collapse

Reklama


Autor Wątek: Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.  (Przeczytany 6250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kz

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 0
Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.
« dnia: Maja 15, 2015, 12:51:13 pm »
Witam wszystkich,

Chciałbym poruszyć temat, który może się każdemu przydarzyć. Jaki jest teraz tok postępowania w przypadku utraty bazy danych i dysponowania tylko kopią z przed miesiąca. Wiadomo, wysłana statystyka, zwrotki, rachunki, kolejki etc.
Kiedyś miałem problem i można było na SZOI wycofać raporty statystyczne. Teraz NFZ nie udostępnia już nic. Czy pobierać wpr do PPS-a? itp. ?
Najlepiej jakby można napisać krok po kroku co zrobić, dysponując dokumentacją medyczną i brakiem kopii z całego miesiąca.

pozdrawiam,

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 15, 2015, 15:17:19 pm »
Teraz to chyba tylko zapłakać pozostało.
Możesz spróbować zrobić jak ja kiedyś, opisałem w tym wątku: http://forumpps.pl/index.php?topic=5713.msg33967#msg33967

Udało się i w sumie nie wyszło źle, może komuś się przyda to opisze co i jak.
Miałem prostą sytuację bo to STM, tylko jedna umowa i nie musiałem jeżdzić do oddziału po SWX bo zostały na dysku.
Wrzuciłem ostatni backup, później importowałem po kolei SWXy za pomocą funkcji serwisowej Raportowanie do OWNFZ -> import świadczeń z pliku XML. Przy niektórych pacjentach zamiast imienia i nazwiska pojawią się "_ _" to pacjenci z kartami założonymi po ostatnim backupie, ale bez paniki PESEL jest i do ewentualnych korekt wystarczy. Importowane świadczenia będą miały status "R" do wysłania i dlatego należy wczytać wszystkie brakujące raporty zwrotne SWZ, które ustawią statusy. Póżniej już tylko wczytanie brakujących szablonów rachunków i utworzenie rachunków z takimi samymi numerami i datami jak istniejące, których oczywiście nie wysyłamy. Jeszcze pogoniłem numery raportów statystycznych żeby automatyczny licznik doszedł do numerów istniejących na SZOI (trzeba tworzyć i usuwać jakiś fikcyjny raport).
Z większą ilością umów, raportów, rachunków i korekt przy dużej dokładności też można pokusić się o takie odtworzenie ale np POZ już bym się nie podjął, chociaż deklaracje pewnie też da radę zaimportować.

Nie wiem jakie masz zakresy. Nie wiem czy się teraz uda bo trochę się zmieniło, ewusie doszły. Jeśli nie masz SWX (a pewnie nie) to pozostaje kontakt z oddziałem. I co zrobić z kolejkami, PWT?

Offline kz

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 0
Odp: Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 15, 2015, 19:15:59 pm »
Dziękuję,

  Na szczęście mnie się to nie zdarzyło ale licho nie śpi.
SWX-ów nie ma ale widzę, że są do pobrania na SZOI:

- administrator --> serwis --> lista przesłanych SWX
to są pliki usuwające statystykę i generujące korekty.

Przez telefon to usłyszałem, że oni (NFZ) już nic nie udostępniają, tylko obsługują :(((

Odnośnie ewusiów, to można je odzyskać przez SZOI podając datę i pesel, jeśli były sprawdzane.

- pacjent --> potwierdzenia e-WUŚ

Kolejka miesięczna, to pozostaje pamięć własna albo dokumentacja, bo można utworzyć za dany miesiąc albo wcześniej ( teraz max do 3 miesięcy wstecz ) kolejkę, która usunie dane zaimportowane poprzednio. Wtedy będziemy na bieżąco z kolejkami.

