collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec  (Przeczytany 12415 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« dnia: Sierpnia 01, 2008, 00:08:38 am »
Jestem ciekawy jak bÄ?dzie wyglÄ?da??o rozliczenie rehabilitacji ambulatoryjnej za miesiÄ?c lipiec w innych OW. Czy czekacie na aneksy czy rozliczacie siÄ? teraz na starych zasadach i p????niej robicie korekty. ZarzÄ?dzenie nr 52/2008 zmienia warto??Ä? punktowÄ? zabieg??w w katalogu, kt??ry obowiÄ?zuje od 1 lipca. MiesiÄ?c prawie wpisany, a tu niespodzianka od funduszu, przed urlopem  ;D  :o I mo??e kto?? siÄ? orientuje czy jak zaczytam aneks to zmieni mi siÄ? warto??Ä? punktowa zabieg??w we wpisanych ??wiadczeniach? Je??li nie, to zawsze pozostaje export danych excela i zmiana w arkuszu lub jaki?? skrypt z kamsoftu.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 01, 2008, 00:26:47 am »
Jak zwykle taki surprise od NFZ-u. A co, nie mo??na? ;D
Mazowiecki OW

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 01, 2008, 01:19:20 am »
Bartosz ja wlasnie przerabialem cos podobnego z STM !
Od 01.07.2008 obowiazuje aneks ktory zmienia cene za pkt na jednym z produktow tej umowy, swiadczenia wpisywane od poczatku miesiaca i czesc juz wyslana w I fazie (po starej cenie) az tu pewnego dnia zwrotki do kolejnych wysylek wrocily z niezgodnioscia ceny z planem umowy .. okazalo sie ze pojawil sie juz elektroniczny aneks i po jego wczytaniu do PPSa wszystkie nowo dopisane juz trzymaja jego cene !
ale co z tymi juz wyslanymi ?
jest jedna opcja w module serwis ktora pozwala je ponowno wyslac ale wlasnie Kamsoft pracuje nad jej modyfikacja i na mnie miedzyinnymi testowali wersje beta ;-)
troche kombinacji z podmiana dll'ek bylo ale w sumie wszystko poszlo gladko i juz mam caly produkt w tej umowie STM po nowej cenie !

ciekawy jestem za to jak PPS sobie poradzi jak w jednym raporcie pojda te same swiadczenia wykonane od stycznia-czerwca (niewykorzysatne dotychczas nadlimity) po starej cenie oraz swiadczenia po 01.07 w nowej cenie ... tu moze byc dopiero wesolo ;-)

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 01, 2008, 07:38:20 am »
jest jedna opcja w module serwis ktora pozwala je ponowno wyslac ale wlasnie Kamsoft pracuje nad jej modyfikacja i na mnie miedzyinnymi testowali wersje beta ;-)
troche kombinacji z podmiana dll'ek bylo ale w sumie wszystko poszlo gladko i juz mam caly produkt w tej umowie STM po nowej cenie !
Czyli jest szansa, ??e nie bÄ?dÄ? musia?? tego wszystkiego wklepywaÄ? jeszcze raz.  ;D Jak nazywa siÄ? ta funkcja w module serwis?

Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 01, 2008, 08:32:51 am »
"Utworzenie korekt dla swiadczen z wybranego okresu rozliczeniowego"

Tylko ze obecnie pozwala wybrac cala umowe za dany miesiac do ponownej wysylki
W nieoficjalnej jeszcze wersji pozwala wybrac konkretny produkt kontraktowy z danej umowy
(u mnie chirurgia stomatologiczna)
Nie wiem czy sa jeszcze jakies zmiany w dzialaniu tej funkcji wiec moze narazie sie wstrzymaj
przy tej starej wersji albo skonsultuj z Kamsoftem

pozdrawiam

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1311
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 01, 2008, 08:38:27 am »
Czyli trzeba bedzie popracowac... Uwielbiam te zmiany wprowadzane za poprzednie okresy rozliczen.
Ktos orientuje sie na temat uslug za 1 punkt za wypisanie recepty?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 01, 2008, 08:42:33 am »
Na razie siÄ? wstrzymuje, poniewa?? dzwoni??em do NFZ i mam rozliczyÄ? miesiÄ?c po staremu, a po pojawieniu siÄ? aneks??w bÄ?dziemy robili korekty.:o  :'(

