collapse

Reklama


Autor Wątek: Konkurs ofert POZ  (Przeczytany 109586 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 09, 2010, 09:58:41 am »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 09, 2010, 10:02:59 am »
I tak żaden wydruk nie przebije wniosku na zaopatrzenie - letko licząc 1300 stron.  :)

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 09, 2010, 10:07:29 am »
I tak żaden wydruk nie przebije wniosku na zaopatrzenie - letko licząc 1300 stron.  :)

rly? O FUCK  :o

Offline FOP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Pomógł? -4
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 09, 2010, 10:46:51 am »
Cytuj
Przepraszam, nie łapie.

Cytuj
U mnie też, ale Michał czy dodajesz to ( wg słownika kompetencji SZOI):

0266   UPRAWNIENIA DO REALIZACJI ŚWIADCZEŃ PIELĘGNIARKI POZ - OKREŚLONE W ART. 5 UST.25 USTAWY O ŚWIADCZENIACH…OPIEKI ZDROWOTNEJ……..   

0267   UPRAWNIENIA DO REALIZACJI ŚWIADCZEŃ POŁOŻNEJ POZ - OKREŚLONE W ART. 5 UST.28 USTAWY O ŚWIADCZENIACH…OPIEKI ZDROWOTNEJ……..   

0295   KWALIFIKACJE UPRAWNIAJĄCE DO REALIZACJI ŚWIADCZEŃ PIELĘGNIARKI W ŚRODOWISKU NAUCZANIA I WYCHOWANIA - OKREŚLONE W PRZEPISACH NA PODSTAWIE ART. 27 UST.3 USTAWY O ŚWIADCZENIACH OPIEKI ZDROWOTNEJ……..

Przygotowując ofertę dla położnej środowiskowo-rodzinnej, na indywidualną praktykę muszę zaznaczać jeszcze coś takiego? Zupełnie tego nie łapię, praktycznie już ofertę wykonałem, aczkolwiek widzę, ciągle coś nowego. Technicznie zrobić ową ofertę można w 30 min ale ... Czyli, wklepywać powyższe dla położnej (nie wiem nawet gdzie Mrugnięcie) czy nie?

Pozwolę sobie powtórzyć zapytanie.

Mam jeszcze jeden problem przy okazji. Oferta dla położnej POZ posiada zerową wartość pieniężną, czyli w ofercie nie ma potrzeby umieszczania żadnych punktów finansowych, np w jakimś załączniku. O ile pamiętam poprzednio w umowach wieloletnich, chyba podawało się wysokość kontraktu ??? Mam nadzieję, że przy braku jakiegoś załącznika poproszą o uzupełnienie a nie odrzucą ;)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:17:00 am »
Mam problem z wydrukiem z KS-KO. W nocnej i świątecznej opiece ni
edit: jest w opcjach, ale teraz pytania czy drukować to w takim stylu jak rok temu czy wg domyślnych ustawień KS?

Lista wprowadzonych zmian:

   1. Wydruk wniosku o zawarcie umowy POZ dostosowany do obowiązującego wzoru
   2. Wydruk oznaczenia wniosku o zawarcie umowy POZ dostosowany do obowiązującego wzoru
NFZ-KO_2011.1.1.1.exe), wyszło to 2 grudnia.

W opcjach można ustawić stary styl drukowania. Pytanie, który wydruk jest prawidłowy? w NFZ nie wiedzą...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2010, 11:52:47 am wysłana przez Przemyslaw »

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:57:48 am »

Oferta dla położnej POZ posiada zerową wartość pieniężną, ...

W POZ nie podajesz cen bo ceny są odgórnie w zarządzeniu podane i nie podlegają negocjacjom. (tak chyba od 2-3 lat)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2010, 12:00:43 pm wysłana przez skopczyp »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:31:33 pm »
http://www.nfz-szczecin.pl/n-1421.htm

Wzory dokumentacji uzupełniającej wnioski do POZ
Do pobrania:
Pełnomocnictwo
Oświadczenie dotyczące polisy OC
Oświadczenie o samodzilnym wykonywaniu umowy

Dla ciamciaków z POZ.

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 10, 2010, 11:17:16 am »
Witam
W ośrodku mam lekarza który przyjmuje w poradni ogólnej i dla dzieci, dostałam do niego jeden harmonogram, a moze on powinien mieć dwa harmonogramy, jeden do poradni ogólnej, a drugi do poradni dla dzieci ( pierwszy raz robię taka ofertę), proszę napiszcie mi jak to powinno być :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2010, 11:57:20 am wysłana przez Anita »

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:52:06 pm »

1 lekarz, w jednym miejscu (komórce) ma 2 harmonogramy (wizyty domowe i praca w przychodni)

nie musisz tego rozbijać na dorosłych i dzieci - nie ma sensu

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 10, 2010, 16:25:39 pm »
Mam problem z wydrukiem z KS-KO. W nocnej i świątecznej opiece ni
edit: jest w opcjach, ale teraz pytania czy drukować to w takim stylu jak rok temu czy wg domyślnych ustawień KS?

