collapse

Reklama


Autor Wątek: Oferta Fizjo 2017  (Przeczytany 88040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #255 dnia: Listopada 10, 2017, 15:23:37 pm »
Z tą elektroniczną dokumentacją medyczną do warto się dokładnie dopytać w NFZ. Bo ich stanowisko w tej kwestii  nie jest jednoznaczne. Podobno nastąpiła jakaś zmiana przepisów i w ogóle nie będą tego brali pod uwagę.Pomimo ,że w kryteriach jak byk stoi 4 punkty za EDM.  W/g NFZ na dzień dzisiejszy nikt nie spełnia tego kryterium. Czepiają się wszystkiego w tej kwestii: począwszy od sławetnych skanerów do zdjęć RTG i formatu DICOM. W innych konkursach potrafili odrzucać przez to oferty.Na spotkaniu informacyjnym stwierdzili ,że mają nadzieję ,że nikt nie zaznaczy tej opcji w ankiecie. Nasza firma prowadzi tą dokumentację od początku roku ,ale niestety w ankiecie tego nie zaznaczymy bo nie mamy skanera do zdjęć rtg.(10tyś euro tak w przybliżeniu,a może więcej bo format A2 też powinien skanować w całości) dla paru zdjęć w roku. Kosmos   
Pozdrawiam

PJ

  • Gość
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #256 dnia: Listopada 10, 2017, 19:17:43 pm »
Z tą elektroniczną dokumentacją medyczną do warto się dokładnie dopytać w NFZ. Bo ich stanowisko w tej kwestii  nie jest jednoznaczne. Podobno nastąpiła jakaś zmiana przepisów i w ogóle nie będą tego brali pod uwagę.Pomimo ,że w kryteriach jak byk stoi 4 punkty za EDM.  W/g NFZ na dzień dzisiejszy nikt nie spełnia tego kryterium. Czepiają się wszystkiego w tej kwestii: począwszy od sławetnych skanerów do zdjęć RTG i formatu DICOM. W innych konkursach potrafili odrzucać przez to oferty.Na spotkaniu informacyjnym stwierdzili ,że mają nadzieję ,że nikt nie zaznaczy tej opcji w ankiecie. Nasza firma prowadzi tą dokumentację od początku roku ,ale niestety w ankiecie tego nie zaznaczymy bo nie mamy skanera do zdjęć rtg.(10tyś euro tak w przybliżeniu,a może więcej bo format A2 też powinien skanować w całości) dla paru zdjęć w roku. Kosmos   
Pozdrawiam

Co do stanowiska NFZ to się zgodzę. Powiem więcej, dwa różne wydziały tego samego NFZ mają dwa różne stanowiska: jedni twierdzą, że jeśli zaznaczamy "tak" to dajemy oświadczenie, drudzy - to tak jak wspomniałeś - nakazują zaznaczenie wszystkim odpowiedzi "nie", bo nikt nie spełnia tego kryterium.

Skoro mowa o kontraktowaniu, to wspomnę o jeszcze jednym absurdzie. Kontraktowałem dwa razy programy lekowe w odstępie 2 miesięcy. Odnośnie pytania o certyfikat ISO na szkoleniu powiedziano: zaznaczacie "tak" to proszę do oferty załączyć kserokopię certyfikatu. Zrozumiałe.
Dwa tygodnie temu na szkoleniu dot. innych programów lekowych powiedziano: zaznaczacie "tak" to proszę załączyć kserokopię certyfikatu i zaświadczenie z wykazem oddziałów, które zostały objęte certyfikatem pod rygorem odrzucenia oferty. Nie uważacie, że to wszystko staje się chore? Za niedługo wprowadzą zasadę ile pytań w ankiecie, tyle oświadczeń.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #257 dnia: Listopada 10, 2017, 23:13:13 pm »

Dwa tygodnie temu na szkoleniu dot. innych programów lekowych powiedziano: zaznaczacie "tak" to proszę załączyć kserokopię certyfikatu i zaświadczenie z wykazem oddziałów, które zostały objęte certyfikatem pod rygorem odrzucenia oferty. Nie uważacie, że to wszystko staje się chore? Za niedługo wprowadzą zasadę ile pytań w ankiecie, tyle oświadczeń.

