collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle  (Przeczytany 76272 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 03, 2011, 12:47:20 pm »
Do romek62

W sprawozdaniu mam u jednego pacjenta 50 pozycji (10 dni x 5 zabiegów dziennie). Poprawiam jedną pozycję czy wszystkie?

Poza tym robiłeś to w module rozliczenia czy rehabilitacja?

Offline romek62

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 03, 2011, 13:03:42 pm »
Robiłem to w module ROZLICZENIA, gdyż modułu REHABILITACJA (jak na razie) nie zakupiłem. Poprawiałem tylko jeden raz dla danego pacjenta, niezależnie od liczby dni i wykonanych zabiegów. Miałem np. pacjentów, którzy mieli cykle 4 dniowe, jak 15 dniowe.
Pozdrawiam. Romek

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 03, 2011, 14:10:02 pm »
Witam,
Mam ten sam problem posłuchałam się kolesia z NFZ który powiedział ze cykli nie trzeba uzupełniać >:(   a mogłam posłuchać się Bartosza.
Twierdzicie , że jak poprawi się u jednego pacjenta jeden zabieg to cykl automatycznie przejdzie do następnych zabiegów? Nie trzeba klikać na każde świadczenie oddzielnie?

Offline łcm lubań

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 03, 2011, 14:44:56 pm »
DO ROMKA:)

Panie Romku proszę mi podpowiedzieć,co zrobic w przypadku pacjentow, ktorych "wysłałam" w raporcie do NFZ przed 25.01 (w wersji 2011.00.0.0,odpowiedz zwrotna była OK!)? Czy należy ich też przeedytować i zaznaczyć ten nieszczęsny "cykl" , czy tylko u tych pacjentów, u których wystąpił błąd?
Kasia:)

Offline romek62

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 03, 2011, 14:53:07 pm »
Nie miałem takiej sytuacji, ale wydaje mi się, że należałoby ich też poprawić. Tym niemniej radziłbym zrobić to tak: poprawić jednego z pacjentów wysłanych przed 25 stycznia, wysłać raport statystyczny tylko z nim i sprawdzić, co pojawi się w raporcie zwrotnym. W ostateczności zadzwoniłbym do informatyków w NFZ, choć nie zawsze wcześniej potrafili wskazać dobry sposób rozwiązania problemów, które się pojawiały.
Podrawiam. Romek

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 03, 2011, 16:55:14 pm »
Rozporządzenie i zarządzenie obowiązuje od listopada 2010, no tak ale po co czytać. Teraz jest problem ...
Ja wpisywałem od listopada 2010 i nie mam problemu, nawet jak będą robić wsteczne weryfikacje raportów za 2010.

Teraz musisz uzupełnić te dane we wszystkich zestawach świadczeń, nawet w tych potwierdzonych. Zrobią za kwartał weryfikacje wsteczną i będziesz miała korekty do zrobienia.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline romek62

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 03, 2011, 19:09:44 pm »
Masz rację Bartosz, że to rozporządzenie obowiązuje od listopada 2010. Ale czy to rozporządzenie obowiązuje tylko nas, czy też (jak w moim przypadku Wielkopolski NFZ) regionalne oddziały NFZ? Dlaczego nie otrzymałem w listopadzie i grudniu błędów z powodu braku wpisów o cyklach? Gdyby tak było, to poprawiłbym je na bieżąco. Coć mi się wydaje, że to jest państwo w państwie. Zmieniają co chwila swoje rozporządzenia. Pytanie retoryczne: czy za kolejne zmiany w sprawozdaniu REH odpowiadają osoby kompetentne?
Pozdrawian serdecznie, gdyż wielokrotnie korzystałem z twoich wskazówek!
Romek

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 03, 2011, 19:14:20 pm »
Rozporządzenie obowiązuje wszystkich....problem jest tylko w ustawieniach regół walidacji na poszczegulnych serwerach OW NFZ....tak czy inaczej trzeba będzie poprawić...ja miałem podobny problem tylko nie z cyklem a z sesją...pole właściwie te same i też wymagane gdzieś chyba jak dobrze pamiętam od początku zeszłego roku....ale oczywiście Panie nie wpisywały bo nie było potrzeby (tzn. nie było ustawionej walidacji w OW) i wszystko przechodziło....no ale w październiku weryfikacja wsteczna z ustawioną już walidacją pola sesja i wszystko trzeba było poprawiać.....obeszło się bez korekt ale tak czy inaczej wklepać trzeba było,..
Pozdrawiam

