collapse

Reklama


Autor Wątek: 2024.01.3.0 z dn. 2024-06-28  (Przeczytany 9608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 332
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: 2024.01.3.0 z dn. 2024-06-28
« Odpowiedź #45 dnia: Września 21, 2024, 16:17:30 pm »
Trzy dni temu robiłam  ostatnią aktualizację ale problemy zaczęły się chyba od tej aktualizacji   Poprzednia moja wersja to 2024.01.4..0. Podczas aktualizacji kilka godzin stało na aktualizacji kolumn aż musiałam je awaryjnie wyłączyć ( środek nocy już był ). Próba odpalenia i woła hasło dla operatora bazy danych. Cokolwiek nie wpisywałam próba połączenia z bazą danych byłą anulowana.  Ja jeszcze żadnych haseł nie zmieniałam i nie wpisywałam w module admin, rozwiązywałam te zadania matematyczne . Kopie oczywiście robiłam  i przed samą aktualizacją i w trakcie. Potem próbowałam przywrócić poprzednią wersję z ksinstal/serw, kilka razy miałam komunikaty jak poprzednio , w końcu nie anulował mi połączenia tylko woła stare i nowe hasło.  Oczywiście nie wiem co wpisać. Stare hasło masterkey jest niepoprawne w module nie mam jak zmienić bo się nie mogę dostać. Co dziwne, zgodnie z sugestią wyczytaną w innym wątku , na drugim  testowym sprzęcie  odinstalowałam wszystko- FB i PPS, zrestartowałam komputer i ponowna instalka  z 2022 roku. Wszystko się zainstalowało i przy próbie odpalenia  znowu woła o zmianę haseł. Zgłupiałam już kompletnie.  Może ktoś wie jak mi pomóc , co mam konkretnie i po kolei zrobić

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • Pomógł? 11
Odp: 2024.01.3.0 z dn. 2024-06-28
« Odpowiedź #46 dnia: Września 24, 2024, 08:34:52 am »
Co do zmiany haseł.
O ile pamiętam Kamsoft jak każdy monopolista chce nasz uszczęśliwiać. Po swojemu oczywiście. Tego czego potrzebujemy to juz niestety nie potrafią zrobić.
Kamsoft wprowadził reguły walidacyjne na hasła domyślne dla KSPPSa i myślę że to może być problem.
Oczywiście te reguły obowiązują od jakiejś tam wersji. Niewykluczonej, że tej którą instalujesz.
Zatem poczytaj sobie procedurkę Kamsoftu zmiany standardowych haseł i przed instalacją zmień hasła
 

Offline carl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: 2024.01.3.0 z dn. 2024-06-28
« Odpowiedź #47 dnia: Października 12, 2024, 10:40:10 am »
Trzy dni temu robiłam  ostatnią aktualizację ale problemy zaczęły się chyba od tej aktualizacji   Poprzednia moja wersja to 2024.01.4..0. Podczas aktualizacji kilka godzin stało na aktualizacji kolumn aż musiałam je awaryjnie wyłączyć ( środek nocy już był ). Próba odpalenia i woła hasło dla operatora bazy danych. Cokolwiek nie wpisywałam próba połączenia z bazą danych byłą anulowana.  Ja jeszcze żadnych haseł nie zmieniałam i nie wpisywałam w module admin, rozwiązywałam te zadania matematyczne . Kopie oczywiście robiłam  i przed samą aktualizacją i w trakcie. Potem próbowałam przywrócić poprzednią wersję z ksinstal/serw, kilka razy miałam komunikaty jak poprzednio , w końcu nie anulował mi połączenia tylko woła stare i nowe hasło.  Oczywiście nie wiem co wpisać. Stare hasło masterkey jest niepoprawne w module nie mam jak zmienić bo się nie mogę dostać. Co dziwne, zgodnie z sugestią wyczytaną w innym wątku , na drugim  testowym sprzęcie  odinstalowałam wszystko- FB i PPS, zrestartowałam komputer i ponowna instalka  z 2022 roku. Wszystko się zainstalowało i przy próbie odpalenia  znowu woła o zmianę haseł. Zgłupiałam już kompletnie.  Może ktoś wie jak mi pomóc , co mam konkretnie i po kolei zrobić

