collapse

Reklama


Autor Wątek: NOWA FIRMA  (Przeczytany 12229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mt_soft

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
NOWA FIRMA
« dnia: Czerwca 12, 2008, 22:28:36 pm »
Witam Szanownych Forumowicz??w  :)
Za??o??y??em ponad p???? roku temu ma??Ä? firme rozliczeniowÄ? w zachodniopomorskim. Rozlicza??em do tej pory pielÄ?gniarki medycyny szkolnej. Teraz zachodzi potrzeba rozliczania lekarzy POZ i stomatolog??w. Zapozna??em siÄ? ze wszystkimi zarzÄ?dzeniami i przeszed??em kr??tki kursik w moim OW NFZ.
Mam jednak problem z wycenÄ? takich rozlicze??. Nie chcia??bym wystraszyÄ? moich nowych klien??w na starcie.
W zwiÄ?zku z powyzszym zwracam siÄ? do Was z prosbÄ? o pomoc. Je??li wiecie jakie stawki za te us??ugi sÄ? w zachodniopomorskim ( lub innym woj.) to podpowiedzcie mi.
Bardzo serdecznie z g??ry dziÄ?kujÄ? za odpowied?? i pozdrawiam.
Marcin
MT_Soft

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 13, 2008, 08:39:39 am »
Je??li wiecie jakie stawki za te us??ugi sÄ? w zachodniopomorskim ( lub innym woj.) to podpowiedzcie mi.
Polecam przemy??lenia na http://forumpps.pl/index.php?topic=196.0
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline mt_soft

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 17, 2008, 23:23:34 pm »
Witam.
1) Przestudiowa??em te przemy??lenia ale wciÄ??? niewiele mi to m??wi.
Chcia??bym zapytaÄ? czy np. dobrym rozwiÄ?zaniem by??oby zaproponowanie lekarzom konkretnÄ? cenÄ? za jedno ??wiadczenie, np. my??la??em o zaproponowaniu 50 groszy za wklepanie jednego ??wiadczenia, porady bo przecie?? ka??dego pacjenta musimy wklepaÄ? do PPS-a, prawda ? P????niej na podstawie tego tworzymy raport statystyczny. Czy kto?? z Was takÄ? formÄ? rozliczenia stosuje ? Dowiedzia??em siÄ? w??a??nie ??e w Szczecinie jest firma kt??ra liczy sobie 0,50z?? netto za punkt. Domy??lam siÄ? ??e ten "punkt" to chyba wprowadzone 1 ??wiadczenie do PPS-a. Co o tym sÄ?dzicie?

2) Mam teraz pytanie techniczne. Przeczyta??em ju?? na naszym forum wiadomo??ci o tych raportach ale czy dobrze to rozumiem ? Aby rozliczyÄ? stomatologa musimy do PPS-a wklepaÄ? ka??dego przyjetego pacjenta jako ??wiadczenie. Na podstawie tych danych tworzymy p????niej raport wykonanych ??wiadcze?? (statystyczny), czy tak?
Odno??nie raportu rozliczeniowego - to tworzymy go na podstawie umowy, czy tak. Zakontraktowane ??wiadczenia mno??ymy przez liczbÄ? punkt??w i cenÄ? za punkt ?

3) Jak siÄ? rozlicza dermatologa ? Co siÄ? sk??ada do funduszu i w jakiej formie? Co nale??y wklepaÄ? do PPS-a ? Nie mogÄ? w tej kwestii zanle??Ä? rozporzÄ?dzenia.

Bardzo dziÄ?kujkÄ? za odpowied?? i wszystkich pozdrawiam
MT_Soft
Marcin

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 18, 2008, 07:54:56 am »
Witam.
1) Przestudiowa??em te przemy??lenia ale wciÄ??? niewiele mi to m??wi.
Chcia??bym zapytaÄ? czy np. dobrym rozwiÄ?zaniem by??oby zaproponowanie lekarzom konkretnÄ? cenÄ? za jedno ??wiadczenie, np. my??la??em o zaproponowaniu 50 groszy za wklepanie jednego ??wiadczenia, porady bo przecie?? ka??dego pacjenta musimy wklepaÄ? do PPS-a, prawda ? P????niej na podstawie tego tworzymy raport statystyczny. Czy kto?? z Was takÄ? formÄ? rozliczenia stosuje ? Dowiedzia??em siÄ? w??a??nie ??e w Szczecinie jest firma kt??ra liczy sobie 0,50z?? netto za punkt. Domy??lam siÄ? ??e ten "punkt" to chyba wprowadzone 1 ??wiadczenie do PPS-a. Co o tym sÄ?dzicie?

W Szczecinie jest wiele firm, kt??re stosujÄ? r????ne ceny. Tylko pamiÄ?taj, ??e nie mo??esz a du??o wo??aÄ? bo zawsze znajdzie siÄ? kto?? kto to zrobi taniej, lepiej i szybciej.