Ja otrzyma??em aneks jakie?? 3 tygodnie temu, w kt??rym sÄ? porady recepturowe za pkt.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 01, 2008, 09:08:14 am »
Na razie siÄ? wstrzymuje, poniewa?? dzwoni??em do NFZ i mam rozliczyÄ? miesiÄ?c po staremu, a po pojawieniu siÄ? aneks??w bÄ?dziemy robili korekty.:o  :'(

no ja nie wiem czy bym tak zaryzykowal ... to sie wlasnie moze skonczyc reczna korekta pozniej ...
bo ten automat o ktorym ja mowilem to wysyla ponownie swiadczenia potwierdzone w I fazie (a dokladniej podnosi im wersje, wczytujemy aneks ktory zmienia cene i wysylamy to ponownie juz z nowa cena)
jak zrobisz w tej chwili rozliczenie po staremu to bedziesz je mial zamkniete u siebie i w NFZ po starej cenie .. a to to juz nie wiem jak odkrecic .. chyba tylko recznie je usuwajac, potem I faza, potem II faza na - i ponowne ich wprowadzenie recznie ..

aha chwilka
a jak teraz wysylasz te swiadczenia w I fazie to jaka zwrotke dostajesz z NFZ ? bo jak wracaja ze sa ok to po stronie oddzialu NFZ nie ma jeszcze aneksu wgranego !
u mnie jak byl aneks po stronie NFZ a nie bylo go jeszcze u mnie w PPSie to dostawalem zwrotke do I fazy ze cena swiadczenia nie zgodna z planem umowy !

Cytuj
Ja otrzyma??em aneks jakie?? 3 tygodnie temu, w kt??rym sÄ? porady recepturowe za pkt.

dostalem tez aneks na AOS (podniesienie limitow) i przemycili w nim te porady recepturowe za 1pkt

pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 01, 2008, 12:02:21 pm »
hej

nie jest jednak do konca tak rozowo ...
beda jaja z rozliczaniem swiadczen gdzie czesc roku jest po innej stawce niz reszta ..

ja wlasnie zrobilem ta umowe STM gdzie chir stm podniesli od 01.07.2008 na 1,2zl a wczesniej bylo p o1zl (i wszystkie swiadczenia wczesniejsze niz 01.07.2008 zostaja na tej starej stawce

no i teraz rozliczalem lipiec i uzylem tylko lipcowych punktow
w swiadczeniach ok (1,2zl)
na raportach ok (1,2zl)
na szablonach z NFZ (po II fazie) ok (1,2zl)
na "Sprawozdaniu finansowym" (dla oddzialow NFZ obslugiwanych przez Sygnity) jest ... 1,1zl .. usrednilo sobie za caly rok .. i zle policzylo wartosci zarowno miesiaca jak i narastajace !
juz zgloszone do Kamsoftu

beeedzie wesolo ..

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 06, 2008, 20:50:26 pm »
"Utworzenie korekt dla swiadczen z wybranego okresu rozliczeniowego"

Tylko ze obecnie pozwala wybrac cala umowe za dany miesiac do ponownej wysylki
W nieoficjalnej jeszcze wersji pozwala wybrac konkretny produkt kontraktowy z danej umowy
(u mnie chirurgia stomatologiczna)
Nie wiem czy sa jeszcze jakies zmiany w dzialaniu tej funkcji wiec moze narazie sie wstrzymaj
przy tej starej wersji albo skonsultuj z Kamsoftem

Ju?? pojawi??a siÄ? mo??liwo??Ä? wybrania produktu kontraktowego dla tej funkcji. Jak tylko bÄ?dÄ? mia?? podpisane i udostÄ?pnione na SZOI aneksy to wypr??buje. Przyda siÄ? bo bÄ?dÄ? musia?? ponownie przes??aÄ? ??wiadczenia za lipiec dla um??w PSY, REH, a dzisiaj ukaza??o siÄ? nowe zarzÄ?dzenie dla zakresu OPD mam nadzieje tylko ??e nie ma tam ??adnych zmian punktowych. I jestem ciekaw czy za wzrostem warto??ci punkt??w za ??wiadczenia bÄ?dÄ? zwiÄ?kszone limity.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 06, 2008, 22:41:50 pm »
hej

a ja mam teraz niezlego zonka ..
rozliczylem wszystkie umowy za lipiec w dniu 01.08.2007 ..
i wszystko poszlo ...
o aneksach REH ani widu ani slychu w MOW NFZ wtedy ..
wczoraj dzwoni mi pani z rozliczen z NFZ ze wstrzymuja platnosc za FV bo przekroczylem limit ..
u mnie limit ok .. ale im informatycy we wtore zaktualizowali system o te nowe punktacje ...
i co z tym zrobic ? poki co nic ... aneksow nie ma i nie bedzie conajmniej do polowy sierpnia ...
komunikat o wstrzymaniu sie z rozliczaniem REH za lipiec MOW NFZ wydal na strone dopiero dzisiaj ... po tym jak juz ich pewnie wczoraj meczylem o to

do Kamsoftu tez napisalem co z tym teraz ... wypadaloby zminusowac te swiadczenia, wczytac aneks i puscic jeszcze raz w I i II fazie ..
tylko ze ja nie zamierzam tego recznie robic !!!

