collapse

Reklama


Autor Wątek: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce  (Przeczytany 29014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #15 dnia: Października 15, 2013, 22:16:06 pm »
Cholera wesela nie było a mi już we łbie...

Co masz dobrego? Jutro śmigam ze Srokowa na dół więc mogę wpaść i się poczęstować :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #16 dnia: Października 16, 2013, 08:49:44 am »
Ja wszystkie wymagalne wpisy z ustawy o działalności leczniczej (nowe kody komórek org.) zrobiłem rok temu. Mi.in  gabinet zabiegowy 9450
(w rejestrze zoz mam jako jeden wpis dot gabinetu.) W szoi dodałem także jedną komórkę gabinet diagnostyczno-zabiegowy z tym kodem. Potem pododawałem do wszystkich komórek np poradnia chir,gin,ort itp  ten jeden gabinet zabiegowy, który wymagany jes zgodnie z załacznikiem nr 3 do zarządzenia nfz. Zadzwoniłem do nfz, Pani powiedziała, że jak najbardziej tak może być. Zgłosiłem zmiany do umowy, pozytywne, przyszedł aneks i tyle. Oczywiście opinnia sanepidu musi być.

Rozumiem, że masz ileś tam poradni i zrobiłeś dla nich wszystkich tylko jeden gabinet diagnostyczno-zabiegowy 9450? Czy sanepid zaakceptował użycie tego jednego gabinetu dla wszystkich poradni? We wpisie do rejestru również dodałeś w tej komórce Kod resortowy funkcji ochrony zdrowia (kod IX - zwany też Profilem medycznym) dla wszystkich poradni?
Jeżeli to wszystko zrobiłeś to powinno być niby ok ale.. gdzieś niedawno czytałem (nasze forum???), że niektóre oddziały NFZ wymagają (czy też chcą wymagać od nowego roku) gabinetów diagnostyczno-zabiegowych na wyłączność dla niektórych poradni.

Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #17 dnia: Października 16, 2013, 09:39:14 am »
[gdzieś niedawno czytałem (nasze forum???), że niektóre oddziały NFZ wymagają (czy też chcą wymagać od nowego roku) gabinetów diagnostyczno-zabiegowych na wyłączność dla niektórych poradni.

Dostępność na wyłączność przez 100% pracy poradni jest dodatkowo punktowana w ofercie.

Cholera wesela nie było a mi już we łbie...

Co masz dobrego? Jutro śmigam ze Srokowa na dół więc mogę wpaść i się poczęstować :)

Uważaj na migrenę.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #18 dnia: Października 16, 2013, 10:25:55 am »
[gdzieś niedawno czytałem (nasze forum???), że niektóre oddziały NFZ wymagają (czy też chcą wymagać od nowego roku) gabinetów diagnostyczno-zabiegowych na wyłączność dla niektórych poradni.

Dostępność na wyłączność przez 100% pracy poradni jest dodatkowo punktowana w ofercie.

Czyli mniej więcej dobrze mi tam coś w główce świtało ;)

BTW jak Wam się podoba nowy system zgłaszania zmian w RPWDL? ;-)

Pozdrawiam

Offline stukas

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #19 dnia: Października 18, 2013, 17:33:06 pm »
Hmm to teraz mnie zaciekawiłeś.  Na dzień dzisiejszy w szoi jest przy dodawaniu pomieszczenia czyli gabinetu zabiegoweo miejsce stacjonowania tj poradni. Jak robiłem rok temu zmiany to "miejsca stacjonowania nie było". A no i wtedy drugiego gabinetu zabiegowego nie można było dodać bo szuja krzyczała, że takie pomieszczenie już istnieje o takim kodzie. (Pamiętam jak w kombinowałem w nazwach tj gabinet zabiegowy poradnia chir itp.)
Chyba jednak poklikam i porobie dla każdej poradni oddzielnie gabinet zabiegowy. Bo teraz mają odrzucać ewidentnie oferty na 2014 które nie spełniają wymogów.
Sorka za zamieszanie.
Ale na dowód mogę wkleić screen shoota z szoi, że rok temu nie było tzw miejsca stacjonowania. Tak to już jest z tymi aktualizacjami i modyfikacji szoi, że coś zmienią dodadzą a żadnych postów nie ma. Ehh.
Ja wszystkie wymagalne wpisy z ustawy o działalności leczniczej (nowe kody komórek org.) zrobiłem rok temu. Mi.in  gabinet zabiegowy 9450
(w rejestrze zoz mam jako jeden wpis dot gabinetu.) W szoi dodałem także jedną komórkę gabinet diagnostyczno-zabiegowy z tym kodem. Potem pododawałem do wszystkich komórek np poradnia chir,gin,ort itp  ten jeden gabinet zabiegowy, który wymagany jes zgodnie z załacznikiem nr 3 do zarządzenia nfz. Zadzwoniłem do nfz, Pani powiedziała, że jak najbardziej tak może być. Zgłosiłem zmiany do umowy, pozytywne, przyszedł aneks i tyle. Oczywiście opinnia sanepidu musi być.

