collapse

Reklama


Autor Wątek: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce  (Przeczytany 28930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« dnia: Października 21, 2011, 16:20:50 pm »
W związku z licznymi pytaniami świadczeniodawców dotyczącymi zasad wykonywania i rozliczania procedur zabiegowych w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, dla których rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 maja 2011 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki stawia wymóg posiadania gabinetu diagnostyczno-zabiegowego
, tj. czy warunkiem realizacji wybranych świadczeń zabiegowych jest wykazanie takiego gabinetu w rejestrze zakładów opieki zdrowotnej, informuję, że posiadanie zarejestrowanego gabinetu diagnostyczno-zabiegowego nie jest niezbędne ( nie stanowi obligatoryjnej podstawy) do wykonywania i rozliczania specjalistycznych świadczeń zabiegowych.
Natomiast, świadczeniodawca wykonujący procedury zabiegowe musi posiadać pomieszczenie spełniające wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2011r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej (Dz. U. Nr 31, poz. 158) lub w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 marca 2000 r. w sprawie wymagań, jakimi powinny odpowiadać pomieszczenia, urządzenia i sprzęt medyczny, służące wykonywaniu indywidualnej praktyki lekarskiej, indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej i grupowej praktyki lekarskiej (Dz. U. Nr20, poz. 254).
W związku z powyższym w Portalu Potencjału w komórkach organizacyjnych realizujących umowy z zakresów ambulatoryjnej opieki specjalistycznej u świadczeniodawców spełniających wymagania posiadania w/w pomieszczenia należy dodać w zakładce zasoby pozycję: ?GABINET DIAGNOSTYCZNO-ZABIEGOWY" o kodzie w słowniku zasobów 0011003. W zbliżających się postępowaniach o zawarcie umów na rok 2012 i lata następne w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna wymogiem będzie przedstawienie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w zasobach oferty.

http://www.nfz-lodz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2674:wykazywanie-gabinetu-diagnostyczno-zabiegowego-w-ambulatoryjnej-opiece-specjalistycznej&catid=35:dla-wiadczeniodawcow-komunikaty&Itemid=58

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #1 dnia: Października 22, 2011, 12:44:06 pm »
Ale i tak trzeba podać miejsce stacjonowania tego "pomieszczenia". I teraz pytanie czy do każdej poradni dopisać w zasobach takie pomieszczenie czy wystarczy umieścić gabinet diagnostyczno-zabiegowy w np. komórce gabinet zabiegowy a przy tworzeniu oferty wybrać dodanie sprzętu z lokalizacji i tam go wskazać do każdego zakresu?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #2 dnia: Października 22, 2011, 15:59:08 pm »
Można np. tak:

KOMUNIKAT DLA ŚWIADCZENIODAWCÓW REALIZUJĄCYCH UMOWY W RODZAJU AMBULATORYJNA OPIEKA SPECJALISTYCZNA ? gabinety

W związku z pojawieniem się w Systemie Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI) funkcjonalności umożliwiającej dodanie do zasobów gabinetu zabiegowego/diagnostyczno-zabiegowego, prosimy o uzupełnienie w/w zasobu zgodnie ze stanem faktycznym oraz dokumentem potwierdzającym ten stan.

Dodanie gabinetu wykonuje się w menu Świadczeniodawca -> Zasoby świadczeniodawcy -> Zasoby, poprzez wybranie przycisku Dodawanie: Pomieszczenia. NIE należy w tym celu tworzyć nowej komórki organizacyjnej ani miejsca udzielania świadczeń. Gabinet dodajemy tylko i wyłącznie w zasobach. Jeden rzeczywisty gabinet należy dodać jako jeden zasób, przy czym w przypadku posiadania jednego gabinetu działającego na rzecz kilku zakresów świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej należy go wykazać jako zasób dostępny ,,w miejscu?, a w pozostałych zakresach jako dostępny ,,w lokalizacji?. Wybór zakresu przyporządkowania do ,,miejsca? lub ,,lokalizacji? należy do oferenta.

