collapse

Reklama


Autor Wątek: problemy z potwierdzeniem wys??anych deklaracji do NFZ  (Przeczytany 3481 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline PREMAS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
problemy z potwierdzeniem wys??anych deklaracji do NFZ
« dnia: Czerwca 05, 2008, 12:31:59 pm »
Witam
Mam taki problem, komunikuje siÄ? poprzez KS-PPS z NFZ ??odzkim. RobiÄ? to pierwszy raz i nie wiem czy mo??e mam ??le powpisywane adresy email, czy co...mam takÄ? sytuacjÄ?, ??e robiÄ? raport deklaracji, robiÄ? wy??lij, tworzy siÄ? raport i zostaje on automatycznie wys??any do NFZ. Nawet okazuje siÄ? ??e wiekszo??Ä? deklaracji importuje sie na ich serwer, ale w paru deklaracjach jest jakis b??Ä?d i nie sÄ? zaliczane. Potrzebny wiÄ?c by??by mi raport zwrotny. Ale gdy wchodze w raporty zwrotne i naciskam odbierz, to przez 2 sekundy mam okienko "sprawdzanie dostÄ?pno??ci raport??w zwrotnych" po czym otwiera siÄ? okienko aby wskazac mu jakis plik, oczywi??cie katalog import jest pusty, nie ma w nim ??adnego pliku, a wiÄ?c i ??adnych raport??w r??wnie??. Co mo??e byÄ? nie tak, czy to fundusz jednak nie przesy??a tych raport??w, czy co?? w programie jeszcze trzeba zrobiÄ? ? Dzwoni??em do NFZ i tam mi powiedzieli ??e oni nie wiedzÄ?, nale??y siÄ? udaÄ? do producenta programu...

I jeszcze jedna sprawa, w pakiecie ??wiadczeniodawc??w, by?? status deklaracji (W,P, itd) a czy w PPS'ie jest gdzie?? mo??liwo??Ä? sprawdzenia jaki status ma dana deklaracja?

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: problemy z potwierdzeniem wys??anych deklaracji do NFZ
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 06, 2008, 15:16:10 pm »
w deklaracjach sÄ? dwa statusy deklaracji: aktywna i nieaktywna. Nie wiem czy to o to Ci chodzi??o:)
Pozdr.
Kamil

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: problemy z potwierdzeniem wys??anych deklaracji do NFZ
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 09, 2008, 11:16:07 am »
w deklaracjach sÄ? dwa statusy deklaracji: aktywna i nieaktywna. Nie wiem czy to o to Ci chodzi??o:)

zupelnie inna bajka ...
dla mnie pracujacego przez lata w Pakiecie ?šwiadczeniodawcy to aktywny/nieaktywny to wogole
jest kosmos (po co to i na co to ..)
statusy W i P (a chyba jeszcze jakies inne byly) z P?ša oznaczaly w jakims stanie rozliczen jest
dana deklaracja, czyli np W-Wys??any, P-Potwierdzony

w PPSie zaczyna sie cos wreszcie pojawiac odnosnie weryfikacji deklaracji
przy zwrotce weryfikacji za maj wreszcie pojawily sie jakies opisy do odrzuconych deklaracji !!!
jeszcze nie jest idealnie ale idzie powoli ku lepszemu :-)

pozdrawiam

Offline Ktulu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: problemy z potwierdzeniem wys??anych deklaracji do NFZ
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 09, 2008, 15:17:16 pm »


zupelnie inna bajka ...
[...]
w PPSie zaczyna sie cos wreszcie pojawiac odnosnie weryfikacji deklaracji
przy zwrotce weryfikacji za maj wreszcie pojawily sie jakies opisy do odrzuconych deklaracji !!!
jeszcze nie jest idealnie ale idzie powoli ku lepszemu :-)


A problemy z odczytaniem wynikajÄ? z tego, ??e w MOW NFZ generujÄ? zwrotki do umowy POZ/06... Informatycy wiedzÄ? o tym, zg??aszali problem do producenta(Sygnity), ale ten od p???? roku nie mo??e sobie z tym poradziÄ? :) Z tego co pamiÄ?tam ?OW NFZ korzysta z tego samego oprogramowania.
Zatem nie pozostaje nic innego jak radosne przeglÄ?danie ??ywego xml'a  ;D

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 278
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3065 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]