Ale bardzo dobrze, że przypomniałeś mi o tej funkcji w PPS do pobierania swx-ów awaryjnie.
Dam znać jak wyszło i w jakiej kolejności.

pozdrawiam,

« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2015, 21:48:55 pm wysłana przez kz »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3131
  • Pomógł? 228
Odp: Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 15, 2015, 19:44:35 pm »
proponuję robić kopie bazy np. do chmury albo na pendrive

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 16, 2015, 22:11:57 pm »
proponuję robić kopie bazy np. do chmury albo na pendrive

Najlepiej codziennie  :)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 17, 2015, 11:15:09 am »
Najlepiej zapisując przy każdej kopii numer wersji programu.
Bo każdą wersje PPSa też trzeba backupować.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3062
  • Pomógł? 325
  • Podkarpacki OW
Odp: Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 28, 2015, 00:20:25 am »
Najlepiej zapisując przy każdej kopii numer wersji programu.
Bo każdą wersje PPSa też trzeba backupować.
Jak tylko baza jest, to pliki już nie problem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Online marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 331
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 16, 2017, 14:03:46 pm »
 Odświeżam. Właśnie padł mi dysk i straciłam wszystko. Mam na drugiej instalacji kopie bezpieczeństwa przed raportami za marzec.  Mam do odzyskania raporty za marzec, szablony , rachunki , kolejkę oczekujących za marzec , 1 tygodniowe za kwiecień (ostatnią wieczorem w piątek zrobiłam  ale nie wysłałam bo SZOI już nie działał.). Korekt nie robiłam, żadnego pacjenta w kwietniu nie wprowadziłam, Ewusia nie ściągałam. Bardzo proszę o pomoc , tak po kolei bo już nie kontaktuję, jak mam to zrobić. Te dwa tygodnie miałam na wariackich papierach i po raz pierwszy nie robiłam kopii. Właściwie to robiłam, tylko nie zapisywałam na dysku zewnętrznym. Jeden raz i od razu się zemściło.

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 11
Odp: Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 18, 2017, 15:18:30 pm »
Cześć;
Poszukaj może w pobliżu firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych z dysku, w zależności czy padła elektronika, czy cześć mechaniczna taki odzysk to to 400 zł w górę. DO funduszu można spróbować wysłać pismo w sprawie opóźnienia w przesłaniu kolejek -> najpierw uzgodnić telefonicznie. Powodzenia

Online marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 331
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Utrata bazy danych z PPS-a a SZOI.
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 04, 2017, 15:36:40 pm »
Może komuś się przyda- ja odzyskałam wszystko.
W zach-pom OW rady informatyka a producenta różną się bardzo. Informatyk podał dwa sposoby:
1- raport usuwający za marzec, szablon korekty na minus, żądanie rozliczenia,  potem poprawa wszystkiego na plus i itd  2. napisać wniosek o udostępnienie przesłanych raportów statystycznych wpr . Co dalej już nie wiedział.
Konsultant z Kamsoftu  absolutnie tego zabronił, bo podobno dopiero bałaganu bym narobiła. Kazał zrobić nowy raport, nie wysyłać i tylko zwrotki wgrać. I dalej normalnie robić korekty. Kolejki tak samo podbić numer, nie wysyłać. Takoż uczyniłam i wszystko gra.
W Lubuskim było trudniej , bo okazało się ,że nie miałam wprowadzonego jednego punktu umowy za cały marzec w ostatnim backupie. Tu niezwykle pomocny był informatyk z  OW. Tzn. nie wiedział jak mi pomóc bo u nich Portal nie ma takich funkcji jak pliki wpr czy inne ale przeczytałam mu post neelix'a  :) i szybko przygotował mi pliki XML , udostępnił do pobrania i wszystko zagrało. Miałam nie tylko pesele ale i nazwiska. Dalej j/w, utworzyłam raport, nie wysłałam, ( tu musiałam wykasować z komunikacji nazwę użytkownika, bo raport zapisuje się do pliku i od razu automatycznie jest wysyłany). Potem zrobiłam korekty , to samo z kolejkami. Trochę kłopotu jest z kolejką za cały marzec bo osoby z protezami były nie zawsze wykreślane tak jak  były przyjęcia. Ale tu również pomocna jest miła Pani od kolejek- jeżeli coś za kwiecień nie będzie grało to mam zadzwonić i wspólnie skorygujemy. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy- a ja mam nauczkę na przyszłość.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2017, 15:38:18 pm wysłana przez marela »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 36
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3062 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]