Piotr

Offline romek62

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 03, 2011, 19:27:30 pm »
Najwyżej poświęce ze trzy godziny mojego czasu, aby wpisać te ch... cykle, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Nawiasem mówiąc mam już dość tych ciągłych zmian. Kolejne pytanie retoryczne: czy ktoś po stronie NFZ nie mógłby w końcu "przysiąść" i przemyśleć ostateczną wersję sposobu sprawozdania rozliczeń w REH? Czemu najpierw żądają przypisania dwóch kodów ICD-9 do danego świadczenia (w przypadku ndywidualnej pracy z pacjentem) , by po pewnym czasie zmieniać ich nazwy i wymagać wskazania tylko jednego kodu.
Serdecznie pozdrawiam.
Romek

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 03, 2011, 20:19:23 pm »
Rozporządzenie wydaje Minister Zdrowia, na jego podstawie jest wydawane zarządzenie przez Prezesa Funduszu, które to obowiązuje całą Polskę. Fundusz prawdopodobnie doszedł że świadczeniodawcy nie stosują się rozporządzenia/zarządzenia to był zmuszony zastosować tą walidację. I nie jest tak że ta walidacja występuje tylko w wybranych OWNFZ. Od jakiegoś czasu są wydawane centralne walidacje, które obowiązują w całym kraju. Jeśli jest jakieś prawo to należało by się do niego stosować, a nie tylko wtedy gdy jesteśmy do tego zmuszeni. Wydano informację dotycząca zasad sprawozdawania świadczeń rozliczanych w roku 2011. I tutaj mamy informacje że świadczenia z REH amb. rozliczamy w jednym zestawie świadczeń, a na forum dalej osoby rozliczają się za pomocą modułu rehabilitacji, gdzie sposób ewidencji świadczeń jest nie prawidłowy. I kto wie czy za pół roku nie będzie wprowadzonej kolejnej reguły walidacyjnej w systemach OW NFZ ...

Co do ICD9 to tylko tak w Wielkopolsce było. To był wymysł OWNFZ Poznań.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 04, 2011, 08:03:58 am »
Witam. A na moim wojewódzkim forum NFZ jakaś dziwna cisza w tej sprawie. Pewnie wszyscy siedzą i wpisują cykle :)

Chciałbym zapytać, co z tymi cyklami zrobi NFZ, bo jeśli to jest pro forma, to hulaj dusza, każde rozwiązanie technicznie poprawne jest poprawne, ale jeżeli będzie służyć weryfikacji, może sięokazać, że wszystko trzeba będzie zrobić jeszcze raz. I jeszcze. I jeszcze.

Bo ponieważ że:
MODELOWE ROZWIĄZANIE
Fizjoterapeuta realizuje skierowanie na 10 wykonań zabiegu A u pacjenta.
Każdy zestaw świadczeń (wizyta) przypisany jest do tego samego cyklu, a data zakończenia cyklu jest równa dacie zakończenia ostatniej wizyty.

PROBLEM
zaczyna się, gdy rozpatruję rzeczywiste wykonanie. Pacjent ma skierowanie na zabiegi A oraz B po 10 wykonań każdy. Można je wykonać w tym samym gabinecie podczas wizyty pacjenta. Uwzględniając dostępność gabinetu i wypadki losowe, wypadł następujący harmonogram:

10.01.2011  A
11.01.2011  A B
12.01.2011  B
13.01.2011  A B
14.01.2011  A
17.01.2011  B
18.01.2011  A B
19.01.2011  A B
20.01.2011  A
21.01.2011  A
24.01.2011  A B
25.01.2011  A
26.01.2011  B
27.01.2011  B
28.01.2011  B

