collapse

Reklama


Autor Wątek: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ  (Przeczytany 11726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 15, 2022, 11:04:38 am »
Teoretycznie wynik i interpretację można wpisać w ten sam sposób jak antygeny. U nas antygeny wpisujemy w module punkt pobrań.
Nie wiem jak wysłać to do p1, bo przy antygenach jest specjalny przycisk do wysyłki.
Sama procedura icd9 chyba nie wystarczy

Ja rozumiem, że w niektórych populacjach POZ można komercyjnie wykonywać. Niestety wiem jacy są u nas Pacjenci. Wszystko ma być za darmo. Panie, w tv mówili, że to badanie jest darmowe. Nie ma szans na wykonywanie komercyjnie. Może pojedyncze przypadki, ale i tak nie ma szans za zwrócenie kosztów zakupu urządzenia.
Szukam dalej tańszego urządzenia. Jakby ktoś jeszcze mógł coś polecić to będę wdzięczny.
Przy okazji naszła mnie jeszcze jedna wątpliwość. Jak należy prawidłowo zgodnie z obowiązującym prawem przekazywać wynik takich testów do P1?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 15, 2022, 13:29:52 pm »
QuikRead Go
producent - aidan

ja dostałem ofertę na 7 tys zł na ten sprzęt, więc nawet nie ma o czym gadać :(
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 2
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 15, 2022, 18:51:35 pm »
trochę tańszy więcej badań można zrobić - FINECARE FIA METER PLUS

Offline Monia;)

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 18, 2022, 12:19:39 pm »
A doczytał ktoś jakie są wymogi to takiego urządzenia ?
Poza tym, że ma wykonywać ilościowy pomiar ?

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 2
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 18, 2022, 12:41:58 pm »
Musi to być analizator typu POC (Point-of-care) - ze względu na swoją prostotę obsługi może być wykorzystywane przez personel medyczny nie będący diagnostą

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 18, 2022, 13:51:56 pm »
Ja mam na tapecie 8 różnych urządzeń. Mam swojego faworyta, ale czekam na dodatkowe info odnośnie dwóch spośród nich i ofertę cenową.
Trzeba naprawdę mocno uważać bo jest wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę: Czy ma j. polski, baterię, drukarkę, możliwość integracji z aplikacją gabinetową, czy w zestawach testowych są zawarte wszystkie potrzebne materiały (nakłuwacze, pipety, itp.) - bo czasami ich nie ma i okazuje się że koszt testu jest wtedy zaniżony. No i możliwości rozwoju tj. wykonywania testów innego rodzaju.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 2
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 18, 2022, 16:39:17 pm »
Ja mam na tapecie 8 różnych urządzeń. Mam swojego faworyta, ale czekam na dodatkowe info odnośnie dwóch spośród nich i ofertę cenową.
Trzeba naprawdę mocno uważać bo jest wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę: Czy ma j. polski, baterię, drukarkę, możliwość integracji z aplikacją gabinetową, czy w zestawach testowych są zawarte wszystkie potrzebne materiały (nakłuwacze, pipety, itp.) - bo czasami ich nie ma i okazuje się że koszt testu jest wtedy zaniżony. No i możliwości rozwoju tj. wykonywania testów innego rodzaju.

Ja już wybrałem, analizowałem podobnie. Problem akumulatora pominąłem, z reguły trzeba dokupić jakiś mały zasilacz UPS. Problem integracji z systemem gabinetowym też pominąłem. Niektóre mają możliwość przekazywania wyniku, ale działa to jak się ma aplikację klasy szpitalnej. U mnie nie zadziała. Drukarka jest pomocna - wydruk na małej drukarce termicznej nie spełnia wymogów formalnych. Wynik trzeba wprowadzić w aplikacji gabinetowej i z niej wydrukować pacjentowi. Wynik powinien być dokumentem elektronicznym i powinien być zaindeksowany do P1. Dokumentacja jest ważna, niektórzy udostępniają filmy jak wykonuje się poszczególne rodzaje badań. Opcjonalna większa lista badań jest ważna, żeby mieć możliwość rozszerzenia oferty. Dziś może nie mieć znaczenia, ale może powstać potrzeba wykonywania niektórych badań od ręki, a cena może być sprawą drugorzędną. Cena testów też jest istotna.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 18, 2022, 16:44:18 pm »
trochę tańszy więcej badań można zrobić - FINECARE FIA METER PLUS

Produkt niedostępny...

Nie trudno zgadnąć że jak już będzie dostępny to za znacznie wyższą cenę.

Wygenerowanie popytu przez konieczność podpisania umów drastycznie podniesie ceny.

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 2
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 18, 2022, 17:32:46 pm »
trochę tańszy więcej badań można zrobić - FINECARE FIA METER PLUS

Produkt niedostępny...

Nie trudno zgadnąć że jak już będzie dostępny to za znacznie wyższą cenę.