Barbara Murawska
Z-ca Dyrektora ds. Medycznych
Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego
Narodowego Funduszu Zdrowia


źródło:
www.nfz-poznan.pl
Pozdrawiam
Bartosz

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #3 dnia: Października 22, 2011, 19:20:24 pm »
Łódzki i wielkopolski coś mówią o tym a mazowiecki ani słowa, jakby nie ten temat to bym nie wiedział. Dzięki za odpowiedź.

Offline anluk

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 07, 2012, 12:33:14 pm »
Można np. tak:

KOMUNIKAT DLA ŚWIADCZENIODAWCÓW REALIZUJĄCYCH UMOWY W RODZAJU AMBULATORYJNA OPIEKA SPECJALISTYCZNA ? gabinety

W związku z pojawieniem się w Systemie Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI) funkcjonalności umożliwiającej dodanie do zasobów gabinetu zabiegowego/diagnostyczno-zabiegowego, prosimy o uzupełnienie w/w zasobu zgodnie ze stanem faktycznym oraz dokumentem potwierdzającym ten stan.

Dodanie gabinetu wykonuje się w menu Świadczeniodawca -> Zasoby świadczeniodawcy -> Zasoby, poprzez wybranie przycisku Dodawanie: Pomieszczenia. NIE należy w tym celu tworzyć nowej komórki organizacyjnej ani miejsca udzielania świadczeń. Gabinet dodajemy tylko i wyłącznie w zasobach. Jeden rzeczywisty gabinet należy dodać jako jeden zasób, przy czym w przypadku posiadania jednego gabinetu działającego na rzecz kilku zakresów świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej należy go wykazać jako zasób dostępny ,,w miejscu?, a w pozostałych zakresach jako dostępny ,,w lokalizacji?. Wybór zakresu przyporządkowania do ,,miejsca? lub ,,lokalizacji? należy do oferenta.

.....................
źródło:
www.nfz-poznan.pl

Mam problem. AOS, jest gabinet diagnostyczno-zabiegowy wykazany w miejscu. Jak zmienić by był w lokalizacji. Kombinuję, kombinuję i pomysły mi się skończyły.

Offline wyrobnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 3
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 07, 2012, 14:58:02 pm »
Witam.
Gabinet zabiegowy będący w określonej poradni (w miejscu), można dodać do innej poradni ( w lokalizacji). Robi to się w zmianie do umowy a nie w zasobach. W załączniku jest gabinet zabiegowy będący w poradni urologicznej, udostępniony dla poradni diabetologicznej.
Pozdrawiam

Offline anluk

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 07, 2012, 15:49:18 pm »
Witam.
Gabinet zabiegowy będący w określonej poradni (w miejscu), można dodać do innej poradni ( w lokalizacji). Robi to się w zmianie do umowy a nie w zasobach. W załączniku jest gabinet zabiegowy będący w poradni urologicznej, udostępniony dla poradni diabetologicznej.
Pozdrawiam
Nie wymyśliłbym tego:-). U Ciebie jest to w ramach jednego podmiotu, a u mnie inny podmiot dla poradni dermatologicznej. Sytuacyjnie to parę pokoi dalej. Zostawię "w miejscu".
Serdeczne dzięki za pomoc. Trzeba mieć łeb, by komplikować tak proste sprawy:-))

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #7 dnia: Października 15, 2013, 08:48:44 am »
Odświeżam temat bo doktorki (ginekologia) chcą zmieniać w księgach rejestrowych i potem na SZOI z 1450-gabinet ginekologiczno-położniczy na 9450- gabinet diagnostyczno-zabiegowy. Mówią, że to jest teraz taki wymóg bo nie będą przyjmowane oferty. Na moje pytanie czy pomieszczenie spełnia wymogi mówią, że nie trzeba. Nie mam jak im tego wytłumaczyć bo się nakręciły, a może coś się zmieniło?
Edward z Kętrzyna