Zrealizowano dwa pełne cykle:
cykl A od 10.01.2011 do 25.01.2011
cykl B od 11.01.2011 do 28.01.2011
cykl B miałby tylko 5 elementów, bo dla pojedynczej wizyty mogę wykazać realizację kilku zabiegów, ale przypisać wizytę mogę tylko do 1 cyklu.
jak mam to wykazać? Czy z konieczności dokładnej ewidencji wykonania zabiegów w cyklu będzie konieczne rejestrowanie każdego zabiegu w oddzielnej wizycie, pomimo. że ten sam realizujący i ten sam gabinet?

sesja/cykl to element świadczenia w ramach zestawu:
(swiadczenie id-swiad="x" nfz:nr-wersji-slow-swiad="x" kod-swiad="11.8" data-od="yyyy-mm-dd" data-do="yyyy-mm-dd" tryb="x" dni-lecz="x" usun="N")
...
(nfz:sesja typ="C" id-sesji="x" data-zak="yyyy-mm-dd" /)
...
(/swiadczenie)


a mam wrażenie, że powinien być atrybutem dla pozycji rozliczeniowej czyli wewnątrz:
(nfz:pozycja-rozl id-poz-rozlicz="x" nr-wersji-pr="x")

Definicja cyklu chyba nie istnieje. W zarządzeniu mówi się o nim dość skromnie:
Zarządzenie Nr 53/2010/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 2 września 2010 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza

Tryb kierowania i zasady udzielania świadczeń w warunkach ambulatoryjnych i domowych

Cytuj
§ 9.
2. Podstawą realizacji świadczeń w gabinecie rehabilitacji, zakładzie rehabilitacji lub zakładzie fizjoterapii jest skierowanie na cykl zabiegów, które powinno
zawierać elementy określone w załączniku Nr 1 do rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej.

Świadczenia udzielane w warunkach ambulatoryjnych
Cytuj
§ 10.
9. W gabinecie rehabilitacji, zakładzie rehabilitacji lub zakładzie fizjoterapii, w cyklu terapeutycznym Fundusz finansuje do 10 dni zabiegowych , nie więcej jednak niż 5 zabiegów dziennie. W przypadkach medycznie uzasadnionych lekarz kierujący może wypisać skierowanie od razu na dwa cykle zabiegowe.

Pozostaje zasadnicze pytanie: nieważne jak to technicznie zrobić prawidłowo, ale po co to jest potrzebne, czyli co z tym zrobi NFZ, wg jakich walidacji wykorzysta do weryfikacji świadczeń? Tych reguł nie znamy.

Sprawa wbrew pozorom wcale nie jest nowa, wystarczy zacząć szukać, by wpaść na to że:
Cytuj
Do rozliczenia świadczeń zrealizowanych w miesiącu styczniu i lutym 2009 r. ma zastosowanie Zarządzenie Nr 85/2008/DSOZ. Zgodnie z § 10 ust.9 powyższego Zarządzenia na podstawie jednego skierowania jest rozliczany jeden cykl terapeutyczny, w warunkach ambulatoryjnych; w cyklu terapeutycznym Fundusz finansuje do 10 dni zabiegowych, nie więcej niż 4 zabiegi dziennie. Natomiast w przypadku schorzenia przewlekłego, długość cyklu może ulec zwiększeniu do 15 dni zabiegowych. Do rozliczenia świadczeń zrealizowanych począwszy od dnia 1 marca 2009 r. stosuje się Zarządzenie Nr 17/2009/ DSOZ. Stosownie do § 10 ust.9 w cyklu terapeutycznym Fundusz finansuje do 10 dni zabiegowych, nie więcej jednak niż 5 zabiegów dziennie. W przypadkach medycznie uzasadnionych lekarz kierujący może wypisać skierowanie od razu na dwa cykle zabiegowe. Zapis ten pozwala na wystawienie jednorazowo skierowania na dwa cykle terapeutyczne. Jeżeli zlecone zabiegi w obydwu cyklach są tożsame może zrobić to na jednym skierowaniu (100) zabiegów, ale zasada rozliczania pozostaje ta sama: 50 zabiegów w jednym cyklu terapeutycznym i 50 w następnym. Jeżeli zabiegi w poszczególnych cyklach są różne lekarz wystawia 2 skierowania i określa, który cykl ma być realizowany, jako pierwszy. Fundusz nie określa, w jakim odstępie czasu mają być realizowane kolejne cykle. Decyzja należy do świadczeniodawcy, który powinien uwzględnić pilność zabiegu wskazaną przez lekarza kierującego jak również kolejkę oczekujących na świadczenia. Przypominamy ponadto, że zapisy dotyczące 5 zabiegów dziennie określają jedynie ilość zabiegów, jaką można wykonać w ciągu dnia u jednego pacjenta, nie wskazując na rodzaj i ilość powtórzeń tego samego zabiegu. Rodzaj zabiegu jak jego parametry są ustalane przez lekarza kierującego bądź przez uprawnionego fizjoterapeutę.
http://www.nfz-lodz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=888:komunikat-dla-wiadczeniodawcow-realizujcych-umowy-w-rodzaju-rehabilitacja-lecznicza&catid=35:dla-wiadczeniodawcow-komunikaty&Itemid=58