Wygenerowanie popytu przez konieczność podpisania umów drastycznie podniesie ceny.
Z tego co wiem, planowana jest 8% podwyżka.

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 341
  • Pomógł? 5
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 19, 2022, 08:25:36 am »
Ja mam na tapecie 8 różnych urządzeń. Mam swojego faworyta, ale czekam na dodatkowe info odnośnie dwóch spośród nich i ofertę cenową.
Trzeba naprawdę mocno uważać bo jest wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę: Czy ma j. polski, baterię, drukarkę, możliwość integracji z aplikacją gabinetową, czy w zestawach testowych są zawarte wszystkie potrzebne materiały (nakłuwacze, pipety, itp.) - bo czasami ich nie ma i okazuje się że koszt testu jest wtedy zaniżony. No i możliwości rozwoju tj. wykonywania testów innego rodzaju.

Ja już wybrałem, analizowałem podobnie. Problem akumulatora pominąłem, z reguły trzeba dokupić jakiś mały zasilacz UPS. Problem integracji z systemem gabinetowym też pominąłem. Niektóre mają możliwość przekazywania wyniku, ale działa to jak się ma aplikację klasy szpitalnej. U mnie nie zadziała. Drukarka jest pomocna - wydruk na małej drukarce termicznej nie spełnia wymogów formalnych. Wynik trzeba wprowadzić w aplikacji gabinetowej i z niej wydrukować pacjentowi. Wynik powinien być dokumentem elektronicznym i powinien być zaindeksowany do P1. Dokumentacja jest ważna, niektórzy udostępniają filmy jak wykonuje się poszczególne rodzaje badań. Opcjonalna większa lista badań jest ważna, żeby mieć możliwość rozszerzenia oferty. Dziś może nie mieć znaczenia, ale może powstać potrzeba wykonywania niektórych badań od ręki, a cena może być sprawą drugorzędną. Cena testów też jest istotna.
Pokaż proszę co wybrałeś

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 19, 2022, 08:37:31 am »
Dystrybutorzy jednych sprzętów twierdzą, że będzie drożej a innych, że taniej bo wolumen zamawianych sprzętów wzrósł znacząco, dzięki czemu sami mogą negocjować lepsze ceny (zarówno samego urządzenia jak i testów). Jeden sprzęt już spadł z 10 tys. zł na 7 tys. zł a handlowiec twierdzi że najprawdopodobniej będzie niżej.
Tak, teraz tego sprzętu często nie ma na magazynach i pojawi się w połowie sierpnia albo we wrześniu. Ja do września, na spokojnie będę analizował sytuację. Niektórzy sprzedawcy mogą przyjechać ze sprzętem żeby przeprowadzić pokaz, a jeszcze inni mogą wypożyczyć sprzęt z pewną ilością pasków na dwutygodniowe testy.

dla mnie kwestia akumulatora też nie jest najważniejsza. Wypisałem tylko to co w trakcie analizy mi rzuciło się w oczy. Niektóre z droższych modeli nie mają właśnie akumulatora czy drukarki w zestawie, ale oczywiście istnieje opcja ich dokupienia ale wtedy zakup już w ogóle jest bardzo drogi.

@Prima a możesz mi napisać o jakie "wymogi formalne" chodzi. Nie czepiam się tylko nie wiem :)
Jak takie wprowadzenie do aplikacji a potem wydruk z niej miałby wyglądać i czym to się różni od wydruku bezpośrednio z analizatora?

PS. Zapytałem Kamsoft na MRK czy jest jakaś integracja pomiędzy tego typu sprzętem a KS-SOMED i niestety nie ma :(
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Pomógł? 2
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 19, 2022, 09:24:09 am »
Dystrybutorzy jednych sprzętów twierdzą, że będzie drożej a innych, że taniej bo wolumen zamawianych sprzętów wzrósł znacząco, dzięki czemu sami mogą negocjować lepsze ceny (zarówno samego urządzenia jak i testów). Jeden sprzęt już spadł z 10 tys. zł na 7 tys. zł a handlowiec twierdzi że najprawdopodobniej będzie niżej.
Tak, teraz tego sprzętu często nie ma na magazynach i pojawi się w połowie sierpnia albo we wrześniu. Ja do września, na spokojnie będę analizował sytuację. Niektórzy sprzedawcy mogą przyjechać ze sprzętem żeby przeprowadzić pokaz, a jeszcze inni mogą wypożyczyć sprzęt z pewną ilością pasków na dwutygodniowe testy.

dla mnie kwestia akumulatora też nie jest najważniejsza. Wypisałem tylko to co w trakcie analizy mi rzuciło się w oczy. Niektóre z droższych modeli nie mają właśnie akumulatora czy drukarki w zestawie, ale oczywiście istnieje opcja ich dokupienia ale wtedy zakup już w ogóle jest bardzo drogi.

