collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?  (Przeczytany 3909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sisi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
  • Łódzki OW NFZ
Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« dnia: Kwietnia 06, 2021, 10:53:21 am »
Witam.
Czy ktoś podpowie jak rozliczyć wizyty/teleporady  z dodatnim COVID w marcu?  Do tej pory był załącznik do faktury.
Pracuję na mMedica i przy każdym lekarzu mam ustawienia domyślne personelu więc przy rejestracji pacjenta automatycznie  podpina się umowa POZ i nie ma możliwości przy rozliczeniu wizyty zmienić sygnatury na  ..../040/21 i  nie widać  zakresu świadczeń dotyczących teleporad z dodatnim wynikiem.  Pani w NFZ powiedziała tylko by zwrócić uwagę na  to by w punkcie "Tryb" ustawić "brak trybu" lub zostawić puste pole.
Dziękuje za wszelką pomoc :)

Offline Moonstuff

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 8
  • Małopolska
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2021, 15:17:18 pm »
Nowa umowa COV (chociaż nazwy się różnią w zależności od województwa) do zaczytania z 3 produktami teleporada, porada oraz wizyta domowa dla covid+.
Przyjęcie bez skierowania, tryb pusty.
W rozliczeniu trzeba zamiast umowy POZ wybrać COV (usunąć ręcznie zakres, wcisnąć na przykład tabulator i wtedy już można zmienić umowę albo zacząć korzystać ze schematów wizyty)  i zakres oraz świadczenie które nas interesuje.
Dzisiaj rozliczałem u świadczeniodawców, wszystko bez żadnych problemów :)

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2021, 20:27:19 pm »
ok. mam prawidłowo sprawozdane i zweryfikowane świadczenia (TELEPORADA LEKARSKA NA RZECZ PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM TESTU DIAGNOSTYCZNEGO W KIERUNKU SARS-COV-2 (SWIAD)) . Szablon przy żądaniu z tego nie wychodzi. Rozumiem że faktura "z palca" ?


Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2021, 20:50:46 pm »
ok. mam prawidłowo sprawozdane i zweryfikowane świadczenia (TELEPORADA LEKARSKA NA RZECZ PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM TESTU DIAGNOSTYCZNEGO W KIERUNKU SARS-COV-2 (SWIAD)) . Szablon przy żądaniu z tego nie wychodzi. Rozumiem że faktura "z palca" ?

Hej, sprawdź w menu dla umowy 19-15 w operacje>szablony rachunków. U mnie jest tyle, że nie można go pobrać z żądań rozliczeń, bo nie ma linku.
W zakresie świadczeń>plan również widać, że szablon wygenerował się. Przy kolejnej próbie wygenerowania żądania wyszedł błąd systemowy podczas przetwarzania.
Trzeba czekać aż naprawią szoia.

Pozdrawiam
Carlos

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2021, 20:57:31 pm »
faktycznie Carlos jest dokładnie tak jak piszesz. Szablon jest ale bez linku...

Aktualizacja 2021-04-07 , szablon się pojawił. Nalicza się już dobrze. Wersja SZOI: 2021.04.02.1
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2021, 12:11:11 pm wysłana przez wojciech.re »

Offline Moonstuff

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 8
  • Małopolska
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 07, 2021, 13:27:26 pm »
ok. mam prawidłowo sprawozdane i zweryfikowane świadczenia (TELEPORADA LEKARSKA NA RZECZ PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM TESTU DIAGNOSTYCZNEGO W KIERUNKU SARS-COV-2 (SWIAD)) . Szablon przy żądaniu z tego nie wychodzi. Rozumiem że faktura "z palca" ?

Hmmm ja po naliczaniu szablon normalnie do programu i rachunek na jego podstawie więc nie wiem ocb. Może być różnica SZOI a portal.

Offline sisi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
  • Łódzki OW NFZ
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 07, 2021, 13:38:47 pm »
Nowa umowa COV (chociaż nazwy się różnią w zależności od województwa) do zaczytania z 3 produktami teleporada, porada oraz wizyta domowa dla covid+.
Przyjęcie bez skierowania, tryb pusty.
W rozliczeniu trzeba zamiast umowy POZ wybrać COV (usunąć ręcznie zakres, wcisnąć na przykład tabulator i wtedy już można zmienić umowę albo zacząć korzystać ze schematów wizyty)  i zakres oraz świadczenie które nas interesuje.
Dzisiaj rozliczałem u świadczeniodawców, wszystko bez żadnych problemów :)

Bardzo dziękuje :)
Dokładnie tak zrobiłam i udało mi się rozliczyć.


Offline kubaru

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 1
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 08, 2021, 08:28:08 am »
A ja ( Mazowiecki NFZ )  dostałem raport zwrotny z błędem:   brak ICD9.   niestety nie znalazłem odpowiedniego.

