collapse

Reklama


Autor Wątek: Windows Vista  (Przeczytany 4978 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline julbed

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 0
Windows Vista
« dnia: Listopada 19, 2008, 15:40:40 pm »
Czy KS-PPS wsp????pracuje z systemem Windows Vista?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Windows Vista
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2008, 15:57:40 pm »
Czy KS-PPS wsp????pracuje z systemem Windows Vista?

Ja mam instalacje KS-PPS na Windows Vista i nie ma problem??w. KS podaje ??e problemem mo??e byÄ? kontrolka Firebirda w panelu sterowania, ale u mnie nie by??o tego problemu. Podejrzewam ??e nie mia??em tego problemu poniewa??, na ka??dej instalacji by?? zainstalowany Service Pack 1 dla Windows Vista, kt??ry byÄ? mo??e rozwiÄ?za?? ten problem.

  Z powodu niepe??nej zgodno??ci serwera Firebird z Windowsem Vista - instalacja wymaga dodatkowych
  krok??w. Po instalacji programu nale??y odnale??Ä? i usunÄ?Ä? plik 'Firebird2Control.cpl', znajdujÄ?cy siÄ?
  w katalogu 'C:\Windows\System32'. Jest to kontrolka znajdujÄ?ca siÄ? w Panelu Sterowania.
  Plik ten nie jest zgodny z MSVista i blokuje Panel Sterowania. Kontrolka umo??liwia??a restart
  firebirda - w systemie Vista jest on mo??liwy z poziomu Mened??era urzÄ?dze??, bÄ?d?? us??ug.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1312
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Windows Vista
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 19, 2008, 17:04:13 pm »
Ja mam instalacje KS-PPS na Windows Vista i nie ma problem??w. KS podaje ??e problemem mo??e byÄ? kontrolka Firebirda w panelu sterowania, ale u mnie nie by??o tego problemu. Podejrzewam ??e nie mia??em tego problemu poniewa??, na ka??dej instalacji by?? zainstalowany Service Pack 1 dla Windows Vista, kt??ry byÄ? mo??e rozwiÄ?za?? ten problem.
Bez SP1 te?? dzia??a. Nie ma ??adnych problem??w.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2008, 13:05:51 pm wysłana przez Przemys??aw »

Offline julbed

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 0
Odp: Windows Vista
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 21, 2008, 12:57:21 pm »
DziÄ?ki ??liczne

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 332
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Windows Vista
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 21, 2009, 19:05:37 pm »
PrzenoszÄ? w??a??nie wszystko na laptopa z VistÄ?. Ze strony Kamsoftu ??ciÄ?gnÄ???am sobie pakiet instalacyjny PPS  i ostatni pakiet aktualizacyjny.  Nie wiem co siÄ? dzieje , bo pierwsza instalacja i przy konfiguracji bibliotek u??ytkownika dla pakietu Firebird wisi mi to  ju?? godzinÄ?. Co chwilÄ? mam tylko komunikat ,??e czas oczekiwania minÄ??? i czy czekaÄ? dalej. Czekam wiÄ?c  bo pamiÄ?tam ,??e przy pierwszej instalacji na XP tez d??ugo to trwa??o, kolejni u??ytkownicy instalowali siÄ? o wiele szybciej. Tylko to ju?? chyba jest co?? nie tak i nie wiem co mam dalej robiÄ?.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Windows Vista
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 21, 2009, 20:15:49 pm »
Zobacz czy masz w??Ä?czonego Firebirda w panelu sterowania (widok wed??ug: du??e ikony) lub narzÄ?dzia administracyjne -> us??ugi -> Firebird Guardian/Server -> PPM -> uruchom.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 332
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Windows Vista
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 22, 2009, 14:09:11 pm »
Mia??am wszystko w??Ä?czone, dzi?? instalowa??am aktualizacje Visty i wszystko posz??o ok. W sumie instalujÄ? wszystko niepotrzebnie bo za kilka dni powinnam mieÄ? ju?? Windowsa 7 i ca??a robota zacznie siÄ? od nowa.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 281
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3065 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]