Ja zrobiłem tak, wziąłem nowy komputer z windows 11 pro wraz ze wszystkimi aktualizacjami windows. Napisałem do kamsoftu aby mi przesłali najnowszą licencję kspps.xml, później pobrałem z ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/ArchiwumZIP/ instalkę oraz aktualizacje kspps w najnowszej wersji, zainstalowałem oczywiście firebirda 2.5.9 wybrałem szybką instalację firebirda plikiem bat który dodaje do panelu sterowania usługę włączania i wyłączania firebirda ale w win 11 pro nie można włączać i wyłaczać Firebirda bo jest jakaś blokada, więc uruchamiam baty PPM i jako administrator robie z tego dwa oddzielne baty

------------------------------------------------------

net start "firebird guardian - defaultinstance"

exit

-----------------------------------------------------

net stop "firebird guardian - defaultinstance"

exit
-----------------------------------------------------
Po instalacji firebirda wgrywam dwie biblioteki z ftp kamsoftu do folderu c:\ program files / firebird2_5 / UDF <---- tutaj wklejam te dwa pliki  KSIBFunc.dll , KSIBFunc.SQL

W installce i aktualizacji edytuje plik install.ksa i w bloku [TYP_INSTALACJI_ORAZ_BAZA_DANYCH] poniżej wpisuje KSIBFUNC=NIE; (w install.ksa ma być średnik na końcu) w kspps.ini wpisuje poniżej [POLACZENIE] KSIBFUNC=NIE bez średnika na końcu najlepiej kspps.ini zgrać sobie ze starego komputera i tam wszystko poustawiać pod nowy komputer.

Później kopiuje bazę danych (przy kopiowaniu bazy danych trzeba pamiętać aby wyłączać proces firebirda w systemie) z tego komputera gdzie nie daje się pps zaktualizować do nowego komputera wskazuje najnowszą licencję KSPPS.XML później sprawdzam dokładnie ścieżkę gdzie baza danych się znajduje w moim przypadku C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB jeżeli dalej bedzie krzyczał że złe hasło bądź link do bazy danych to warto spróbować ---->  LOCALHOST:C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB wpisuje hasła sysdba oraz pps (jeżeli bedzie zła ścieżka do bazy to będzie krzyczał że złe hasło lub zła ścieżka do bazy i aktualizuje baze danych oraz program KSPPS aktualizacja trwa dosłownie około max 10 minut. Dziwne jest to że przy nowej instalacji na świeżym komputerze zresetował hasła do masterkey w moim przypadku hasła miałem zmienione w bazie a dalej program prosił o hasło do sysdba oczywiście w trakcie aktualizacji wyskoczył komunika o nie zmienionym haśle a po aktualizacji wyskakiwało okno z zadaniem matematycznym ponowna zmiana hasła dla sysdba rozwiązała problem. Zaktualizowaną bazę przeniosłem na stary komputer raz jeszcze zrobiłem aktualizacje (dlatego raz jeszcze aktualizacja żeby ks-pps był w najnowszej wersji) przerwałem ją awaryjnie ponownie kopia bazy zaktualizowanej na stary komputer i już aktualizacja jest na starym komputerze i wszystko śmiga, przy następnych aktualizacjach zabawa pewnie  będzie się powtarzać ale lepsze to niż nie mieć aktualizacji ppsa. Kamsoft nastraszył że jeżeli ktoś nie zaktualizuje programu kspps do najnowszej wersji do 1.11.2024 nie będzie mógł aktualizować bloza. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2024, 17:27:48 pm wysłana przez carl »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 449
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9385 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3191 Wiadomości
karolweksler
3140 Wiadomości
09061303
3069 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2961 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2201 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1634 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]