collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec  (Przeczytany 12410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 07, 2008, 20:23:17 pm »
Dosta??em drugiego emaila, w kt??rym to napisano ??e mogÄ? u??yÄ? funkcji serwisowej utworzenie korekt dla ??wiadcze?? z wybranego okresu rozliczeniowego do zaktualizowania wagi punktowych z aneksu do um??w tak jak to napisa?? PiotrSz. Te?? mam PSY i jeszcze REH wiÄ?c zajmie mi to jaki?? razem 3 minuty.  ;D

hejka a ja na mojego dlugasnego maila do Kamsoftu dostalem 1 linijkowa odpowiedz ;-)
w skrocie ... w/w funkcja powinna zadzialac tez dla moich rozliczonych w II fazie swiadczen ..
ale ja sie jeszcze musze upewnic przez telefon zanim jej uzyje !
wiec ... drzyj jutro Kamsofcie ! DZOWNIE ! ;-) jak co dzien po kilka razy .. a telefon albo wylaczony, albo zajety albo nikt nie odbiera ;-)

pozdrawiam

Offline Ktulu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 25, 2008, 15:15:12 pm »
Przetestowa??em funkcjÄ? i mam pytanie. Czy u Was NFZ te?? potwierdzi?? ??wiadczenia z ostrze??eniami (komunikat o tej samej wersji co w bazie NFZ)?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 26, 2008, 22:04:26 pm »
Przetestowa??em funkcjÄ? i mam pytanie. Czy u Was NFZ te?? potwierdzi?? ??wiadczenia z ostrze??eniami (komunikat o tej samej wersji co w bazie NFZ)?

poki co testowalem ta funkcje tylko i wylacznie na swiadczeniach wyslanych w I fazie i wrocilo wszystko poprawnie i bez tego komunikatu!
niedlugo bede musial tego sprobowac na swiadczeniach rozliczonych juz w II fazie (lipcowe REH rozliczone 01.08.2008) i az sie boje co to bedzie ..

radze skonsultowac twoj problem i ten komunikat z serwisem Kamsoftu lub z informatykami z twojego oddzialu NFZ bo nie jestem pewnie czy NFZ "uznal" twoje nowe swiadczenia .. wygladaloby na to ze nie uznal skoro ta wersja swiadczen zostala juz wczesniej przetworzona ... PPS powinien podniesc wersje swiadczen przed wysylka .. po to w sumie jest ta funkcja!)

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 27, 2008, 12:47:50 pm »
W??a??nie, przetestowa??em funkcje na ??wiadczenia z zakresu rehabilitacji i otrzyma??em do czÄ???ci ??wiadcze?? b??Ä?d: Waga Punktowa Inna Ni?? W Pakiecie Punktowym  :o
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 27, 2008, 14:43:12 pm »
otrzymales ten blad w odpowiedzi na I faze z NFZ czy program ci cos takiego wyrzucil ?

ja juz tym automatem poprawilem wszystkie swiadczenia z sierpnia z REH i STM, nawet te ktore juz wczesniej poszly na starych plikach umow w I fazie

kolejnosc jest taka
uruchamiasz funkcje serwisowa, wskazujesz miesiac i zakres do poprawy
jak pojdzie ok to importujesz do PPSa ta nowa umowe (nawet jezeli juz byla wczesniej zaimportowana)
robisz wysylke I fazy
cieszysz sie z powrotu pieknego pliku OK na odpowiedz I fazy z NFZ ;-)

a z innych ciekawostek to mam niezle jaja z poradami POZ ...
tutaj tez zmieniali umowe i zanim zmienilem umowe na nowa to wracal komunikat ze nie ma takiego produktu ktory wykazuje ..
teraz to juz jest ok za to pojawil sie inny numer ..
przy generowaniu I fazy w ktorej maja byc swiezo wpisane swiadczenia POZ, GDR wywala blad
"Zestaw ??wiadcze?? xxx: ?šwiadczenie yyyy: Kod ??wiadczenia musi wystÄ?piÄ? i nie mo??e siÄ? sk??adaÄ? z wiÄ?cej ni?? 5 znak??w"
i tak dla wszystkich ...
i fakt jak podgladnac to swiadczenie w rozliczeniach to nie dostaje on z automatu ministerialnego kodu swiadczenia .
ale nic nie zmienialem w ustawieniach w tej kwestii i na pierwszy rzut oka PPS jest poprawnie skonfigurowany ..
GDR pozwala zrobic I faze dopiero po usunieciu z danego raportu tych POZowych porad ..