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #8 dnia: Października 15, 2013, 09:54:44 am »
U nas podobno jak nie ma kodu 9450 to nie ma gabinetu zabiegowego :)
Do tego jeszcze np takie info: http://www.nfz-kielce.pl/doc/3670

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #9 dnia: Października 15, 2013, 09:56:56 am »
Dzwoniłem do NFZ Pani powiedziała, że będzie taki wymóg i przy indywidualnych trzeba na SZOI dodać w zasobach pomieszczenie o takiej nazwie kto ma księgę rejestrową to zmienić w księdze na 9450 i opinię sanepidu przesłać do NFZ
Edward z Kętrzyna

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #10 dnia: Października 15, 2013, 10:11:13 am »
No bez jaj
Jak to zmieniać 1450 na 9450 ?
To z jaką komórką będzie konkursowanie/aneksowanie?

Jeżeli chcemy zakontraktować poradnię ginekologiczną to musimy mieć komórkę 1450, a oprócz tego może być wymóg posiadania również komórki 9450 żeby móc wykonywać porady zabiegowe (możliwe, że będzie to obowiązkowe)

Jeżeli mamy co najmniej dwa pomieszczenia na poradnię, w tym jedno spełniające wymogi gabinetu diagnostyczno-zabiegowego to pierwsze pomieszczenie zostaje na 1450 a drugie można zgłosić na 9450 (sanepid a potem zmiany w księdze rejestrowej)

pozdrawiam

ps.: no chyba, że ktoś mądry w NFZ wywrócił wszystko znowu do góry nogami..

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #11 dnia: Października 15, 2013, 10:14:57 am »
Musisz mieć gabinet 1450 i niby obowiązkowo 9450.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #12 dnia: Października 15, 2013, 10:23:00 am »
Cholera wesela nie było a mi już we łbie...
To już nie wiem lekarka ma jedno pomieszczenie to co ma dodać w księdze jeszcze jedno z kodem 9450. Jak rozmawiałem z Panią z NFZ to mówiła aby w księdze rejestrów zmienić, a nie dodać. Chyba że tam inaczej a w NFZ inaczej
Edward z Kętrzyna

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #13 dnia: Października 15, 2013, 10:29:46 am »
Radosna twórczość podobnie jak w stomatologii i fikcyjne tworzenie dodatkowego gabinetu dla dzieci.
Teoretycznie powinno się mieć gabinet lekarski z kodem wymaganym dla danego zakresu świadczeń i dodatkowo papier od sanepidu, że posiada się pomieszczenie spełniające wymagania określone dla gabinetu zabiegowego, które, w przypadku posiadania księgi rejestrowej, należy z zgłosić do urzędu z kodem 9450.

Offline stukas

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #14 dnia: Października 15, 2013, 16:47:28 pm »
Cholera wesela nie było a mi już we łbie...
To już nie wiem lekarka ma jedno pomieszczenie to co ma dodać w księdze jeszcze jedno z kodem 9450. Jak rozmawiałem z Panią z NFZ to mówiła aby w księdze rejestrów zmienić, a nie dodać. Chyba że tam inaczej a w NFZ inaczej
Ja wszystkie wymagalne wpisy z ustawy o działalności leczniczej (nowe kody komórek org.) zrobiłem rok temu. Mi.in  gabinet zabiegowy 9450
(w rejestrze zoz mam jako jeden wpis dot gabinetu.) W szoi dodałem także jedną komórkę gabinet diagnostyczno-zabiegowy z tym kodem. Potem pododawałem do wszystkich komórek np poradnia chir,gin,ort itp  ten jeden gabinet zabiegowy, który wymagany jes zgodnie z załacznikiem nr 3 do zarządzenia nfz. Zadzwoniłem do nfz, Pani powiedziała, że jak najbardziej tak może być. Zgłosiłem zmiany do umowy, pozytywne, przyszedł aneks i tyle. Oczywiście opinnia sanepidu musi być.
Pozdrawiam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 123
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]