Offline yacup

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 08, 2021, 09:12:23 am »
U mnie na początku to samo: brak kodów ICD9. Poprawiłem i wysłałem. Wystawiłem żądanie rozliczenia i teraz mam komunikat [w żądaniach rozliczenia]:
"Informacje
Nie znaleziono świadczeń do rozliczenia/korekty w okresie 3-3
Pozycje nieuznane
brak danych"

Może problem tkwi w tym, że raporty .swx do tych świadczeń (U07) od tygodnia wiszą ze statusem: niezamknięte
Może coś innego robię źle?

edit: Właśnie udało mi się dodzwonić do NFZ, Raporty muszą mieć status "zamknięte", żeby wystawić żądanie rozliczenia. Czyli teraz czekam


pozdrawiam
yacup
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2021, 09:47:38 am wysłana przez yacup »

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 08, 2021, 09:31:21 am »
U mnie rachunek po wgraniu , po  wczytaniu próbuj ewgrać w excel liste teleporada jak dotychczas,ale nie moge , a po 20 minutach , rachunek usuniety brak załączników???

Offline kubaru

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 1
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 08, 2021, 09:36:56 am »
bo marca nie rozlicza się rachunkiem z załącznikiem, tylko szablonem wygenerowanym przez NFZ.  rozp U07.1 trzeba najpierw przyporządkować do odpowiedniego produktu w umowie na choroby zakaźne, a nie zwykły POZ

Offline Moonstuff

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 8
  • Małopolska
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 08, 2021, 09:42:44 am »
U mnie na początku to samo: brak kodów ICD9. Poprawiłem i wysłałem. Wystawiłem żądanie rozliczenia i teraz mam komunikat [w żądaniach rozliczenia]:
"Informacje
Nie znaleziono świadczeń do rozliczenia/korekty w okresie 3-3
Pozycje nieuznane
brak danych"

Może problem tkwi w tym, że raporty .swx do tych świadczeń (U07) od tygodnia wiszą ze statusem: niezamknięte
Może coś innego robię źle?

pozdrawiam
yacup

W Małopolsce weryfikowały się świadczenia ponad tydzień. Jak poprawiłeś i wysłałeś jeszcze raz no to może być kolejny tydzień. Jak będzie zweryfikowane wtedy żądanie rozliczenia.

Rozpoznanie główne (ICD10): U07.1
Procedura (ICD9): 89.0099 w przypadku teleporady w pozostałych dwóch przypadkach 89.00.

Offline WSPL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 3
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 08, 2021, 11:39:53 am »
KS-SOMED usługa dajemy np:
562010000011 TELEPORADA LEKARSKA NA RZECZ PACJENTA Z DODATNIM WYNIKIEM TESTU DIAGNOSTYCZNEGO W KIERUNKU SARS-COV-2 (od razu najlepiej sobie pod usługę dodać procedure ICD9 = 89.0099 (przy pozostałych 89.00) żeby to zrobić to klikamy "..." przy usłudze wyszukujemy ją dajemy popraw i przechodzimy w zakładkę "C.Kody" i po prawej Kody ICD-9 PL (od 2010r) wpisujemy procedure od teraz z automatu będzie nam przypisywać do usługi.)
ICD10: U07.1 (jako główne bo gdy jest jako współistniejące wraca z błędem więc jak macie gdzieś na odwrót to zamiecie miejscami)
Tryb Przyjęcia: BRAK DANYCH
Następnie wysyłamy raportem i później nabijamy szablon.
My tak zrobiliśmy jesteśmy już po rozliczeniu wszystko się wgrało rachunek wystawiony,
Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 09, 2021, 22:19:43 pm »
Tryb przyjęcia: brak danych
Kamsoft powinien to poprawić, bo pomimo ustawionej opcji w rozliczeniach w opcjach rejestru świadczeń, żeby dla danej komórki wg VIII cz.k.res. nie wysyłany był tryb, to program go wysyła. Widać sprawdzana jest jeszcze umowa pod kątem POZ.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline xbot65

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
Odp: Jak rozliczyć wizyty z U07.1 w marcu?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 12, 2021, 15:42:08 pm »
Witam. Czy ktoś ogarnął już rozliczenie marcowe teleporad covidowych w KS-SOMED?
Próbowałem dziś to zrobić, ale nie podpina się umowa i w efekcie nie można wygenerować raportu. Jak powiązać usługę teleporada (swiad) Z umową  CHZ ?
W ramce u dołu po prawej stronie w zakładce zlecenia przy dodawaniu pacjentowi zlecenia pojawia się kwota 40 zł, ale nie ma danych umowy i to pewnie jest przyczyną tego, że nie można sprawozdać teleporad komunikatem swiad.
Jest jakieś proste rozwiązanie ?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 146
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]