Przemek co masz na myśli? Jaki stary wydruk i nowy? U mnie w opcjach nie ma możliwości zmiany wydruku, można zaznaczać jedynie jakie załączniki mają się drukować.
Aż zdrętwiałem ze strachu czy w dobrej wersji wnioski zrobiłem - pobrałem pełną instalkę Instalacja_NFZ-KO_2011.1.1.1.exe i na niej pracowałem

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 10, 2010, 20:10:40 pm »
Posprawdzałem wszystko i trzeba zaznaczyć te dodatkowe załączniki w opcjach. Domyślnie są one cholera wie czemu wyłączone. Jednakże drukują się dane prawie takie same jak z tymi załącznikami. Wprowadzili mnie w błąd w nfz. Trzeba robić tak samo jak rok temu. Czemu te załączniki są odznaczone i nie ma żadnej informacji na stronach, że należy je włączyć? To jakaś kpina. Do tego ten tekst w zmianach ze dostosowano KO do 2011 wydruków. Na logikę więc jak są odznaczone to ludzie drukują... sprawdziłem wersje, która mam w archiwum z tamtego roku i też domyślnie są odznaczone. Nie można za dużo myśleć czytając i rozmawiając z nimi.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 11, 2010, 09:18:58 am »
Aha Tobie chodzi właśnie o te odznaczone załączniki.
Wskazywanie co ma się drukować dotyczy jedynie dokumentacji aktualizacyjnych. Oferty/wnioski drukują się w całości. Jak pierwszy raz weszła możliwość zaznaczania/odznaczania dzwoniłem do K-P NFZ i kazali drukować tak jak jest domyślnie w programie. Więc od kilku lat tak drukuję.
Mało tego - na POZ składałem wniosek tak jak jest w zarządzeniu tzn: formularz i płyta w kopercie A4, koperta A4 i pozostałe dokumenty w kopercie B4.
U nas według komunikatu dotyczącego składania dokumentacji aktualizacyjnej na POZN mamy dać wersję elektroniczną, wydruk, wniosek bankowy i oświadczenie o obięciu opieką. Ja składam tylko na pielęgniarkę wyjazdową dla siebie więc oświadczenia nie daję. Oświadczenia dają ci którzy mi robią ambulatoryjną i wyjazdową lekarską. Pozostaje więc wydruk i wniosek bankowy. Wszystko to kładę do jednej tylko koperty. Według mnie to nie jest wniosek a jedynie dokumentacja aktualizacyjna i nie ma zastosowania tutaj rozporządzenie a jedynie wytyczne Dyrektora OW.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 11, 2010, 10:14:27 am »
te odznaczanie/załączanie jest min do § 40 ust. 5 zarządzenia 74/2010- jeżeli komuś pewna cześć danych się nie zmienia -
nie musi tego drukować - chociaż w POZ nie wiele tego jest i nie ma sensu z tego korzystać.
Przy poważniejszych umowach ma to sens.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 11, 2010, 11:15:24 am »
Wojciech nie zgodzę się z Tobą i dalej będę się upierał przy swoim  :D.

NFZ ciągle podkreśla - nie składacie ofert/wniosków tylko dokumentacje aktualizacyjne. W Zarządzeniu jest podany sposób przygotowania wiosku a nie dokumentacji aktualizacyjnej. Nie wiem na jakiej podstawie powstał taki twór jak dokumentacja aktualizacyjna ale napewno nie na podstawie Zarządzenia.

Zwróć uwagę, że w podanym przez Ciebie paragrafie dopuszcza się złożenie jedynie "informacji o zakresie rzeczowym wniosku", jednak pomimo odznaczenia wszystkich opcji w ustawieniach drukują się ankiety, harmonogramy, sprzęt.
W związku z tym uważam, że Dokumentacja aktualizacyjna jest jakimś dziwnym tworem, który rządzi się w każdym OW własnymi prawami.

I wrócę do pewnego tematu: w ubiegłym roku PZ wywalczyło brak składania dokumentacji aktualizacyjnej w przypadku gdy nie było żadnych zmian. Świadczeniodawcy, którzy z tego skorzystali zostali pokrzywdzeni w ten sposób, że mieli poźniej niż inni wygenerowane umowy w wersji elektronicznej. Spowodowane to było "koniecznością dostosowania systemu informatycznego NFZ". Skoro takie umowy zostały wygenerowane to oznacza, że system informatyczny został w końcu "dostosowany".
Pytanie: dlaczego w tym roku znów składamy dokumentacje aktualizacyjne? Owszem w K-P mieliśmy umowy do końca roku, które aneksem zostały przedłużone do 28 lutego a więc nie składamy wniosków tylko aktualizacje. Powinno to zgodnie z poprzednim rokime odbyć się bez składania aktualizacji.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 11, 2010, 12:01:35 pm »
zgadzam się.
Wiem z pewnego źródła że dyrektorzy OW mają jakieś pisma z centrali zakazujące "kopiowania" na następne okresy.
Szkoda że na forum nie ma jakiegoś pracownika NFZ - może są jeszcze jakieś wewnętrzne kwestie których nie znamy.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 117
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]