pozdrawiam

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 27, 2008, 18:08:48 pm »
otrzymales ten blad w odpowiedzi na I faze z NFZ czy program ci cos takiego wyrzucil ?

ja juz tym automatem poprawilem wszystkie swiadczenia z sierpnia z REH i STM, nawet te ktore juz wczesniej poszly na starych plikach umow w I fazie

kolejnosc jest taka
uruchamiasz funkcje serwisowa, wskazujesz miesiac i zakres do poprawy
jak pojdzie ok to importujesz do PPSa ta nowa umowe (nawet jezeli juz byla wczesniej zaimportowana)
robisz wysylke I fazy
cieszysz sie z powrotu pieknego pliku OK na odpowiedz I fazy z NFZ ;-)


mam pytanie, bo rozmawia??em dzi?? z paniÄ? z Kamsoftu i ona stwierdzi??a, ??e z tej funkcji mogÄ? korzystaÄ? tylko jak zmieni??y siÄ? wszystkie ??wiadczenia. Czy to prawda? bo nie wydaje mi siÄ? to logiczne. U mnie zmieni??y siÄ? punkt wszÄ?dzie poza 1 us??ugÄ? chyba.

Druga rzecz kt??ra mnie gnÄ?bi jak rozliczy??em ju?? lipiec ??Ä?cznie z rachunkiem i jego zap??aceniem przez nfz po I fazie mam robiÄ? II fazÄ? i wystawiaÄ? jeszcze raz rachunek? no bo niby zawsze do szablonu sÄ? podpiÄ?te konkretne ??wiadczenia, wiec by tak wychodzi??o, ale chcÄ? siÄ? upewniÄ?.

Bartosz importowa??e?? JESZCZE RAZ aneks? bo kamsoftowa pani kaza??a zwr??ciÄ? na to uwagÄ?, ??e import musi byÄ? PO korekcie, a przed wys??aniem.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 27, 2008, 21:22:20 pm »
Cytuj
mam pytanie, bo rozmawia??em dzi?? z paniÄ? z Kamsoftu i ona stwierdzi??a, ??e z tej funkcji mogÄ? korzystaÄ? tylko jak zmieni??y siÄ? wszystkie ??wiadczenia. Czy to prawda? bo nie wydaje mi siÄ? to logiczne. U mnie zmieni??y siÄ? punkt wszÄ?dzie poza 1 us??ugÄ? chyba.

hmm ... dziwne by to bylo ..
nie bardzo rozumiem o co tej pani moglo chodzic
proponuje porozmawiac z panem Bartlomiejem Gawrysiem on raczej wie co mowie ! (zadzwonic na komorke serwisowa PPSa i prosic z nim)

w obecnej wersji korzystania z tej funkcji wybieramy miesiac w ktorym chcemy korygowac oraz umowe i produkt kontraktowy

Cytuj
Druga rzecz kt??ra mnie gnÄ?bi jak rozliczy??em ju?? lipiec ??Ä?cznie z rachunkiem i jego zap??aceniem przez nfz po I fazie mam robiÄ? II fazÄ? i wystawiaÄ? jeszcze raz rachunek? no bo niby zawsze do szablonu sÄ? podpiÄ?te konkretne ??wiadczenia, wiec by tak wychodzi??o, ale chcÄ? siÄ? upewniÄ?.

