collapse

Reklama


Autor Wątek: Odzyskanie bazy z SWXów  (Przeczytany 6673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odzyskanie bazy z SWXów
« dnia: Sierpnia 28, 2012, 10:11:25 am »
Witam.

Zgłosił się do mnie klient z problemami: format, nowy system, brak ostatnich backapów. Najnowszy backup to marzec tego roku, ale za to są SWXy chyba wszystkie tylko Kamsoft mówi że bezpieczniejszą opcją jest kontakt z oddziałem i pobranie SWXów od nich. Przerabiał ktoś już coś takiego? Do kogo się zgłosić w oddziale z tą sprawą?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Odzyskanie bazy z SWXów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 29, 2012, 08:36:44 am »
SZOI - Administrator - Serwis - Lista przesłanych SWX :) tam pobierzesz wszystko co wysłałeś

zakładając, że klient jest z oddziału w którym jest SZOI .. ;-)

pozdrawiam

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Odzyskanie bazy z SWXów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 29, 2012, 12:14:15 pm »
Mam prośbę neelix , jak zakończysz cały proces odzyskiwania napisz pokrótce jak to wygląda - jakie kroki trzeba podjąć - przyda się

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: Odzyskanie bazy z SWXów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 29, 2012, 15:26:39 pm »
SZOI - Administrator - Serwis - Lista przesłanych SWX :) tam pobierzesz wszystko co wysłałeś

Co Wy tu wypisujecie Panowie. Tam jest lista SWX, dla których można wygenerować tylko raporty usuwające. Chcąc odzyskać świadczenia w KSPPS z raportów statystycznych, należy wystapić z pismem do NFZ. Oni udostępniają pliki na płycie cd, należy je w module serwis wczytać. Ważne, by baza KSPPS była czysta, oprócz danych świadczeniodawcy i umów UMX. Nastepnym krokiem jest pobranie z SZOI plików WPR, WDR oraz WPP w celu ustawienia odpowiednich statusów dla świadczeń.
Proszę nie usuwać żadnych plików SWX z "listy przesłanych SWX", chyba że chcemy wyczyścić wszystko w NFZ i wpisać sobie dane ręcznie do KSPPS.
Pozdr.
Kamil

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Odzyskanie bazy z SWXów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 30, 2012, 20:50:57 pm »
Mam wszystkie swx, nie były kasowane po wysyłaniu, chyba nie ma różnicy czy z NFZu czy lokalne z programu? Rozumiem że mam importować na czystą bazę a później wrócić i aktualne rozliczenie prowadzić na bazie z backapu, zostanie "dziura" wielkości kilku miesięcy. Jak łatwo zorganizować przełącznie między bazami?

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Odzyskanie bazy z SWXów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 31, 2012, 08:18:33 am »
Podejrzewam, że masz zrobić tak jak sugeruje konzik. Na czystą bazę kspps uzupełnioną o dane świadczeniodawcy oraz posiadane umowy wczytać w module serwis posiadane wszsytkie swx'y z tego roku. Następenie ustawić poprawne statusy za pomoca plików wpr, wdr i wpp. Rozliczenia prowadzić na tej nowej bazie którą właśnie uzupełniłeś. I pamiętać o regularnej i częstej kopii bepzpieczeństwa bazy danych.

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: Odzyskanie bazy z SWXów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 31, 2012, 08:56:41 am »
I pamiętać o regularnej i częstej kopii bepzpieczeństwa bazy danych.
Dobrze gada, polać mu !!!   :P
Tak na poważnie, pojawi się jeszcze jeden mini problem. Przyjmijmy, że utraciłeś dane od 15 czerwca. Przywróciłeś je w nowej bazie z raportów SWX. Tu należy pamiętać, że mogą(i zapewne będą) się w nich znajdować świadczenia z przed 15 czerwca. Czyli wychodzi na to, że pewne świadczenia będziesz posiadał w starej i nowej bazie. Niby to w niczym nie przeszkadza, ale jeśli chcesz mieć porządek...Zawsze poprawki będziesz robił na jednej z nich. Jak poprawisz świadczenie w jednym, to w drugim pozostanie ze starym statusem, a po paru miesiącach będzie można się pogubić. Oczywiście wszystko zależy od tego, ile takich świadczeń masz i czy działasz sam w programie. Można spróbować zrobić mini porządek i usunąć z nowej bazy świadczenia z przed 15 czerwca, ale to też trochę zabawy jest. Co nie zrobisz i jak dokładny będziesz, prawdopodobnie nie uda Ci się utworzyć bazy idealnie zgadzającej się z tym, co jest w NFZ.
Pozdr.
Kamil

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Odzyskanie bazy z SWXów
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 31, 2012, 13:53:24 pm »
To może niech neelix odtworzy w nowej bazie wszytko co jest w tym roku. Wówczas nie powinno być większych problemów jeśli chodzi o jakieś wsteczne weryfikacje czy takie tam.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Odzyskanie bazy z SWXów
« Odpowiedź #8 dnia: Września 04, 2012, 13:28:22 pm »
Udało się i w sumie nie wyszło źle, może komuś się przyda to opisze co i jak.
Miałem prostą sytuację bo to STM, tylko jedna umowa i nie musiałem jeżdzić do oddziału po SWX bo zostały na dysku.
Wrzuciłem ostatni backup, później importowałem po kolei SWXy za pomocą funkcji serwisowej Raportowanie do OWNFZ -> import świadczeń z pliku XML. Przy niektórych pacjentach zamiast imienia i nazwiska pojawią się "_ _" to pacjenci z kartami założonymi po ostatnim backupie, ale bez paniki PESEL jest i do ewentualnych korekt wystarczy. Importowane świadczenia będą miały status "R" do wysłania i dlatego należy wczytać wszystkie brakujące raporty zwrotne SWZ, które ustawią statusy. Póżniej już tylko wczytanie brakujących szablonów rachunków i utworzenie rachunków z takimi samymi numerami i datami jak istniejące, których oczywiście nie wysyłamy. Jeszcze pogoniłem numery raportów statystycznych żeby automatyczny licznik doszedł do numerów istniejących na SZOI (trzeba tworzyć i usuwać jakiś fikcyjny raport).
Z większą ilością umów, raportów, rachunków i korekt przy dużej dokładności też można pokusić się o takie odtworzenie ale np POZ już bym się nie podjął, chociaż deklaracje pewnie też da radę zaimportować.

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: Odzyskanie bazy z SWXów
« Odpowiedź #9 dnia: Września 05, 2012, 14:43:25 pm »
Bravo bravissimo  ;D
Pozdr.
Kamil

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]