Rozumiem, że masz ileś tam poradni i zrobiłeś dla nich wszystkich tylko jeden gabinet diagnostyczno-zabiegowy 9450? Czy sanepid zaakceptował użycie tego jednego gabinetu dla wszystkich poradni? We wpisie do rejestru również dodałeś w tej komórce Kod resortowy funkcji ochrony zdrowia (kod IX - zwany też Profilem medycznym) dla wszystkich poradni?
Jeżeli to wszystko zrobiłeś to powinno być niby ok ale.. gdzieś niedawno czytałem (nasze forum???), że niektóre oddziały NFZ wymagają (czy też chcą wymagać od nowego roku) gabinetów diagnostyczno-zabiegowych na wyłączność dla niektórych poradni.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2013, 17:43:04 pm wysłana przez stukas »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #20 dnia: Października 21, 2013, 10:26:31 am »
Widzę, że u Was w SZOI podobne cuda się dzieją jak u nas w Portalu Świadczeniodawcy. Ciągła zabawa w pojawiam się i znikam..

A co do zabiegowych to ja mam je już qna na 3 sposoby zgłoszone w Portalu Potencjału!
1) Najstarszy sposób - na karcie komórki organizacyjnej jest zakładka "Cechy komórki" i tam ma np dla ginekologii
 Liczba gabinetów lekarskich - 1
 Gabinet zabiegowy - 1
czyli tak jak jest we wpisie i w rzeczywistości
2) Nowszy sposób (wprowadzony ok 2010-2011) - na karcie komórki zakładka "Zasoby" (dawniej zwana Sprzęt)
i na niej dodane
0011003   GABINET DIAGNOSTYCZNO-ZABIEGOWY
3) Najnowszy sposób ale wg mnie najbardziej bezsensowny na dzisiaj (o czym na dole)
W komórkach organizacyjnych zakładu wpisane komórki zabiegowe wg wpisu do RPWDL
Wg prawdy i zgodnie z przepisami to jest ale jest to też trochę bez sensu ponieważ.. nie da się tego zgłosić we wniosku aneksowym do NFZ ;-)
Dane z punktów 1 i 2 zgłaszają się we wnioskach aneksowych natomiast nie da się podpiąć nowej komórki zabiegowej przy wniosku aneksowym np na ginekologię..
No ale tak chcieli mieć to wpisane w naszym Małopolskim OW to mają!

Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #21 dnia: Października 21, 2013, 19:20:53 pm »
(...)Jak robiłem rok temu zmiany to "miejsca stacjonowania nie było"(...)

Oj coś chyba źle kojarzysz. Każdy zasób (nie wiem tylko jak samochody) zawsze należało przyporządkować do określonego miejsca. Gabinet zabiegowy jako pomieszczenie dodawałem już chyba ze 2 lata temu i coś mi świta, że przypisywałem go do gabinetu lekarza POZ ale robiłem dostępność dla innych i w innych komórkach (np. poradni ginekologicznej) dodawałem go z tego udostępnienia.

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 06, 2013, 00:17:44 am »


Dopiero teraz zamieszczam gabinet 9450 w księdze rejestrowej
Zapisany jest wniosek roboczy, po edycji nie zapisuje mi zmian .
Wywala kawał kodu źródłowego.
Pracuję w Firefox.
Co mogę poprawić w przeglądarce, aby ruszyć dalej?
Proszę, pomóżcie..
egol


Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 06, 2013, 00:25:45 am »
To raczej na pewno jest po stronie NFZ i nic nie zrobisz. Dla pewności sprawdź w IE czy Chrome. Ale stawiam na błąd po stronie NFZ.

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 06, 2013, 00:33:20 am »
Niejasno napisałam,
jestem w Rejestrze Podmiotów
Wykonujących Działalność Leczniczą
i to tutaj mi się knoci.
egol

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 06, 2013, 08:34:05 am »
Niejasno napisałam,
jestem w Rejestrze Podmiotów
Wykonujących Działalność Leczniczą
i to tutaj mi się knoci.
egol

no to dobijaj się do serwisu RPWDLa

Kontakt
z administratorem technicznym systemu

    tel. 0 503 181 163
    e-mail: rpwdl@asseco.pl


pozdrawiam

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 06, 2013, 18:27:10 pm »
Problem był banalny (?)
Rodzaj działalności leczniczej - do wyboru.
Wybierał cyfrę 3 a ja dopisałam "Ambulatoryjne świadczenia zdrowotne".
Nie należało dopisywać, wszystko poszło.
Dziękuję wszystkim za rady i kontakty
egol

Offline sandra981

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 11, 2013, 13:01:39 pm »
Witam wszystkich.
W moim oddziale NFZ wyskoczył komunikat o gabinecie diagnostyczno-zabiegowym. U mnie na szoi jest wykazany w zasobach i w zakładce gdzie jest zapytanie czy posiadamy gabinet zabiegowy i to było wysłane zmiany do umowy i tam wszystko było zaakceptowane. Teraz dopatrzyłam że nie ma gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w komórkach organizacyjnych więc dodałam go i teraz chciałam się dowiedzieć czy muszę ponownie wysłać zmianę do umowy?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wykazywanie gabinetu diagnostyczno-zabiegowego w specjalistyce
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 11, 2013, 14:23:53 pm »
A taka komórkę to do czego w zgłoszeniu dodasz?

Dla tych co nie czytali to informacja że na wymagalność gabinetu zabiegowego dla części poradni wprowadzono okres dostosowawczy do końca 2014 r.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]