collapse

Reklama


Autor Wątek: Darmowy antywirus dla serwera windows  (Przeczytany 8498 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3190
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Darmowy antywirus dla serwera windows
« dnia: Stycznia 07, 2017, 12:30:16 pm »
Hej,

jestem ciekaw jakich antywirusów używacie u Was w pracy (na serwerach i stacjach roboczych). Ja od dawna używam CESM (comodo endpoint security management) z racji tego, że był to jedyny dostępny za darmo w zastosowaniach komercyjnych (teraz już nie) antywirus działający w czasie rzeczywistym, który można było zainstalować na wersji serwerowej windowsa. Na stacja roboczych działa CIS (comodo internet security), które cały czas jest darmowe nawet w zastosowaniach komercyjnych. Działa to wszystko dosyć sprawnie (chyba tylko raz miałem problem z uruchomieniem jednej stacji roboczej z powodu jakiejś błędnej aktualizacji CIS), ale zastanawiam się czy przez te kilka lat pojawiło się coś innego, lepszego i najlepiej darmowego czym mógłbym zastąpić dotychczasowe rozwiązanie.

Z darmowych rozwiązań działających na serwerach jest jeszcze MSE (microsoft security essentials) - chyba nie ma oficjalnego wsparcia na serwerach ale można zainstalować i działa. Podobno FortiClient jest również darmowy, ale nie miałem okazji tego sprawdzić.

PS. W kilku postach na forum przewijał się problem z blokowaniem plików PPSa przez Avasta. Czy on jest aktualnie darmowy również do zastosowania w firmach? Czy można go zainstalować na serwerze? Jaką opinię na jego temat macie?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3064
  • Pomógł? 325
  • Podkarpacki OW
Odp: Darmowy antywirus dla serwera windows
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 07, 2017, 15:12:11 pm »
Avast nie jest darmowy dla komercyjnych zastosowań.

Ogólnie uważam, że niestety nie ma w tym momencie żadnego darmowego rozwiązania, które byłoby na jako takim poziomie, patrząc na zestawienia jakości produktów. Stosuję jak na razie NODa - nie jest za tanio w przypadku serwerów RDP, bo każdy dostępny w ramach licencji pulpit RDP musi mieć oddzielną licencję na NODa + 1 licencja na fizyczny komputer.

W ramach ciekawostki - nie sprawdziłem tego dogłębnie - sprawa jak podchodzi do używania darmowego oprogramowania Urząd Skarbowy. Czytałem kiedyś artykuł na temat darmowych antywirusów do zastosowań komercyjnych, gdzie było napisane, że u nas przedsiębiorca z takiego wykorzystania ma przychód na jakimś poziomie, więc dlatego powinien wycenić wartość darmowego programu poprzez znalezienie odpowiednika komercyjnego i sam siebie z tego tytułu wyfakturować/opodatkować. Nie wiem jak to jest naprawdę, ale raczej w tym kontekście trzeba by całe oprogramowanie OpenSource do kosza wyrzucić.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Darmowy antywirus dla serwera windows
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 07, 2017, 20:25:07 pm »
Rzeczywiście kiedyś było głośno o darmowym oprogramowaniu w sensie przychodu dla przedsiębiorców. Ostatnio się ponownie zainteresowałem tym tematem i znalazłem opinie (chyba nawet takie stanowisko jakiegoś US było) że jeśli program jest z przeznaczenia darmowy dla wszystkich to nie ma mowy o przychodzie.
Ale jeśli program normalnie jest płatny a a my go otrzymaliśmy z jakiegoś powodu za darmo to jest to przychód...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3064
  • Pomógł? 325
  • Podkarpacki OW
Odp: Darmowy antywirus dla serwera windows
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 15, 2017, 18:31:47 pm »
Z darmowych Avast(..)
Do rozwiązań komercyjnych - pierwsze słyszę.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Darmowy antywirus dla serwera windows
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 15, 2017, 23:44:31 pm »
Z darmowych Avast(..)
Do rozwiązań komercyjnych - pierwsze słyszę.

A mi się coś w głowie kołacze, że Avast miał niedawno jakąś darmową wersję biznesową nawet z konsolą zdalnego zarządzania.. teraz jej już nie mogę znaleźć więc pewnie się skończyło.

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3190
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Darmowy antywirus dla serwera windows
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 16, 2017, 14:02:50 pm »
też znalazłem w necie informacje o takiej wersji chyba z początku 2015 roku, ale aktualnie nigdzie nie można jej znaleźć, więc pewnie się z tego wycofali.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 345
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3064 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]