collapse

Reklama


Autor Wątek: Więcej niż jedna kopia KSPPS  (Przeczytany 12196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Więcej niż jedna kopia KSPPS
« dnia: Lutego 27, 2017, 09:07:07 am »
Po aktualizacji KSPPSa do wersji 2017 utraciłem możliwość uruchamiania więcej niż jednej kopii aplikacji na jednej stacji (dostaje info o przekroczeniu liczby licencji).
Czy wiecie jak rozwiązać ten problem?

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 27, 2017, 09:42:45 am »
Od wersji 2017 tak to działa. Jeśli ktoś nawykł do używania kilku kopii aplikacji, musi zmienić przyzwyczajenie lub kupić nowe licencje.

Zapewne nowe podejście jest zgodne z umową licencyjną, jak zapewnia KAMSOFT.
Jednak tryb wdrożenia pomysłu jest zaskakujący i dezorganizujący pracę.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 27, 2017, 09:50:06 am »
No bez jaj.. Wy serio piszecie?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 27, 2017, 10:15:30 am »
Niestety
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 825
  • Pomógł? 76
  • W-M OW NFZ
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 27, 2017, 10:18:46 am »
Wersja Oracle tak nie robi.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 27, 2017, 10:25:30 am »
jeżeli ktoś ma wersję sieciową na kilka stanowisk to również nie może uruchomić więcej niż jednej instancji programu na serwerze?
a co z połączeniami terminalowymi?
Jeżeli to co piszecie jest prawdą to wydaje mi się że musi to być jakiś błąd a nie zamierzone działanie kamsoftu a wg mnie na pewno nie wynika to z licencji.
Mam nadzieję, że zanim zaktualizuję PPS do tej wersji to wszystko się już wyjaśni.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 27, 2017, 11:55:42 am »
Ja się wczoraj wstrzymałem z aktualizacją do czasu rozliczenia lutego.. widać miałem nosa..

Pozdrawiam

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 27, 2017, 13:27:18 pm »
Informacja JEST potwierdzona w Kamsofcie. Dla wersji 2017.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 27, 2017, 13:29:15 pm »
Chciałbym zagadnąć o Oracle. Czy faktycznie jest tak że wersja 2017 umożliwia zapalenie więcej niż jednej kopii aplikacji na jednym terminalu?
Czy ktoś to zweryfikował?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 27, 2017, 17:12:38 pm »
A można prosić o szczegóły? Co prawda nie odpalam kilku programów na jednym komputerze, ale pytam z ciekawości.
Nie można uruchomić dwóch kopii jednocześnie (w tym samym czasie), czy nawet niezależnie?

Rozumiem, że chodzi o kilka kopii z różnymi licencjami, bo nie widzę logicznego wytłumaczenia odpalania kilku kopii programu z tą samą licencją :)

Aczkolwiek zastanawia mnie to rozwiązanie. Fakt że już dawno nie czytałem licencji i być może coś się zmieniło ale teoretyzując czy jedna przychodnia nie może mieć dwóch licencji? (oddzielny program na AOS i oddzielny na POZ). I teraz nie odpali dwóch programów w jednym czasie?

Albo dalej teoretyzując - przychodnia się przekształca, nowa i stara mają swoje licencje. W okresie przejściowym nie odpalą dwóch programów w jednym czasie?

A może tu chodzi nie o fizycznie odrębne instalacje z własnymi licencjami, tylko o ten sam program uruchamiany kilkukrotnie?
Jeśli chodzi o to ostatnie to dla mnie nawet lepiej. Bo nierozgarnięte osoby wreszcie nie będą miały w tle z 2 innych programów odpalonych bo zamiast podwójnego kliknięcia było 6-czy 8 krotne :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2017, 17:21:28 pm wysłana przez mpi »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 27, 2017, 18:00:21 pm »
A może tu chodzi nie o fizycznie odrębne instalacje z własnymi licencjami, tylko o ten sam program uruchamiany kilkukrotnie?
Jeśli chodzi o to ostatnie to dla mnie nawet lepiej. Bo nierozgarnięte osoby wreszcie nie będą miały w tle z 2 innych programów odpalonych bo zamiast podwójnego kliknięcia było 6-czy 8 krotne :)

Na to akurat od dawna jest sposób. Stosuje go na większości stanowisk.
W pliku kspps.ini robimy wpis
URUCHOM_KILKA_EXE=NIE (lub TAK)

Cytuj
A można prosić o szczegóły? Co prawda nie odpalam kilku programów na jednym komputerze, ale pytam z ciekawości.
Nie można uruchomić dwóch kopii jednocześnie (w tym samym czasie), czy nawet niezależnie?

