collapse

Reklama


Autor Wątek: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej  (Przeczytany 27286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 07, 2010, 21:13:58 pm »
Dzięks Miszol na to nie wpadłem :)
Pozdrawiam

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 09, 2010, 22:53:12 pm »
Witam serdecznie, wprowadziłem usługi w SPO. Pacjenci znajdują się pod jednym miejscem zamieszkania w DPS. Zatem wybieram usługę - osobodzień w pielęgniarskiej opiece długoterminowej dla pacjentów przebywających pod tym samym adresem zamieszkania ze wskaźnikiem 0,4. Na karcie produktu w pps wpisałem wykonanie od 1 do ostatniego dnia miesiąca i ilość wykonanych usług 31 (marzec). Po wczytaniu swz'a wywaliło błędy u wszystkich pacjentów właśnie w pozycji osobodni. Błąd: Nakładanie się okresów realizacji osobodni w ramach świadczeniodawcy dla danego pacjenta. Natomiast u innego świadczeniodawcy problem takowy nie zaistniał - sposób opisywania osobodni taki sam z tą różnicą, że wybierałem osobodzień ze skaźnikiem 1,0.
Czy ktoś miał podobny błąd?
Carlos

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 14, 2010, 09:37:33 am »
Takiego błędu jeszcze nie widziałem: "Błąd o kodzie B" Ciekawostka
Taki komunikat błędu pojawił się po poprawie ostatnich błędów w osobodniach. Komunikat błędów podałem w poście powyżej.
Carlos

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 14, 2010, 10:07:08 am »
Mi u jednego pacjenta wyrzuciło, że "nieprawidłowa liczba osobodni" a dałem od 1 do 30 i krotność 30. Dałem każdego dnia osobne świadczenie i przeszło.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 14, 2010, 13:27:03 pm »
 ??? mam wprowadzone wszystkie wykonane świadczenia, wszystkie wysłane w statystcznym i potwierdzone. No i logiczne było dla mnie że teraz kolej na rozliczeniowy.....no i przy próbie jego zrobienia komunikat: brak pozycji do rozliczenia  ??? Wartośc wykonanych swiadczeń  (w podsumowaniu miesiąca) wynosi 0,00zł, ale wydawało mi się to ok, bo przeciez w tej umowie płaca za osobodzień.

Co zrobic aby ruszyc dalej???

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 14, 2010, 13:31:01 pm »
1. Masz wpisane świadczenia 515000000089/90 "osobodzień w pielegniarskiej opiece długoterminowej..."?
2. Na pewno cały raport, wszystkie świadczenia są potwierdzone przez Fundusz?

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 14, 2010, 14:11:52 pm »
taaaaak, smieję się sama z siebie :-[ zapomniałam o świadczeniu 515000000089/90 Teraz wszystko gra:0 WIELKIE DZIĘKI!!

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 15, 2010, 14:30:14 pm »
Tak się upewniam, proszę o podpowiedź:

1. gdy pacjentowi (z SPO - opieka długoterminowa, pielęgniarska, pod różnymi adresami) pogorszy się stan jego zdrowia i trafi do szpitala, to nie wpisujemy do PPSa osobodni z okresu pobytu w szpitalu?

2. jeżeli tak, to czy dobrze myślę:
pacjent trafia 13.04-19.04 do szpitala, więc wpisuję osobodni od 01.04-12.04 włącznie z dniem ostatnim (mimo, że mogła być wizyta pielęgniarki rano 13.04, a w południe 13.04 pacjent jedzie do szpitala) i dalej wpisuję do PPSa 20.04-30.04 włącznie z dniem ostatnim (mimo, że 19.04 pacjent wychodzi w południe ze szpitala, a pielęgniarka ma jeszcze wizytę tego dnia z powodu przepisanej kroplówki)?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 15, 2010, 14:50:45 pm »
Jeżeli była u pacjenta to wpisujesz również 13.04. i 19.04. W przypadku odrzucenia piszesz pismo do Funduszu z wyjaśnieniem i dołączasz przebieg wizyty.
Pamiętaj o tym, że pierwszy i ostatni dzień w szpitalu liczony jest jako jeden, więc przynajmniej jednego nie powinno Ci odrzucić.
Ja wysyłałem osobodni w dniach przyjęcia i wypisania pacjenta ze szpitala i nie odrzucało.

Offline KRZYSZTOF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • MAZOWIECKI OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 17, 2010, 09:36:56 am »
Pięknie dziękuję za odpowiedź pav  ;D

Pozdrawiam,
KRZYSZTOF

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 29, 2010, 21:26:27 pm »
1. Świadczenia -> Dodaj (F2)
2. Świadczenie:
a. Pacjent (Nazwisko, imię, PESEL)
b. Zlecenie (dane ze skierowania: data, nr umowy jednostki kierującej, regon, nr prawa wykonywania zawodu pielęgniarki)
3. Świadczenie jednostkowe:
a. Miejsce wykonywania
b. Pracownik medyczny
c. Wykonane od do (od początku do końca miesiąca, bądź od początku objęcia opieki)
d. Miniterialny kod świadczenia: 16.6 (2)
e. Rozpoznanie główne i współistniejące (według uznania)
f. Wykonane procedury medyczne ICD9 - 89.05/89.06
g. Rozliczenie produktów kontraktowych - Dodaj (F2)
-wybrać produkt jednostkowy
-wykonanie od do (za każdy dzień osobno)
4. OK
5. OK

I wio

W różnych województwach różnie to może wyglądać.
Jeżeli gdzieś coś pominąłem/pomyliłem się się to poprawić.

pkt2.b nie numer prawa zawodu pielęgniarki tylko nr prawa lekarza wystawiającego zlecenie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 30, 2010, 16:55:19 pm »
KOMUNIKAT:
Kujawsko ? Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje do wiadomości interpretację obowiązujących przepisów - dotyczącą sposobu rozliczania świadczeń pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej realizowanej u pacjentów przebywających pod jednym / różnymi adresami zamieszkania ? a przekazaną do wiadomości dnia 27 kwietnia 2010 r. przez Zastępcę Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Wobec powyższego zobowiązuje się świadczeniodawców posiadających umowę o udzielanie świadczeń w zakresie pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej do przestrzegania wymagań określonych przepisami przy rozliczaniu wykonanych świadczeń.

Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Kujawsko ? Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Purzycki

[załącznik usunięty przez administratora]
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 10, 2010, 16:49:32 pm »
Mam 2 pytania do osób rozliczających długoterminową (szczególnie z oddziału wielkopolskiego):
1. Czy wpisujecie produkty zerowe z krotnością 1, czy wykonanie za okres np. 1.04.2010-30.04.2010 - krotność 20?
2. Czy podajecie wynik skali Barthel w produkcie 5.15.00.0000089/90?

Pozdrawiam!

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 10, 2010, 18:32:17 pm »
Witam, ja wpisuję wykonanie np. 1-20.04.2010 - krotność np.15 ( bo wiadomo że codziennie pielęgniarka nie chodzi do wszystkich) no chyba że chodzi codziennie to wpisz 20
a skalę barthel wpisujesz tylko raz na 3 miesiące i zaznaczasz ptaszka że objęty opieką
Pozdrawiam

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Prośba o miniporadnik wprowadzania i rozliczania SPO opieki długoterminowej
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 10, 2010, 19:20:37 pm »
Dzięki za pomoc zibi. Możesz jeszcze napisać jaki kod MZ podawałeś 16.6 czy 16.11?
Pozdrawiam!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 55
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]