2) Mam teraz pytanie techniczne. Przeczyta??em ju?? na naszym forum wiadomo??ci o tych raportach ale czy dobrze to rozumiem ? Aby rozliczyÄ? stomatologa musimy do PPS-a wklepaÄ? ka??dego przyjetego pacjenta jako ??wiadczenie. Na podstawie tych danych tworzymy p????niej raport wykonanych ??wiadcze?? (statystyczny), czy tak?
Odno??nie raportu rozliczeniowego - to tworzymy go na podstawie umowy, czy tak. Zakontraktowane ??wiadczenia mno??ymy przez liczbÄ? punkt??w i cenÄ? za punkt ?

Tworzysz raport na podstawie ka??dego wpisanego ??wiadczenia (pacjent mo??e mieÄ? kilka). Tylko trzeba uwa??aÄ?, ??eby by??o dobrze wpisane, gdy?? p????niej cyrki wychodzÄ?.
Raport rozliczeniowy tworzy siÄ? po otrzymaniu raportu zwrotnego do raportu statystycznego. Nic siÄ? nie wylicza PPS sam to wszystko oblicza na podstawie ??wiadcze??, kt??re sÄ? wpisane.

3) Jak siÄ? rozlicza dermatologa ? Co siÄ? sk??ada do funduszu i w jakiej formie? Co nale??y wklepaÄ? do PPS-a ? Nie mogÄ? w tej kwestii zanle??Ä? rozporzÄ?dzenia.

Dermatolog - zakres AOS (ambulatoryjne ??wiadczenia specjalistyczne). We wszystkich zakresach do funduszu wysy??asiÄ? raporty statystyczne na podstawie tego co znajdzie siÄ? w PPS. Akurat dermatolog to ma??y piku?? bo danych jest niewiele.


Bardzo dziÄ?kujkÄ? za odpowied?? i wszystkich pozdrawiam
MT_Soft
Marcin


PodsumowujÄ?c:
Zak??adasz firmÄ? i zabierasz siÄ? za co?? o czym nie masz pojÄ?cia. Ciekawe.
Mo??esz od ??wiadczeniodawc??w rzÄ?daÄ? kasy ile chcesz, wtedy zg??o?? siÄ? do mnie a ja zrobiÄ? Ci to taniej i obie strony bÄ?dÄ? zadowolone. Jakby co to mogÄ? Ci wystawiÄ? fakturÄ?.  :D

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 18, 2008, 09:25:48 am »
Qde chetnie bym popracowal 0,5z?? (juz niewazne czy netto czy brutto ;-) za 1 pkt rozliczeniowy :-D
Np sam AOS za maj to ponad 21tys pkt wpisanych do PPSa ;-)
Juz mi sie buzia smieje do tej sumki :-D
A gdzie jeszcze jeszcze REH (31tys), STM (30tys), POZ i inne umowy ..

No ale watpie zeby ktos az tyle placil .. (chociaz z jakis rok temu tez slyszalem o firmie w moim rejonie ktora cos podobnego miala wprowadzac)
Przeliczmy te 21tys pkt na inne jednostki rozliczeniowe
ok 21tys pkt jednostkowych = ok 4800 produktow jednostkowych = ok 3800 swiadczen - to tak na przykladzie umowy AOS i miesiaca maj
I tutaj bylbym sklonny do stwierdzenia ze 0,5 zl za 1 swiadczenie byloby dla swiadczeniodawcy rozsadniejszym wyborem ;-)
Chociaz bylaby to cena mocno usredniona bo sa zakresy umow i swiadczenia banalne i do wpisania bardzo szybko, a sa i takie upierdliwe
jak fizykoterapia, oddzialy rehabilitacyjne (o szpitalnych nie mam pojecia ale pewnie jeszcze wieksza korba ..) i stomatologia z nr zabkow, powierzchniami itp ..

Jezlei ktos chce zaczac zabawe z rozliczeniami nie majac z tym nigdy wczesniej stycznosci i nie przejmujac tej roboty po kims kto by cos przekazal, to bedzie wg mnie bardzo trudno ... ja siedze w rozliczeniach juz jakis ... o qde ... 8 lat ... ale czas leci .. i do tej pory nie wszystko wiem i nie jestem wszystkiego na 100% pewien .. ale to juz zasluga eNeFZet i mynysterstw dziwnych krokow :-/
No ale zycze powodzenia ! Swiat nalezy do odwaznych :-) Kto nie ryzkuje ten nie ma ;-) itp ..

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 18, 2008, 09:43:03 am »
Kto nie ryzkuje ten nie ma ;-)

Ten nie pije szampana  ;D

Qde chetnie bym popracowal 0,5z?? (juz niewazne czy netto czy brutto ;-) za 1 pkt rozliczeniowy :-D

Ka??dy z nas tyle by chcia?? za 1 pkt, ale podejrzewam, ??e to na pewno za 1 osobÄ?.

Ja stosujÄ? r????ne cenniki, zale??nie jak dogadam siÄ? z lekarzem. 50 gr od osoby (netto) te?? zdarza mi siÄ? braÄ?.  ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 18, 2008, 11:40:51 am »
Ja biore 2 z?? za pacjenta - rehabilitacja ambulatoryjna.