Podejrzewam, że chodzi o ograniczenie do ilości stanowisk w licencji

Cytuj
Rozumiem, że chodzi o kilka kopii z różnymi licencjami, bo nie widzę logicznego wytłumaczenia odpalania kilku kopii programu z tą samą licencją :)

Nooo popatrz a ja tak często pracuje ;-)
Co jak po co?
Np grzebie coś ważnego w rozliczeniach (Rozliczenia->Świadczenia) na odfiltrowanych odpowiednio świadczeniach i ktoś mi przyłazi albo dzwoni, że coś tam gdzieś tam mam mu sprawdzić/poprawić/nie działa (czy inne duperele ;-).
W takiej sytuacji powinienem olać moje szukanie, poustawiać czego mam dla kogoś szukać i dopiero wracać do moich cudów jak skończę tamto.
Ja wolę odpalić drugą instancję programu i na niej zrobić ludziom co tam marudzą a potem wrócić do mojej na której mam to co robiłem.
Druga częsta sytuacja. Pootwierane kilka rzeczy z Rozliczeń albo Rozliczenia vs Admin albo vs Serwis.
Przykład: zgłaszają mi, że jest dubel pacjenta w systemie. Wchodzę w Rozliczenia->Pacjenci, odszukuje delikwentów i sprawdzam co do poprawy. Na drugiej instancji programu odpalam Serwis i funkcję łączenia kartotek pacjentów. Po wykonaniu odpowiedniej operacji w serwisie wracam na pierwszy program gdzie dalej mam odfiltrowane co miałem i po odświeżeniu widoku sprawdzam czy się zrobiło to co miało.
Kolejny przykład: nowy user w programie i dodawanie odpowiednich uprawnień i funkcji takich jak eWUŚ, KOLCE i inne cuda. Z KOLCE np często mam problem, żeby to nowemu odpalić i tak mam uruchomiony na nowym użytkowniku jeden program gdzie sprawdzam czy działają uprawnienia i ewus/kolce i drugi program gdzie mam zalogowanego admina na moduł Admin i poprawiam/dodaje czego brakuje.
Przy rozliczeniach też się przydaje kilka instancji programu bo na jednym mam np odpaloną wysyłkę SWIAD która sporo trwa a na drugim grzebie w kolejce albo na świadczeniach (z innych zakresów niż wysyłany SWIAD).

Cytuj
Aczkolwiek zastanawia mnie to rozwiązanie. Fakt że już dawno nie czytałem licencji i być może coś się zmieniło

Ostatnio jak czytałem (też trochę temu) to ilość licencji była na "gotowe do pracy stanowiska". Co też mi się nie podoba bo jak kupowałem program to specjalnie potwierdzałem w Kamsofcie i wtedy obowiązywała interpretacja - "jednocześnie pracujące stanowiska"..

Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 27, 2017, 18:44:28 pm »
Nie rozumiałem pierwszego wpisu:
Cytuj
utraciłem możliwość uruchamiania więcej niż jednej kopii aplikacji na jednej stacji

dla mnie kopia programu to kopia - oddzielna instalacja. I o to mi chodziło - brak sensu trzymania dwóch kopii tego samego programu (tej samej licencji) a tym bardziej uruchamiania go w tym samym czasie.

Natomiast prawdopodobnie chodzi tu o tą samą kopię programu ale odpalaniu drugiej instancji i wtedy zgodzę się że jest sens, ale... rzeczywiście chyba kiedyś kilka razy jak na samym końcu generowania list POZ pojawiał się komunikat o braku np. adresu, to odpalałem drugą instancję, dodawałem adres pacjentowi i nie musiałem ponownie generować listy POZ, jednak robiłem to tylko na programach gdzie miałem instalacje sieciowe.
Jakoś do głowy mi nigdy nie przyszło, że mając jedną licencję (jedno stanowisko) zadziała uruchomienie drugiej instancji - tj. zalogowanie się.
Wychodzi na to że można było tak robić?