@Prima a możesz mi napisać o jakie "wymogi formalne" chodzi. Nie czepiam się tylko nie wiem :)
Jak takie wprowadzenie do aplikacji a potem wydruk z niej miałby wyglądać i czym to się różni od wydruku bezpośrednio z analizatora?

PS. Zapytałem Kamsoft na MRK czy jest jakaś integracja pomiędzy tego typu sprzętem a KS-SOMED i niestety nie ma :(
Formalne wymogi to np. dane rejestracyjne podmiotu leczniczego (kody resortowe), dane kto wykonał, itd. czyli musi byc prawidłowe oznaczenie podmiotu zgodnie z rozporządzeniem. Tych danych te aparaty nie drukują. A pacjent powinien otrzymać dokument formalny.
Jeśli jeśli jest drukarka to z reguły drukuje podstawowe dane dotyczące samego wyniku i danych referencyjnych, które mogą zależeć od wieku i od płci. Wydruk z drukarki, nawet ten mierny jest pomocny, bo jeśli robimy na raz kilka badań, to zapobiegnie pomyleniu wyników przy wprowadzeniu do aplikacji gabinetowej. Poza tym, wynik musi być zarejestrowany jako dokument elektroniczny.
Jeśli aparat potrafi udostępnić wynik przez sieć, to aplikacja musi nasłuchiwać danych na określonym porcie i w określonym formacie, a takich funkcjonalności aplikacje gabinetowe z reguły nie mają.
My nie czekaliśmy na rozwój sytuacji, dla lekarza bardzo ważne jest aby jak najszybciej wdrożyć CRP dla dzieci do lat 6, najgorzej jak jest piątek i dziecko trafia pod koniec przyjęć lekarza, trudno wtedy o szybką i dobrą diagnozę i prawidłowe leczenie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2022, 09:54:35 am wysłana przez prima »

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 19, 2022, 12:37:50 pm »
Czy wszyscy podpisali aneksy?

Czy obecna dyskusja jest dowodem na to ze nie, bo ci co dyskutują to jeszcze zastanawiają się na możliwością spełnienia warunków koniecznych do realizacji rozszerzonego wykazu świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna ?

Czy może ktoś miał już telefon z NFZ z ponagleniem o podpisanie aneksu?
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2022, 13:16:24 pm wysłana przez Seler »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 20, 2022, 08:25:06 am »
@Prima dzięki wielkie za dokładne wyjaśnienie w czym rzecz. Jeszcze nie testowałem żadnego ze sprzętu, ale po obejrzeniu kilku filmików na YT, jednym pytań które się pojawiło w mojej głowie było czy będzie możliwość zapisania danych podmiotu zlecającego aby nie trzeba było tego za każdym razem wpisywać, kolejne czy jest ograniczenie ilości znaków. Jeżeli teraz nie ma takich możliwości to może jak będzie duża grupa użytkowników domagać się wprowadzenia takich opcji to to dodadzą... tutaj pojawia się jeszcze jeden argument, o którym zapomniałem wcześniej napisać, możliwość aktualizacji :)

@Seler z tego co wiem to podmioty zrzeszone w PZ nie podpisały. My nie jesteśmy w PZ i też nie podpisaliśmy bo co nam grozi jak nie podpiszemy? Brak podpisania aneksów wg mnie dla nas nie wiąże się z żadnymi negatywnymi skutkami a może pomóc PZ w "negocjacjach" z NFZ i MZ.
Ponaglenia telefoniczne i mailowe były na początku lipca. Teraz cisza i spokój, ale może dlatego, że Pani w NFZ wie, że z nami nic nie wskóra i sama przyznała, że jesteśmy w zacnym gronie podmiotów, które aneksów nie podpisały.

Ja dałem sobie czas do końca wakacji na rozwój sytuacji i podjęcie decyzji, a okres urlopowy nie sprzyja wprowadzaniu zmian.

PS. Wczoraj miałem za to telefony od dwóch handlowców z zapytaniem czy podjąłem już decyzję i informację, że oferty, które otrzymałem oczywiście podlegają negocjacji i jak już będę bliski końca, to mam dzwonić a na pewno się dogadamy :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Monia;)

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 20, 2022, 09:43:48 am »
Ja jestem szczerze zdezorientowana i mam obawy co do zamawiania jakiegokolwiek sprzętu.
Panowie powyżej świetnie to przedstawiliście.
Jest szereg wątpliwości, które nikt z MZ nie rozwiał i raczej nie mają zamiaru.
Firmy sprzedające takie urządzenia oczywiście będą twierdzić, nadają się do podmiotów które będą się rozliczać z NFZ.
JA tego nie jestem taka pewna, czy  w październiku nagle nie okaże się, że wybrane na "chłopski rozum" analizatory nie są odpowiednio przystosowane bo nie mają czegoś tam, chociażby danych podmiotu czy kodów czy czegoś tam.
Patrząc na zapis ustawy to najchętniej zamówiłabym najtańszy aparat do badania ilościowego CRP i tyle.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 185
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]