No to jeste?? szczÄ???liwym cz??owiekiem.
Pewnie lekarz nie szuka?? kogo?? ta??szego  :D

Chocia?? z drugiej strony to cena za jednego pacjenta?
A jak pacjent ma 4 r????ne zabiegi to 2 z??/4 ?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2008, 11:45:27 am wysłana przez pav »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 18, 2008, 12:16:53 pm »
8-10h roboty ok 250 pacjent??w

Jestem pod wra??eniem  ;)
Ale to i tak lepiej od kolegi, kt??ry siedzi 25h.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 18, 2008, 12:57:46 pm »
hejka

u nas ok 500 pacjentow miesiecznie na samym fizyko ambulatoryjnym ...
no to 2 zl za pacjenta byloby conajmniej mile ;-)

a ilosc roboty zalezy od oddzialu NFZ i ich interpretacji jak to roliczac
wiecej w watku
http://forumpps.pl/index.php?topic=212.0

jezeli ktos moze rozliczyc fizjo dajac jeden produkt na zabieg i odpowiednia krotnosc to malo roboty
gorzej jak ktos musi rozbijac na dni pracy i krotnosci
a najgorzej tak jak my mielismy w latach poprzednich czyli kazdy dzien na kazdy zabiek wpisany jako osobny produkt z krotnoscia 1 (max 2 przy masazach chyba)

a moze ktos szuka pracownika do rozliczen w malopolsce ? kolezanka z duzym doswiadczeniem i bardzo solidna chetnie by sie podjela (2 lata rozliczania AOS,STM,REH) !

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 18, 2008, 14:02:02 pm »
Taka lekka ironia.  ;)
Dyskusje na ten temat by??o ju?? prowadzone, jeszcze na starym forum.
Ja mam swoje zdanie na ten temat, wiÄ?kszo??Ä? ma inne. Ka??dy ma swoje racje.
A po prostu lubiÄ? sobie poironizowaÄ?  :D

Offline mt_soft

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 18, 2008, 21:59:44 pm »
Witam.
WidzÄ? ??e rozszala??a siÄ? straszna dyskusja na m??j temat i bardzo za to dziÄ?kujÄ?, gdy?? wyciÄ?gnÄ? z tego wnioski dla siebie.
Nie jest to tak do ko??ca, ??e otwieram firmÄ? i nie mam o tym pojÄ?cia. Fakt ??e siÄ?dzÄ? w tym dopiero od ponad p???? roku ale troszkÄ? ju?? wiem i staram siÄ? pytaÄ? w r??znych ??r??d??ach o problemy. Moje pytania pad??y pod kÄ?tem sprawdzenia czy faktycznie dobrze rozumiem pojÄ?cia dotyczÄ?ce raport??w.
Prawda jest te?? taka, i?? po czÄ???ci bÄ?dÄ? przejmowa?? prowadzenie rozlicze?? od osoby kt??ra to robi??a, wiÄ?c powinno mi byÄ? ??atwiej.
DziÄ?kujÄ? za liczne uwagi i pozdrawiam.
mt_soft
Marcin

Offline Sebastian N.

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 0
  • MOW NFZ
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 19, 2008, 01:26:18 am »
Czy jest kto?? z mazowieckiego? czy m??g??by siÄ? podzieliÄ? swoimi do??wiadczeniami?

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 19, 2008, 09:26:02 am »
Witam
Ja jestem z Mazowieckiego.Co CiÄ? interesuje?
Mazowiecki OW

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 19, 2008, 11:43:32 am »
I Ja jestem z Mazowieckiego.
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Sebastian N.

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 0
  • MOW NFZ
Odp: NOWA FIRMA
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 19, 2008, 17:01:34 pm »
Dzia??am na rynku od jaki?? 6 lat - tu?? po przerwaniu pracy w BKCHSM/CentralaNFZ - w tej chwili traktujÄ? rozliczanie zoz-??w jako dodatkowe ??r??d??o dochodu. ZajmujÄ?/zajmowa??em siÄ? ju?? ka??dym rodzajem ??wiadcze??.

Ze wzglÄ?du na du??e zainteresowania ze strony ??wiadczeniodawc??w tym rodzajem us??ug, zastanawiam siÄ? czy nie zajÄ?Ä? sie tym na szerszÄ? skalÄ?..

Wiem, ??e jest jeszcze w warszawie i okolicach mo??liwo??Ä? zaczerpniÄ?cia dodatkowych zoz-??w. gabinet??w, sklep??w itd
Napewno potrzebowa??bym kogo?? do wsp????pracy..
zastanawiam siÄ? te?? nad stworzeniem grupy os??b-ekspert??w ds. obs??ugi rozlicze?? z NFZ, z do??wiadczenia wiem ??e lepiej jest dzia??aÄ? w grupie i opiekowaÄ? siÄ? wiÄ?kszymi zoz-ami kt??rzy ostatnio chÄ?tnie korzystajÄ? z outsourcingu 

PS Zauwa??y??em, ??e temat siÄ? pojawia?? odno??nie cennika za us??ugi - ale interesowa??a by mnie ??ci??le warszawa..? jak to jest w stolicy?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 108
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]