Piotrze masz jak piszesz wersję wielostanowiskową, więc nie sprawdzając, raczej uważam że jeśli tylko masz odpowiednią liczbę licencji (np. w danym momencie nie pracują wszyscy) problemu nie powinieneś mieć. Problem pewnie będzie miał ten co ma jedno stanowisko i odpala je w dwóch instancjach.
Jeśli ktoś ma np. 4 stanowiska a pracują tylko 2 osoby to uważam że na 3 kompie program pozwoli odpalić się w dwóch instancjach. Ale to tylko moje przypuszczenie.

Co do licencji na "gotowe do pracy stanowiska" to nie pamiętam jak było. Ja miałem tak, że zawsze licencja odpowiadała liczbie komputerów bo na wszystkich w tym samym czasie mogła być praca. Nawet jak jest gdzieś serwer na którym się normalnie nie pracuje (a jedynie rozliczenia się robi i to po godzinach normalnej pracy - jak inne stanowiska nie blokują licencji) to i tak jest wliczany do licencji.

Ale jak już piszemy o licencji to działa ten punkt? :)
Cytuj
Licencjobiorca ma prawo w okresie trwania gwarancji do korzystania z konsultacji i porad telefonicznych od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00 z wyłączeniem świąt.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 27, 2017, 21:10:06 pm »
Nie dawało mi to spokoju, więc zainstalowałem na wirtualce ppsa 2017. Odpaliłem 7 instancji PPSa (7 razy odpalałem tego samego PPSa tego samego świadczeniodawcy na jednej stacji). Dalej nie próbowałem bo mi się nie chciało.
zukes, napisz może jak Ty rozumiesz to co napisałeś:

Cytuj
Po aktualizacji KSPPSa do wersji 2017 utraciłem możliwość uruchamiania więcej niż jednej kopii aplikacji na jednej stacji (dostaje info o przekroczeniu liczby licencji).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 28, 2017, 15:15:08 pm »
Po aktualizacji do wersji 2017.0.0.4 nie mogłem uruchomić na jednej stacji więcej kopii KSPPS niż mam wykupionych licencji.
Dostawałem komunikat, nie pamiętam jaki, ale jednoznacznie opisujący sytuację (brakuje licencji na uruchomienie kolejnej kopii).

Biorę więc za telefon i dzwonię do Kamsofta. Tutaj klasycznie, w mało uprzejmy sposób słyszę, że warunki licencji mówią, iż mogę uruchomić tyle razy aplikację  ile mam licencji. Czy to prawda czy nie. Nie mam pojęcia i mało mnie to do tej pory interesowało.

Przywracam wersję 2016.03.6.1 wszystko wraca do normy. Mogę uruchomić na stacji, tyle kopii, ile potrzebuję. 

O tym, że jest to ważna cecha nikogo kto pracuje z KSPPSem nie trzeba przekonywać.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Więcej niż jedna kopia KSPPS
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 28, 2017, 15:21:06 pm »
Nie dawało mi to spokoju, więc zainstalowałem na wirtualce ppsa 2017. Odpaliłem 7 instancji PPSa (7 razy odpalałem tego samego PPSa tego samego świadczeniodawcy na jednej stacji). Dalej nie próbowałem bo mi się nie chciało.
zukes, napisz może jak Ty rozumiesz to co napisałeś:

Cytuj
Po aktualizacji KSPPSa do wersji 2017 utraciłem możliwość uruchamiania więcej niż jednej kopii aplikacji na jednej stacji (dostaje info o przekroczeniu liczby licencji).

Pytanie do Michała. Jak masz zainstalowanego FireBirda. (Classic, SuperServer?)?

Mam niejasne podejrzenie że chodzi o zarządzanie liczbą wątków usługi firebird'a, skoro u ciebie działa.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 202
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]