collapse

Reklama


Autor Wątek: Rehabilitacja domowa  (Przeczytany 6530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fizjo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 17, 2023, 10:25:49 am »
zarzadzenie ma status: oczekujący na wejście w życie :)
a gdzie ktoś widzi w tym rozporzadzeniu ( konkretne miejsce proszę podać ) dla fizjo ambu czy domowej obowiązkowy lekarz dla wszystkich podmiotów ?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 20, 2023, 10:13:07 am »
Małopolski OW "zaorał temat" w piątek :-/

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 21, 2023, 15:29:28 pm »
Jeżeli dobrze rozumiem, to od 1 kwietnia w zespołach domowych obowiązkowo musi być zatrudniony lekarz na 1/4 oraz fizjoterapeuta ze specjalizacją również na 1/4. Intrygujące.

Offline RafalOlczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 21, 2023, 15:56:06 pm »
wyraźnie jest napisane specjalista lub...mgr

Offline fizjo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 21, 2023, 20:38:14 pm »
a czy wszystkie podmioty realizują, lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna, porada lekarska rehabilitacyjna, myśle że nie a do tej procedury zgodnie z obwieszczeniem ministra zdrowia wymagany jest lekarz. W domówce jest punkt porada lekarska rehabilitacyjna do której jest wymagany lekarz. Fizjoterapia domowa zgodnie z aktem prawnym to, wizyta fizjoterapeutyczna i zabiegi fizjoterapeutyczne, realizują go mgr fizjoterapii i fizjoterapeuta ( tak ogólnie mówiąc) dalej w obwieszczeniu jest wymagany sprzęt i lokal. Ja widze zmiane w personelu na podzieleniu harmonogramu na ambu i domową tak żeby zachować godziny otwarcia ambulatoryjnej zgodnie z umową z nfz. Zastanawia mnie jeszcze jak dopisac harmonogramy w szoi jak harmonogram jest dla ambulatoryjnej pod danym adresem a nie rozdzielone na ambu i domówkę.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 21, 2023, 21:12:42 pm »
  Zastanawia mnie jeszcze jak dopisac harmonogramy w szoi jak harmonogram jest dla ambulatoryjnej pod danym adresem a nie rozdzielone na ambu i domówkę.
Analogicznie jak w POZ z podziałem na harmonogram w rodzaju: praca w miejscu / wizyty domowe?

Offline RafalOlczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 22, 2023, 01:04:35 am »
Nie ma takiej możliwości podziału harmonogramu w fizjo,oddział wlkp.reh prosi aby kontaktować się z ich informatykami gdyz niby ma być taka mozliwosc

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Pomógł? 30
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 22, 2023, 07:06:04 am »
Jeżeli w RPWDL macie dla tej komórki wpisane HC.2.3 i HC.2.4 to można w profilach medycznych dać różne godziny dla różnych profili. Kiedyś nanosiłem zmiany w endoskopii rozdzielając harmonogram na kolonoskopię i gastroskopię, ale było to bardzo up....e. Niestety musiałem, bo małopolski OW wymagał żeby personel miał to w tej jednej komórce rozdzielone...

Offline wycich

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 1
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 22, 2023, 08:14:44 am »
Nie ma takiej możliwości podziału harmonogramu w fizjo,oddział wlkp.reh prosi aby kontaktować się z ich informatykami gdyz niby ma być taka mozliwosc
Ta opcja pojawia się dopiero w zgłaszaniu zmian do umowy

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 22, 2023, 09:47:11 am »
Nie ma takiej możliwości podziału harmonogramu w fizjo,oddział wlkp.reh prosi aby kontaktować się z ich informatykami gdyz niby ma być taka mozliwosc
Ta opcja pojawia się dopiero w zgłaszaniu zmian do umowy
Przed chwilą sprawdzone na PŚ - jest tak jak napisał @karolweksler, na harmonogramie fizjo działa to dokładnie tak jak w POZ. Pracownicy (...) harmonogram pracownika i tam można zaznaczyć godziny domowe i wprowadzić odpowiednie. Inna sprawa czy PŚ w ramach 1310 ogarnia aneksowanie takich godzin do umowy. Nie jest to nowość (patrz POZ), ale mogą być jakieś niuanse, o których nie wiadomo albo NFZ przyjmie tutaj inny model niż w POZ. No i ostatecznie - może w oddziale Wlkp. kontakt był do pracownika działu reh, który jeszcze nie wie, że w tak jak w POZ można.
Co do SZOI - nie mam jak sprawdzić powyższego.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 22, 2023, 21:22:50 pm »
Tak jak pisze @Wycich, dopiero w zgłoszeniu zmian do umowy można wprowadzić wizyty domowe.
Trzeba będzie dzielić harmonogram fizjoterapeuty na kilka harmonogramów: godziny "praca" i godziny "wizyty domowe". Zdaje się, jedyna droga w SZOI.
egol

Offline fizjo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 23, 2023, 10:34:11 am »
może nie w temacie ale sprawa z harmonogramami
Czy w SZOI zgłoszenie zmian w potencjale to to samo co zgłoszenie zmian do umowy, chodzi o zmiane harmonogramu pracownika

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 23, 2023, 11:10:39 am »
może nie w temacie ale sprawa z harmonogramami
Czy w SZOI zgłoszenie zmian w potencjale to to samo co zgłoszenie zmian do umowy, chodzi o zmiane harmonogramu pracownika

Wszystko wysyłasz przez zgłoszenie zmian do umowy. Inaczej to tak jakbyś tego nie wprowadził. Tylko z tego miejsca robi się potem aneks.

Offline RafalOlczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 23, 2023, 12:29:12 pm »
Właśnie rozmawiałem z działem rehabilitacji wlkp. Jednoznacznie jeśli fizjo ambu chce robić dodatkowo domowe to musi mieć lekarza. Co do harmonogramu to nie ma możliwości zmiany harmonogramu w trakcie zgłaszania zmian do umowy. Co do technicznej procedury zmiany harmonogramu napisałem do działu informatyki nfz i czekam za odpowiedzią.

Offline RafalOlczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Rehabilitacja domowa
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 23, 2023, 12:33:17 pm »
Mimo tego, że nie prowadzimy porad lekarskich to i tak ma być lekarz np. jeśli chcemy przedłużyć zabiegi powyżej 80 dni to wtedy ten lekarz to robi. Dział rehabilitacji przekazał mi taka informację gdyż też o to pytali ministerstwo

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 100
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]