ja mam ten sam problem bo rozliczylem umowe REH za lipiec w dniu 01.08.2008 jeszcze znim moj oddzial NFZ zrobil blokade ;-)
wiec mam rozliczone po staremu ... a teraz wypadaloby to skorygowac ... czekam jeszcze z 1-2 dni czy nie pojawi sie jeszcze jakis aneks (bo 2 juz przyszly do REH od tego czasu a na jeszczew jeden czekam) i bede probowal ..
co do kolejnosci to wyglada to chyba tak (ale zaznaczam ze moge sie mylic !!!)
1. uzywamy funkcji serwisowej dla kazdego produktu kontraktowego ktory chcemy poprawic
2. importujemy nowa umowe (niewazne czy juz byla wczesniej wczytana, trzeba to zrobic jeszcze raz !!!)
3. wysylamy I faze w ktorej powinny sie wyslac na - produkty jednostkowe (swiadczenia) ktore byly "niepoprawnie" rozliczone oraz ich poprawiona wersja z podniesiona wersja na +
4. jezeli I faza potwierdzi sie OK to robimy II faze za lipiec i TYLKO i WYLACZNIE minusujemy wszystko co jest do zminusowania
5. jak to sie potwierdzi na OK to dopiero plusujemy spowrotem umowe do limitow na miesiac lipiec
tak to w teorii chyba powinno wygladac ! jezeli cos zle pisze to prosze kolegow o skorygowanie mojego toku myslenia !

Cytuj
Bartosz importowa??e?? JESZCZE RAZ aneks? bo kamsoftowa pani kaza??a zwr??ciÄ? na to uwagÄ?, ??e import musi byÄ? PO korekcie, a przed wys??aniem.

TAK ! to jest bardzo wazne bo przy imporcie umowy wszystkie wpisane a nierozliczone swiadzenia sa korygowane wg tej umowy
czyli jezeli zaimportujesz ja wczesniej a pozniej zrobisz funkcje serwisowa i nie powtorzysz importu umowy to te rozliczone wczesniej swiadczenia sie skoryguja ale po staremu ... a po nowemu tylko nierozliczone jeszcze swiadczenia z tego okresu (i nastepnych)

pozdrawiam

Offline ernest

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 28, 2008, 07:51:13 am »
Cytuj
proponuje porozmawiac z panem Bartlomiejem Gawrysiem on raczej wie co mowie ! (zadzwonic na komorke serwisowa PPSa i prosic z nim)

Szkoda , ??e Pan B.Gawry?? nie odpowiada na tym forum ... wszystkim by??o by ??atwiej i nam i jemu  :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 28, 2008, 09:42:35 am »
Cytuj
proponuje porozmawiac z panem Bartlomiejem Gawrysiem on raczej wie co mowie ! (zadzwonic na komorke serwisowa PPSa i prosic z nim)

Szkoda , ??e Pan B.Gawry?? nie odpowiada na tym forum ... wszystkim by??o by ??atwiej i nam i jemu  :)


nie odpowiada ale podobno czyta ! pozdrawiamy ;-)

BTW ty Ziemo tez nie odpowiadasz na posty na privie na zadnym z forum ... :-/

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 28, 2008, 16:05:17 pm »
Bartosz importowa??e?? JESZCZE RAZ aneks? bo kamsoftowa pani kaza??a zwr??ciÄ? na to uwagÄ?, ??e import musi byÄ? PO korekcie, a przed wys??aniem.

Nie zaimportowa??em aneksu, po u??yciu funkcji serwisowej dla tego dosta??em b??Ä?dy. Dzisiaj jeszcze raz wszystko zrobi??em i zaimportowa??em aneks do umowy po u??yciu funkcji serwisowej i wszystkie ??wiadczenia zosta??y potwierdzone w I fazie. W II fazie wszystko te?? zosta??o potwierdzone i dosta??em szablony korekt i rachunk??w. Rachunki przes??ane na SZOI i zaimportowane.

Po dzisiejszej aktualizacji ju?? nie trzeba importowaÄ? aneksu do umowy po u??yciu funkcji serwisowej:

Tworzenie korekt pozycji rozliczeniowych powoduje automatyczne pobranie aktualnych danych z aneksowanej umowy. Umo??liwia to automatyczne poprawienie pozycji rozliczeniowych, dla kt??rych wprowadzono wsteczne aneksowanie.
?šcie??ka: Raportowanie do OW NFZ->Utworzenie korekt dla ??wiadcze?? z wybranego okresu rozliczeniowego
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2008, 16:20:01 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 132
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3062 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]