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 06, 2008, 23:15:19 pm »
hej

a ja mam teraz niezlego zonka ..
rozliczylem wszystkie umowy za lipiec w dniu 01.08.2007 ..
i wszystko poszlo ...
o aneksach REH ani widu ani slychu w MOW NFZ wtedy ..
wczoraj dzwoni mi pani z rozliczen z NFZ ze wstrzymuja platnosc za FV bo przekroczylem limit ..
u mnie limit ok .. ale im informatycy we wtore zaktualizowali system o te nowe punktacje ...
i co z tym zrobic ? poki co nic ... aneksow nie ma i nie bedzie conajmniej do polowy sierpnia ...
komunikat o wstrzymaniu sie z rozliczaniem REH za lipiec MOW NFZ wydal na strone dopiero dzisiaj ... po tym jak juz ich pewnie wczoraj meczylem o to

U mnie fundusz tez nie raczy?? nikogo powiadomiÄ?, co i jak.Jak nie zadzwonisz to siÄ? nie dowiesz. Ale siÄ? dodzwoni??em to i tak czasami graniczy z cudem, poinformowano mnie ??e rozliczamy siÄ? jeszcze po starych punktach, nastÄ?pnie po otrzymaniu aneks??w z nowymi warto??ciami punktowymi robimy korektÄ?. U siebie w systemie NFZ nie aktualizowali punkt??w specjalnie, aby umo??liwiÄ? rozliczenie po staremu. Dopiero jak wszyscy zamknÄ? miesiÄ?c, udostÄ?pniÄ? aneksy.

do Kamsoftu tez napisalem co z tym teraz ... wypadaloby zminusowac te swiadczenia, wczytac aneks i puscic jeszcze raz w I i II fazie ..
tylko ze ja nie zamierzam tego recznie robic !!!

Co mnie na my??li u??ywajÄ?c s??owa zminusowanie, usuniÄ?cie? Mo??na wszystkie ??wiadczenia usunÄ?Ä? poprzez wyczyszczenie. I dalsze postÄ?powanie to poprawa warto??ci punktowych w excelu, i import do excela. Tylko u mnie to przejdzie bo ja wykazuje produkty/zabiegi za ka??dy dzie?? i ka??dy produkt ma kod icd9, kt??rych to PPS nie umie poprawnie zaimportowaÄ?. MuszÄ? poprawiÄ? import z excela. ZresztÄ? nie mam czasu i ochoty siedzieÄ? nad arkuszem i grzebaÄ?, a tym bardziej wpisywaÄ? ??wiadcze?? za lipiec jeszcze raz. Jutro piszÄ? do kamsoftu, jak oni widzÄ? ten problem i jego rozwiÄ?zanie.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 07, 2008, 13:59:16 pm »
Dosta??em odpowied??, ??e po zaimportowaniu aneksu do umowy bÄ?dzie trzeba na ??wiadczeniach wykonaÄ? F4Popraw/OK. I tak dla ka??dego ??wiadczenia, a ja mam ich kilkaset. S??o??ce dzisiaj na Katowicami musi mocno grzaÄ?.  :'( ;D
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 07, 2008, 14:17:59 pm »
Ja mam to samo w PSY  >:( . Kolejne 10 min stracone na poprawienie tych 1000 ??wiadcze??.  :D

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie rehabilitacji za miesiÄ?c lipiec
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 07, 2008, 15:03:38 pm »
Dosta??em drugiego emaila, w kt??rym to napisano ??e mogÄ? u??yÄ? funkcji serwisowej utworzenie korekt dla ??wiadcze?? z wybranego okresu rozliczeniowego do zaktualizowania wagi punktowych z aneksu do um??w tak jak to napisa?? PiotrSz. Te?? mam PSY i jeszcze REH wiÄ?c zajmie mi to jaki?? razem 3 minuty.  ;D
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 169
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3062 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]