collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami  (Przeczytany 45167 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #195 dnia: Kwietnia 28, 2023, 14:52:13 pm »
Na SZOI pojawił się komunikat, że będą przesunięcia w ramach limitów co miesiąc.
Czyli co miesiąc aneksowanie? A przesunięcia na jakiej zasadzie że jeśli gdzieś będzie wykonanie ponad limit a w drugim zakresie nie wyrobi limitu to część limitu gdzie miesiąc nie został wyrobiony przechodzi na zakres gdzie jest wykonany ponad limit, czy jakaś opcja na szoi będzie by sobie przesuwać między zakresami?

edit:
Jest nowa wersja KS-PPS poprawiająca liczenie krotności przy WKW*WKR
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2023, 16:09:04 pm wysłana przez Nyahaha »

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #196 dnia: Kwietnia 28, 2023, 17:03:13 pm »
Na SZOI pojawił się komunikat, że będą przesunięcia w ramach limitów co miesiąc.
Czyli co miesiąc aneksowanie? A przesunięcia na jakiej zasadzie że jeśli gdzieś będzie wykonanie ponad limit a w drugim zakresie nie wyrobi limitu to część limitu gdzie miesiąc nie został wyrobiony przechodzi na zakres gdzie jest wykonany ponad limit, czy jakaś opcja na szoi będzie by sobie przesuwać między zakresami?

edit:
Jest nowa wersja KS-PPS poprawiająca liczenie krotności przy WKW*WKR
w wielkopolsce powiedzieli dwa dni temu ,że nic nie bedzie samo przechodziło....coś mi się przewidziało dziś w interneci,tylko nie pamiętam gdzie,że będzie w maju jakies webinarium,wktórym mają wytłumaczyć zawiłości tego cudownego systemu....
Mam pytanie jak zrobię nadróbki z tych pakietów to jak mam wnioskować o zapłacenie za nie?
Mam jeszcze jedno pytanie,co to jest to magiczne WKW,WKR( jakie jest rozszerzenie tych skórtów?),bo powiem szczerze ,ze jakiś czas temu przestaliśmy nadążać za tymi wszystkimi nowinkami nfzowymi...?

p.s. miłej majówki:)

Offline MagdaPe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #197 dnia: Kwietnia 28, 2023, 17:45:08 pm »
Czy niezaleznie od zakresu kontraktu(ja mam dzieci)zawsze przy drugim i nastepnym pakiecie wybieram oba-wkw i wkr co daje krotnozc 1,3?

Offline MagdaPe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #198 dnia: Kwietnia 28, 2023, 17:50:21 pm »
Jezu :(1,2 oczywiscie

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #199 dnia: Kwietnia 28, 2023, 18:00:06 pm »
Na SZOI pojawił się komunikat, że będą przesunięcia w ramach limitów co miesiąc.
Czyli co miesiąc aneksowanie? A przesunięcia na jakiej zasadzie że jeśli gdzieś będzie wykonanie ponad limit a w drugim zakresie nie wyrobi limitu to część limitu gdzie miesiąc nie został wyrobiony przechodzi na zakres gdzie jest wykonany ponad limit, czy jakaś opcja na szoi będzie by sobie przesuwać między zakresami?

edit:
Jest nowa wersja KS-PPS poprawiająca liczenie krotności przy WKW*WKR
w wielkopolsce powiedzieli dwa dni temu ,że nic nie bedzie samo przechodziło....coś mi się przewidziało dziś w interneci,tylko nie pamiętam gdzie,że będzie w maju jakies webinarium,wktórym mają wytłumaczyć zawiłości tego cudownego systemu....
Mam pytanie jak zrobię nadróbki z tych pakietów to jak mam wnioskować o zapłacenie za nie?
Mam jeszcze jedno pytanie,co to jest to magiczne WKW,WKR( jakie jest rozszerzenie tych skórtów?),bo powiem szczerze ,ze jakiś czas temu przestaliśmy nadążać za tymi wszystkimi nowinkami nfzowymi...?

p.s. miłej majówki:)
WKW - kod specjalnego rozliczenia dla dzieciaków do 18 roku życia, każde świadczenie mnoży wtedy x1,5
WKR - to akurat jest ten nowy kod co przelicza na 0,8 każdą usługę a używa się go wtedy gdy masz więcej niż 1 pakiet i tylko na pakietach o niższej wartości powiedzmy mamy 3 pakiety różne lub powtarzające się to na najwyżej punktowanym pakiecie nie używasz kodu WKR a na pozostałych już tak, w przypadku dwóch takich samych pakietów tego samego dnia czy tak samo punktowanych to jeden z nich dajemy na 0,8.

Offline MagdaPe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #200 dnia: Kwietnia 28, 2023, 18:09:36 pm »
To dlaczego w Kamsofcie mi powiedziano ze mam oba kody wkw i wkr wrzucac do drugiego i dalszych pakietow?

