collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?  (Przeczytany 3904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 12, 2021, 21:00:37 pm »
tak, działa bez problemu. Wersja someda nie jakaś archaiczna? Zaimportuj ponownie umowę

Offline M

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 13, 2021, 11:27:02 am »
A Moi Drodzy, podpowiecie mi co z pacjentami poniżej 18 r.ż. i produktem TELEPORADA LEKARSKA NA RZECZ PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM TESTU DIAGNOSTYCZNEGO W KIERUNKU SARS-COV-2?
Tak jak ładnie mi pokazuje umowę covidową i produkty do wyboru przy pacjencie powyżej 18 roku życia, tak przy pacjencie małoletnim widnieje mi tylko umowa POZ. (mMedica) Też macie ten problem?
Pozdrawiam.

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 13, 2021, 19:18:32 pm »
Sprawdź umowę, czy są wszystkie miejsca wykonywania świadczeń, ja miałem poradnię dla dzieci  ale już poradni dla dorosłych już nie. Dopiero telefon do ow i  wygenerowanie nowej umowy rozwiązało problem, ale co nakląłem to moje;-)

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 14, 2021, 09:50:14 am »
Dzień dobry,

czy ktoś z Państwa miał problem z rozliczeniem pacjentów nieubezpieczonych w związku ze świadczeniem "teleporada lekarska na rzecz pacjenta z covid"?
Rozliczam w somedzie i raport zwrotny z szoi zawiera takie pozycje błędów.
dziękuję

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 14, 2021, 12:33:59 pm »
jaka jest treść błędu?

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 14, 2021, 14:09:07 pm »
brak dokumentu uprawniającego dla okresu finansowania od data wizyty do data wizyty.

Komunikat tylko u pacjentów którym ewuś nie potwierdził uprawnienia do świadczeń.

Jeszcze mam dodatkowe pytanie dotyczące rozliczenia świadczeń z umowy 19-11 CHOROBY ZAKAŹNE I STANY NADZWYCZAJNE - POBRANIE MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO (SWIAD).
Załącznik do zarządzenia Prezesa NFZ mówi o rozliczeniu zakresu na podstawie komunikatu sprawozdawczyego SWIAD (obszar WYKBAD) od 2021-03-01.
Raport WYKBAD przesłałem na SZOI bez błędów, przy próbie wygenerowania szablonu do tej umowy pojawia się komunikat "Wybrana umowa nie posiada punktów rozliczanych na podstawie sprawozdawczości SWIAD."
Rachunek wystawiłem w Somedzie "z ręki" do umowy i wysłałem na SZOI
Przy rachunku błąd "BRAK SPRAWOZDAWCZOŚCI WYKBAD"
Wykonałem telefon do NFZ i otrzymałem informację aby czekać bo być może błąd techniczny a być może powinienem wystawić rachunek na podstawie szablonu. Czy ktoś z Państwa wystawił poprawnie rachunek na podstawie raportu WYKBAD?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2021, 14:37:33 pm wysłana przez Grisha »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 15, 2021, 01:42:30 am »
Ad.1 Sam sobie odpowiedziałeś. Jak chcesz rozliczyć pacjenta bez potwierdzenia ubezpieczenia. Teleporada z tego nie zwalnia. Nie widziałem też zapisu jakoby pacjent nieubezpieczony miał być jakoś inaczej traktowany przez rozpoznanie COVIDowe niż pacjent zwykły (może coś było w temacie, nie wiem). Tak czy inaczej wg mnie masz takiego pacjenta traktować jak zwykłego i wprowadzić inny dokument potwierdzający uprawnienie lub oświadczenie (tak, może zostać podesłane gołębiem pocztowym :))

Ad.2 WYKBAD raczej nie przełoży się na naliczenie szablonem, chyba że coś mocno pozmieniali. WYKBAD ma wg zastąpić załączniki do faktur z listami osób. Przychylałbym się do odpowiedzi "aby czekać bo być może błąd techniczny" lub jeszcze niedostosowanie SZOI/PŚ.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 15, 2021, 08:03:18 am »
Była gdzieś mowa o tym że takiej osobie nieubezpieczonej daje się uprawnienie o zakażeniu, chyba "(ZA) Art. 12 pkt 6".

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 15, 2021, 08:57:56 am »
dziękuję za pomoc,

sprawdzę uprawnienie o zakażeniu albo przyjmę oświadczenie.
Na stronie NFZ czytałem komunikat, że świadczenia Covidowe są dla osób nieubezpieczonych pokrywane z budżetu państwa i łudziłem się że NFZ płaci za wszystko a potem już tych nieubezpieczonych rozlicza z Ministerstwem.

Offline darekch

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 19, 2021, 23:36:35 pm »
Witam,
Czy ktos juz wysylal swiadczenie 19.4119.101.02 za marzec ?
Potrzebowalbym przykladowego xml'a z naglowkiem i jedna sekcja <zestaw-swiadczen>
Mimo, ze wgralem raport wg xmla dla innych wizyt w POZ to wszystkie teleporady covid+ zostaly wlaczone do umowy glownej POZ a nie do umowy CHOROBY ZAKAŹNE I STANY NADZWYCZAJNE

Offline yacup

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 03, 2021, 11:51:43 am »

...... W Małopolsce weryfikowały się świadczenia ponad tydzień. Jak poprawiłeś i wysłałeś jeszcze raz no to może być kolejny tydzień ......

Udało się.... na Mazowszu też w NFZ się nie spieszą z zatwierdzeniem ~ około tydzień czekania na zatwierdzenie raportu + kilka dni na zatwierdzenie rachunku

pozdrawiam
yacup

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]