakis czas i nie ma tu znaczenia wielko??Ä? bazy. ZaczÄ???o sie tak dziaÄ? po ostatnich aktualizacjach... Czyli powinien cos Kamsoft z tym zrobiÄ?. na tÄ? chwilÄ? jest jedynie jedno rozwiÄ?zanie, zamknÄ?Ä? i uruchomiÄ? PPS'a

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 167
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3281 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3061 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]