collapse

Reklama


Autor Wątek: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej  (Przeczytany 27285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 10, 2010, 20:21:03 pm »
Witam, ja wpisuję wykonanie np. 1-20.04.2010 - krotność np.15 ( bo wiadomo że codziennie pielęgniarka nie chodzi do wszystkich) no chyba że chodzi codziennie to wpisz 20

Cewnik, stomia, rurka wyrzuca, że ma być podane pojedyńczymi datami. Tak samo jak pacjent był w szpitalu.

a skalę barthel wpisujesz tylko raz na 3 miesiące i zaznaczasz ptaszka że objęty opieką

Kwalifikacja musi być wykonywana raz w miesiącu.

Offline KaWa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 04, 2011, 16:06:11 pm »
Cytuj
2. Czy podajecie wynik skali Barthel w produkcie 5.15.00.0000089/90?
1. też bym chciał się dowiedzieć, bo wpisałem już kilka pacjentów i bardziej ten wynik Barthel pasuje mi żeby wpisywać do usługi "Wykonanie kwalifikacji pacjenta na podstawie skierowania do objęcia pielęgniarską opieką długoterminową - ustalenie problemów pielęgnacyjnych i indywidualnych planu opieki" - proszę o odpowiedź jestem początkujący z opieki długoterminowej

2. W Informacji dotyczącej sprawozdawania świadczeń rozliczanych w roku 2011 jest jedna rzecz, której nie bardzo rozumiem, mianowicie: Rozliczenie osobodni z przykładu świadczenia domowe (SPO)
data produktu 1.01-31.01 = 30osobodni to rozumiem
data produktu 31.01 - 25.02 = 25 osobodni to też rozumiem
data 27.02-28.02 = 1 osobodzień - nie rozumiem. Na tym przykładzie ile dni leży pacjent w szpitalu? 1 czy 2? Bo chyba wychodzi że 2 bo nie liczy się pierwszy dzień tzw "zapisu" więc jeśli pacjent leżał w szpitalu w dniach 26.02-27.02 to ja muszę wpisać osobodni od 27.02?

plisssss pomóżcie, początkujący w tej dziedzinie naprawdę nie mają lekko. 

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 04, 2011, 16:16:07 pm »
Cytuj
1. też bym chciał się dowiedzieć, bo wpisałem już kilka pacjentów i bardziej ten wynik Barthel pasuje mi żeby wpisywać do usługi "Wykonanie kwalifikacji pacjenta na podstawie skierowania do objęcia pielęgniarską opieką długoterminową - ustalenie problemów pielęgnacyjnych i indywidualnych planu opieki" - proszę o odpowiedź jestem początkujący z opieki długoterminowej

Wynik skali musi być podany w produkcie "osobodzień w długoterminowej ..." inaczej będzie to błąd.

Pozdrawiam!

Offline KaWa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 05, 2011, 10:20:49 am »
Dzięki

A jeszcze jedna moja wątpliwość:
Osobodzień W pielęgniarskiej Opiece Długoterminowej Domowej Dla Pacjentów Przebywających Pod Tym Samym Adresem Zamieszkania Ze Wskaźnikiem 0,4 - kiedy się tego używa? Mam dwóch pacjentów, którzy mieszkają pod tym samym adresem i obydwoje wymagają opieki. Obydwóch przypisuje do tego wskaźnika 0,4?

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 05, 2011, 11:05:42 am »
Jeżeli oboje objęci są opieką tej samej pielęgniarki i mieszkają pod tym samym adresem to jak najbardziej 0,4.
Pozdrawiam!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 05, 2011, 13:17:47 pm »
Wynik skali musi być podany w produkcie "osobodzień w długoterminowej ..." inaczej będzie to błąd.

Naprawdę wyrzuca błąd?

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 05, 2011, 16:52:47 pm »
kod błędu - 3000385 - brak lub niepełne dane o pielęgniarskiej opiece stacjonarnej (brak oceny stanu pacjenta)
Pozdrawiam!

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 05, 2011, 16:59:36 pm »
Witam, ja wpisuję wykonanie np. 1-20.04.2010 - krotność np.15 ( bo wiadomo że codziennie pielęgniarka nie chodzi do wszystkich) no chyba że chodzi codziennie to wpisz 20

Cewnik, stomia, rurka wyrzuca, że ma być podane pojedyńczymi datami. Tak samo jak pacjent był w szpitalu.


W Wielkopolsce od stycznia tego roku wszystkie świadczenia pojedyńczymi datami.
Za wyjątkiem osobodni oczywiście ;)
Pozdrawiam!

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 06, 2011, 18:18:25 pm »
Jeżeli oboje objęci są opieką tej samej pielęgniarki i mieszkają pod tym samym adresem to jak najbardziej 0,4.

W zachodniopomorskim powiedziano mi że to dotyczy tylko DPSów
A np małżeństwo należy traktować normalnie jak pod różnym adresem
Ponoć wysyłali prośbę w tamtym roku z interpretacją do ministerstwa.

Offline KaWa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 08, 2011, 09:26:48 am »
W SPO przekazuje się kolejkę oczekujących?

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 08, 2011, 10:17:32 am »
W SPO przekazuje się kolejkę oczekujących?

Tak
Pozdrawiam!

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 09, 2011, 10:22:27 am »
Witam
Mam pytanie odnośnie wykazywania produktów w soboty i niedziele.
Wykazane produkty w soboty i niedziele zostały zakwestionowane przez NFZ ze statusem błędu "inny dzień pracy lekarza niż ustalony w umowie".
Logiczne bo w umowie pielęgniarki mają grafik od pon. do pt.
 
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowie z dnia 30 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej w medycznie ustalonych przypadkach dostępność w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy.
Jak w związku z grafikiem pielęgniarek ustalonym w umowie od poniedziałku do piątku) należy wykazywać czynności pielęgniarskie w soboty i niedziele aby nie były one zakwestionowane jako błąd?
Zaznaczam, że produkty u danego pacjenta wykazane od poniedziałku do piątku mają status "zweryfikowane pozytywnie".

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 09, 2011, 10:25:24 am »
U nas każą teraz zrobić zgłoszenie zmiany do umowy i dodać wszystkim pielęgniarkom po 1 godzinie w sobotę i niedzielę.

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 09, 2011, 11:02:43 am »
Bardzo Dziękuję za odpowiedź
Jestem z oddziału mazowieckiego i osoba zajmująca się naszą umową w NFZ dała mi do zrozumienia żeby nie wykazywać produktów w soboty i niedziele. Poprosiłem o oficjalne stanowisko w tej sprawie aby nie było problemów za rok albo pół podczas jakiejś kontroli.
Będzie stanowisko to podzielę się nim na forum.
Zasugeruje takie rozwiązanie o jakim mówisz Paweł

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 45
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]