albo:
Cytuj
W związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi przepisów zawartych w ?Materiałach informacyjnych? w rodzaju: rehabilitacja lecznicza na rok 2007, Wielkopolski Oddział Wojewódzki wyjaśnia i informuje:
NFZ określa maksymalną ilość zabiegów w cyklu terapeutycznym. Zgodnie z załącznikiem nr 1b do materiałów informacyjnych nie może być to więcej niż 10 zabiegów w cyklu na jedną okolicę ciała. Nie wyklucza to jednak możliwości równoczesnego wykonywania i wykazywania do rozliczenia finansowego zabiegów na dwóch okolicach ciała, o ile jednak znajduje to odzwierciedlenie w zleceniu na zabiegi.
Powyższa zasada wynika faktu, iż każdy proces terapeutyczny wymaga nadzoru i kontroli osób prowadzących, w tym wypadku lekarza zlecającego zabiegi rehabilitacyjne. Analiza postępów prowadzonego usprawniania pozwoli zatem podjąć decyzje o celowości przedłużenia zleconych zabiegów, np. o kolejne 10 w cyklu terapeutycznym, bądź o weryfikację wszczętego postępowania i zastosowania innych, bardziej skutecznych metod, stosownie do stanu zdrowia konkretnego pacjenta. Fundusz nie wskazuje natomiast czasu, w jakim cykl terapeutyczny ma być wykonywany. Przyjmuje się, że zwykle cykl 10 dniowy przeprowadzany jest w ciągu 2 tygodni. Może jednak zaistnieć sytuacja, że pacjent będzie przychodził na zabiegi co drugi dzień, wtedy cykl terapeutyczny będzie trwał 4 tygodnie.
http://www.nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/4336/

Kolejne zarządzenia tylko nieco modyfikują parametry, ale cykl jako cykl to nic nowego, tylko nikt go się do tej pory nie czepiał.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 04, 2011, 08:31:38 am »
I tutaj mamy informacje że świadczenia z REH amb. rozliczamy w jednym zestawie świadczeń, a na forum dalej osoby rozliczają się za pomocą modułu rehabilitacji, gdzie sposób ewidencji świadczeń jest nie prawidłowy. I kto wie czy za pół roku nie będzie wprowadzonej kolejnej reguły walidacyjnej w systemach OW NFZ ...

co ciekawe mailowałem ostatnio obficie z kamsoftem na temat zgodności modułu rehabilitacja
z pdf-em na centrali - w mailach odebrałem ogromne zdziwienie że zarzucam nieprawidłowość!
oni dalej uważają że powinno być jeden zestaw/dzień i piszą że są zgodni w 100% z rozporządzeniami.

Jaja jak berety.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 04, 2011, 09:15:50 am »
No niby Kamsoft ma rację, jaki status prawny ma informacja wydana przez Prezesa NFZ. W zarządzenia Prezesa NFZ nic na ten temat nie ma a to jest jakiś akt prawny. Ale ta informacja później pewnie zostanie włączona do jakiegoś zarządzenia, to się jeszcze okaże.