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 30
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #201 dnia: Kwietnia 28, 2023, 18:50:29 pm »
To dlaczego w Kamsofcie mi powiedziano ze mam oba kody wkw i wkr wrzucac do drugiego i dalszych pakietow?
Bo albo nie zrozumieli pytania, albo nie wiedzieli, albo jeszcze coś innego ;-)
W opolskim wrzucili stomatologom taki dokument z przykładami...

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #202 dnia: Kwietnia 28, 2023, 20:25:34 pm »
No i stoję w miejscu,w SERUM błąd po stronie kamsoftu,czekam aż poprawią,ani jeden raport nie wysłany.Może po majówce się uda.Luz.Mimo wszystko życzę udanego wypoczynku w ten dłuższy weekend.

Offline DominikCz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 1
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #203 dnia: Kwietnia 28, 2023, 20:34:26 pm »
Cytuj
W opolskim wrzucili stomatologom taki dokument z przykładami...
Fajnie że coś wrzucili ale nie są to konkrety jakich bym się spodziewał np.
mam na jednej wizycie dwa pakiety jedno z nich to badanie ST33 lub ST34 - i moje pytanie rozliczamy dwa pakiety czy w drugim pakiecie już jest badanie ??
Badanie rozliczamy tylko wtedy jak jest wykonane samo lub z "nie pakietowymi" świadczeniami ?

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • Pomógł? 0
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #204 dnia: Kwietnia 28, 2023, 21:03:23 pm »
Dziękuję:)
Na SZOI pojawił się komunikat, że będą przesunięcia w ramach limitów co miesiąc.
Czyli co miesiąc aneksowanie? A przesunięcia na jakiej zasadzie że jeśli gdzieś będzie wykonanie ponad limit a w drugim zakresie nie wyrobi limitu to część limitu gdzie miesiąc nie został wyrobiony przechodzi na zakres gdzie jest wykonany ponad limit, czy jakaś opcja na szoi będzie by sobie przesuwać między zakresami?
dzięki
edit:
Jest nowa wersja KS-PPS poprawiająca liczenie krotności przy WKW*WKR
w wielkopolsce powiedzieli dwa dni temu ,że nic nie bedzie samo przechodziło....coś mi się przewidziało dziś w interneci,tylko nie pamiętam gdzie,że będzie w maju jakies webinarium,wktórym mają wytłumaczyć zawiłości tego cudownego systemu....
Mam pytanie jak zrobię nadróbki z tych pakietów to jak mam wnioskować o zapłacenie za nie?
Mam jeszcze jedno pytanie,co to jest to magiczne WKW,WKR( jakie jest rozszerzenie tych skórtów?),bo powiem szczerze ,ze jakiś czas temu przestaliśmy nadążać za tymi wszystkimi nowinkami nfzowymi...?

p.s. miłej majówki:)
WKW - kod specjalnego rozliczenia dla dzieciaków do 18 roku życia, każde świadczenie mnoży wtedy x1,5
WKR - to akurat jest ten nowy kod co przelicza na 0,8 każdą usługę a używa się go wtedy gdy masz więcej niż 1 pakiet i tylko na pakietach o niższej wartości powiedzmy mamy 3 pakiety różne lub powtarzające się to na najwyżej punktowanym pakiecie nie używasz kodu WKR a na pozostałych już tak, w przypadku dwóch takich samych pakietów tego samego dnia czy tak samo punktowanych to jeden z nich dajemy na 0,8.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2023, 08:01:42 am wysłana przez Gabinet2013 »

Offline Paj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski Oddział Wojewódzki
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #205 dnia: Kwietnia 28, 2023, 21:10:13 pm »
czesc, czy ktoś z kolegów ma wersje excel załączników do tego zarządzenia, tj, ZARZĄDZENIE NR 60/2023/DSOZ

i może udostępnić :P

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #206 dnia: Kwietnia 28, 2023, 21:17:16 pm »
czesc, czy ktoś z kolegów ma wersje excel załączników do tego zarządzenia, tj, ZARZĄDZENIE NR 60/2023/DSOZ

i może udostępnić :P
taki nieidealny ale proszę

Offline Paj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski Oddział Wojewódzki
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #207 dnia: Kwietnia 28, 2023, 21:24:05 pm »
dziękuję, zrobimy z niego idealnego  :D

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #208 dnia: Kwietnia 28, 2023, 21:37:19 pm »
Mam Ks-somed bez modułu stomotalog. Wszystko idzie przez moduł Zlecenia. ICD9 miałem na stałe podpięte pod usługi. Teraz dla pakietu ST3 trzeba wybrać ICD9 albo 1-korzenowy albo wielokorzeniowy.
Pytanie czy w module Zlecenia można dopisywać ICD9?, bo nigdzie tego nie widzę.

Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowe zarządzenie stomatologiczne z nowymi świadczeniami
« Odpowiedź #209 dnia: Kwietnia 28, 2023, 21:49:58 pm »
Mogę się oczywiście mylić ale dla pakietu ST03 dajesz 23.17

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 220
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]