Plus oświadczenie, że oświadczasz, że dane na wszystkich oświadczeniach są zgodne z prawdą...

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #258 dnia: Listopada 22, 2017, 09:50:29 am »
Po raz pierwszy składamy ofertę na fizjoterapię i jeśli wpisze w ofercie te wymagane 5 godzin dziennie to ile wtedy muszę wpisać punktów na tydzień? Z góry dziękuję za pomoc

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #259 dnia: Listopada 22, 2017, 11:20:01 am »
wg prostej matematyki 5h x 5dni w tygodniu = 25godzin tygodniowo , o ile o to Ci chodzi

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #260 dnia: Listopada 22, 2017, 13:47:24 pm »
Godziny to udało mi się policzyc????chodzi mi o to ile punktów rozliczeniowych przy tej wymaganej przez NFZ ilości godzin mogę wpisać miesięcznie czy tutaj też jest tak jak np w stomatologii ze liczba punktów jest uzależniona od liczby godzin?

PJ

  • Gość
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #261 dnia: Listopada 22, 2017, 17:15:30 pm »
Godziny to udało mi się policzyc????chodzi mi o to ile punktów rozliczeniowych przy tej wymaganej przez NFZ ilości godzin mogę wpisać miesięcznie czy tutaj też jest tak jak np w stomatologii ze liczba punktów jest uzależniona od liczby godzin?

Jak kontraktuję świadczenia to mam prikaz, żeby brać całą kasę (jeśli jest mało) albo lekarz wylicza ile chciałby przyjąć pacjentów.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #262 dnia: Listopada 23, 2017, 00:53:07 am »
To ty decydujesz o ile startujesz punktów wiedząc jakie masz moce przerobowe. Komisja oczywiście przeanalizuje czy jestes w stanie zabezpieczyc wnioskowana ilość biorąc pod uwagę twoj personel, zasoby i dostępność. Jeśli będą uważać że zasługujesz na mniej to przyślą ci propozycje w drodze negocjacji i albo akceptujesz albo odpadasz z powodu rozbieżności stanowisk negocjacyjnych.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #263 dnia: Listopada 23, 2017, 10:14:41 am »

Bardzo dziękuję za pomoc, a tak realnie przy dwóch fizjoterapeutach którzy pracują po 25 godzin w tygodniu ilu zaproponować punktów miesięcznie?
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2017, 10:19:45 am wysłana przez Anita »

Offline marek_piw

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Pomógł? 11
  • Lubelski OW
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #264 dnia: Listopada 23, 2017, 11:29:30 am »
W LOW jest "przelicznik" 56000 pkt na cały etat na rok. Daje to 4666 pkt/m-c
Nie wiem jak jest w innych księstwach

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #265 dnia: Listopada 23, 2017, 22:51:02 pm »
W K-P nigdzie nie znalazłam takieg przelicznika.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #266 dnia: Listopada 24, 2017, 00:00:22 am »
W Pomorskim tez nie słyszałem o przeliczniku.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #267 dnia: Listopada 24, 2017, 11:28:13 am »
Jeszcze mam takie pytanie, jeśli technik fizjoterapeuta będzie przez 5 dni po 5 godzin, to czy mgr może być tylko przez 2,5 Godziny w każdym dniu w godzinach pracy technika? Czy musi mieć mgr polowe etatu?

Offline Kor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #268 dnia: Listopada 24, 2017, 14:02:00 pm »
Witam
Technik nie może sam zostać na "przysłowiowym polu bitwy" .Zawsze musi towarzyszyć mu magister. Aby spełnić wymaganie : przynajmniej 5 dni w tygodniu po 5 godzin , to przez te 5 godzin musi być magister. Sam lub z technikiem (jednym,dwoma ,trzema tu już do woli) .
Pozdrawiam

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #269 dnia: Listopada 24, 2017, 15:02:08 pm »
Czy w Kujawsko-Pomorskim do fizjoterapii ambulatoryjnej potrzebujemy podwykonawcę na transport ?
Monika

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 112
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]