@Dariusz Pawłowski

Widzę że wpisujesz świadczenia, jeden dzień zabiegowy jeden zestaw świadczeń. Ja jednak zastosowałem się do informacji centrali i ewidencjonuje w jednym zestawie świadczeń cały cykl leczenia pacjenta.

Skierowanie jest wydawane na cykl zabiegów, jako całość. To nie jest tak że jeśli mamy 5 zabiegów zleconych na skierowaniu to mamy 5 cykli x 10 dni.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 04, 2011, 09:58:07 am »
Właśnie się wczytałem w sedno...
http://www.nfz.gov.pl/new/art/4344/2010_12_30_komunikat_sprawozd_2011.pdf
punkt 2.2

Szkoda tylko, że styl rozliczania był ignorowany przez NFZ aż do tej pory i dopiero teraz każdy przygląda się swoim rejestrom: dobrze to robię czy źle...

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 04, 2011, 14:16:24 pm »
schemat: jeden dzień zabiegowy jeden zestaw świadczeń uważam za jedynie słuszny.

a ten dokument, który podałem wcześniej to jakaś bzdura, ani razu nie używa się tam słowa cykl czy wizyta.

Oprogramowanie, którego używamy, nie może służyć wyłącznie priorytetom rozliczeniowym!
Przy rozbudowanej strukturze zakładu i idei x-dniowego zestawu świadczeń nie można:
- wykazać wykonania wg personelu
- wykazać obłożenia gabinetów (kilka pomieszczeń i nie wszędzie robi się to samo)
- bierze w łeb wszelkie planowanie harmonogramów - grafiki typu czas miejsce osoba
- zanim zamknę zestaw pacjent może mieć jakąś hospitalizację u kogoś innego, o której się dowiem, że koliduje w czasie dopiero po zatwierdzeniu mojego zestawu w NFZ. jeżeli zostanie odrzucony, bo w połowie wystąpiła hospitalizacja to co? ucinam zestaw i wpisuję wszystko w nowym zestawie od momentu ucięcia? nigdy nie miałem z takim schematem do czynienia, więc tylko gdybam. nie mam pojęcia z czym proces cyklu rehabilitacyjnego może kolidować a z czym nie.
czy dwa nakładające się cykle u różnych świadczeniodawców są błędem?

Czym w Zarządzeniu Nr 53/2010/DSOZ, rozdział 5, paragraf 10, ust.9. jest stwierdzenie
Cytuj
... w cyklu terapeutycznym Fundusz finansuje do 10 dni zabiegowych... lekarz kierujący może wypisać skierowanie od razu na dwa cykle zabiegowe

jeżeli 2 zabiegi są rozpisane oddzielnie to jeden cykl da 20 dni zabiegowych, a Fundusz finansuje 10.
co to jest cykl?
co to jest dzień zabiegowy?
Co oznacza interpretacja tego fragmentu Zarządzenia przez Łódzki OWNFZ:
Cytuj
W przypadkach medycznie uzasadnionych lekarz kierujący może wypisać skierowanie od razu na dwa cykle zabiegowe. Zapis ten pozwala na wystawienie jednorazowo skierowania na dwa cykle terapeutyczne. Jeżeli zlecone zabiegi w obydwu cyklach są tożsame może zrobić to na jednym skierowaniu (100) zabiegów, ale zasada rozliczania pozostaje ta sama: 50 zabiegów w jednym cyklu terapeutycznym i 50 w następnym. Jeżeli zabiegi w poszczególnych cyklach są różne lekarz wystawia 2 skierowania i określa, który cykl ma być realizowany, jako pierwszy. Fundusz nie określa, w jakim odstępie czasu mają być realizowane kolejne cykle. Decyzja należy do świadczeniodawcy, który powinien uwzględnić pilność zabiegu wskazaną przez lekarza kierującego jak również kolejkę oczekujących na świadczenia. Przypominamy ponadto, że zapisy dotyczące 5 zabiegów dziennie określają jedynie ilość zabiegów, jaką można wykonać w ciągu dnia u jednego pacjenta, nie wskazując na rodzaj i ilość powtórzeń tego samego zabiegu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 143
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]