collapse

Reklama


Autor Wątek: eksport kolejek oczekujÄ?cych z PPSa do SZOI  (Przeczytany 3214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ŁukaszN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
eksport kolejek oczekujÄ?cych z PPSa do SZOI
« dnia: Lutego 22, 2009, 20:58:13 pm »
Witam

Mam taki oto problem. NFZ nakaza?? wpisywanie kolejek oczekujÄ?cych z zakresu zabieg??w soczewki(zaÄ?ma) w SZOI. Na danÄ? chwilÄ? takich pacjent??w jest ok 3000. Zatem robota koszmarna wpisywaÄ? na rÄ?kÄ?. No wiÄ?c usi??ujÄ? przenie??Ä? kolejki z PPSa. W li??cie oczekujÄ?cych jest opcja Raport KOL. Pierwszy problem na kt??ry siÄ? natykam to w jaki spos??b wyrzuciÄ? do raportu tylko i wy??Ä?cznie kolejki dot. operacji zaÄ?my?
Podejrzewam, ??e do raportu idÄ? wszystkie kolejki. Jednak nie jestem w stanie tego sprawdziÄ?,gdy?? raport jest generowany do formatu KWX, zupe??nie dla mnie obcego, gdy?? w naszym wojew??dztwie pomorskim funkcjonuje tylko xml. Tak??e nawet nie wiem jak mo??na podejrzeÄ? tego KWX'a. Ale podjÄ???em pr??bÄ? zaczytania go w SZOI, majÄ?c nadziejÄ?, i?? podczas importu bÄ?dÄ? mia?? mo??liwo??Ä? wybrania, kt??re kolejki chcÄ? zaimportowaÄ?. Jednak SZOI wyrzuci?? mi b??Ä?d:
B??Ä?d operacji
B??ad w trakcie importu pliku – cvc-enumeration-valid: Value '0' is not facet-valid with respect to enumeration '[1, 2, 3, 4]'. It must be a value from the enumeration.
Co mo??e byÄ? przyczynÄ? b??Ä?du?

Pr??bowa??em jeszcze na kopii bezpo??rednio z bazy wyrzuciÄ? wszystkie kolejki opr??cz tych pacjent??w czekajÄ?cych na zaÄ?mÄ?. Przy pr??bie wygenerowania raportu w KSie wyrzuci?? mi, i?? brak kolejek wysokospecjalistycznych do wyeksportowania, mimo i?? na ekranie je mam.

I na tym pomys??y mi siÄ? ko??czÄ?.

Z g??ry dziÄ?kujÄ? za ka??dÄ? podpowied??.

Pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: eksport kolejek oczekujÄ?cych z PPSa do SZOI
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 23, 2009, 21:49:34 pm »
Wszystkie pliki generowane przez PPSa sÄ? spakowane i nadawane jest im rozszerzenie, wiÄ?c wystarczy rozpakowaÄ? plik.

Prawdopodobnie ??eby wyeksportowaÄ? tylko osoby oczekujÄ?ce na zabieg w zakresie soczewki (zaÄ?ma) nale??y wybraÄ? u g??ry w filtrach kolejka: dla procedur medycznych oraz program??w terapeutycznych oraz zabiegi w zakresie soczewki (zaÄ?ma). U mnie niestety po ustawieniu odpowiednich filtr??w dostaje komunikat o brak kolejek wysokospecjalistycznych do wys??ania. Chyba co?? jest nie tak z programem.

Tak??e nawet nie wiem jak mo??na podejrzeÄ? tego KWX'a. Ale podjÄ???em pr??bÄ? zaczytania go w SZOI, majÄ?c nadziejÄ?, i?? podczas importu bÄ?dÄ? mia?? mo??liwo??Ä? wybrania, kt??re kolejki chcÄ? zaimportowaÄ?. Jednak SZOI wyrzuci?? mi b??Ä?d:
B??Ä?d operacji
B??ad w trakcie importu pliku – cvc-enumeration-valid: Value '0' is not facet-valid with respect to enumeration '[1, 2, 3, 4]'. It must be a value from the enumeration.
Co mo??e byÄ? przyczynÄ? b??Ä?du?

W jakim?? polu jest warto??Ä? zero, kt??ra jest nie dopuszczalna, oczekiwanÄ? warto??ciÄ? jest 1, 2, 3, 4. ??eby zobaczyÄ? co jest nie tak to musisz zobaczyÄ? do ??rodka raportu.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline ŁukaszN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: eksport kolejek oczekujÄ?cych z PPSa do SZOI
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 23, 2009, 22:23:25 pm »
Faktycznie nie pomy??la??em, ??eby zmieniÄ? na zipa i rozpakowaÄ?. Cenna uwaga, dziÄ?ki, du??o mi to pomog??o.
Przejrza??em sobie te kolejki ju?? w xmlu po rozpakowaniu okazuje siÄ?, i?? program pozwala sprawozdawaÄ? tylko kolejki:
80003-Endoprotezoplastyka stawu biodrowego
80004-Rewizja po endoprotezoplastyce stawu biodrowego
80005-Endoprotezoplastyka stawu kolanowego
Niestety innych nie za??Ä?cza do raportu. Ustawianie filtr??w nic nie daje.
Og??lnie rzecz biorÄ?c, pora??ka...chyba nie do zrobienia...

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: eksport kolejek oczekujÄ?cych z PPSa do SZOI
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 24, 2009, 08:17:42 am »
Jak by kto?? by?? jeszcze zainteresowany to w tej chwili nie ma mo??liwo??ci przes??ania kolejek dla procedur:

30002 – zabiegi w zakresie soczewki (zaÄ?ma)
50002 – usuniÄ?cie zwÄ???enia tÄ?tnicy wie??cowej (angioplastyka/koronarografia planowa)

miÄ?dzy PPS, a SZOI poniewa?? format danych nie przewiduje przesy??ania tych dw??ch procedur.

wiÄ?cej informacji: http://www.nfz-bydgoszcz.pl/article/ubezpieczeni/kolejki_oczekujacych/article.php/id_item_tree/a1e2fb03fe02314a5e3e04d867abd871/id_list/ca4a58de6352cebba518ce7af5fb60b9

EDIT:
Aktualizacja z PPS 2009.01.0.0 z dnia 2009-03-02 rozwiÄ?zuje problem eksportu kolejek wysokospecjalistycznych:

-Rozliczenia
Dodano do generowania raportu kolejek wysokospecjalistycznych 2 nowe procedury wysokospecjalistyczne, kt??re nie zosta??y dotychczas dodane do formatu pliku w opisie dopuszczalnych procedur, ale u??ytkownicy naszego systemu otrzymali potwierdzenie z Centrali NFZ o mo??liwo??ci ich importu.
?šcie??ka: Rejestracje->Lista pacjent??w oczekujÄ?cych


Temat zamykam
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2009, 16:51:40 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 117
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3281 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3061 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2945 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]